Még csak annyit a Furulyásról, hogy a zsidónknak sem sikerült rentábilisan működtetni a csapatot.
Rájött, hogy itthon nem működik ez a dolog.
El is ment hamar.
Ha körül nézünk, csak a leépülést látjuk minden klubnál.
És ebben a " sportellenes " és semmiféle működő sportpiaci elemet nem hordozó magyar valóságban kell egyben tartania az FTC-t.
A két évvel ezelötti csődközeli helyzeből indulva most megint néhány évig rendben vagyunk.
Le lehet megint tolvajozni.
Néhány évig anyagilag megint rendben vagyunk.
Vagyunk és leszünk.
Ezáltal van is hol keverni a szart.
Azon gondolkodom, hogy tényleg a zsidó állam bevándorló, fizikai munkásával kell-e megbeszélnem az FTC dolgait ?
Mert még talán a rendőr Dózsa ügyeit, igen.
FERENCVÁROS. Csak jogszabálysértés esetén kaphat újra szerepet az FTC Rt. fegyelmi ügyében az MLSZ elnöksége
Pintér Attilával nem tárgyaltak
S. T. J., V. T. R.
NS, 2003-11-28
Részletes jogi érvekkel támasztotta alá "védőbeszédét” a Magyar Labdarúgóliga fegyelmi bizottsága szerda délutáni ülésén dr. Petró László, a Ferencváros jogásza, ám az FTC Rt.-nél így sem lehetnek elégedettek a május 30-ai botrány ügyében hozott újabb elsőfokú határozattal.
Pintér Attilát is meglepte, hogy hírbe hozták a Fradival, hiszen ôt eddig fel sem hívták (Fotó: M. Németh Péter)
A Fradi ugyanis éppen azt a büntetést kapta, mint amit augusztus 7-én a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöksége kirótt a sportvállalkozásra. A három zárt kapus meccsnek nincs gyakorlati jelentősége, hiszen e büntetést a Ferencváros már letöltötte, ám a 40 millió forintos pénzbüntetés és főleg a hat pont levonása roppant érzékenyen érinti a zöld-fehéreket.
– Mivel a futball világában élek, nem lepett meg a fegyelmi határozat, jogászként azonban több furcsaságra is felkaptam a fejemet a határozat szóbeli indoklását hallgatva – mondta dr. Petró László.
– Ön az FTC Rt. álláspontját összegző beszédében hangsúlyozta, hogy a sportvállalkozást a fegyelmi szabályzat harmincharmadik paragrafusa alapján idézték, márpedig e szabályhely sem a pontlevonásról, sem a negyvenmilliós büntetésről nem szól. A fegyelmi bizottság mégis kiszabta mindkét büntetést, igaz, már a negyvennegyedik paragrafusra hivatkozva.
– A fegyelmi szabályzat hatvankilencedik paragrafusa szerint az idézésben meg kell jelölni a sportfegyelmi eljárás tárgyát és megindításának jogalapját. Az FTC Rt.-t valóban a harmincharmadik paragrafus alapján idézték, ezért meglepetés volt számunkra, hogy a határozat indoklásában egy másik paragrafusra is hivatkozott a fegyelmi testület.
– Az FTC honlapjának azt mondta, hogy emiatt törvénytelennek érzi a döntést.
– Ez a nyilatkozat rögvest a tárgyalás befejezése után, a ligaszékház folyosóján hangzott el, de az álláspontomat természetesen fenntartom. Annyit szeretnék csak hozzátenni: a fegyelmi bizottságnak véleményem szerint legalább a tárgyalás során jeleznie kellett volna, hogy nem csak az idézésben megjelölt vétségekben tartja felelősnek az FTC Rt.-t, hiszen akkor más hangsúlyai lehettek volna a védekezésünknek. Jogi szempontból amúgy egyéb érdekes kérdések is felvetődtek, érdeklődéssel várjuk tehát a fegyelmi határozat írásos indoklását.
– Eszerint fellebbeznek?
– Erről, mint a korábbiakban is, az rt. igazgatóságának kell döntenie.
– S ha lesz fellebbezés, mely pontokon támadják majd a döntést?
– Mivel az igazgatóság még nem döntött, korai lenne erről beszélni. Pertaktikai szempontból is hibáznánk, ha előre kiteregetnénk minden lapunkat.
– A május harmincadikai botrány óta változott a fegyelmi szabályzat, de az Üllői úti rendbontást persze az akkor érvényes szabályok alapján kell elbírálni. Az ön értelmezése szerint hány fórumot járhat meg az ügy?
– Az nem vitás, hogy fellebbezés esetén a fellebbviteli bizottság következik, s ezzel a rendes jogorvoslat lehetősége ki is merül. Rendkívüli jogorvoslatért a szövetség elnökségéhez lehet fordulni, ezt a sporttörvény egyértelműen kimondja.
– A liga elnökségének tehát nem juthat szerep?
– Véleményem szerint nem. Hozzáteszem: az MLSZ elnökségétől is csak akkor kérhető rendkívüli jogorvoslat, ha a másodfokú határozat jogszabályba vagy a sportági szabályzatokba ütközik. Az nem ok, hogy az eljárás alá vont szervezet túlságosan súlyosnak érzi a büntetést.
– Elvben tehát eljuthatnak újra a Legfőbb Ügyészségig…
– Kizárólag abban az esetben, ha a sportszövetség elnöksége jogszabályt vagy sportági szabályzatot sért.
– A negyvenmilliós pénzbüntetés elsősorban az rt. gazdasági vezetőjének fájhat, a hat pont levonása viszont a játékosokat, no és persze a drukkereket is dühíti. Ön elfogadhatónak érzi-e, hogy egy – amúgy kétségkívül súlyos szurkolói rendbontásért – a következő bajnoki év pontjaival fizessen a vétkes sportvállalkozás?
– A sportszervezet fegyelmi felelőssége a sporttörvény 2000. évi módosítása után került be a fegyelmi szabályzatba. Erre alapozott pontlevonásról ez idáig nem hallottam a magyar futballban. Szerintem az ilyen típusú fegyelmi vétséget nem is szerencsés pontlevonással szankcionálni.
Lapunk úgy tudja, a játékosok képviseletében csütörtökön Lipcsei Péter, Szűcs Lajos és Dragóner Attila tárgyalt Furulyás Jánossal. Az FTC elnöke a hírek szerint megígérte, az rt. minden lehetséges fórumot igénybe vesz, hogy számára igazságos fegyelmi döntés szülessen. Egyúttal azt is elmondta, hogy december 5-éig kifizetik a futballistákkal szembeni tartozásokat.
A fegyelmi mellett aktuális kérdés az Üllői úton, hogy a keddi küldöttközgyűlés után milyen személyi változások várhatók. Egyes hírek szerint a Matáv Sopron edzőjeként dolgozó Pintér Attila veszi át a futballcsapat szakmai irányítását, az FTC Rt. vezérigazgatói posztján pedig Nyilasi Tibor váltja Szeiler Józsefet. Furulyás János minderről annyit mondott, Pintér Attilával ő nem tárgyalt, másnak pedig ehhez nincs joga. Nyilasi Tiborral kapcsolatban annyit jegyzett meg, hogy az új főszponzor, Kovács Ádám egyszer beszélgetett a korábbi 70-szeres válogatott játékossal, egyelőre ennyi történt, semmi több.
A Fradit Féltôk Társaságának tagja, Ambrus Miklós nyílt levelet írt, amelyben felszólítja a Ferencváros vezetôségét, engedjen betekintést a klub pénzügyeibe. A volt olimpiai bajnok pólós azt szeretné, hogy független auditáló cég világítsa át a klubot, mert így kiderülhetne, 2001 óta semmiféle törvénysértés nem történt. Ha a klubvezetés elzárkózna ettôl, vagy a vizsgálat hiányt mutatna ki, Ambrus büntetôfeljelentést tesz. Furulyás János, az FTC elnöke annyit mondott: „Állunk elébe! Minden fillérrel el tudunk számolni.”
Szerintem neki a portékájának az EU-s piac miatti beindításához, reklámhoz kellünk.
Mint a Philipsnek az Eindhoven, lehet a Celladamhoz az FTC.
Gondold el, havi 35 millerért pörög a neve nap, mint nap.
Aztán három év múlva ha bejönnek a számításai, tulaj lehet.
Nem rossz koncepció ez, csak itt Magyarországon mindig azt gondoljuk, hogy mindent csak direktbe és azonnali haszonnal lehet csinálni.
A lehúzás meg olyan dolog, hogy ad egy összeget, ő is meg a többi szponzor is, aztán az üzemeltető ( Szeiler vagy egy új ) gazdálkodik belőle.
Majd elszámol időnként az RT elött.
A Furulyás meg ott van az igazgatótanácsban.
Bármit is mondanák itt rá a szarkeverők, vigyázz ő a Fradi érdekeire, ahogy eddig is.
Menj be a Clubba és mindenki a legnagyobb tisztelettel beszél róla.
Jó a Takács brigád nem, de őket senki nem veszi már komolyan.
Meg a Kovács embere is ott lesz.
Ahogy a Sugárék is.
Nehéz így lenyúlni.
Szerintem a Fradi-család szempontjából, jó idők jönnek.
A Nyíllal össze lehetne rántani a szurkolókat, nem beszélve arról, hogy mostanában a balhés szurkolók egy része sem nagyon jön ki a meccsekre ( mozgásukban korlátozottak ).
Nincs már a zsidónk se, a Szeiler is elmenőben, úgyhogy adottak a feltételek.
Az más kérdés, hogy különösebb fejlődés nem várható.
Én inkább attól tartok, hogy a Westelnek nem lesz megfelelő ez az állapot.
Akkor ha összerakom amit bukik az újságon, Tv-n és hozzáveszem amit a sörön nyer, lehet 20 év múlva jut ahhoz a pénzhez, amit tegnap itthagyott.
És a kamatokkal nem is számoltam.
csakhogy értsd:
mindennem: pia, kaja, média joga nála van
pia=szesz,cola, fanta, dzsuz, likőr: MINDEN ami folyik
kaja: minden amit megehetsz: csipsz, ropi, kolbász
média: cd,dvd,újság,videó, sms
MIDNEN
Az újság, a honlap meg a Tv csak viszi a pénzt.
A sör nyereséges lehet ha sokat isztok belőle.
De ki ihat ilyen minősíthetelen szart, mint ez a sör ?
Egyébként ki lehet vásárolni belőle a zsidónkat bármikor.
És volt pont 100 év arra, hogy csináljunk Fradi sört.
És pont nem csinált senki.
Ő tett bele pénzt, megegyezett a sörgyárral, hogy olcsóbban adja és még marad is rajta egy tízes dobozonként.
Adózás elött.
Kenje a hajára.
Arról meg nem beszélve, mint már mondottam, mi magyar urak vagyunk.
Nem foglakozunk pénzügyekkel.
Erre alkalmaztunk mindig egy zsidó intézőt.
3. Mi a szakosztalyok erdeke? Valszeg az, hogy a leheto legkisebb
energiaraforditassal a leheto legtobb penzt szerezzek meg. Tehat nem
az onallo szponzor-kereses es minden idetartozo akcio ami egy-egy
normalis menedzsmentnek kotelezo resze, hanem a futball szakosztaly
mellekvizen eldegelni. Ez eddig mindig bejott nekik.
és ennek mi köze ahhoz, hogy furulya belement abba, hogy minden jog a a gitároshoz került??
miért KELLETT nekünk ebbe belemenni
miért volt KÖTELEZŐ????
Közben ne feledkezzünk meg arról, hogy visszakaptuk az egyszer már törvénytelennek minősített büntetésünket! Nem minősítem.
Viszont lilácskáink ismét elvetették a sulykot.
Érdemes odapillantani. Az "állóhelyek zsenije" már 3 év kizárásért és teljes vagyonmegvonásért hörög. Az, hogy ők mit művelnek és büntetés helyett csak jutalmat kapnak az természetes.
Nem is Kovácsot gondolom sumáknak.
Hanem akik iderángatták és megpróbálják majd lehúzni. Ő kimondta, hogy nem ért a focihoz, visszaadja az irányítást a fradistáknak.
Ilyenkor jellennek meg az okos tanácsadók, akik pl. megmondják, hogy kit vegyenek, ki csinálja a biztosítást stb. Aggódom.
A bemutatott bankgarancia meg a beígért pénzre vonatkozott. Véleményem szerint ez viszont kevés.
A játékosainknak csak a fizuja félmilliárd egy évben! Persze nem ártana csökkenteni, de akkor nem is marad itt egy részük.
A Fradi, a Celladam és Furulyás János kalapja
2003.11.26. 17:35
Kovács Ádám, a Celladam tulajdonosa úgy döntött, hogy megmenti a Ferencvárost. Ha kínai üzletei beindulnak, ennek meg is lesz a pénzügyi fedezete.
A Ferencváros első hivatalos bajnoki gólját 1901. április 21-én Borbás Gáspár, 17 éves balszélső lőtte a MUE hálójába. Az ifjú támadó aligha gondolhatta akkor, hogy ezzel hozzá is látott a hozzáadott érték termeléshez, ami napjainkban számos vita forrásává vált. Amíg ugyanis a fiúk hatékonyan rúgták a bőrt, addig erkölcs, erő és egyetértés (sőt pénz is) mutatkozott rogyásig. Amint aztán a felhalmozott tőke fogyatkozni kezdett, a klubhoz, pénzhez és népszerűséghez vonzódó személyek (a fantomszerű Dicobe-csoport befektetőitől a zöld-fehér nemzeti kincsek szakértőjének számító Torgyán doktorig) úgy vélték, menteni kell, ami menthető. Ha a nagy mentésben Furulyás János, az egyesület elnöke nem lett volna résen, nem csak az folyt volna el, amit a Fradi a Bajnokok Ligájában való szereplésért kapott a kilencvenes évek közepén, hanem tán már a stadiont is széthordták volna.
De, mint bűvész a nyulat, Furulyás előhúzta Várszegi Gábort a kalapjából, (ahogy a minap tette ezt Kovács Ádámmal is). Hogy az elnök vonzódik-e a nagynevű befektetőkhöz vagy emezek húznak a Fradihoz, nehéz eldönteni. Annyi azonban bizonyos, hogy a klub körül névtelenek még véletlenül sem fordulnak meg, azoknak viszont, akik kapcsolatba kerülnek az FTC-vel – ahogy mondani szokás – már múltjuk van. Furulyás János, mint a rendíthetetlen ólomkatona, áll a vártán, s a Várszegit ócsárlók szemére veti: Gábornak rengeteget köszönhet a klub, mert ha ő nem jelent volna meg a milliárdjaival, már régen lehúzhatták volna a rolót.
Az ország egyik leggazdagabbját most az ország egyik legkevésbé elismert vállalkozója követi a befektetők sorában. A Kovács Ádám vezette Celladam Csoporttal most megkötött megállapodásokat az elnökség elfogadta, s a küldöttközgyűlés is támogatta. Így az új befektető három éven belül 1,2 milliárd forintot – évi 400 milliót – utal át a Ferencvárosnak, majd 2006-ban újabb 300 milliót ad a részvényekért, így tulajdonossá lép elő. A cégcsoport révén a klub a közeljövőben 120 millió forintos tőkeemelést hajt végre az FTC Rt.-ben, majd ezt 2004 első három hónapjában 60-60 millió forintos tőkeemelés követi havonta. Ezen kívül a Celladam cégcsoport vállalja, hogy három éven át, éves szinten 200 millió forinttal kiegészíti az FTC Rt. költségvetését, amennyiben az veszteséget termel.
De mielőtt a Celladam főnöke megérkezne, Várszegi úgy távozik, mintha nem is menne. Az egyesület eddigi tulajdonosa, a Fotex Rt. a korábbi 1,85 milliárd forintos támogatásáért cserébe megkapta a klub részleges kereskedelmi jogait, tehát a Fradi-sörből, a Fradi-whiskyből, a Fradi tv-ből és a Százszázalék Fradi című újságból származó bevételek Várszegi Gábort illetik. A Fotex Rt. ezen felül három éven keresztül évi 100 millió forintos összeggel támogatja a Ferencvárost, melynek fejében a reklámfelületek 10 százalékára tart igényt. A részvényeket a Fradi visszakapja 2006-ig, amikor azokat a Celladam megvásárolja. Várszegi megtarthat két darab részvényt, s így a Fotex képviselője részt vehet a közgyűléseken.
Kovács Ádám az MTI-nek nyilatkozva kijelentette, hogy elsősorban a klub küzdőképessége miatt döntött a támogatás mellett, és kudarcként élné meg, ha a vállalkozás nem lenne legalább nullszaldós. „Abban az időben döntöttem el, hogy támogatni fogom az FTC-t, amikor a labdarúgócsapattól a szurkolói rendbontás miatt levontak hat pontot” – közölte a 65 éves feltaláló. „Lenyűgözött az a küzdőképesség, amellyel az egyesület harcolt az igazáért. Nem drukkolok egyik csapatnak sem, de ez a szemlélet találkozott azzal, amelyet az én cégem is képvisel, miszerint ha valaki elkezd valamit, akkor azt végigviszi az utolsó pillanatig.
Kovács rákdiagnosztikai módszerét és rákellenes készítményét az orvosi- és gyógyszeripari lobby hosszú éveken át a partvonalon kívülre száműzte. S mivel idehaza Kovács Ádám nem lehetett próféta, hát egészen Kínáig ment a Celladammal. Ha hinni lehet a cég honalapján közölteknek, most ott hasznosítják a Celladam Rt. által kifejlesztett, s állítása szerint a rák szűrésére alkalmas Polimer Protein Tesztet (CPT). Erről a Celladam-csoport, a chonggingi első honvédségi egyetemi klinika és az amerikai Pharmascouts Alpha CNC képviselői állapodtak meg. Az üzlet megvalósításához az amerikai cég tulajdonosai ötmillió dollárral járulnak hozzá. Ebből az összegből finanszírozzák a Debreceni Egyetem toxikológiai laboratóriumának költségeit, és a tíz év alatt kifejlesztett vizsgálati módszer valamint a hozzá kapcsolódó készítmények elterjesztését Kínában, ahol évente másfél millióan halnak meg rákos betegségekben.
Az együttműködés alapján Kínában több éven át fokozatosan, összesen ezer Celladam-féle rákszűrő laboratóriumot állítanak fel, s ehhez további ezer mozgó laboratórium kapcsolódik majd a népegészségügyi szolgáltatási rendszer részeként. Ily módon évi kétszázmillió teszt készítésére nyílik lehetőség, amellyel hozzávetőleg húszmillió embernél lehet a lappangó rákos folyamat kialakulását kezdeti szakaszban felfedezni. A közös vállalkozás évi ötmilliárd dollár forgalommal és egymilliárd dollár nyereséggel számol. Ebből a magyar fél 26 százalékos részesedést remél.
Azt még nem lehet tudni, hogy a remélt dollár milliárdokból mennyi folyik be, de az tény, hogy Kovács Ádámnak több tucatnyi találmánya van, amelyek gyártásából és jogdíjaiból szép pénzt húz. Ettől az újabb vállalkozási kalandjától még az sem tántorítja el, hogy egy bizonyos Stadler József nevű, egykor szintén milliárdos vállalkozó, a börtön rácsai mögül ilyen képen összegezte tapasztalatait: „Ha nem kezdek a futballal, még mindig mennének a kamionjaim”. Valami okból ugyanis Magyarországon a labdarúgás vonzza a bajt.
"Tizenöt napon belül ülésezik az igazgatóság - már a Fotex nélkül
Továbbra is a Fradi adja el a mezt, a sálat
NS, 2003-11-27
Sokan sokféleképpen értelmezték a Ferencvárosnál történt üzleti akciókat, azt, hogy a Celladam Rt. új támogatói csoport szerepvállalása révén mi maradt a sikeres üzletember, Várszegi Gábor nevével fémjelzett Fotex Rt.-nél.
Nos, az rt. birtokában van mindazoknak a kereskedelmi jogoknak, amelyekből a labdarúgó-vállalkozások az általános nemzetközi gyakorlatban bevételt generálnak, de csak azok felett rendelkezik, amelyek a labdarúgó-vállalkozások piacán nem számítanak általánosnak (így például sajtótermékek, élelmiszer-ipari termékek). Az FTC Rt. ezzel szemben továbbra is rendelkezik mindazon hazai mérkőzések közvetítési jogával, melyeket a Magyar Labdarúgó-szövetség vagy a Magyar Labdarúgóliga már korábban centralizált, továbbá a nemzetközi kupamérkőzések (UEFA-kupa, BL) vagyonértékű jogaival. Továbbra is az FTC Rt. birtokában van a mez, zászló, sál, sportruházat, játék és minden ajándéktárgy értékesítése.
Ide kapcsolódó hír, hogy 15 napon belül ülésezik az igazgatóság, természetesen ezen az ülésen a Fotex már nem képviselteti magát. Ezen az ülésen kerül majd be az igazgatóságba a Celladam és az FTC képviselője is, s az is biztosnak tűnik, hogy Szeiler József helyére új vezérigazgatót neveznek ki az FTC Rt. élére. A leendő igazgatósági tagok többsége Nyilasi Tibort szeretné megnyerni utódul. "
Egyrészt, ha a küldöttek nem szavazták volna meg a mentesítő megoldást, akkor a Fotex maga értékesítette volna a részvényeket; másrészt a jelenlévők osztották Furulyás nézetét, miszerint „a Fotex menni akart, és mi nem feküdtünk keresztbe”.
A Fotex–FTC kapcsolat egyelőre nem szűnik meg, mivel a cégcsoport – az eddigi, összesen 1 milliárd 850 millió forintos befektetés fejében – részlegesen megtartja a klub kereskedelmi jogait, egyebek közt a Fradi sörre és tévére, továbbá a 100% Fradi című újságra vonatkozóan, ellenben a következő három esztendőben évi 100 millió forintot fizet a stadionban lévő reklámfelület tíz százalékáért. (Információnk szerint a Fotex hajlandó eladni, s a Celladam kész megvenni a kereskedelmi jogokat, de ez még a jövő biznisze.)