Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6945
Nem igazán Pest, de közvetlen vonzáskörzete. Születésnapot ünnepeltünk az érdi Admirálisban. Azt kell, hogy mondjam, hogy fantasztikus volt. Bélszinek, csiga, hal, levesek, minden. Van honlapja is. Egyetlen bajom az volt, hogy szombat délben 1 órakor mi voltunk egyedül, aztán még egy 4 fős asztaltársaság. Holott nincs messze, pláne budaiaknak.
Gyulai Guszti Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6944

Két hibát követtem el. Az egyik, hogy rossz fotót tettem a kaja neve mellé, mert  a képen látható étel neve: Fokhagymás áfonyában sült kacsa hagymás mogyoróburgonyával.

Illetve szólhattam volna arról is, hogy ez egy hat fogásos menü része. Elnézést, de íme a bizonyság:

  1. Villányi Rosé 2005
    Lazacos pizzakorong édes hagymával
  2. Villányi Kékfrankos 2005
    Aszalt paradicsomhabbal töltött vajas pástétom mangalica sonkával
  3. Villányi Ermitage 2004
    Fokhagymás áfonyában sült kacsa hagymás mogyoróburgonyával
  4. Bock Syrah 2003
    Szüreti borjúragú borjúmájjal kelkáposztába tálalva
  5. Villányi Cabernet Sauvignon
    Bélszín java (ha lehet véresen) fanyar gombamártással és juhtúrós puliszkával
  6. Bock Cuvée Barrique
    Meggyes sajttorta keserű csokoládémázzal

Az borokból kétszer, háromszor is visszatöltöttek a végén pedig egy törköllyel öblítettünk. Így került 12.500,- forintba fejenként az este.

Előzmény: kifli (6929)
kifli Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6943
bezárt
Előzmény: McFart (6942)
McFart Creative Commons License 2006.10.15 0 0 6942
kifli: ennyi erovel azt is elarulhattad volna mi, de mindegy...
Előzmény: kifli (6940)
kifli Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6941
éredekes. sólet úr hala nekem is fagyott volt. úgy látszik ez volt a specialitása...
Előzmény: Szakadás (6938)
kifli Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6940

Rozsdásnak rossz vége lett...

Előzmény: McFart (6934)
nahar79 Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6939

Eszembe jutott a piacos vicc a burgonyával és a zsiráffal...Ez az étel szerintem kacsa vagy libamell kemencés burgonyával, vörösbormártással és hagymaraguval. Szerintem. De tuti nem bélszín puliszkával...

 

Előzmény: Gyulai Guszti (6927)
Szakadás Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6938
Csak annyi, hogy felesleges itt a túl sok reklám. Eddig még soha nem lett jó vége.
Sölét utat én is szerettem, bár kaptam tőle vajhalat személyesen tálalva, hogy fagyott volt a közepe. Az Opus erősen felejtős volt. Most meg megint jön egy helyről a reklám, krumpli alakú puliszkával. Nem kellene már gyerekek ...
robicsek Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6937
én itt az 5525-ösben irtam meg, utána még volt egy kis eszmecsere.
Előzmény: McFart (6934)
robicsek Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6936
én egyszer voltam a nagymező utcában a  RP-ben tapasztalatomat be is irtam ide, akkor sikeresen elérték nálan a sohatöbbet kategoriát - és asszem nem egyedul jártam igy.
Előzmény: McFart (6934)
tuutuu Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6935

Mindezt mennyiért?

Csak tájolódásképpen...:}}

Előzmény: Gyulai Guszti (6927)
McFart Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6934
mi volt a rozsdassal? emlekszem hogy erosen reklamszagu bejegyzesek voltak rola eleinte. de en is jartam ott es jo volt, legalabis nem volt semmi ellenemre amit adtak.
maga solet ur szolgalt ki.
csunya vege lett vagy mi?
Előzmény: Szakadás (6932)
Csokis Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6933
:-)
Előzmény: Szakadás (6932)
Szakadás Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6932
Opus .... Rozsdás Pelikán ...
Előzmény: Gyulai Guszti (6927)
robicsek Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6931

Én is dunántuli megyeszékhelyen vagyok, és itt azé van hova menni. (fehérvár)

Az ország legjobb éttermei között bőven akad vidéki is, sőt, nem megyeszékhelyi hanem kisebb is. (fertőrákos, tolcsva, bánd - hogy csak párat emiltsek ami szerepelt a szomszéd topicban, ahoz ez a téma:)

 

Az különben nagyon ciki ha valaki ugy érkezik egy ilyen helyre hogy teljesen rábizza magát a felszolgálókra?

 

Egyáltalán nem ciki - ha olyan a hely. RÉgebben gyakran jártam olyan helyre enni, ahol megkérdeztem a pincért: ma mit is fogok enni?

Előzmény: Emen (6930)
Emen Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6930

Tetszik a topic,jö ötletekkel van tele.

Én szivesen járnék ilyen helyekre de az árak kissé kemények,mégha a minöséget meg is kell fizetni.Meg nem tudom meddig tartana "felengedni" egy ilyen szép helyen.Igy is eléggé feszélyez,hogy a legtöbbször az elméleti "tudásom" nem párosul a gyakorlatiassággal az étterem látogatások ritka pillanataiban..azért itt(is) nagyon érezni a pestiek és a nem pestiek közti lehetöségek különbözöségét..Életstilus,életritmus,választási lehetöség,helyszinböség,stb..

Ahol pl én élek(megyeszékhely-

Dunántul) a legnagyobb gond ha ismerösök látogatnak meg,egyszerüen nem tudom öket sehova jo szivvel elvinni vacsorázni.A minöség amolyan "vidékies",esetleg egy-két ételt jol csinálnak de akkor vagy  a közeg zavaro és gyengécske,vagy kellemes a környezet de fantáziátlan a kinálat.

szoval ha jo kis gasztokalandokra vágyok,nagyritkán irány a föváros..ott meg kijön rajtam a "kisvakond a nagyvárosban" effect:)))

Az különben nagyon ciki ha valaki ugy érkezik egy ilyen helyre hogy teljesen rábizza magát a felszolgálókra?Mert én pl szivesen rendelnék ezt is,azt is..aztán lehet hogy az nem gasztronomia hanem zagyvaság:)

a bornál nincsenek ilyen gondjaim,ott szerintem a legtutibb elfogadni a szakvéleményt,mikor mihez mi a legjobb választás.

na elsö hsznek ennyi:)jövök még:)

 

 

kifli Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6929
hát ettől az adagtól nem durranna szét a gyomrom...
Előzmény: Gyulai Guszti (6927)
H_G Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6928
A másfél szem petr. burg. akar lenni a juhtúrós puliszka?!

Előzmény: Gyulai Guszti (6927)
Gyulai Guszti Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6927

 

A Trió Étterem (ex Zsolt-udvar) Bock vacsoráján ott voltam én is baráti társasággal. A tányéromon "Bélszín java (ha lehet véresen) fanyar gombamártással és juhtúrós puliszkával " látható. Ritka élményben volt részem fogyasztásakor. Ezen az este megismerhettem személyesen is Bock Józsefet, akinek a 2005-ös Hárslevelűje megmutatta, hogy a jó borász fehérben alkot igazán, de a 2004-es Ermitage-t is az istenek italaként fogják emlegetni.

 

Örülök a váltásnak, mert itt lakom az utcában és hihetetlen kényelmes leugrani délben az önkiszolgáló üzemmódban is színvonalas étterembe.

 

G.

Előzmény: Edmond Dantes (6926)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6926
Előzmény: Jordi Culé (6925)
Jordi Culé Creative Commons License 2006.10.13 0 0 6925
Akkor ha mar ilyen bennfentes vagy, elmondanad par mondatban, hogy miben mas ez az uj hely, mint a Matteo, milyenek az arak, milyen irannyvonalon halad a konyha?
Előzmény: Edmond Dantes (6924)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.10.13 0 0 6924

A váltás már június elején megtörtént, bizonyos területen segítséget is nyújtottam hozzá.

Ami a minőségre hivatkozás lehet, ők üzemeltetik a Matteo-t is.

A Trio név egyébként arra utal, hogy az épületben lévő, volt Mandulás Cukrászdát és a Le Jardin Kávéházat is átvették, így mindhárom Trio néven fut.

Ebédelhetsz is ott olcsón finomat, szeretem a rakott káposztát és kelt, amit csinálnak.

Előzmény: Gyulai Guszti (6920)
kifli Creative Commons License 2006.10.13 0 0 6923
kisit marketingízű, de majd megnézzük...
Előzmény: Gyulai Guszti (6920)
Szakadás Creative Commons License 2006.10.13 0 0 6922
Sok sikert kívánok az új étteremhez! Ha fele olyan jó lesz, mint itt a hírverése, biztos tündökló állócsillag lesz! Ha nem, akkor meg hulló ...
Előzmény: Gyulai Guszti (6920)
Zitka Creative Commons License 2006.10.13 0 0 6921
Remélhetőleg kidobták a spájzból Laci bácsi hagyatékát, Vegeta, Delikát, stb.  Brrr.....
Előzmény: Gyulai Guszti (6920)
Gyulai Guszti Creative Commons License 2006.10.13 0 0 6920

A jót is meg kell írni!

A Zsolt-udvarban (I. kerület, Zsolt utca 8.), mint itt is, mások is írták a tulajdonos (Gyetvai Fivérek Rt.) föladta Laci bácsi szakmai vezetésével zajló veszteséges működtetést és Buday Péterék Trió Étterem néven újrafogalmazták a szakmát. Az étlap izgalmas, az árak szerényebbek, az adagok nagyobbak, a tálalás és a kaja minőség remek. Élő zene!!! (ritka) Gyertyafény és jól válogatott borlap. A gyakorló étterembejáróknak ajánlom, mert az apró finomságokra, részletek harmóniájára érzékenyeknek üdítő a hely.

G.

Strong Bad Creative Commons License 2006.10.13 0 0 6919
Na csak eljutottam (tobbedmagammal) a Costesbe. Es nem kellett csalodni. NAGYON rendben volt, mindenkinek ajanlanam.
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.11 0 0 6918
egy sarokkal lejjebb viszont az artis sajnos átalakult trófea grillé... hát, kiváncsi vagyok, én arról csupa rosszat hallottam.
Gyulai Guszti Creative Commons License 2006.10.10 0 0 6917

 

Nagyon kellemes élménnyel gazdagodtam tegnap este a Les Amis étteremben.

A II. ker. Rómer Flóris utca sarkán a kis szuterén üzlet nem éppen étteremnek való, de mediterrán színeivel, barátságos hangulatával elfeledteti hátrányát. A felszolgáló, üzletvezető Árvai Gábor sokunknak ismerős a Két Medvéből, a Lugasból, a Kispipából és a Rosensteinből. Remek vendéglátós iskola. A vacsorám isteni volt. A vargányagomba krémleves ízei, sűrűsége telitalálat és a bélszínlángos kovászos uborkával első osztályú volt. A báránypörkölt káposztás nudlival hívogatott az étlapról, de majd legközelebb. Barátságos árak, jó arcok a szomszéd asztalnál.

 

kifli Creative Commons License 2006.10.09 0 0 6916
igen. egy üdítő színfolt és egy hiteles, jó kis étterem volt szvsz
Előzmény: jarlaxe (6915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!