Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2007.07.12 0 0 156
játékhoz az lehet
de egy képfeldolgozó alkalmazáshoz tökmindegy, akár egy régi PCI-os videokártya is megteszi, ha tudja a szükséges felbontást és színmélységet - ahhoz pedig igénytől függően még akár 4M RAM is elég rajta (1024x768-hoz. De 16M már mindenre)
Előzmény: G_ArchAngel (153)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.12 0 0 155
hmm, de azért nem kell egy radeon a Lightroom-nak:) én egy integrált intel gma 950est használok a noteszemben, és az asztaliban is egy 32 megás TNT van, és a Ps nem akad meg, ha igen akkor a Celeron "erőforrás" miatt:)))
Előzmény: G_ArchAngel (153)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.12 0 0 154

válaszoltam is. köszi.

 

amúgy érdekes, hogy elakad, vagy lassú nállad, én elmegyek importáláskor a gép elől:)

Előzmény: Törölt nick (151)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.12 0 0 153
grafikai alkalmazásoknál RAM-mal kell etetni a gépet, a notebookomban is 2 GByte van, és a videókártya is 256 Mbyte-os...

a radeon 9700/128 Pro-m volt, és utáltam, mert veszett lassú...
Előzmény: Törölt nick (150)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.12 0 0 152
húúú, ilyen vasam volt 2 éve, de 4 GByte RAM-mal...

nem biztos, hogy az LR-ban kell keresni a hibát:)
Előzmény: Törölt nick (150)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.12 0 0 149
a linket megnéztem, viszont a viszeonteladókat nem:) ez egy jó mondat volt.. még egyelőre nem állok úgy...
Előzmény: G_ArchAngel (148)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.11 0 0 148
a linekt nézted (www.szoftver.hu) amit küldtem?

ott több adobe viszonteladó is van
Előzmény: vzstrial (147)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.11 0 0 147
XP-m van, office drága. Lightroom-ot pedig eddig az apple centerben láttam.
Előzmény: G_ArchAngel (146)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.11 0 0 146
nekem is jó lenne, XP, Office jogtiszta, PS-ből és ArchiCADből is van régebbi original (nem az ami a gépemen van, de a szándék a fontos:D), de ezt talán kibírná az ember...

találtál már viszonteladót?
én sajnos csak 1.0-st találtam, pedig 1.1 is van dobozos változatban...
Előzmény: vzstrial (145)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.11 0 0 145

jeeeee, megy a Lightroom 1.1:)))

akinek hasonló problémája akad, kattintson kétszer a használni kívánt Lightroom adatbázist, ekkor megjelenik egy ablak ami felkínálja az adatbázis frissítésére. Ez okozta a gondot, mert 1.0 verzió kicsivel más adatbázist használt. Jó dolog:) De így már csak a pénz okoz akadályt, hogy jogtiszta Lightroom-om legyen.

G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.10 0 0 144
negatív, probléma megoldva:)
Előzmény: G_ArchAngel (143)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.10 0 0 143
help pls!

mikor nézegettem ezt a videót, akkor az [IMPORT] gomb lenyomása után közelsem ez a panel jön elő - ez az XP/Mac közötti különbség lenne?

nem hinném, mert nem csak választani lehet, hanem többfajta más lehetőség is van...

(én LR1.1-en próbálom)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.09 0 0 142
próbáltam ezt is... sehogy se megy... azt hiszem, hogy a PS-sel lesz a gond, az nem adobe oldalról volt leszedve, hátha az belekavar valamit... nagy kár, mert jó ez az 1.1-es verzió... csak 5 percig tudtam kiélvezni. Viszont az 1.0 az simán megy a Cs3 mellett... érdekes.
Előzmény: zorko (139)
madgie Creative Commons License 2007.07.09 0 0 141
Nem kell mindkettő. Monnyuk töröld le a lájtrúmot :)))
Előzmény: vzstrial (138)
zorko Creative Commons License 2007.07.09 0 0 140
ja, bocs, most látom, hogy a PS is új. Na mindegy, attól még lehet, hogy segít, talán valami lecserélődik mégis, ami nem jó a Lightroomnak...
Előzmény: vzstrial (138)
zorko Creative Commons License 2007.07.09 0 0 139

Köszi!

 

vzstrial

hát egy ötletféleség: esetleg ha fordított sorrendben teszed fel őket... Először a PS-t, aztán a Lightroom-ot. (Lehet, hogy valamit "viszaállít" a régebbi PS, ami kellene az újabb Lightroomnak.)

Előzmény: peterssen (137)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.09 0 0 138

ja mégvalami: használja-e valaki a Lightroom 1.1-t és a Photosho CS3-at egyszerre? Ma mindent újratelepítettem, ment a Lightroom 1.1 végül felraktam a PS-t mert bizonyos helyzetekben pótolhatatlan, azóta megint Visual C++ futási hibával elszáll. Ötlet, tipp? Van-e valakinek hasonló tapasztalata, hogy jutott túl rajta?

peterssen Creative Commons License 2007.07.08 0 0 137

Itt jól le van írva:

http://www.adobe.com/special/photoshop/Lightroom_ReadMe.pdf 4-7.o.

 

(kapott egy pár új funkciót, eszközt és mintha gyorsabb is lenne)

Előzmény: zorko (136)
zorko Creative Commons License 2007.07.08 0 0 136

Meg lehet röviden fogalmazni, hogy mi(k) a fő különbség(ek) az 1.0 és az 1.1 között?

(Miért (lenne) érdemes upgradelni?)

Előzmény: peterssen (132)
zorko Creative Commons License 2007.07.08 0 0 135

A virtual copy-t már használtam, nagyon okos megoldásnak tartom!

 

Kreta:

A keyword-öt még nem használtam (sok fehér terület van még... A PS-t is most fogom kezdeni. :)

Előzmény: peterssen (129)
Kreta Creative Commons License 2007.07.07 0 0 134
Zorko: szerintem jól gondolod. A keyword -el próbálkoztál már? Annak segítségével remekül lehet collectionokat összeállítani.
Előzmény: zorko (126)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.07 0 0 133

jó kérdés, nem tudom, nem próbáltam ilyesmit.

PS alatt megadott külön plug-in könyvtárat nem érzékeli.

Én most csak az élesítés miatt akartam váltani, de ahogy látom újra kell rakjam a windowst aztán hátha... lehet hogy az a gond... bár XPSP2 van fenn. Vistát semmi pénzért nem teszek fel, inkább szenvedek majd az élesítéssel:)

Előzmény: G_ArchAngel (131)
peterssen Creative Commons License 2007.07.07 0 0 132
Nekem először volt 1.0, azt upgrédeltem 1.1-re, ment csont nélkül.
Előzmény: vzstrial (130)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.07.07 0 0 131
a Canon kocsmában van egy link, ami egy orosz "fáljfelszabadító:)" oldalra vezet...


kérdés:
a PS alá fejlesztett szűrők - pl. OpticVerve - installálhatók LR alá?
Előzmény: vzstrial (130)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.07 0 0 130
bocs, rosszul kérdeztem... van valakinek működőképes verziója? mert amit 5ször letöltöttem az adobe honlapjáról runtime errorral elszál... az 1.0 simán megy. Megpróbáltam update-elni, leszedni és külön csak az 1.1-et felrakni nem sikerült. Ötlet, tipp?
Előzmény: vzstrial (127)
peterssen Creative Commons License 2007.07.07 0 0 129
Igy van, sőt még a virtual copyval + verziókat hozhatsz létre, anélkül, hogy egy képről sok másolat lenne a gépen.
Előzmény: zorko (126)
Degeczi Creative Commons License 2007.07.07 0 0 128
Start menu / Run / MSCONFIG

a Startup fülön "apdproxy" megkeres, pipa kiszed, apply, close
Előzmény: zorko (124)
vzstrial Creative Commons License 2007.07.07 0 0 127
csak egy LR 1.1-es kérdés. Az Adobe oldaláról letöltött 30 napos próba verziójoz, van valakinek valami kis "gyógyszere"?:)
zorko Creative Commons License 2007.07.07 0 0 126

Újabb kérdés: nagyon frankón megcsináltam a Collection-öket, hogy megmaradjanak az elvégzett módosítások, további szerkesztésre ha kell. Azután csinéltam új importot, és minden OK.

Viszont azt tapasztaltam, hogy a Folders alatt minden ugyanúgy megmarad. Tehát, ha odamegyek, ahol a képek vannak (vagy ahonnan importáltam, nem tudom, itt mit néz), akkor ugyanúgy a módosításokkal együt nyitja meg szépen a cuccost.

Most hogy írom, rájövök, hogy mi is lehet a Collection értelme / célja: nyilván ha különböző könyvtárakból szedtem össze a képeket, akkor egy csomagként itt tudom őket, ill. a módosításaikat elmenteni. Jól gondolom? :-)

Rollei Creative Commons License 2007.07.05 0 0 125

Köszi, megreszelem. :-)

Előzmény: zorko (124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!