Keresés

Részletes keresés

foto-k Creative Commons License 2014.08.07 0 0 3962

Eladó egy új állapotú gigantikus Manfrotto 161 MK2B állvány fej nélkül.

Info itt: http://www.manfrotto.com/super-professional-tripod-mk2

Ára: 95e Ft

 

Budapesten a Mechwart-ligetnél lehet megnézni.

Mail publikus vagy Telenor 934egy059

vdscamera1 Creative Commons License 2014.08.07 0 0 3961

Sziasztok! Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a hozzászólást, és a segítséget.. Akkor rendelek belőle! Azt hiszem x-tollal próbálkozom először, és iso 50 re exponálom.. Az eredményről beszámolok..

Hogy mivel fogom használni? Azt mellékelem néhány kép erejéig. ( A legújabb kamerám egy VDS 8x10, szeptembertől rendelhető)

       

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3960

Szia!

 

Ahogy írták elég sokat eldurrantottam belőle, nem rossz film, főleg olcsó. Bármiben hívható, nálam 12-16 ASA az érzékenysége, emiatt igen hosszú expók jönnek ki vele, főleg a hosszúexpós korrekciók miatt. Tehát inkább bátrabban kell exponálni.

Xtolban, Rodinalban, többféle pirogallolos hívóban hívtam, mindegyikben szép.

 Kapható 9x12-es méretben is, ami nekem külön előny, mert van egy rakás kazettám hozzá.

Érdemes kipróbálni.

 

 

Előzmény: vdscamera1 (3957)
Fotomanus Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3959

Szia!

 

Én csak kezdő vagyok, de használtam Foma 100-as síkfilmet. 

A film tényleges érzékenysége csak ISO 50-es, X-tolban hívtam 20c'-on 6 perces hívással szépek lettek.

Ja én forgótankos hívással csináltam.

Szerintem nem fogsz csalódni benne, főleg az árához képest nagyon jó.

                                                                                                                                        Üdv Tibor

Előzmény: vdscamera1 (3957)
azmárOdébbia Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3958

Rőth Sándor elég sokat használt, csak jókat ír róla, főleg, hogy árban jóval az ilford, kodak filmek alatt van, minőségben meg szinte alig marad el mögötte.

Roll filmet használtam, sokan mások is itt, tapasztalatom alapján csak jót mondhatok róla.

Amire figyelni kell, hogy a film néveleges iso értéke inkább 50, mint 100, és xtolban hívva csuda szép negatívokat lehet belőle varázsolni.

Előzmény: vdscamera1 (3957)
vdscamera1 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3957

Sziasztok!

 

Foma Pan 100 síkfilmről valakinek van tapasztalata? Esetleg valami hívó javaslat hozzá? ( X-tol? )

 

Köszönettel! Vadász Sándor

Zozi004 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 3956

Sziasztok, keresek rodenstock 6x lupét, schneider super angulon 8/90-es és rodenstock 5,6/135 (75º)-os optikákat új típusú compur zárral("full fekete") horseman/sinar homloklap elönyben. kovacs.zoltan987(kukac)gmail.com mailcímre várom az ajánlatokat. Köszönöm

4557 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 3955

Van még egy kérdés a Sinar-Linhof Technika adapterrel kapcsolatban. Technika panelből vannak az eredetiek ahol a luk kicsit lejjebb van mint a közepe, (és csinálnak olyat is ahol középen) viszont nem tudom hogy a kínai adapterek ehhez vannak, vagy olyanhoz aminek a közepén van a luk? Feltételezem hogy a Sinar az eredeti Linhof Technika szabványhoz csinálta az adapterét, azt viszont nem tudom hogy a Linhof is csinált-e középen lukasat? Az egyik kínai kereskedő szerint középső lukú kell az ő adapteréhez, viszont közben elvileg az eredeti másolata. Jobban bízom olyannak a véleményében aki használja és jobban érti miről van szó, nem csak kereskedik vele (és még ki tudja mi mindennel???). Mivel el tudok cserélni 3 technika (meg wista) panelt amiknek nem középen van a luk, jobban örülnék ha azokkal használva középre jönne ki az adapterrel. Ha esetleg van valakinek ilyen, és tudja még hogy melyik kínaitól rendelte, vagy hogy az pontosan hogy néz ki, az is segítene. Előre is köszi. Ja, és mi ez a duma (glennview.com és más helyen is) hogy a 3-as méretnél mire kell vigyázni? Azt nem értem.

Ha ezt a dolgot nyélbe ütöm, (ezt az adapteres dolgot) valószínűleg lesz pár fölösleges Sinar/Horseman panelem, nem tudom érdekel- e valakit? Reális áron, mondjuk 7000 Ft-ért gondoltam, mivel a kínainál egy fokkal drágábban szándékozom eladni őket. (és abból is van amelyik ennyibe kerül) De ezt még nem tudom pontosan hogy hány lesz a fölösleg, kellhet még átalakításra is, stb.

mudman Creative Commons License 2014.07.20 0 0 3954

Kérdezném tisztelettel, hogy Compur Electronic tudóst tud-e valaki. 

Köszönöm.

4557 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 3953

A kép lemaradt valamiért. 

4557 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 3952

Van valakinek eladó Sinar-Linhof panel (előlap) adaptere?

A másik kérdés: vettem egy régi 9/300 Ronart, de Sinar DB-ben van. 1-es zárral akarom használni, csak kéne hozzá egy hozzávaló blendeskála aminek a beosztását lemásolnám. Olyan optika mint ami a mellékelt képen látható (az eredeti zárjával), egy ilyennek a beosztása kéne nekem. 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.16 0 0 3951

Akkor szólok, ha akad több is.

Előzmény: arry_ (3950)
arry_ Creative Commons License 2014.07.15 0 0 3950

Én is !!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.01 0 0 3949

Keresek 4x5-ös kazettát.

4557 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3948

Ok köszi!

Előzmény: siófoki35 (3947)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3947

Én csak abban segítettem, hogy elfogyjon az ami senkinek sem kell :)

Előzmény: siófoki35 (3946)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3946

Figyu, nem az enyém, nem én adom el, nem tudok róla többet mint te. 

 

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1213213   Ő az eladó.

Előzmény: 4557 (3945)
4557 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3945

aha, értem

és rajta van hogy sheet film v. ilyesmi?

vagy nincs rajta semmi felirat a méretét illetően?

ez így négyzetesen ekkorában elég valószínűtlen síkfilmnek, bár a fene tudja

mert ez lehet ekkora úgy is ha kisfilm lenne tekercsben, de gondolom a jelölést felfedeztétek volna :-)

ha küldesz egy sms-t vagy valamit felhívlak

mikor járt le?

20/9702479

Előzmény: siófoki35 (3944)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3944

inkább centi :) a rollfilmes dobozhoz mérd hozzá.

Előzmény: 4557 (3943)
4557 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3943

Hello, engem érdekel az agfa, de mi az hogy kb 8x8-as? cm? inch? 

20/9702479

Előzmény: siófoki35 (3942)
siófoki35 Creative Commons License 2014.06.25 0 0 3942

középformátumú fórumban elosztottunk egymás közt egy nagy csomag régi filmet, de megmaradt egy doboz ősrégi Agfa "copy film" feliratú, nem túl nagyméretű síkfilm. Akit érdekel várjuk a középformátumú topikban. kb 320 forintba kerül.

mudman Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3941

Köszönöm a tippet, gyorsan utánanézek mit is tud.

 

 

Előzmény: glennmiller (3940)
glennmiller Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3940

Hali ! Én 1 Sironar S-t birtoklok pár hete. 210 5,6 Apo S 5X7-hez . Ennél talán nincs is jobb. Az N széria lényegesen olcsóbb,többen azt írták róla ,hogy annyival meg nem gyengébb. Elképesztő az S, nekem nem kell jobb !

 

Előzmény: mudman (3939)
mudman Creative Commons License 2014.06.20 0 0 3939

Jó napot!

 

Érdeklődnék, hogy a nemes társaság mit ajánlana 5x7-es gépre, mindenes objektívnek. (Nem lesz pénzem többre...)

Én rútul eltévedtem a Symmarok és Sironarok világában, szemem előtt már lidérces Excelek villódznak, kirajzolt képkör mérettel, anyámkínjával.

Szóval segítsetek, legyetek olyan jók. 

Szeretném, ha beleférnének a mozgatások is és meglepő módon a részletgazdag, kontrasztos képekre bukom. Azt hiszem.

Eddig a 210-es Symmar-S szimpatikus, de semmi tapasztalatom nincs a témában, így nyugodtan kiröhöghettek miatta.

 

Előre is köszönöm.

 

D94A Creative Commons License 2014.06.18 0 0 3938

Írtam mélt.

Előzmény: philidor (3937)
philidor Creative Commons License 2014.06.17 0 0 3937

Sziasztok!

 

Tudom, ez nem az adokveszek topik, de szerintem az itt "lakókat" jobban érdekelheti. :)

 

Legalább három spirálos Paterson illetve Krokus hívótankkal használható, új síkfilmtartó betét eladó. A betét 9×12cm-es vagy 4×5"-es méretű filmekből egyszerre hatot fogad. Ár: 7000Ft.

 

Érdeklődni  itt: hkcs pont kld kukac gmail.com

 

 

       

Fahrenheit.451 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 3936

Eladóvá vált:

Cambo kardán kamera 45 000 Ft. Szériaszám: C 30281

Van hozzá 2-féle kihuzat, mattüveg: tartozék;

1 db 6x9 cm-es rollkazetta: 20 000 Ft,

1db polaroid kazetta: 5000 Ft,

6 db 9x12-es Linhof kétoldalas filmkazetta,

1 db Mamiya-adapter (Mamiya 645 gép felfogásához)

 

1 db APO-SYMMAR 5,6/150 mm-es optika (képkör: 8x10")

Prontor professional 01S zárral

135 000 Ft

 

Elérhetőségem: mail nyilvános

Tel.: +36-T-mobil-952 7271

 

vdscamera1 Creative Commons License 2014.06.17 0 0 3935

VDS camera    8 x 10 .... formátum csökkentő hátfalakkal is ( 8x10-5x7, 8x10-4x5)  vdscamera@gmail.com

glennmiller Creative Commons License 2014.06.10 0 0 3934

Sziasztok !

 

A tojás meg a Gösser kiszorította a hűtőből a következőket. :Kodak Ektachrom E 100 S. 9x12, 10 lapos ,bontatlan,de lejárt film.(1999 /07)

Kodak Ektachrom E 100 S. 4x5 , 10 lapos bontatlan,és szintén lejárt (2000 /01) film.

 

Doboz / 5000 ft

Hetven 277 93 94

4557 Creative Commons License 2014.06.08 0 0 3933

Szia!

Copal Polaroid zárban van, MP4 felirat nincs. (Azt a zárat nem ismerem) Most nem jut eszembe a szerkezet neve, nincs rajta felhózókar külön, se előnézeti, csak exponál. B, T, 1-1/125s. 

Előzmény: jonespointfilm (3932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!