Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.28 0 0 246
Kedves Tulajdonostársak / Lakók / Albérlők!

A házban lakók 6 millió forint közös költség hátralékot tartozást halmoztak fel.
Aki eddig nem vagy csak részben fizetett kérjük, hogy fizessen, ha jövőben is áramot, vizet, fűtést szemét szállítást és egyéb közszolgáltatást igénybe kíván venni. (Ellenkező esetben is jelezzen, hogy tudjuk
J)

Aki csak tud és képes átutalással fizessen, mert annak nincs további költség vonzata.

Mandarinkert Lakópark üzemletetési számlája: 11709002-20128304

Természeten díjmentesen lehet a ház üzemeltetési számlájára befizetni bármelyik OTP fiókban. Pl. a társasház mellett a Benedik Ottó utcában. (Közelebb van, mint a posta !!!)

Csekkel fizetőket megkérjük, hogy a csekk feldolgozás költségét 190 Ft-ot is nyugodtan adják hozzá csekkenként a közös költséghez.

 

azgaka Creative Commons License 2008.04.25 0 0 244
Ez akkor azt jelenti, hogy tulajdonképpen egy helyrajziszámon van minden, csak virtuálisan szétszedték azért, hogy kaphassunk lakcímkártyát? És ha felépül a többi csodapalota, akkor ismét az egész tömb Bartók Béla 98-102 címen fut majd, és írathatunk át mindent?
Előzmény: Törölt nick (237)
Pumuckly Creative Commons License 2008.04.21 0 0 242

Kémprogramok ellen - ami eltérítheti a linkeket - érdemes ezeket lefuttatni:

http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php

 

http://www.safer-networking.org/hu/download/index.html

 

A Spybot S&D képes a böngészőkben tiltólistára tenni jópár veszélyes linket.

Előzmény: dabura (241)
dabura Creative Commons License 2008.04.20 0 0 241
Két különböző gépen is megnéztem, férget vagy egyéb vírust ezért kizártnak tartom, meg azokat érszre szoktam venni. IE és Firefox esetén is ua. a helyzet. Sőt a www.flygbussarna.se ping-elésekor minden csomag elveszlik. Szóval tényleg nem tom mi lehet a probléma.
Előzmény: jb_c210 (240)
jb_c210 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 240
Szerintem nézd meg a saját gépedet először, elképzelhetőnek tartom, hogy egy féreg lehet a gépeden, vagy próbálkozzál másik böngészővel. Nekem behozta mindegyik általad emlitett oldalt Mozilla Firefox alatt.
Előzmény: dabura (239)
dabura Creative Commons License 2008.04.19 0 0 239
Tisztelt Lakótársak!
Szeretném megkérdezni azoktól akik communique-es net előfizetéssel rendelkeznek(mint ahogy én is), hogy nem tapasztaltak e olyan problémát, hogy egyes oldalak nem jönnek be, vagy átirányítanak más oldalra.Szerencsére nem sok ilyet találtam de pl: a http://www.flygbussarna.se pont egy olyan oldal, ami UPC vagy más hálózaton elérhető, a lakásban pedig nekem nem. A www.programmagazin.hu oldal pedig átlinkel a www.partymagazine.net oldalra. A többi szolgáltatónál ez az átlinkelés sem történik meg. A lakásban 2 gépet is kipróbáltam, mindkettőn jelentkeztek a problémák. A communique-et már többször hivatam ezzel kapcsolatban, ezidáig nem mondtak nekem semmi konkrétumot. Már pedig ha van 2 oldal amivel probléma van, akkor biztos több is van(csak szerencsére nem akadtam rájuk).
üdv.:BL
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.15 0 0 238
Kedves Lakótársak!
Nem emlékszik valaki, hogy mikor szigetelték be a garázsbejárótól balra a sarokban a földszinti garázs mennyezetét. A bejáró és a C lh.-i szeméttároló között. Talán január elején az elfagyások után?
Azért lenne fontos tudnom, mert kb. két hónapja nem szellőzik rendesen alulról az előszobám, ami pont efölött van. Penészesedik a falak alja, fölpuposodott a padlószegély és már vetemedik a fürdőszoba tokom is...! Más nem tapasztalt hasonlót a szigetelések után?
azgaka Creative Commons License 2008.04.13 0 0 236

Sziasztok,

ha az összes épület azonos helyrajzi számon szerepel, akkor hogyan kaphattunk használatbavételi engedélyt (és így lakcímkártyát) a még fel nem épült DEF házak nélkül, illetve hogyan szerepelhet különböző cím (Hamzsbégi, Benedikt és Bartók) az öt lépcsőházra?

A.

socimagus Creative Commons License 2008.04.10 0 0 235
Üdv mindenkinek. Nekem csak annyi lenne a hozzászólásom a közgyűléshez, hogy olvasta valaki a meghívó második lapján a meghatalmazást? Ha nem tévedek immár a hivatalos címünk Hamzsabégi u. 38-40 és nem Bartók B. Innentől kezdve ez a meghatalmazás érvénytelen, szerintem.
pipeti Creative Commons License 2008.04.10 0 0 234
Nem vagyok jogasz, de ha jogilag nincs tarsashaz (csak tarsashaz szeruen mukodo szervezet) akkor lehet nincs allami tamogatas. Nem tudom, mik a jogi kovetelmenyek a tamogatasnal.
Előzmény: Pumuckly (233)
Pumuckly Creative Commons License 2008.04.10 0 0 233
Talán azért lehet jó, mert az államtól addig is el lehet hozni a támogatást és gondolom megoldható az is, hogy az A,B,C által befizetett rész külön legyen kezelve és felhasználva.
Előzmény: gj77 (232)
gj77 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 232

Sziasztok!

 

15.-én lesz közgyűlés, ahol megtárgyaljuk a felújítási alapot. Hát csodálkozva néztem, hogy miért is? Ha a Mi társasházunk lenne, akkor maximálisan egyetértenék.Mert minél korábban kezdjük, annál több pénz lesz, ha majd felújításra szorulunk. Én úgy tudom, hogy az A,B,C,D,E,F lépcsőház lesz egy társasház. Nem értem Mi(A,B,C lakók) miért kezdjük el fizetni a közös alapot, amit majd az egész házra fogunk felhasználni. Véleményem szerint várjuk meg míg megépülnek az épületek, beköltöznek a lakók, megalakul a társasház és utána tömjük meg a "kalapot". Ha rosszul látom, remélem valaki meg tud győzni az ellenkezőjéről?!

GJ

jb_c210 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 230
Közel három hónapja használom a communique netjét, és eddig semmilyen problémám nem volt. Az ügyfélszolgálaton velem kedvesek és segitőkészek voltak.
Szerintem ha minden lakó arra forditaná az energiáját, hogy a communique-kal próbáljon megegyezni sok igénylés esetére, és nem más internetszolgáltató felé irányitani az árbeli problémát, akkor sokkal hamarabb lenne eredménye, és mindenki jobb áron tudna internetezni.
jackkkk Creative Commons License 2008.04.04 0 0 229
sziasztok
azért azt meg kell hagyni h szerdán online megrendeltem a netet meg tv a comunique -nél és csütörtökön aláírtuk a szerződést és ma kaptam sms-t h már van netem, ami azért meg kell hagyni elég jó 2 nap alatt bekötötték remélem jövőhéten már tv-m is lesz. és eddig meg vagyok vele elégedvea minőségével.
Pumuckly Creative Commons License 2008.04.04 0 0 228

Lakógyűlés

 

Helyszíne: Szent Margit Gimnázium (1114 Bp. Villányi út 5-7.)

Lakógyűlés időpontja: 2008.április 15. 18:00

Megismételt időpontja: 2008.április 15.  18:30

 

Napirendi pontok:

1.  A lakógyűlés határozatképességének megállapítása

2.  Levezető elnök megválasztása

3.  A lakógyűlési jegyzőkönyv vezetőjének és hitelesítőinek megválasztása

4.  Számvizsgáló Bizottsági tagság lemondása, új SZVB tagok választása – határozathozatal

6.  Társasházkezelés  beszámolója a  2007. évi gazdálkodásról

7.  Társasházkezelés beszámolója a tervezett 2008. évi költségekről- határozathozatal

8.  Felújítási alap képzésének meghatározása – határozathozatal

9.  Tájékoztató a Szervezeti Működési Szabályzat ,  ezen belül a Házirend kidolgozásáról

10.   Őrzés – védelem , portaszolgálattal kapcsolatos kérdések megvitatása  - határozathozatal

 

+ Egyéb kérdések megtárgyalása.

DLaca76 Creative Commons License 2008.04.02 0 0 226
Igazad van. Ma újra beszéltem a DIGIKábel képviselőjével és megerősítette, hogy nem tudnak bejönni a házba.
Szal előfizetek én is a comunique-nél.
Annyit érdemes tudni, hogy az akciós csomagjaikat csak fix IP címmel adják, ami nem igazi fix IP, hanem egy routeren(gateway) keresztül osztják ki. NAT-ot használva kifelé csak egy közös IP látszik. Aki peer2peer alkalmazásokat is akar használni, annak ez nem nyerő, mert kívülről befelé nem képes kapcsolatot létrehozni. Én legalábbis igy tudom..
Van azonban akciós internet dinamikus IP-vel. A dinamikus 10Mbit+premium TV kb. annyi mint a fix 15Mbit+premium TV csomagban.
Előzmény: pipeti (221)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.02 0 0 225
A, B épületben nincs áram a hibaelhárításán a közös képviselet és az ELMŰ dolgozik.

jackkkk Creative Commons License 2008.04.01 0 0 224
értem, hát akkor a comuniqal kötök szerződést, mindenkinek köszönöm a segítségét.
Előzmény: Pumuckly (223)
Pumuckly Creative Commons License 2008.03.31 0 0 223

Csak bele kell nézni az alapító okiratba. Abban az szerepel, hogy a comunique 10 éves haszonélvezeti jogot kapott a nyomvonalszerű épületrészekre. Az ellenérték persze nem volt benne, meg az sem, hogy ki járt jól...

Mivel a 6 lépcsőház egy helyrajzi számon szerepel, ezért az építető a tulajdonos mindaddig, amíg el nem készül a teljes projekt és meg nem alakul a társasház. Sajnos ahhoz sem járultak hozzá, hogy a már elkészült 3 lépcsőház külön helyrajzi számon szerepeljen. A comunique pedig senkit sem hajlandó beendedni a CAT5-ös hálózatába. Koaxra bejöhetne az UPC lakásonként 3500ért, de elég kevesen jelentkeztek, így nem éri meg nekik. Így tehát ki kell várni a 2 évet, hogy megalakuljon a társasház, amikor a tényleges tulajdonosok dönthetnek majd arról, hogy kit engednek be.

Szerintem a digis szórólapok csak véletlenűl kerülhettek oda valami lelkes besurranós szórólapos által. Még jó, hogy van őrszolgálat meg kamerarendszer, ami ezt megakadályozhatná ;)

Előzmény: jackkkk (222)
jackkkk Creative Commons License 2008.03.31 0 0 222
hello
igen én is csodálkozdtam rajta h min ek szorolapoznak, ha úgy sem tudnak bejönni. azt mondta h ameddig nem alakulunk társasházzá addig nem lehet mert az építető valami megállapodást kötött a comuniq al. szóval nem vagyunk előrébb
Előzmény: pipeti (221)
pipeti Creative Commons License 2008.03.31 0 0 221
Ez es DLaca hozzaszolasa egymassal utkozik. Ugyanis tarsashazza csak akkor tudunk alakulni, ha befejeztek az epitkezest (a Bartok Bela ut felol is) es ez meg egy-ket ev legalabb. Tehat, ha a DIGI csak akkor tud bejonni, akkor ez a mostani szorolapozas feleslegesnek tunik.
Ugy latom, a DIGInel sem tudjak pontosan hogy mi a helyzet, egyszer mar volt ilyen igenyfelmeres, meg egyeztetes.
Előzmény: jackkkk (220)
jackkkk Creative Commons License 2008.03.31 0 0 220
sziasztok a csöveseket én is rühellem ott, főleg amikor reggel hatrkor ordibálnak ittasan.
beszéltem az elöbb a digi képviselőjével. azt mondta akkor tudnak bejönni ha már társasházzá alakultunk, EL TUDMÁ NEKEM MONDNAI VALAKI H MILYEN SZANKCIÓKKAL JÁR EZ? VAGY CSAK AKKOR LEHETÜNK HA KÉSZ AZ EGÉSZ HÁZ? TUDNA NEKEM VALAKI EZ ÜGYBE SEGÍTENI?
Pumuckly Creative Commons License 2008.03.30 0 0 218

Az illegális parkolást remélem meg fogja oldani a kerékbilincs bevezetése. Egy fénykép készítése az alvó őrről és elküldése a közös képviseletnek valószínű nagyobb éberséget eredményezne. Akár csak a járőrellenőrző rendszer kiépítése.

Ha jól tudom a park önkormányzati tulajdon és az csak egy dolog hogy le van kerítve, cserébe a rendbetételért. Itt a közterületeseknek kellene intézkedni, akit az őr néha értesíthetne...

A boltban pedig mikor járhatott utoljára ÁNTSZ vagy fogyasztóvédelem?

Előzmény: azgaka (217)
azgaka Creative Commons License 2008.03.30 0 0 217

Erre ismét csak azt tudom kérdezni: őrzés-védelem címszó alatt pontosan kinek és mennyi pénzt fizetünk és milyen szolgáltatásért?????

Őrmester kft reggel hatkor amikor indulok dolgozni, számtalanszor még sötétbe burkolózva alszik bent. Még mindig nem látom tisztán, mi a feladatuk, ha a garázsba mostmár igaz ugyan, hogy csak a kapuk elé keresztben, de bárki beállhat; a homelessek meg ott iszogatnak, ahol akarnak.

Tisztában vagyok vele, hogy a társadalom összetételét nem tudjuk megváltoztatni; utópisztikusnak tűnik az is, hogy a boltra hassunk tablettás bor ügyben; de könyörgöm: EZÉRT KÉRTÜK, HOGY LEGYEN ŐRZÉS. Nagy biznisz volt, csak nem nekünk. :(

Vava81 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 215

5500, ha 3 éves hűségnyilatkozatot írsz alá. 2-vel 6500, 1-gyel pedig 7500. Ha nem vagy tulajdonos a lakásban, nem írhatsz alá csak 1-et, hiába vagy ide bejelentkezve. (Micsoda üzletpolitika, ilyen sincs máshol!) De ha tulajdonos vagy, akkor is érdemes elgondolkodni, hogy akarsz-e még 3 év múlva is 5500-at fizetni, amikor a Diginél a 10Mbit/s-os csomag már most 2500 (3 év alatt csak sikerül elérni, hogy a Digi is bejöhessen)

Egyébként a szolgáltatás minőségével nekünk sincs problémánk sem a tv, sem a net esetén, a cég hozzáállásával azonban annál inkább. Januárban pl. elromlott náluk valami, ezért nem volt net. Pénteken telefonáltunk, persze akkor már nem javították meg, hétvégén csak üzenetrögzítővel lehetett beszélni, végül kedd este lett újra netünk. Persze jóváírták, de azért az 5 nap mégiscsak 5 nap!

 

Előzmény: jackkkk (213)
jackkkk Creative Commons License 2008.03.28 0 0 213
akkor addig várok én is, de ha valaki tud valamit akkor légyszives ide mindenkép irjátok ki!
KÖSZÖNÖM
Előzmény: DLaca76 (212)
DLaca76 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 212
Sziasztok!

Ma beszéltem a DIGIKábel képviselőjével, miután megtaláltam a szórólapjukat a postaládámban.
Május 1. körül lesz elérhető a házban a TV+internet+telefon szolgáltatásuk, lehet előbb, 1-2 héten belül tud biztosabbat mondani.
A lakókat személyesen is felkeresik a következő hetekben igényfelmérés céljából (hmm, lehet még nem biztos, hogy lesznek?).
A comunique sokat javult ár és sávszél tekintetében, de én a DIGIKábelt még mindig kedvezőbbnek találom pl. stabil, olcsóbb, nem kell hűség, 70 TV csatorna (comunique-nál 57)

http://www.digikabel.hu/

Üdv,
DLaca
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 211
http://www.comunique.hu/com.php?com=akcio_internet
jackkkk Creative Commons License 2008.03.27 0 0 210
kössza választ milyen gyorsasági neted van vagy melyik csomag és mennyit fizetsz?
Előzmény: Törölt nick (209)
jackkkk Creative Commons License 2008.03.27 0 0 208
kösszönöm a segítséget.
hát erre sztem nem várok. szóval valószínű marad a comique mondjuk ezek a csomag kedvezmények nem annyira vészesek. az az 1Mb/s net nagyon lassu? és a tv adások minősége is jó?
Előzmény: Pumuckly (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!