Keresés

Részletes keresés

Masgas Creative Commons License 2009.08.19 0 0 1428
No Ponex kolléga ez jó ötlet!
Igény lehet van,de kérdés hogy ki hova valósi. Mindenesetre egy próbát megér.
Előzmény: ponex (1427)
ponex Creative Commons License 2009.08.18 0 0 1427
Látva, hogy sokan kezdenek bele saját kezűleg felújításba, támadt egy olyan gondolatom, hogy esetleg össze hozhatnánk egy fórum találkozót, ahol ügyes-bajos gondokat megoszthatnánk egymással, már ami a festést, lakás felújítást illeti!

Mit gondoltok, volna igény egy ilyen eseményre?
Bocoka Creative Commons License 2009.08.17 0 0 1426
Szia,

én a Duluxtól ezt az előre bekevert festéket néztem ki, kimondottan konyhai és fürdőszobai (erősen igénybevett, mosható) felhasználásra ajánlják
http://www.dulux.hu/p_kitchen_and_bathroom.html.

Nem tudom saját színválasztásban van-e, de ez a fajta kapható több barkácsáruházban is.


Előzmény: ZP (1424)
ponex Creative Commons License 2009.08.16 0 0 1425
A poli teljesen jó anyag! 90%-ban azt használom én is! Bármilyen színt ki lehet keverni, sőt kevertetni! Magyarországon ne angol rendszereket nézzél! Bármelyik festékboltban kevernek színkártya alapján! Csak 16 millió árnyalatból válogathatsz!

Mindenhova ugyan az az anyag megy! Még nem is találkoztam ilyen igénnyel, hogy fürdőbe más anyag legyen!

Mire a tartóssággal gondod lenne, úgy is elkoszolódik annyira, hogy kell festeni megint!
Előzmény: ZP (1424)
ZP Creative Commons License 2009.08.16 0 0 1424
Szakember csinálja, aki a Polifarbe-t preferálja...
Viszont annak nagyon vad színei vannak...

Ráadásul én egy angol prospektusból néztem ki a Dulux színeket, többségük itthon csak kevertetve kapható, úgy meg már túl drága...

Hasonló színek Hérából kb fele árban vannak.

Tartósságban van valami különbség?

Itthin nincs a Duluxnak kifejezett konyhai ill. fürdőszobai festéke. Oda mit ajánlasz?

Köszi a segítséged!

Üdv,
ZP
Előzmény: ponex (1423)
ponex Creative Commons License 2009.08.16 0 0 1423
Még nem láttam olyan Hérát, amit 3x kellett gurítani! Amit eddigi pályafutásom során 3x kellett gurítani az a tesco gazdaságos volt semmi más!

Szakember csinálja, vagy ti házilag? Mert ha házilag lesz, akkor bizony ne az anyagra fogd ha rossz lett!

Ilyen döntéseket neked kell meghozni! A Héra egy kiváló anyag, a Dulux is jó!
Előzmény: ZP (1422)
ZP Creative Commons License 2009.08.16 0 0 1422
Sziasztok,

a véleményeteket szeretném kérni:

Dulux Nagyvilág színei vs. Héra színrekeverve

A legsötétebb árnyalatok kivételével rendre a Héra jön ki olcsóbban, a világosak esetében sokkal olcsóbban...

Szerintetek melyik a jobb választás?

A Hérát nagy valószínűséggel 3 rétegben kell kenni, a Dulux állítólag kettővel is fed.

Milyen más paramétert lehet/kell a döntéshez figyelembe venni?

Köszi a tanácsokat!

Üdv,
ZP
AzHofi Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1421
Én spakliról másik spaklival szoktam letolni mindent, ami rajta van.
Előzmény: halaloszto (1391)
ponex Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1420
1000 féle ragasztó van! A boltba ahol veszed a tapétát biztosan van hozzá ragasztó is! De

http://www.tasso.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=37
http://www.supralux.hu/index.php?page=prod_portalragaszto
http://www.colorland.hu/t_uvszovtul.html
www.metylan.hu/docs/muszaki/textiltapeta.pdf

és nem utolsó sorban!

http://www.google.hu/search?source=ig&hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU338&=&q=%C3%BCvegsz%C3%B6vet+ragaszt%C3%B3&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=lr%3Dlang_hu&aq=f&oq=
Előzmény: Emi2 (1419)
Emi2 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1419

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Még egy kérdés: Üvegszövet tapéta felragasztására milyen ragasztót ajánlotok? Esetleg nem jó a Metylan secura ,vagy a special?

Axióma Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1418
Nem, en index forum vegzettseggel:) Meg matematikus, prog.matos ugy hivatalosan.
Előzmény: ponex (1417)
ponex Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1417
Te építész féle végzettséggel rendelkezel? Vigyáznom kell mit beszélek :DDD
Előzmény: Axióma (1416)
Axióma Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1416
Nem beazas, hanem azon a telen rohadt hamar hideg jott (dec. 8-an koltoztunk de addigra mar behavazott udvaron kellett atmennunk az ideiglenes szallasrol furodni...), es persze nagyon nem volt a haz kiszaradva az epites ota. A futes az egekben (ne tudd meg az elso havi szamlat...), kivulrol viszont vakolas se volt. Szoval bent para, es nagyreszt geometriai, a halo uvegteglaja felett (meg az erkelylemeznel) szerkezeti hohid. A megoldas gepi paralecsapatas lett, napi (12 ora) 1 vodor viz... eleg sokaig ment, bar sajnos tobb honap kesessel kezdtuk, ezert lett ilyen csunya. Ja meg a hulye kivitelezo a wc szellozteto ventillatoranak a csovet befele lejtette...
Előzmény: aril brikha (1415)
aril brikha Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1415
megnéztem a képeket.
remélem azóta kiszáradtak a dolgok... miért volt ennyi beázás?
Előzmény: Axióma (1408)
aril brikha Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1414
neked is köszönöm a segítséget.
Előzmény: halaloszto (1405)
aril brikha Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1413
baszki. az előbb nem volt meg. szinte biztos voltam benne, h ha megjelenik a második, elő fog kerülni az előző is...
Előzmény: aril brikha (1412)
aril brikha Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1412
nem ragaszkodom én semmihez.
keverem is akár a festéket. csak abban segíts - ha a már említett színekhez hasonlót szeretnék látni az ablakaimon/bejárati ajtóimon -, pontosan milyen árnyalatú kék/sárga lazúrt vegyek. aztán - nagyjából - milyen arányban álljanak a színek, nem megfeledkezve a színtelen lazúrról sem...
az alkotás öröme amúgy megvan.
;)

Előzmény: ponex (1404)
aril brikha Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1411
nem ragaszkodom én semmihez.
keverem is akár a festéket. csak abban segíts - ha a már említett színekhez hasonlót szeretnék látni az ablakaimon -, pontosan milyen árnyalatú kék/sárga lazúrt vegyek. aztán - nagyjából - milyen arányban álljanak a színek, nem megfeledkezve a színtelen lazúrról sem...
az alkotás öröme amúgy megvan.
;)



Előzmény: ponex (1404)
Axióma Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1410
OK, hivlak, de kipakolas nem a festes, hanem a 4 eve ideiglenes padloburkolat [pvc leteritve, szonyegcsempe leszorva] vegre normalisra cserelese miatt kell... es igazabol jobb lenne kesobb a festes, marmint anyagilag, de akkor mar nem lesz lelki eronk ujra atpakolgatni (raadasul tanev macerasabb a 3/4 csaladnak). Na meg ha mar megszepulunk (par butort is kaptunk/vettunk), me'g jobban hat egyben. A mazolast azert nem merem bevallalni SK es kevesbe kotodik az atpakolashoz, az lesz a kivetel.
Előzmény: ponex (1409)
ponex Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1409
Ja kicsit elnéztem a dolgot, nem csoda, hogy nem értettem :DD

Akkor ha most jól értem, egy tisztasági festésre és nyílászárók mázolására gondoltál Akkor természetesen nem kell glettelni esetleg repedésjavítás ilyesmi, és 2 rétegben gurítani! Az nyilván olcsóbb, de igen célszerű volna ha láthatnám miről van szó! Holnap várom a hívásodat, és átbeszéljük a dolgot! Nem gond Pomáz! Annyira azért nem esik ki! A pakolászással is érdemes várni, mert lehet, hogy nem kell azért mindent kipakolni, el lehet az a berendezést helyezni azért, de majd meglátjuk!
Előzmény: Axióma (1408)
Axióma Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1408
Varj, rosszul olvastad, a folyometer az a nyilaszarok levonasa nelkuli festendo falmennyiseg, azaz annyiszor 2,65 m es mar meg is van a telibe szamolt falfelulet.
Egyebkent ha ossze akarod adogatni, ime: http://branyi.inf.elte.hu/~branyi/epitkezes/photos/photo3.html ezt kapta meg a festo is, a szamokat en is abbol irtam ossze, hogy megkerdezzem itt.
Ketszeri gletteles az egy tok jo allapotu festes elott is kell? Vagy ugy ertsem, hogy ez a 4 evvel ezelotti, a felmillara vonatkozik, hgoy szerinted en emlekszem rosszul? Barmi elofordulhat... regen volt, keverhetem, akkor viszont lehet hogy indokolatlan a felhaborodasom az aron:) Pedig olyan biztos voltam benne!
Ajtok nevleges merete alapjan - nyilvan ketszer - "mazolodnak"? Az allapotuk osszefogdosott nyilvan, ez a tipus: http://branyi.inf.elte.hu/~branyi/epitkezes/photos/photo5323.html, ketto uveges, a tobbi tele. Az ablakok muanyagok, azt nem kell. De igazan a mazolas valoszinuleg tolodni az ltp lejaratara, ahhoz nem szamit a kipakolasa a lakasnak, a festes erdekelne, es a jelenlegi allapotra (remelhetoleg keves javitas, sot a segedmunkat bevallalnak elore, ha tudjuk mit hogyan pl. rajzok lecsiszolasa).
Most mar keso van, holnap felhivlak. Pomaz nem gond? Eddig Pesten ajanlgattad magad...
Előzmény: ponex (1407)
ponex Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1407
Hát ami egy nagyon átlag, ha most mélyalapozás, két glett két gurítás 1000Ft/nm
Mázolás 3000/nm-től, állapottól, és a megrendelő kívánságaitól függően! 5 évvel ez előtt csinálta ennyiért az akkori főnököm, és ez már akkor is csak munkadíj volt, számla nélkül! Én ezt be tudom vállalni most is!

Persze nyílászárók mázolását, nem folyóméterben számoljuk, ezt hirtelen el sem tudom képzelni, hogy hogy történt ez? :)

De ami biztos, hogy ez változik ha az ember meg is nézi! Soha nem ilyen egyszerű, mindig adódnak bonyodalmak, menetközben hozzá jövő igények stb..., és ez tényleg így is van, nem csak reklámduma!

70/538-20-93 Hajdu Miklós! csörgess meg ha gondolod, és megdumáljuk a dolgot!
Előzmény: Axióma (1406)
Axióma Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1406
Udv a mester(ek)nek!
Kaptam egy arajanlatot, amit biztos nem tudunk megengedni magunknak, a kerdesem az lenne, hogy vajon irrealis-e, vagy sem (elobbi esetben kernek mastol is, utobbi esetben lehet, hogy mi probalkozunk valamit, aztan azt nezzuk evekig).
Tehat van egy komplett csaladi haz, 4 evvel ezelott epult, akkor megcsinaltak rendesen (tobbek szerint szepen) a festest. Pomazon van, de a mester is, ugyhogy helyi ar. Csak munkadij a'rat kertem tole, anyagot veszunk es a teljes kipakolast is mi csinaljuk (padloburkolas is lesz, annyi hogy 2 reszletben kene megcsinalni, hogy ne mindent kelljen emeletre cipelni). Jelenleg minden felulet sima feher (diszperzit gondolom), viszont van par eltuntetendo nyom: egyreszt gyerekfirkak, masreszt korabbi vizesedes (penesz is volt de hamar kinyirtuk es nem varhato vissza 12 cm dryvit miatt) nyomainak eltuntetese, repedesek ilyesmik viszont nincsenek. Valamint valami nagyon alap es halvany szinezest szeretnek a falak egy reszere.
Plafonfelulet: 109 nm, mig a falak (ajto/ablak telibe szamolva) kb. 157 folyometer 2,65-os belmagassagnal. Ezt hozta ki nekem csak munkadijra 300e Ft-ra, amit azert furcsallok, mert ugyan 4 eve, de felmillaert az ujonnan vakolt falra ketszeri gletteles plusz festes volt, emlekeim szerint anyagostul (masik festovel, csak mar nincs meg a szama).
Ugyanez a joember a 4 eve 100e-re tartott mazolast (13 belteri ajto + tok) szinten csak munkadijra 175e-re tartotta (igaz, most mar biztos tobbet kene csiszolni, a gagyi alapmazolt ajtokrol van szo, viszont az elsoben a szegolecezes is benne volt, es szinten anyagos).
Ennyit valtoztak volna az arak? Foleg most, valsagban? [Az uj sem akarna szamlat adni, mielott valaki ezzel magyarazna.] Bocs, de nagyon nem vagyok kepben, hogy mi a normalis munkadij manapsag, vilagositsatok fel legy szives!
halaloszto Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1405
olyan hely kell, ahol kevernek festeket.

lazurban pl milesi.hu hivd fel oket.

vajk
Előzmény: aril brikha (1403)
ponex Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1404
Lazúrokból pont ugyanúgy lehet színt keverni, mint bármi más festék-anyagból! Nem kell ragaszkodni az előre gyártott uniformis színekhez! Vegyél egy színt ami közel áll az elképzelésedhez, és kis kísérletezéssel otthon ki tudod keverni amilyet akarsz! Ráadásul a zöld szín nem is bonyolult! Kék és sárga alapszínekből áll! Megteheted, hogy átlátszó/színtelen lazúrt veszel és otthon keversz színt belőle! Így még az alkotás öröme is erősíti a tetszést! Kísérletezz, légy önálló, ne engedd uniformizálni magad :))
Előzmény: aril brikha (1403)
aril brikha Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1403
azt hiszem jól tévedsz.

első hsz-em előtt, nem voltam rest segítségül hívni a Guglit. csak sajna nem jutottam előbbre.
sok gyártó által forgalmazott fenyőzöld lazúr színe nem igazán teszik. valami mélyebb színre vágynék, hasonlóra mint amilyeneket felsoroltam.

segítő szándékod, egyébként köszönettel veszem.
Előzmény: ponex (1400)
ponex Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1402
Az előző link valamiért nem lett jó

Inkább itt
Előzmény: ponex (1401)
ponex Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1401
Előzmény: aril brikha (1399)
ponex Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1400
Ha jól tévedek, akkor ez egy színszabvány, és vannak gyártók, akik igazodtak hozzá vannak akik nem! De üzleteket természetesen lehet találni ahol forgalmaznak ilyen szabvány szerinti anyagokat!


üzletek

Minden oldalon vannak ugye további hivatkozások, ahol biztosan találsz üzletet is! Pl a Piktor Rt-nek elég sok üzlete van országszerte, de kissebb üzleteket is érdemes megnézni!
Előzmény: aril brikha (1399)
aril brikha Creative Commons License 2009.08.11 0 0 1399
félreértettél asszem.
a színre vonatkozó elképzelésem megvan. az előbb felsorolt színkódok bármelyike megfelelő lenne, csak sajnos nem találok ilyesmi lazúrt.
Előzmény: ponex (1398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!