Keresés

Részletes keresés

hszilagyia Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15242

http://www.szetei.com/miele-porszivok/complete-c2-lotuszfeher

 

http://www.szetei.com/miele-porszivok/complete-c2-parkett

 

Ez az a kettő. Az lehet a különbség, hogy a Parquet-hez van az a parketta fej. 

 

És a Siemens gépekről van tapasztalat? Mert pl ez http://avplanet.hu/siemens-vsq4gp1264-porzsakos-porszivo-fekete-ezust.html olcsóbban még Hepa szűrővel is rendelkezik. Az Elektrolux-szal az a bajom, hogy maga a márka nem tetszik. Semmilyen terméküket nem venném meg. Azt mondjátok a porszívók annyira jók?

 

Paragon1985 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15241

Pesten a Miele szaküzletben, vagy Szeteinél tudod megnézni, megvenni. Szeteit ajánlom, nagyon segítkészek és náluk van a Parquet széria is.

 

Amit írtál az nem pontos. Linkeld kérlek a két típust. Olyan nincs, hogy Parquet 2 és Complete 2.  Van Compelte 2 széria amin belül van Eco, Allergy, Parquet, stb vonal. A Parquet tiszta sor, de nem tudom melyik másikra gondolsz.  A Parquethez jár egy parketta fej, ami kemény felületen nagyon hasznos és gyors. Beéíptett fejtárolója van, 4,5L-es porzsákot nyel el (csak eredetivel használd) és 1600w-os motorja van.

Előzmény: hszilagyia (15240)
hszilagyia Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15240

Köszönöm a tippeket. Miele-ből a Parquet 2-est és a Complete C-2-t néztem, de nem tudom mi a különbség a kettő között. Élőben hol lehet őket kipróbálni?Érden lakunk, mi van a közelben vajon?

zumizu Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15239

Mi heti egyszer porszívózunk, a porszívót lassan egy hónapja vettem és még nem kellett porzsákot cserélni. Egy porzsákcsomag kb. 4000 Ft és 8 db van benne. Szerintem elég jó az ára.

 

Nekem SEBO Airbelt Vulcano van, a SEBO viszont csak Németországban gyártat, meg is látszik a minőségén. :)

Előzmény: hszilagyia (15222)
topikolos Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15238

Köszi mindkettőtöknek.

Előzmény: Paragon1985 (15237)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15237

Ahogy Garfield linkelte. Az aktívszenes szűrőt évente kell cserélni, ott kémiai úton köti meg az aktívszén réteg a nem kívánt szagokat.

Előzmény: topikolos (15231)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15236

Természetesen más is tud korrekt porszívót összerakni. A kérdés, hogy akarsz-e kísérletezni 50-60k-ért. Az electroluxal ebben az ársávban már nem nagyon lehet mellényúlni. De ha ebben az ársávban már Mielet is kapni, akkor számomra már nem kérdés a választás :D

 

A Milele gyárt Kínában is. (Sic transit gloria mundi) pl a c2 Parquett vásrlása előtt itt a fórumon mindig le is írtam, hogy ne legyen meglepődés. Ugyanakkor már mindenki ott gyártat.. De az is igaz, hogy a minőségi követelmények, felhasznált anyagok, teszket ugyan azok mint németországban, tehát elvileg nem lehet különbség. Azért a Miele porszívók 80%-a még némethonban készül.

Előzmény: Garfield007 (15232)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15235

Igen.

Egy csomagban három zacskó van. 

A kölykökkel jól eljátszunk, mert kiöntjük és felszippantjuk a golyókat, de alapvetően beöntöd a porzsákba és kész.

Előzmény: topikolos (15234)
topikolos Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15234

Köszi!

Egy adag egy porzsák életére elég?

Előzmény: Garfield007 (15233)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15233

http://www.porzsakcentrum.hu/tartozek/antibakterialis_porszivo_illatosito_friss-i10738

http://www.porzsakbolt.hu/index.php?p=porzsak_hir_reszletek&hir=swirl_deo

 

Mi most az utóbbit használjuk. Hosszú távon nem megoldás, de a fáradt porszag ellen pl. tökéletes. Megoldás csak a porzsák csere.

Előzmény: topikolos (15231)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15232

ZUS Electroluxom van, ami 

- Miele árak körül mozog mostanság

- a legjobban melegedő tipus az Electrolux kínálatában a sok szigetelés miatt

+1 hőkapcsoló is van benne, kb. 40 perc egybefüggő porszívózás után szokott leoldani

Végigcsinált egy komplett lakásfelújítást, 2 gyerek minden kínzását és sok-sok éve megy. 

Ebben a műfajban is az igazság az, hogy ami nem az alapáras eldobható az tovább tart. Ehhez képest szoktam jókat msoolyogni az itteni Miele imádaton. 50e-től felfelé más gyártó is tud porszívót csinálni :-)

Előzmény: westie3 (15230)
topikolos Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15231

Ezzel a büdösödéssel nekem is van gondom. Engem mondjuk annyira nem zavar, de van akit igen.

Milyen illatosítórúdra gondolsz? Nekem inkább el kellene tűntetni a szagokat, mint elnyomni egy erősebbel...

Az aktív szenes szűrő beválik? Azt olvasom, hogy félévente kell cserélni. Lehet jobb, ha inkább a zsákot cserélem sűrűbben...?

Előzmény: Paragon1985 (15224)
westie3 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15230

:-)

 

Korábban írta valaki, hogy Kínában is gyártanak Miele-t.

Mindegy hol csinálják, ha a minőség garantált. Kínában is simán tudnak olyan minőséget produkálni, mint Németországban, ha akarnak. Csak az drága.

 

Nekem is volt Electroluxom, pár év után úgy elkezdett melegedni, hogy repült ki a hepa szűrő belőle, de még utána is rántottát lehetett volna készíteni a légkifúvó rácson. De nyilván nem mindegyik electrolux ilyen.

 

Mindannyian elfogultak vagyunk valamennyire a márka iránt, ez van.

Előzmény: Garfield007 (15229)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15229

Kizárt dolog, itt marketingeltek, hogy a Miele az egyetlen ami csak Németországban gyárt.

Ehh, így múlik el...

Előzmény: westie3 (15227)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15228

Nem értettem félre, pontosan tudom miről van szó.

Az Electrolux drágább porszívói gyárilag HEPA szűrővel szereltek, a Miele ezt a porzsákkal kívánja megoldani, ettől kezdve nem vehetsz bele akármilyet vagy előtte veszel HEPA szűrőt is. 

Zeki már többször leírta a Miele ügyfélszolgálat hozzáállását is, így én nem kockáztatuk, használom tovább az Electroluxot és élvezettel olvasom a topikot.

Előzmény: tomtyi (15226)
westie3 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15227

Szerintem inkább a márka fontos, mint az, hogy hol csinálták.

A Miele, amit vettünk kb. 1 hónapja is made in China, de attól még minőség.

 

Előzmény: Zeki_ (15223)
tomtyi Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15226

Mielőtt félreértenéd (vagy miután már félreértetted): a Miele is használható utángyártott zsákkal, éppen úgy, ahogy a többi gyártó gépei is. Csakhogy az utángyártottak nem tudják azt, amit a gyári. Ennyi. ;)

Előzmény: Garfield007 (15225)
Garfield007 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15225

A Miele a hívők szerint csak az eredeti porzsákkal használható, erre figyelj. 

Pl. az Electrolux porszívókhoz gyakorlatilag bárhol találsz porzsákot, eredetit és utángyártottat is. Az S-BAG szabvány kitalálása miatt Nobelt adnék a fejlesztőknek.

Előzmény: hszilagyia (15222)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15224

A Mielevel nem lősz mellé. Sőt, igazából nem is ajánlanék más márkát saját tapasztalatból kiindulva. Nálunk 3 hónapot bír egy porzsák. 2szintes, összesen 150nm-es házról beszélünk. Minden héten pénteken van teljes takarítás, illetve hétköznap ha valami miatt elő kell venni. Így 3 hónap gy Miele zsák, vagyis 1év/doboz. Ha büdösödne, de nincs tele, akkor illatosítórudat lehet dobni a porzsákba, vagy aktívsznes kimenteki szűrőt venni ami megfogja a szagokat. (Ha beszvísz levelet, virágföldet, kajadarabokat, kutyaszőrt, az egy idő után biológiai okokból bomlani, büdösödni kezd.)

 

A 6 fokozat bőven, untig elég hidd el! Ezen ne is gondolkodj.

 

 

A Siemens is jó porszívó, sőt a zsákos Eectrolux is. Mivel nekem ez a kettő nem volt, ezért nem szoktam ajánlani, de a teszteken dícsérik. Én a járt utat járatlanért el alapján csak Mielet. Előtte annyi szar porszívóm volt, hogy ezzel a géppel megváltás dolgozni. És itt az összes példány tömített, rohadt jól szív tele porzsáknál is, millió kiegészítő van hozzá, nagy strapabíró szerekezet, stb...

 

Ha konkrté típusban kell segíteni, írj nyugodtan. 

Előzmény: hszilagyia (15222)
Zeki_ Creative Commons License 2016.07.07 0 0 15223

Ez a kinek meddig jó egy porzsák, egy érdekes kérdés. 

Mert van akinek hónapokig, 1 héten vagy 2 héten egyszer előveszi a gépet, és ennyi.

Nálunk 5 fős család, 3 morzsálós gyerek, 1 hónap után cserélni kell, mert büdös lesz. Nálunk reggel előáll a porszívó, este megy a helyére.

 

Porzsákos Samsungból meg a metál pirosat messze kell kerülni, mert csak bosszant. Vietnámi ipari hulladék.

Porszívóból olyat keress, ami MÉG Made in Germany.

Szerintem.

Előzmény: hszilagyia (15222)
hszilagyia Creative Commons License 2016.07.06 0 0 15222

Sziasztok! Porszívó vásárlás előtt állunk és nézegettem a gépeket. Eddig Samsungunk volt porzsák nélküli és igazából a régi teljesítménnyel elégedett is voltam vele. Utána vásároltunk egy új Samsung porzsák nélkülit az új csökkentett teljesítménnyel és nagyon de nagyon nem vagyok vele megelégedve. A szívóereje a nullával egyenlő és sajnos nagyon úgy tűnik, hogy muszáj lesz egy porzsákos gépet venni. A Miele porszívókat is néztem és szépek, jók, egyedül a hat fokozatos kapcsolóval nem vagyok kibékülve, kár, hogy nem fokozatmentes. Kérdésem lenne még, hogy kinek milyen gyakran kell cserélnie a porzsákot, és ez milyen költséggel jár. A másik márka amivel szimpatizálok az a Siemens. Erről is szeretnék véleményeket kérni.

Köszönöm mindenkinek aki ír nekem a témában.

Üdv: Andi

Paragon1985 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 15221

Milyen csend van.. Melegben senki sem porszívózik :D

Garfield007 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 15220
Zeki_ Creative Commons License 2016.06.25 0 0 15219

Nem a műanyag a baj, hanem a fogyasztói társadalom, meg a profit, meg a részvényesek.

A részvényesek profitot akarnak, a tulajdonos is, az meg úgy van, ha sokat termelsz és sokat adsz el.

Azt meg úgy lehet, ha olcsón termelsz, jó haszonnal adsz el. Máris nem lesz örökéletű semmi. Aztán úgyis veszel mást ha elromlik.

Néha a nagy olcsóngyártásba belecsúszik pár malőr, úgy mint szériahibák, vagy hogy eleve rossz minőség maga a komplett termék. Ilyen volt legutóbb az én vietnámi Samsung porszívóm, 50 ezer Ft-ért.

Vagy az autógyáraknál hogy mondjuk túl gyorsan rozsdásodik a kasztni.

 

---

A H&M ruhái egy része Bangladeshben készül, brutál körülmények között, szarrá dolgoztatva fillérekért a dolgozókat. Azért néha páran öngyilkosok lesznek, vagy felgyújták a gyárat.

Közben ugye jó sokba kerülnek a pólók.

 

De mondhatnám a kínai Flextronicsot is, ahol rácsokat raktak az ablakokra, hogy az ájfón összeszerelése közben ne ugorjanak ki az ablakon a dolgozók, így akarván öngyilkosok lenni.

Előzmény: Parus montanus (15218)
Parus montanus Creative Commons License 2016.06.25 0 0 15218

 

"Milyen porszívót vegyek?" - teszi fel nemrégiben ezt az egyszerűnek tűnő kérdést  hölgy barátom. Rávágtam volna, de mivel alapos vagyok hát nem vághattam rá rögtön, bár már akkor volt véleményem. Sokat olvasgattam hát mostanság porszívó témában - itt is -, mert úgy alakult, hogy zavaróan sok ellentmondó információt találtam és hallottam.

Az alábbiakhoz elöljáróban, hogy férfi vagyok, egyesek szerint nagykorú gyerek. Tehát mindent ennek fényében olvassatok, és kérem kedves hölgy embertársaim nézzétek el nekem ha kisfiús játékként, fontos szerszámnak tüntetném fel a porszívót. Tudom nem más mint egy huszadrangú háztartási eszközt, és nekem sem jut eszembe mindaddig míg elő nem veszem használni.

 

 

Porszívó vásárlás előtt állóknak!

 

 

A könnyed létezésünk sötét oldalára szeretnék rávilágítani, amiről elég kevés szó esik. Ez pedig az, hogy ha olcsón akarjuk megúszni a porszívó vásárlást akkor, hatványozottan növeljük azt a megatonna mennyiségű műanyag szemetet, ami már lassan megfojtja az emberiséget (és akkor még nem beszéltem az elektromos egységekről).

Ugyanis a porszívók többsége 2-3 év, amúgy is gyatra használat után megy a szemétbe. Ezután újat veszünk helyette,  meg még egyet, és így tovább....

 

 

Az egyén felelőssége:  Ha átlagban 3 évente új porszívót  veszünk, akkor 15 év alatt elhasználunk 4-5 porszívót. Tudom-tudom, ez így egy kicsit demagóg, és pontatlan, de szándékosan teszem. Ellenben, ha olyat veszünk, ami 15 évig is képes működni, akkor ezzel lassíthatjuk egy kicsit a természeti környezetünk, földünk agóniáját. 

Meggyőződésem, hogy a műanyagipar megjelenése hozta az emberiség elkényelmesedését,  és ezzel egyidőben eldörrentette a startpisztolyt, megkezdve a visszaszámlálást a "halál órájából". A műanyagipar visszafordíthatatlan átalakulást indított meg bolygónkon, de ebben a folyamatban az embernek lassan nem lesz lehetősége megmaradni.  Aki a közelmúltban járt már föld szegényebb helyein, az láthatta, hogy micsoda  mindent elárasztó (újrahasznosítatlan-) műanyagszemét van hegyekbe, vagy völgyekbe borítva a "kert végében".

 

Hmmm... milyen luxusporszívót is vegyek, vakargatom az állam . "First World Problem" mondhatni!  Igen az, de kinek van lehetősége javítani, netán irányt mutatni. A világ jólétben élőinek. Igen ez relatív, ki is él jólétben itt Magyarországon, és mit is jelent a jólét. Bízom benne, aki itt olvasgat az a "relatív jólétben él".

 

Na persze, persze, de kinek van erre pénze, hogy pl. minimum 60-70ezer forintért vásároljon porszívót, és most csak olcsóbbra futja. Erre nincs érvem, ha kevés pénzből kell gazdálkodni az nagy kényszer, de látom a környezetemben, hogy a viszonylag kis keresetű ismerőseim hogyan herdálják el apró-cseprő örömökre 1-2 ezer forintjával azt a sok 10ezret.

Valahogy így: tudom, hogy hamar tönkremegy, de most veszem az olcsóbbat, mert másra is kell, meg egy porszívó amúgy sem okoz örömöt, azzal otthon is csak gürcölni lehet.

Így is lehet gondolkodni, de akkor ne panaszkodjunk a következmények miatt.  

Látom ám, mindig arra van pénz amire igazán akarjuk. Megint demagóg vagyok? Vállalom, mert csak a felelősségteljes és kicsit távlatibb gondolkodásra szeretnék motiválni.

 

 

A képmutatás: Egy kicsit álságos az Uniós irányelv miszerint csökkenteni kell a kisfogyasztó háztartási gépek energiafogyasztását is, eközben millió kilowattnyi energia megy el az árverseny miatti hulladék (porszívók) termékek gyártására.  Idehozható az is amit nemrégiben hallottam Elműs dolgozótoll, hogy millió kilowattnyi áramot "vezetnek a semmibe" , mert a túltermelésből adódó villamos energiát raktározni komoly összeg, és nagyjából megoldatlan probléma. (Az információért nem vállalok felelősséget, mindenki nézzen maga utána.)

 

 

Saját tapasztalat: Szóval alapos körültekintés után rádumáltam barátomat hogy Mielét vegyen ne az olcsó Boscht. Emiatt újra körbejártam a Miele porszívók témát, főként a 7-800 wattos motorral szereltekre koncentrálva. Azt az információt (Szetei) kaptam, hogy ilyen teljesítménnyel csodákra ne számítsak. Vegyek porszívót inkább az 1600 wattos motorral vagy a kicsit drágább, de teljesen újraalkotott 1200 wattos motorral. A beszélgetés szerint a többi csak a teljesítményében visszavett, de a klasszikus konstrukció, az 1200wattos újrakonstruált és hozza a korábbi 2000wattos képességeit. Hát lehet, de ezt nem is tudhatom meg, mert sajnos nincs lehetőségem tesztelgetni. 

Mindenesetre egy 1600wattos C2 Parquet PowerLine modellt választottunk barátommal közösen, amiről a gyakorlati használat után kijelenthető, hogy hozza azt az élményt, mint a mi 2000wattos porszívónk. (És a ParquetTwister fej nagyon jó!)

Jelenleg is egy Miele S4564 2000wattos típust használunk a háztartásunkban hibamentesen (na jó teleszkópos cső gombja szétesett) már 8 éve, de ez megy a nyaralóba és helyette újat gondolt(am:-)unk venni, mert a korábbi, nyaralóba száműzött 1500wattos Samsung Easy ugyan működik, de majdhogynem a levegővétellel több port beszívok mint az.

Számomra döbbenetes, a Miele időtállóságáról tanúskodó tény, hogy 8 év után is ugyanazon lendülettel húzza be a zsinórt mint újkorában. Ezt eddig egyik porszívó sem tudta tovább, mint 1-2 év. Lehet rosszul választottam ETA:-), Daewoo, Zanussi, Samsung).

Azért a Miele sem örökéletű, viszont a motorja hosszú távon hibamentes lesz. A kiegészítők, viszont hamarabb romolhatnak el, főleg  a szerintem felesleges elektronikus csőröl vezérlés stb. Minél kevesebb a luxus kiegészítő annál tovább lesz jó.

Arról is kell szólnom, hogy amikor először porszívóztam a Mielével a Samsung után, ugyan grammban nem mértem, de szemmel  jól látható volt az összeszívott por, szőr, haj stb. mennyiségének a különbsége. Nem túlzok, többszöröse a Miele javára. Munkához használtam egy Fein és egy Karcher por(el-)szívó. Ezek ugyan vizes porszívózásra alkalmas ipari eszközök, de egyik sem képes még közel sem olyan erővel szívni, mint a Miele.

Végül megemlítem, de csak egy mondatban, hogy mit jelentett korábban wattban megadott szívóerő. Én ez alapján választottam az alsóbb árszegmensben a Samsungot, amiről bebizonyosodott, hogy ez az adat puszta marketinges szemfényvesztés, mert a Miele is közel azonos értékeket adott. Ennél talán konkrétabb és némiképpen egzaktabb az energia-besorolás tábla. Szerintem ez egy jó dolog manapság a tájékozódásban.

 

Hát ezek kikívánkoztak belőlem.

Összegezném tehát: Aki megteheti (de aki nem az is) vegyen olyan porszívót, ami hosszú távon (minimum 10év) jó eszköz lesz a takarításhoz, és öröm lesz a használata. (Miele, Sebo, és talán az Electrolux felső kategória) Ezzel tesz magáért, mert "jó szerszámmal dolgozni öröm", csakúgy mint a tudott és látható tisztaság, de mindezen túl sokkal fontosabb, hogy tesz másokért is, mert nem termel felfokozott ütemben még az unokáira is káros műanyag szemetet.

 

Amit itt összehordtam mind saját tapasztalatom alapján mondhattam. Mondandómban kevés a mások által feldolgozott ismeret, illetve az "egy ismerősöm mondta", vagy az "egy ismerősöm ismerősével történt" esetleírás.

westie3 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 15217

Nagyon profinak tűnik a kis Miele.

A padlófej tényleg brutál jó :-)

Remélem sokáig örömünket leljük benne.

 

A következő projekt szárítógép beszerzés lesz.

A mai eldobható gépeknél, amik jó ha 5 évet mennek gond nélkül nem tűnik annyira egyszerűnek a választás.

És a szárítónál a Mielét már nem nekünk találták ki (legalább is újonnan) :-)

Paragon1985 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 15216

iRobot 100k-tól kezdődik. Alatta nem is érdemes nézegetni. Egy háztartási porszívót nem vált ki. Pláne ha sok kacat van a földön. Kiegészítőnek jó, de ahogyan írták, allergiásoknak porszívózni kell. 100k pedig drága mulatság..

Előzmény: Didergő Király (15214)
tomtyi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 15215

Robotporszívó sem sokat ér allergiaügyileg. Szívni alig szív, legfeljebb csak a nagy, látványos szöszök ellen jó. Napi használatban azért, hogy ne látszódjon a kosz. De emiatt egy „kicsit” becsapós, mert a pororoszlánok látvány nem váltja ki a takarítási ingert, így a rád rossz hatással lévő poratka maradék sokáig maradék maradhat. Hacsak nem kényszeríted magad a takarításra.

Előzmény: Didergő Király (15214)
Didergő Király Creative Commons License 2016.06.19 0 0 15214

ajjajj. :( ez az övé volt, csak nem használja, mert utálja. vett helyette másikat. gondolom, hogy nem lehet túl jó...egyik nap kipróbálom, de túl sok kedvem nincs hozzá. lehet invesztálok egy kicsit többet ebbe a dologba, mert tényleg nem bírom a port. gondolkodtam egy robotporszívón, de abban a szobában, ahol legtöbbet vagyok, rengeteg bizbasz van a földön, ilyen helyr nem jó gondolom.

Előzmény: Paragon1985 (15213)
Paragon1985 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 15213

Ennél a fajta tartályosnál tök mindegy, hogy van-e benne Hepa vagy nincsen. Egyrészt orrán száján nyomni fogja vissza a port, mert a porszívó tömítetlen. Ok, hogy a Hepa megszűri, de 1000 másik helyen (kerekek, kapcsoló, tartály mellett, stb..) szűretlenl jön vissza a por. Másrészt ahogy telik a tartály és koszolódik az a szar hengeres szűrő (és rohadt gyorsan koszolódik) úgy csökken drasztikusan a szívóerő.

 

Harmadrészt pedig a Hepa kb 6 hónap alatt fog lenullázódni és lesz tök fekete, mert ez a porszívó renegetg port enged hátra amit a hepa fog meg.

 

Negyedrészt amikor takarítod rengeteg port fogsz benyelni. S arról a hengeres szűrőről pedig köörömmel szedegetheted az ujjad köré csavarva a hajszálakat. 

 

Szóval a hepa jelen esetben az ég világon semmit nem jelent :)

 

 

De próbáld ki és meglátod. Ha jól értem anyudnak van ilyen és ő utálja? Kérdezted miért? S akkor neked miért adott ilyet? :D

Előzmény: Didergő Király (15212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!