Szóval azt mondjátok, hogy ebben az árkategóriában ez a legjobb választás? Gyorsan kerestem róla egy tesztet ( http://bit.ly/1322VJ8 ), ott elég jókat írnak róla. Csak az ütötte meg a szememet, hogy ebben is LG által gyártott panel van, akkor pedig - gondolom - az LG-nek is van ilyen panellel gyártott monitora, vagy nincs?
Lenne nekem egy samsung syncmaster 2253BW monitorom. Mostanában egyre többet fotozom, és szeretném a képeim színét a legjobban látni/meglátni.
Érdeklődnék, hogy a neten lévő képpel kalibrálom a monitorom módszer mennyire jó? Ezt az alsó kategóriás monitort lehet hardveresen kalibrálni ? (érdemes e?)
Én letöltöttem a próbaverziót az Adobe-től, regisztráltam,egy idő múlva kaptam egy levelet melyben felajánlottak valami (talán 15 %) árengedményt ha odaklikkelek a boltjukban ahova kell, megtettem, kaptam egy számlát és egy két gépen használható kódot.
Mostanában ismét kaptam egy levelet, mely szerint 15 % árengedmény akció van. Van benne valami kód megint...
Mit látsz, ez a kérdés. Mennyire azonos az emlékeiddel, az elvárásaiddal, a nyomattal, meg ilyesmik. Hogy hány bit, fene tudja mennyre érdekes. Gyanítom, hogy Te is játszol, nem a megélhetésed függ a színhelyességtől.
De azt azért ki lehet hámozni a végtelenített mennyiségű cikkból, h egy S-IPS (általad említett LG-ben ilyen van) panel jobb, mint egy H-IPS (DELL U2410). Szóval valószínű ezért az árkülönbség.
Arra már nekem is rá kellet jönnöm, h nem egyszerű dolog ez a "monitorológia". :)
Erről az x-rite ColorMunky Smile-ról esetleg tud valaki valamit mondani, hogy mennyire jó pl egy X-Rite i1 DisplayPro-val összevetve, vagy egy Spyder3-hoz képest? Mivel jóval olcsóbb lenne egy i1-hez képest, és nekem bőven elég lenne ha csak monitort tudna kalibrálni, de azt pontosan.
Szerintetek, ez az LG W2420R monitor, miért nem jó fotó szerkesztéshez? Mitől lenne jobb ennél, mondjuk egy Dell U2410, amikor az pl csak 96% AdobeRGB, míg az LG 100% AdobeRGB elvileg, és pl nem minden szempontból 12bit-es a Dell U2410.