Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.31 0 0 5817

A római hadrend  a bécsi Römisches Museum posztere szerint.

 

 

foto Cracowius

 

 

Előzmény: staubach (5816)
staubach Creative Commons License 2019.08.31 0 0 5816

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.26 0 0 5815

Egy aquincumi sirkő. Annyit tudok kibetüzni hogy "Germano" és "Signifero". Lehet, egy német signifer aki Aquincumban telepedett le?

 

 

foto panthera

 

Előzmény: staubach (5814)
staubach Creative Commons License 2019.08.25 0 0 5814

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.19 0 0 5813

Több szempontból is érdekes a képen látható, az egykori Aquincum területén előkerült síremlék,"

 

 

Aquincumi lovas katona siremléke I. sz.

 

 

foto Cracovius

 

Előzmény: staubach (5778)
staubach Creative Commons License 2019.08.18 0 1 5812

Egyébként némi átalakítással, sok mindent lehet javítani, a Deepeeka cuccain! Én is tettem ilyeneket...

staubach Creative Commons License 2019.08.18 0 1 5811

A Deepeeka a világ legnagyobb replika gyrtója! Viszont tudok pár a divatos szó szerint, kézművest akik gyártanak ilyen cuccokat...viszont igaz, hogy drágábban. De hát a minőséget meg kell fizetni, különösen ebben a témában. Mellesleg, úgy tudom, hogy a Gladiator c. filmeben látható cuccokat is ők gyártották...

Előzmény: GunCollector (5810)
GunCollector Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5810

Én amiket nézegetek neten replikák mind deepeeka termékek hiába német, magyar vagy francia cég árulja a forrás egy és ugyan az. Kevés a nem deepeeka cucc, itthon a bánshági páncél pár termékét ismerem de azok is elég borsos áron és minimum fél - 1 éves határidővel

külföldön meg nem is ismerek senkit egszer ide be volt linkelve egy oldal talán német de ha jól emlékszem 600 euro alatt nem volt semmi.

Amit láttam múzeumokban repro az is deepeeka vagy az a színvonal ( lásd pl az augsburgi elég gyenge kókány bábu ) 

 

Véleményem szerint ez az egyik legnagyobb római kiállítás legalábbis repro terén biztos ( de ha tévedek javítsatok ) https://mules-of-marius.com/objects/ és itt is a cuccok többsége deepeeka 

 

Ne értsetek félre nem védem a deepeeka cuccokat és valóban vannak hibái de egy halandó embernek szerintem ez az egyetlen járható út sajnos ( de ha van más alternatíva akkor szívesen tájékozódok ) esetleg más repro gyártókat is linkelhettek aki tud még megköszönném 

staubach Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5809

Viszont, azt nem mondtad, hogy ez egy magánember gyűjtménye volt! Sokat feccölt bele akkor, és csak sajnálni tudom, hogy nem költött ennyi összeget, inkább egy igazi fegyvermesterre, vagy kardkovácsra. Bár nem lenne ennyi féle tárgya, de legalább jó minöségűek lennének...és itt ismét visszakanyarodnék a vesszőpaipáim egyikéhez, melyszerint, ez az elfoglaltság, nem papírmasé, vagy ha tetszik, lemezmasé, és ha nem elég igazi és nem annak látszó minőségű a bemutatandó tárgy, akkor csak színházi kellék, és akkor inkább színházban kell ilyet megnézni, mondjuk Shakespeare Julius Caesar - ját! De egy hagyomány ill. újrajátszónak igazi, vagy legalábbis ahhoz közeli minőséget kell produkálni, egyszerűen, nehogy átverjék az érdeklődőt!!!!! Ennyi. Hányszor hallom bemutatókon, hogy így, meg így nézett ki....hát micsoda hazugságok! Hogy nem pirulnak bele, vagy esetleg nem is tudják, mit beszélnek!? Szomorú.

Előzmény: GunCollector (5807)
staubach Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5808

Épp ahogy írtad, a kevésbé pénzes vásárlóknak való, kivéve néhányat, ami jónak mondható replika. Ha már láttál közelről Deepeeka terméket, és esetleg használtad is ( mint haditornász ), akkor válik érthetővé! Bár sok termékük, kidolgozottság terén is elnagyolt....

Előzmény: GunCollector (5807)
GunCollector Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5807

A deepeeka megfizethető sajnos nem milliomos a gyűjtő hanem egyszerű ember aki évek alatt gyűjtögette össze

A deepeeka replikák nem kiválóak de nem is tragikusak a tiberius galdius is szép eredeti utáni replika ahogy a sisakok többsége is ár érték arányban a legmegfizethetőbb nekünk magyaroknak, minden esetre jó látni hogy itthon is vannak kezdeményezések a téma iránt 

Mi a baj a menetfelszereléssel meg úgy a többivel én nagyon nem találtam bennük hibát.

Előzmény: staubach (5804)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5806

A második képen levőkhöz hasonló, ez az redeti, szépen restaurált római rövid kard.

 

Carnuntumban, a Ferenc József muzeumban fotoztam.

 

 

részletek és teljes kép.

 

 

foto Cracowius

 

 

Előzmény: GunCollector (5803)
staubach Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5805

Na jó még a szegmentális péncél is.

Előzmény: staubach (5804)
staubach Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5804

Kivonult, a helyi Deepeeka cég kereskedője....az egészből, néhány sisak, meg esetleg, a pilum és a furcán lévő menetfelszerelés ér valamit...

Előzmény: GunCollector (5803)
GunCollector Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5803

Zalaegerszegi makett versenyen egy kis római légiós kiállítás :) 

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5802

kentaur alatt

Előzmény: H. Bernát (5800)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.18 0 0 5801

és  mily meglepő még a szárny is!

Előzmény: H. Bernát (5800)
H. Bernát Creative Commons License 2019.08.17 0 0 5800

fennt Aquincumban fotoztam egy Veterán sirköve és amit eleddig láttam ez a motivum itt bukkan fel először a Kárpát-Medencében Kr. u. 1. századból.

 

ugyan ez egy Avar karkötőn (Kaposváron fotoztam)

 

ugyan ez ott van Lehel kürtjén (Jászberényben készitettem a képet).

 

 

 

 

Hát ez nagyon mellément: három teljesen különböző "állat":

 

- szárnyas négylábú

- kentaur

- szárnyatlan négylábú

 

 

De kétségtelen: a 4 láb közös elem ...

 

No meg a farok.

Előzmény: Törölt nick (5799)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.17 0 0 5799

Mutatok Neked valami nagyon érdekeset. Ezt ugy nevezem, hogy vándorló motivumok. Ezek őseink között (szándékosan nem használom a magyar szót), mert nekünk magyaroknak és kárpát-medenceieknek számtalan ősünk élt és nekik számtalan nyelve a Kárpát-Medencében (kipusztuláselméletesek most ne figyeljenek ide).

 

Ezek a népek (akiket Móra, vagy Tömörkény úgy nevezett az ősök) hagyományaikat művészetüket adták egymásnak mig meg nem érkezünk a máig hogy ez a sor meg ne szakadjon.

 

fennt Aquincumban fotoztam egy Veterán sirköve és amit eleddig láttam ez a motivum itt bukkan fel először a Kárpát-Medencében Kr. u. 1. századból.

 

ugyan ez egy Avar karkötőn (Kaposváron fotoztam)

 

ugyan ez ott van Lehel kürtjén (Jászberényben készitettem a képet).

 

 

foto panthera

 

 

 

 

Előzmény: staubach (5798)
staubach Creative Commons License 2019.08.17 0 0 5798

Mivel itt az európai kontinensen, az a szokás, hogy az első feltalálási helyéről neveznek el tárgyakat! Az angolszász világban, ezzel szemben, betűvel jelölik. Így lehet pl. Birodalmi - Gall G Angliában és Mainz - Weisenau a Németeknél ( Wormsban van kállítva.... Mivel arra találták. Viszont nem csak Weisenau városka van, hanem Wiesenau is! So?:)

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.17 0 0 5797

az augsburgi példányt mutatta a képén az olvtárs.

Előzmény: staubach (5796)
staubach Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5796

This specific roman centurion helmet - a Wiesenau helmet type imperial -gaulic H (Augsburg) " - ez is egy ílyen példa, de a másik: "Burnum helmet from Ivosevci near Kistanje is a Bronze helmet Weisenaumodel .helmet of Imperial Gallic type by Robinson's classification."  Van zavar...:)

Előzmény: staubach (5795)
staubach Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5795

Egyébként azért érdekes, mert igazából mindkét változatot, az írásmódról beszélek, láttam már.

Előzmény: Törölt nick (5793)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5794

és ha jol látom alább, az augsburgi kiállitáson is ez van?

Előzmény: staubach (5792)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5793

Köszönöm a javitást, akkor csak a szomszédban használták.

Előzmény: staubach (5792)
staubach Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5792

Wiesenau sisak helyesen írva, másnéven a Birodalmi - Gall. És nem került nálunk elő ilyen.

Előzmény: Törölt nick (5791)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5791

Köszönöm. Esetletg ilyen előkerült Magyarországról? Ez Weisenau-Guttman tipusu sisak. Szintén Carnuntumban fotoztam.

 

 

foto Cracowius

 

 

Előzmény: GunCollector (5790)
GunCollector Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5790

Tudomásom szerint nem került elő ilyen típusú sisak de gondolom a történelem adott periódusában Pannóniában is használhatták 

Előzmény: Törölt nick (5787)
staubach Creative Commons License 2019.08.16 0 0 5789

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.12 0 0 5788

Azért mert az Alföld frissen meghóditott föld volt az ászik vagy jazigok által. Ők igen jó kapcsolatokat ápoltak Rómával, olyan jót, hogy Római fennhatóság nélkül is képesek voltak már akkor Caracalla előtt 140 évvel római polgárjogot nyerni. Volt ojan független jazig is, például Victor magister equitum, aki független jazig létére római diktátor helynöki pozicióig emelkedett.

 

 

 

forrás:  https://hu.wikipedia.org/wiki/Szarmat%C3%A1k

Előzmény: staubach (5784)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!