Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2012.02.27 0 0 388

Izé, folytatva az előző felvetést, azt ugye senki sem állította, hogy a rendőr örmester feladata lenne a jogszabályok közötti rendet tétel... az ilyen esetekből ügyek lesznek, és az ügyek szokták kikényszeríteni a jogharmonizációt...

 

Arról nem is beszélve, hogy amit te irsz, annak a világon semmi köze az esethez.

Hogyne lenne...

 

Egyébként az előbb tettél itten egy megjegyzést az esti beírásomra:

Hogy neked mi rémlik és mi nem, az a te dolgod. A tényeken nem változtat.

Erről kérlek az jut eszembe, amikor 1998-ban volt az akkori "drogtörvény" kapcsán ilyen társadalmi vita, és hát én is részt vettem egyen-kettőn... namost volt ottan egy valami főosztályvezető-helyettes arc a Dávid féle IM-ből, aki egész gusztustalanul nyomta ezt a fafejűen rendpárti, zérótoleráncs, példastatuálós, remegőszárú gatyás dumát... én meg egy ponton túl nem bírtam ki, hogy meg ne jegyezzem, hogy lehet így is (vissza)élni egy hatalommal, de akkor önnön taknyán csúszva fog kikerülni belőle előbb vagy utóbb... na, eljött 2002 - és pont ez történt:)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (386)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.27 0 0 387

Szerintem is Neked van ebben igazad.

Előzmény: Antisystem (385)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.27 0 0 385

Dehogy irja felül!

Javaslom, nézz utána a jogszabályok hierarchiájának... a Rendőrség szolgálati szabályzata az egy kutyaközönséges miniszteri rendelet...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (383)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.27 0 0 382

Izé, egy törvényként is bepikkelyezett nemzetközi szerződés bizony felülírja a Szolgálati szabályzatot...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (380)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.27 0 0 381

Aha... Azt meg tudod mondani, indokolni, - hogy a közel45 kilós Geréb Ágnest, vagy a 80 éves Kovács Mihály bankárt milyen jogon bilincselték meg?

(A rendőri jelentésben biztos az lett írva, hogy "tartani lehetett a szökésétől...")

Előzmény: Törölt nick (380)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.27 0 0 379

Köszi a cikket...:

A legvégső esetben indokolt a kényszerintézkedés

A büntetés kiszabásával kapcsolatban azt mondta: mivel fiatalkorú, jelenleg is szakközépiskolás vádlottról van szó, figyelembe vette az ENSZ Gyermekjogi Egyezményét, amelyet a magyar jogrend is átvett és amely kimondja, hogy ilyen korú elkövetők esetén csak a legvégső esetben indokolt kényszerintézkedés, illetve végrehajtandó szabadságvesztés elrendelése. Példaként említette, hogy ez alapján akár emberölés esetén is lehetőség van fiatalkorú esetében a felfüggesztett szabadságvesztés kiszabására.

 

Namost javíts ki, de tudtommal a bilincs-használat pl. magában kényszerintézkedés...

 

ÜdV



Előzmény: Törölt nick (377)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.26 0 0 377

Abszolút nem értek egyet, a rendőrségnek nem az a dolga, hogy iskolai bunyókkal foglalkozzon...

 

Persze.

Csak mondjuk becsúszik néha véletlenül ez-az:

http://www.168ora.hu/punch/agyonverte-az-osztalytarsat-most-sajnalja-48413.html

 

 

 

Előzmény: Antisystem (374)
arnyekxxx Creative Commons License 2012.02.26 0 0 375

Érdekes jelenség, hogyha gyerekek verik egymást az iskolában, az az ideológiailag kellőképpen képzetteknél teljesen elfogadható,  de ha tanár vagy szülő ad egy nevelő célzatú nyaklevest ugyanazan gyermekelnek, akkor minimum bányába szeretnék küldeni szenekkocsit huzni a szemetet aki kezet mer emelni egy ártatlan báránykára.

Antisystem Creative Commons License 2012.02.26 0 0 374

Az ilyen jellegű konfliktusok kezelését a legjobb, ha a rendőrségre bizzuk.

Abszolút nem értek egyet, a rendőrségnek nem az a dolga, hogy iskolai bunyókkal foglalkozzon...

 

Egyik fiatalnak sincs joga megütni egy másikat,

Ez qrva jól hangzik, és ez alapján a fiatalság közel 100%-a bűnöző... mondjuk úgy tehát, hogy élet-idegen elvárás.

 

A gyökér libsik meg már régen kivették a tanarak kezéből azon eszközöket, amelyekkel korábban eredményesen orvosolni voltak képesek a hasonló problémákat.

Hát, őszintén szólva nekem nem rémlik, hogy az én időmben bármi olyant is tettek volna a tanárok kezelendő a konfliktust, ami ma ne lenne lehetséges. Szétszedték a verekedőket, bevésték az igazgatói intőket, behivatták a szülőket, ilyesmi...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (373)
Antisystem Creative Commons License 2012.02.26 0 0 372

Hanem, mit kellene?

A rendőrségnek semmit... nem rendőrségi ügy (mondjuk addog, amíg nem kerül elő egy sokkoló vagy halef)... alapban hagyni, hogy lemeccseljék - tudod, a konfliktuskezelés is egy olyan készség, amit az embernek meg kell tanulnia, lehetőleg még gyermekkorában. Ha meg esetleg eldurvulna, arra való a szülő meg a pedagógus.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (370)
arnyekxxx Creative Commons License 2012.02.26 0 0 371

Ha nem kezdenek el verni többen egyet, akkor nem lesznek meggyanusitva  csoportosan elkövetett garázdasággal.

Előzmény: Törölt nick (369)
arnyekxxx Creative Commons License 2012.02.25 0 0 368

utálom a rendőröket mint a szart, de máig se értem, mit kell azon sápitozni, hogy egy csapat garázdasággal gyanusitott cig bohókás fiatalt bevisznek a rendőrök.

Előzmény: Törölt nick (365)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.02.25 0 0 367
Ha én tudtam volna erről a testületről, január végén, akkor nem Zindexre írogatok....
Előzmény: Törölt nick (366)
Holdkooros Creative Commons License 2012.02.24 0 0 362

Egyrészt talán azért, mert a II. vh után Japánt vagy Németországot nem érte olyan területi veszteség, mint minket Trianonban...

...másrészt talán azért mert a 'numerus clausus' inkább a kontraszelekciót erősítette, nem a tud. kut-fejlesztést. Legkiválóbb (köztük néhány Nobel-díjas) tudósaink tudása is inkább a Nyugatot gazdagította.

Előzmény: amanita_phalloides (360)
borzimorzi Creative Commons License 2012.02.24 0 0 361

Hja, kérlek, ez ügyben Árpád apánkat apelláld meg! Miért nem ment kicsit tovább?

 

Üdv:

b

Előzmény: amanita_phalloides (360)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.02.24 0 0 360

Az első vh., után nekünk se nagyon engedte az antant a hadsereg fenntartását a fejlesztését meg pláne nem, volt ugyan fejlődés, de ilyen kiuró  nem, mint a te példáid...

 

 

Előzmény: borzimorzi (359)
borzimorzi Creative Commons License 2012.02.24 0 0 359

Kérdezd erről parlamenti képviselődet, kormányodat. Én egyik sem vagyok.

 

Én csak tanultam történelemből, hogy a II. VH után Japánnak nem lehetett hadserege, és az NSZK-nak is csak jelképes, kb. egy zászlófelvonásra elég. Ezek az országok hatalmasan kiugró gazdasági fejlődést produkáltak a II. VH-t követő évtizedekben. Mára Japán az ázsiai tigrisek etalonja, mindenki irigylésének és utánzásának tárgya, őrült magas GDP-vel és Európában vagy Amerikában elképzelhetetlenül alacsony bűnözési rátával. Németország pedig az EU gazdasági motorja.

 

Nincs ez összefüggésben azzal, hogy fegyverek helyett már csak kényszerűségből is oktatásra, kutatásra, fejlesztésre, gazdaságélénkítésre költöttek?

 

Üdv:

b

Előzmény: amanita_phalloides (358)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.02.24 0 0 358

Borzika!

Mintha te is változtál volna?!

 

Ha mindezt elfogadom, (bár pont Kanadában nem pénzelik a gyerekvállalást) akkor miért építik le mindenütt a honvédelmet? (kivéve a szuperállamokat)

:-)

 

Előzmény: borzimorzi (356)
horex Creative Commons License 2012.02.23 0 0 357

Az Index kíváncsi, hogy mi indokolta az indokolatlanul erélyesnek tűnő rendőri fellépést, illetve hogy mi a megyei főkapitányság álláspontja a cigányozással kapcsolatban, a kérdéseket elküldtük a rendőrségnek."

 

Talán tessék SZVC rovatot olvasni, ott a válasz

by horex

Előzmény: Törölt nick (355)
borzimorzi Creative Commons License 2012.02.23 0 0 356

Szerintem valami más gombát fogyaszthattál, nem azt, amire a nicked utal... :-)

 

Az mióta nagy felfedezés, hogy a bűnözés a nagyvárosokban koncentráltan van jelen, ahogy a drogozás és a dealerkedés is? Csak meg kell nézni Riót, iskolapélda.

 

Az mióta titok, hogy ha háborúk nincsenek, viszont orrba-szájba pénzelik a felelőtlen gyerekvállalást akkor felszaporodnak a lumpen családokba születő, és legnagyobb valószínűséggel bűnözésre szocializált fiatalok?

 

Üdv:

b

Előzmény: amanita_phalloides (352)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.02.21 0 0 354

www.police.hu/data/cms191027/REK05_007_022_finszter.pdf

 

Ez meg egy szakértői írás a demokratikus jogállam lehetséges rendőrségéről..

 

 

Előzmény: Törölt nick (353)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.02.21 0 0 352

Neked ajánlom azt az oldalt és ezt a valamikori professzort az torontói egyetemről, kinek neve Robert O'Driscoll.  Azért írom valamikori, mert 96-ban meghalt, és ő volt az elsők egyike, aki felismerte és nyilvánosságra is hozta, tanulmányokban és cikkekben, hogy a New World Order, azaz az Új Világrend miben mesterkedik.

 

http://www.scoreboard-canada.com/nwocanada-aboutodriscoll.htm

 

Ő volt az aki leírta először, hogy mindenütt tönkreteszik és leépítik az államok hadseregeit, mert ezek nemzetállami alapon szerveződtek és feladatuk a hon védelme, és mint tudjuk nemzet és hon, mint fogalmak irritáló fogalmak számukra.

 

A honvédség helyét mindenütt a felfejlesztett rendőrség veszi át, mert a jövő nagy háborúját a városokban fogják megvívni, mert a rabszolgasorba és nincstelenségbe taszított népek fel fognak lázadni, és a rendőrség feladata lesz mindenütt e lázadások leverése, bármi áron, maximális erőszakkal. Leírta azt is, hogy a rendőrség felfejlesztését a terrorizmus és kábítószer ellenes harccal fogják indokolni. Sok hasonlót írt még, aztán amikor elérte az ingerküszöböt azoknál akikről és akik ellen írt, akkor kidobták az egyetemről, művei eltűntek, és 96-ban meg is halt.

 

szaunas Creative Commons License 2012.02.14 0 0 347

Azért piti szabálysértésekért a minimálbért meghaladó büntetések igen gusztustalanok!
Ilyen rendeletet csak a valóságtól tökéletesen elszakadt, erkölcsileg erősen megkérdőjelezhető minden kontrollt nélkülöző képviselők hozhatnak, akik mellesleg büntetlenül hazavágták, eladósították szétlopták az országunkat! Ja, a lopás viszont nem bűn, mint azt az ország elnöke esetében mindenki láthatja... Ebben az országban minden - még - tisztességes emberből bűnözőt gyártanak! Ez köpedelem, nem jogállam!!!

hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.02.13 0 0 344

Ezzel az erővel bicskát is adhatnának nekik hogy tudjanak szalonnázni.

Előzmény: Törölt nick (343)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.02.13 0 0 342

Hogyan a mókus, tetves, retkes, román farkába kerül tű egy rabhoz???

Előzmény: Törölt nick (336)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 341

az új Btk.-t „visszaható hatállyal kell alkalmazni a nemzetközi jog általánosan elismert szabályai alapján büntetendő cselekmény elbírálásakor akkor is, ha az az elkövetés idején nem volt büntetendő”.

 

- Hajajj! Nem hiszek a szememnek.

marcipannyuszi Creative Commons License 2012.01.04 0 0 331

Első a Hatósági Önvédelem!

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 324

Előzmény: Törölt nick (323)
marcipannyuszi Creative Commons License 2011.12.01 0 0 321

Minden kilométerkőnél...

 

Rendőrök is lesznek az új hajléktalanszállókon

Felügyelni nem fogják a hajléktalanokat, de állandó helyük lesz, külön szobában. A szakértő szerint semmi szükség a rendőri jelenlétre. Tovább »

forrás: Index.hu

marcipannyuszi Creative Commons License 2011.11.25 0 0 318

Gálszécsy már nyilatkozott.

 

Támogatja!!

 

:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!