Keresés

Részletes keresés

Edmond Dantes Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7037

Milyen célra kell?

Régen sok kacsacombot ettem az Öreg Halászban, az Árpád úton.
Egy időben jó volt a Külvárosi Kávéház.

Előzmény: Supernaut (7036)
Supernaut Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7036
Sziasztok, Újpesten tud valaki egy viszonylag kellemes, nem túl sznob éttermet ajánlani?
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7035

Vasárnap voltam a Negymező utcában.

A történet mókás volt, barátaim hívtak fel, hogy átépítenek egy éttermet és szükségük volna néhány tanácsra. Amikor a címet mondták, akkor rádöbbentem, hogy ez a Pelikán volt.

Kaja.hu néven nyitnak hamarosan, vmi magyaros félönkiszolgálós éttermet.

Az egyik szakács októberig a Zsolt Udvar/Trió/Trieste egységben dolgozott, azt mondja, a Triestehez hasonló kajákat akarnak.

Előzmény: etna (7029)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7034

2002 körül jártam ott, kifejezetten tetszett.

Valami sörös malactekercset evett egyikünk. Jó volt.

Többre nem emlékszem.

 

Előzmény: brummadra (7018)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7033

Nem volt rossz a grúz, annyi biztos.

Voltak hiányosságok, de vélelmezem, hogy autentikus lehetett, mert semmi egyébhez nem hasonlított . :)

Előzmény: robicsek (7008)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7032

Áttanulmányoztam a honlapot.

Igencsak bíztató.

Felkerült a meglátogatandó helyek listájára.

Szőke Mátyás Irsai, Vylyan Chardonnay 1190-ért pl. igen jó ajánlat.

Az étlapon meg a standardok jó áron. Szeretem az effélét is a fusion, haut cuisine meg miegyebek mellett.

 

Előzmény: snyggast (6986)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7031

Ideje lenne újra elmenni ebbe a belgába is.

8 éve voltunk, valami nyulat ettünk többek között, nagyon rendben volt.

Meg kellene nézni a halat is :).

Előzmény: szkati (6979)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7030

A fagyott hal szerintem is botrányt, ezt nem tudtam eddig elképzelni Sölét úrról.

(A Mossellennel is ez volt az egyik bajom. A másik az, hogy kiszárították a halat -persze az is lehet, hogy annyit ült a mélyhűtőben, hogy nem lehetett mást csinálni vele :( )

Minden esetre ha Sölét Gyula nyit egy másik vendéglőt, biztos elmegyek oda egyszer, sőt talán többször.

 

 

 

Előzmény: macmelon (6960)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7029

Én az eredeti helyen nem is voltam, csak a Nagymező utcában kétszer.

Másodszor volt némi gond, várni kellett az ételre elég sokat, elcseréltek két rendelést, ennek dacára jó élménnyel távoztunk. Nem kétséges, nem annyira jóval, mint első alkalommal, amikor minden lenyűgöző és nem túlzás: tökéletes volt.

 

Előzmény: robicsek (6956)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7028

 

Azért hadd jelezzem:

őslakosként én is dícsértem e helyeket, főleg a Pelikánt.

 

És nagyon is el tudom képzelni, hogy a pozitív hozzászólások az enyémhez hasonlóan nem voltak PR-szövegek.

Ugyanez a helyzet az Opus-szal, amit bevallottan egy korábbi topictárs nyitott, s aligha hinném, hogy plusz reklámmal segített itt rá.

 

 

Előzmény: robicsek (6951)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7027

Voltam az Admirálisban, de nem estem tőle hasra.

A paradicsommártás a fehér lazac mellé cseppet sem volt harmóniában a hallal. A tintahal salátaágyon átlagos volt. Egyébként jókat olvastam a helyről, lehet, hogy pechem volt csak vele, mint a Mosselennel is...

Vagy a helyeknek volt pechje velem :)

 

 

Előzmény: szkati (6945)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7026

Én is megyekszékhelyről ruccanok fel időnként, Aradról. :)

Közben meg lehet állni Makón, ahol nagyon jót ettem olcsón a Szent Gellért borházban. Ajánlom mindenkinek. A palackozott boroknak nincs vendéglői felárja, van olyan bor, ami drágább mondjuk egy plázás szaküzletben.

(Rendeltünk: Don Simon Leányka, 2003 (990), Vylyan Merlot 2004 (2500))

 

 

 

Előzmény: robicsek (6931)
etna Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7025

Voltunk az Artisból lett Trófeában.

A legjobb a sorozatban.

A számlánál volt egy kis gixer az euroátszámolással.

Mellesleg eddig is közös volt a tulajdonosi háttér.

 

Előzmény: Törölt nick (6918)
Szakadás Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7024
Én kipróbáltam. Az ételek tényleg nagyon rendben vannak, de a hely ... Kezdődik a röhejes hintalóval a bárpult tetején. Oké, megtetszett a miliárdos tulajnak Bécsben és kerül amibe kerül hazahozatta, de akkor is ...
Az asztalok teljesen egymásra vannak tolva, a jobb helykihasználás érdekében. Mert hely az nincs sok - a szellősebb részben is egymás szájába lógnak a vendégek, útban a többieknek a WC felé, meg a személyzetnek a konyhába.
A székek támlája aranyozott neoluxszal lefújt műanyagszerűség ... brr.
Viszont a személyzet az egyik legjobb, amivel idén találkoztam.
Előzmény: Edmond Dantes (7022)
robicsek Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7023

Volt szo, én tutti irtam. A tulajnak volt egy Rozmaringja az obudai toronyházak tövében (afféle kockásabroszos kispiszkos, jo volt), az leégett, aztán lett egy valami nemtomminevű a Szépvölgyi elején, aztán ez a Rozmaring.

itt vagy pár éve voltam, a kaja rendben volt, de majdnem fizetés nélkül távoztam, mert nem akarták a számlát hozni.

Nekem a régi kockásabroszos jobban tetcett..

De ebédre szerintem jó, bár alighanem nyáron jobb, mostmá gondolom a kerthelyiség nem üzemel:)

Előzmény: brummadra (7018)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7022

http://www.deluxe.hu/cikk.php?article=2768&pat=16

Végülis, jó választás volt.

Valakinek itt ajánlottam is, de nem kaptam visszajelzést tőle, kipróbálta-e.

ath Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7021
aki szereti a halat, annak javaslom keddenként a pommo d'oro új, széchenyi utcai lerakatában. isteni tintahalat ettem, az egész hely pedig valóban nagyon olaszos. annyira, hogy vannak magyarul nem is beszélő pincérek, amit azért egy picit furának találok. mondjuk a vendégek nagyrésze is olasz vlt, de akkor is, ez mégiscsak bp....
fantomasso Creative Commons License 2006.11.01 0 0 7020
Pl. érdemes az Árpád fejedelem úton parkolni a gyalogos felüljárónál, mert kellemetlen meglepetés lehet, ha a kapu nincs nyitva, és tovább kell hajtani a parti úton. Zavaró, hogy a személyzet túlöltözi a vendégeket. Sokan vannak, és kissé kelletlennek tünnek első pillanatban, de ha már valaki a szárnyai alá vesz akkor már ok. Az építés még mindig zavarokat okoz. A konyha elfogadható, a környezet jó, az épület zavaros, sokkal jobbat kellett volna kihozni az adottságokból.
Előzmény: brummadra (7018)
macmelon Creative Commons License 2006.10.31 0 0 7019
2006.10.19-én még megvolt. :)
Előzmény: robicsek (7007)
brummadra Creative Commons License 2006.10.31 0 0 7018
Sziasztok? Rozmaringról van személyes tapasztalatotok? Ott kéne ebédelnem a héten. Gyanús, hogy még sosem került itt szóba....van mitől tartanom?
Jordi Culé Creative Commons License 2006.10.31 0 0 7017
http://www.chew.hu/taming_the_four_tigers_i_intro.html
http://www.chew.hu/taming_the_four_tigers_ii_the.html
http://www.chew.hu/exploring_budapests_four_tiger.html
http://www.chew.hu/exploring_budapests_four_tiger_1.html
H_G Creative Commons License 2006.10.28 0 0 7016
Bizony, azóta az épületet is lebontották és újat építettek a helyére... A régi Kisbuda kapuja ott volt, ahol most az irodaházba lehet bejutni, nem jobbra mellette, ahol ezeké a rövid életű étterem-próbálkozásoké. Nagyon emlékszem arra, amikor először jártam ott, mert egész kiváló Szapáry-májat kaptam -- bár utóbb, már a Kenyeres u.-i helyen, sikerült felülmúlniuk egy még jobb kárpáti fogasfilével.

Előzmény: Törölt nick (7014)
robicsek Creative Commons License 2006.10.28 0 0 7013

valamit nem értek, mikor először ott voltam, az vagy 20 éve lehetett, jónéhány év:). Másról beszélunk szvsz,

Előzmény: Edmond Dantes (7012)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.10.28 0 0 7012
Egy van csak, a Frankelből költöztek át a Kenyeres utcába, jónéhány éve.
Előzmény: robicsek (7010)
fantomasso Creative Commons License 2006.10.28 0 0 7011
Egy év után voltam a Kogartban, és az az az érzésem, hogy kissé eltávolodtak a valóságtól. Tavalyig olyan tíz alkalommal jártam ott, volt benne egy Vylyan borvacsora is, így volt egy kialakult képem. Mostanra kb. 50%-ot emelkedtek az árak, és állítólag még jelentősen fognak, merthogy első osztályúak lesznek. Az étlap már most tele van 4-5000 ft-os ételekkel. Nem látom azonban hogy a konyha tudná követni. Bár csak egy levest ettem, de fantáziátlansága, sterilitása mindent elmondott. A julienre vágott zöldségek nem javítottak rajta. Nem tudom kinek fognak éttermet csinálni, mert egy lélek sem volt. A fizetésnél újabb kellemetlenség, a 10 %-os borravalót az egyébként kedves kislány 50%-osnak értette, és úgy kellett visszahívni. Nem tudom, hol tanították neki, hogy mennyit szokás adni, mert normális helyen legalább rákérdeztek volna, hogy biztos jól értette e. De nem jól.
A Bagolyvár közepes konyhájával eddig nem volt túl nagy baj, de mostanában láttam, hogy bevezették a felszolgálási díjat, ráadásul rögtön 14%-ot. Eddig egy kedves nővel találkoztam ott, a többi morc. Viszont több a sznob mint a Kogartban, de legalább tele van, és van egy érdekes atmoszféra. Csak főzni nem tudnak.
robicsek Creative Commons License 2006.10.27 0 0 7010
akkor van/volt egy Kisbuda Gyöngye meg egy igazi Kisbudagyöngye?
Előzmény: Edmond Dantes (7009)
Edmond Dantes Creative Commons License 2006.10.27 0 0 7009
Dehogy, régebben volt a Frankelben.
Előzmény: robicsek (7007)
robicsek Creative Commons License 2006.10.27 0 0 7008
ja, mikor gruz volt tán még itt is kérdeztem jo-e, mert megnéztem volna, de igy már ezek szerint nem fogom.
Előzmény: Törölt nick (7003)
robicsek Creative Commons License 2006.10.27 0 0 7007

Mi van????

Megszűnt a Kisbudagyöngye a Kenyeres utcában?

vagy másról beszélunk, remélem.

Előzmény: H_G (7004)
robicsek Creative Commons License 2006.10.27 0 0 7006

Dohány/Nyár sarok, vagy fél éve ott lévő olasz. Il Terzo Cerchio, vagy mi is a neve.

 

 Laza (hát olaszos:-) kiszolgálás, a személyzet egyrésze olasz, és a vendégek nagyrésze is. Ez kulföldieknél nálam mindig jo pont, pl nem hinném hogy az a jo kinai ahol a vendégek eszkimok:)

 

 

Ez az olasz rendben van szvsz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!