Keresés

Részletes keresés

GRIFFF Creative Commons License 2008.02.01 0 0 494

Szia!

 

Mindennek örülnek, de komolyan. A Neptun mellett, egy kicsit északra van egy falu. Ott biztos, hogy mindennek örülnek.

A szállodában dolgozók egy kicsit már elszálltak maguktól. Az 1dollár jatnak sem nagyon tudnak örülni, tisztelet a kivételnek! Ők azt hiszik, ha fehér vagy a bőröd alatt is pénz van.

De nem kell velük törödni, meg kell találni azokat az embereket akik tudnak örülni az ajándékoknak.

 

Előzmény: Rózsa64 (489)
GRIFFF Creative Commons License 2008.02.01 0 0 493

Aisha árairól annyit, hogy teljesen egyediek. Függ a létszámtól, a benzin árától stb. Ebből is látszik, hogy nem az utazó megfejése a cél. Hisz az utazási irodáknál fix árakkal dolgoznak. Ha 30an mennek akkor is annyi, mintha 10en mennének.

DE OLCSÓBB, MINT BÁRMELYIK IRODA!!!!! DE ÖSSZEHASONLÍTHATATLAN!!!!

Előzmény: lbl123 (486)
GRIFFF Creative Commons License 2008.02.01 0 0 492

Szia Piri!

 

Tényleg jó csapat volt! : )

 

Griff, akinek a mellényedet kölcsönadtad.... : )))))

Előzmény: piri1 (490)
GRIFFF Creative Commons License 2008.02.01 0 0 491

Szia!

 

Én a gyerkőcünk 50+-os naptejével indítottam mégis leégtem, pedig nem vagyok fehérbőrű. : ))

Szafari ügyben a Neckerman áraira emlékszem nagyjából. 1 éjszakás 850dolcsi, 2 éjszakás 1200 körül.

Aisha ebben is tud segíteni. Más magyaroknak szervezett szafarit. Utánajárt mindennek, gép indulása, szállás, stb. no persze nem foglalt, de még jó, mert a kedves magyarok szépen visszatáncoltak. Hogy mégsem, mert nem úgy jött ki a lépés stb. Szegény meg egy csomót melózott vele.

 

Mindenképpen dollárt vigyetek, mert a dollárt és eurot egy az egyben váltják, akkor persze hogy dolcsit kell vinni. Egyébként mi nem is váltottunk tazmán shillinget, tökéletes volt a dollár is. De egy jó tanács. Vigyetek sok aprót, mert vissza szinte csak shillingben adnak, ami persze elkölthető, de ha rajtad marad nem tudsz vele mit kezdeni.

Ami az akudozást illeti tényleg szükséges, mert sokan pofátlanul magas árakon dolgoznak másokhoz képest. Tudom, hogy senki sem jótékonysági intézmény, de gondoljatok arra is, hogy a pénzetekkel segítetek a Zanzibáron élő embereknek.  

Előzmény: lbl123 (486)
piri1 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 490

Üdvözlök mindenkit aki most jött haza vagy most indul!

 

Szomorúan olvasom Aisha hozzászólását,hogy egyes utazdák mit meg nem engednek maguknak,hogy mernek alaptalanul rágalmazni embereket.

Én tapasztalatból tudom,hogy ez nem igaz.Mind a kettő lehetőséget kipróbáltam

voltam utazási iroda által szervezett fakultatív programon bár ne tettem volna,de sajnos későn találkoztam Aishával.Vele is voltam egy hajós kiránduláson ahol több információt kaptam Zanzibárról az itt élő emberekről és kultúrájukról mint  az iroda képviselőjétől.Aisha programjai kis létszámúak,barátiak,tartalmasabbak és olcsóbbak.Róla csak annyit tömören,hogy megbízható,korrekt,barátságos EMBERT

ismertem meg személyében.Ha módotokban áll vele menjatek minden programra.

 

Aisha sok sikert és egészséget kívánok Neked és Családodnak:a mentőmellényes búvár

Az idegenvezetőknek jó felkészülést a Zanzibári kézi könyvekből mert ha mindet kiolvassák akkor is csak töredékét tudják visszaadni a turistáknak,mint egy 15 éve ott élő EMBER.

 

Akivel együtt nyaraltunk az biztosan rájött ki vagyok.Jó csapat volt Üdv.mindenkinek.

 

Előzmény: Aisha Babu (471)
Rózsa64 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 489

Szia Grifff!

 

Légyszi még azt ird meg,hogy inkább dollárt vigyünk és ne eurót?És milyen ajándékot fogadnak szivesen?Itt már volt aki irta,hogy a megunt ruháinknak nagy hasznát veszik,hisz akkora a szegénység.Plüss állat,édesség,toll ilyesmi?

Gina61 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 488
Szabina,

Nem megy át levél a megadott mailcimedre, igy ide küldöm:


Mi is febr.19-én megyünk, mi ugyan a Safari Club-ban leszünk, de mi is Aisha-val szeretnénk 2-3 kirándulást, jó lenne, ha társulnánk, úgy tudom, akkor olcsóbb.
Szeretnénk egy Safari blue és egy Börtönsziget+ Stone Town túrát, esetleg még egy Jozani erdőt, de ez nem biztos.
Én már leveleztem Aishával, átküldeném Neked, amit irt, csak nem jó a mailcimed.
Mi 3-an leszünk férjemmel és 13 éves fiammal.
Egyeztessünk jó?

Előzmény: szabina713 (485)
Gina61 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 487
Szia Szabina,

Küldtem Neked két e-mailt, mi szivesen társulnánk 2-3 kirándulásra Aisha-val.
Előzmény: szabina713 (485)
lbl123 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 486
köszi GRIFFF, ezek elég részletesek voltak.

a képeket várom, és előre is köszönöm (droszas@gmail.com.)

40-es, 30-as és 20-as naptejet viszünk - ilyen sorrendben vajon elég lesz ?

tudsz vmit a repülős szafari túra árakról, ill tudsz-e vmit aisha árairól írni, vagy azok mindig egyediek?

Előzmény: GRIFFF (481)
szabina713 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 485
Sziasztok!

Mi febr. 19.-én indulunk az Aerovivával a Ventaclubba. Több lérdésem is lenne:
- van-e olyan, aki onnan már hazaérkezett? milyenek voltak a tapasztalatok?
- milyen a kaja, van-e széf, szúnyogháló, hajszárító...stb? BÁRMILYEN praktikus tanács érdekel!!!
- aki szedett malária elleni gyógyszert, annak mik a tapasztalatai? melyiket szedte? hol írtatta fel?

Mi már felvettük a kapcsolatot Aishával, és arra gondoltunk a párommal, hogy szívesen keresnénk útitársakat még. Aki érdekel, az írjon nekem! (csak hogy segítsünk Aishának, csak azért is...!!! :D)
Csabika1979 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 484

A képen az arzenál látható, amit sikerült haza importálnunk. :)

 Ha valaki vásárolni akar akkor pl.  a reptéren minden olcsóbb mint a parton, de nincs olyan választék. Mi mindent a parton és környékén vásároltunk viszont csúnyán kell alkudni, hála az istennek velünk volt egy magyar pár, akit a repülőn ismertünk meg és a srác ocsmány modon tudott alkudni, ami persze jó volt. A gyerek témához végül csak annyit, hogy iszonyúan jol érezte magát és mindent szinte jobban bírt mint mi. Nekem pl. még most is hasmenésem van, neki semmi. A repülőn többen rosszul lettek a gyerek fel és leszállásnál csak vigyorgott, míg én az agyam egy részét ilyenkor hátul kerestem a gép farkában.

Csabika1979 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 483

Sziasztok!

 

 Mi is most értünk haza. Aisha Történetéről csak annyit, hogy MI SZÓLTUNK NEKI HOGY SZERETNÉNK MÁR KIFIZETNI A KIRÁNDULÁST NAP VÉGÉN, minden területen nagyon korrekt volt aki mást állít az hazudik!!!!! Az Aerovivarol meg szerintem csak annyit, hogy mindenki akivel beszéltünk szidta őket mint a sz.rt, egy 0 az egész és látszik, hogy be vannak sza.va a pénzükért, ha ilyenre vetemednek.

 Aisha: Küldöm nemsokára a meghívót az IWIW-re, amit megbeszéltünk!

Haza menekített arzenál!
Gina61 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 482
Sziasztok!
Még most sincs senki a hazatérők között, aki a Safari Club-ban lett volna az Aerovivával?
Mintha nem is létezne ez a hotel.....
Ha mégis, irjatok, milyen.
GRIFFF Creative Commons License 2008.02.01 0 0 481
Sziasztok!

 

Rózsa 64! Valóban a hajszárítót elfelejtettem. Van a szobában.

Aishának igen, kisfia van. Egy energiabomba! : ))) Imádja a gumicukrot, a kindercsokit,

-tojást. No, persze ezeket nem lehet náluk kapni, ezért nagyon örült, amikor meglátta, hogy vittünk neki.

 

Programok:

Safari Blue

Kirándulás egy lakatlan szigetre. Fürdés, napozás, sznorizás…

Tengeri herkentyű és gyümölcstál ebéd. Aisha még sütit is sütött. : )) Mint a paradicsomban!!!

 

Prison Island + Stone Town

Kirándulás a szigeten élő teknősökhöz, a börtönnek készülő akként soha nem üzemelő épület megnézése. Vissza Stone Townba. Vásárlás, múzeumok, rabszolga piac, halpiac ahogy az igények diktálják.  

Mi itt hatan voltunk. Nő lévén érdekel a vásárlás. : )) Aisha a legjobb üzletekbe vitt el minket. Megmutatta, mit hol érdemes venni.  

Az utazási iroda ad másfél óra szabadidőt és szélnek ereszt. Stone Townban az eligazodás sem egyszerű. Nem beszélve arról, ha az embernek nincs vezetője azzal tölti a szabadidő nagy részét, hogy a helyieket hessegeti.

 

Fűszertúra + Jozani erdő

Ketten mentünk Aishaival (persze volt egy sofőrünk is), mert sajnos ezen a napon nem tudott hozzánk senki sem csatlakozni. Elvitt kettőnket is. Hát nem végtelenül korrekt???

Ha valakit érdekelnek a fűszerek, hogy miből lesz a cserebogár, nagyon érdekes program. A végén van egy gyümölcskóstoló is. Az egyik kísérőnk órát, nagyláncot, sapkát, kisbékát, kis kosarat hajtogatott nekünk pálmalevélből. Nagyon kreatívak és ügyesek a helyi emberek.

 

Az erdőben a majmokat testközelből nézhettük meg. Szerencsénk volt, mert éppen ebédidőben érkeztünk, így nagyon sokat láthattunk.  

 G

 

Ui: MAMBO! A sok zacsi a reptéren megvolt! : ))))))

adkika Creative Commons License 2008.02.01 0 0 480
Át ne foglalj sehová! Nagyon klasz a szálloda, bőséges a kaja, szép a part, szép a kert. A szoba egyszerűen berendezett, de tiszta volt. Szúnyog nem volt a szobában, de máshol sem találkoztunk vele. A szobát fújtuk, meg magunkat is, és az ágykörüli hálót is használtuk. Adtak is meg vittünk is szunyogriasztót. Nekünk nagyon hiányzott az esti olvasás, (korán sötétedik) de talán ha 15-ös izzó volt az ágy fölötti lámpában. Hajszáritó volt a fürdőben. Mi nem oltattuk be magunkat, és nem is szedtünk semmi gyógyszert, unicumot, és házipáleszt iszogattunk, de ennek ellenére is volt-van hasmenésünk. Helyi vörös-fehér bor, és helyi sör is volt, és persze üditők is. Én arra gondolok, hogy a gyümölcsöktől lett hasmenésünk, de a hasmenésre több utastársunk is panaszkodott, remélem hamar elmúlik, mert igen legyengit. A tenger nagyon meleg, de a bemenetel a vizbe igen nehézkes volt a talaj miatt.  Mindennap ott jönnek el a parton a gyerekek az iskolából, és eszméletlen tömeg vesz közre, amint előveszel valami kis ajándékot. Mindennek nagyon örülnek. Ajándékot nem érdemes sehol sem venni, mert a szálloda jobb, és baloldalában megtalálhatóak azok az árusitóhelyek, ahol ugyanazt, olcsóbban meg tudod venni, mint pld a fővárosban. Nagyon-nagyon szegények, ha van használt pólód, vagy bármid amit kidobásra szánsz, és nekik adod, imába fognak foglalni. Szóval semmi gond ezzel a szállodával, majd meglátod! Kérdezz konkrétan, ha valami érdekel, és ha tudok, szivesen válaszolok.
Előzmény: ildiw (448)
wagner55 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 479

Szia Grifff!

Lehet, hogy ez is egy buta kérdés: kérlek nyugtass meg, hogy a névből itélve Aisha gyermeke fiú?????

Milyen programokat csináltatok végig?(tényleg csak tőmondatokban)

 

Előzmény: GRIFFF (477)
Rózsa64 Creative Commons License 2008.02.01 0 0 478

Szia Grifff!

Lehet,hogy ez egy hülye kérdés,de hajszárító van?

GRIFFF Creative Commons License 2008.02.01 0 0 477
Szia ibl23!

 

A Neptune gyönyörű szálloda. 6 szobás bungalóházai vannak, amik 4 sorban helyezkednek el. Ha az alap szobát fizetted, akkor a szobátok a tengertől távolabb első bungalóban lesz, ahová lépcsőn kell felmenni. Elsőre nekem egy kicsit távolinak tűnt a tengertől, meg a medencétől, de hamar megszoktam. Sőt a kiadós reggeli és vacsi után még jól is esett egy kis séta és lépcsőzés! : )))

A bungalók és a szobák afrikai stílusban épültek. A szobát minden nap takarítják. Légkondi, törölköző, vízforraló, instand kávé, cukor, tea, tv, hűtő, széf van. A széf 3 dollár/nap. Szerintem érdemes bérelni, a félreértések elkerülése miatt… : )

2 édesvízi medence van a szállodában, vízi bárral. A nyugati márkás szeszesitalok felár ellenében kaphatók, de az alap szeszesitalok megtalálhatóak helyi változatban is. Rum, gin, vodka, whisky. A báros szakképzetlen, így a legkomolyabb koktél amit el tud készíteni a cubalibre, vagy vodkajuice. : )) Hogy megnyugodj VÖRÖS BOR van. : )) Igaz, hogy ai-ba csak egyfajta helyi vörös és fehér bor tartozik bele, de a vacsihoz tudsz magadnak venni komolyabb bort is.  

A kaja finom, de a 4-dik nap után egy kicsit uncsinak tűnhet. Nekem nem volt gondom.

Az egyik medence mellett van egy snack bár, ahol napközben lehet enni, ha nem akar az ember az ebédhez felöltözni. Sültkrumpli, melegszendvics, hamburger, halrudacska stb.   

A strandon nyugágy és törölköző van.

 

Szúnyog:

A szobában van szúnyogriasztó krém is. Este használni kell!!! De vigyetek is, mert csak az első ingyenes és elég kevés volt a mienkbe. Én egyik este nem kentem be magam és összecsíptek alaposan.

Nagyon alattomosak, észre sem vettem amikor csípett, csak azt hogy már viszket.

Malária:

Mi szedtünk tablettát. Tudom, hogy sokan másképp gondolják. Mi Aishara hallgattunk…

 

Most hirtelen ennyi. Majd küldök a szállodáról képeket a mailedre. Ha kérdésed van tudok, segítek.

lbl123 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 476
köszi, ez jól hangzik, keresni fogjuk!

ha akorábbi kérdéseimre is válaszolnál majd, nagyon megköszönném, mert csak 6 napunk van hátra, és nem nagyon lesz időm készülődni, úgyhogy sokat segítenél, ha a írnál a szállóról, érdekes programokról + amit fontosnak találsz.

előre is nagyon köszönöm
Előzmény: GRIFFF (475)
GRIFFF Creative Commons License 2008.01.31 0 0 475

Szia!

 

Aisha ritkán tud gép elé ülni, így ha nem gond próbálok segíteni...

Egyébként mi is a Neptunba szálltunk meg. Első este felhívtunk, ő másnap eljött személyesen. Volt szerencsénk megismerni a családját is, az imádnivaló Bariboyt, aki 4 és fél éves. És beszél magyarul!!!! Komolyan leesett az álam, amikor megszólalt! : )))

Megbeszéltük, hogy melyik nap milyen program lenne neki is és nekünk is jó. Megbeszéltük a max. árakat is.

És minden ennek megfelelően zajlott is le. Nem volt átverés, csalás stb. mint ahogy azt állítják...

 

 

Előzmény: lbl123 (472)
GRIFFF Creative Commons License 2008.01.31 0 0 474

Sziasztok!

 

Ma értünk haza Zanzibárról és rögtön írásra késztetett az Aisha elleni lejárató kampány! Felháborító és hazugság az Aeroviva állítása.

Mi 3 napot töltöttünk Aishaival. Végtelenül korekt volt velünk. De ez nem minden! Nagyon kedves és nyitott ember. MInden programot úgy szervez meg, hogy az lehetőleg mindenkinek jó legyen. Rugalmas az árakban is. Nyilván ha többen voltunk olcsóbban tudta megszervezni az adott programot. Többet tudtunk meg Zanzibárról, az emberekről az ő életükről, mint bármely útikönyvből vagy magyar idegenvezetőtől megtudhatunk volna.

A zsíros utazási irodák leveszik az embert rendesen és minimálisat szolgáltatnak. Szerintem ők csapják be az embert!

 

Akik még ezután utazok keressétek meg Aishát, nem fogjátok megbánni!

G

lencsi2 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 473

Szia!

 

Igen voltunk programokon. Voltunk Stone Townban, a Fűszerkertben, Delfintúrán, a Jozani erdőben és az Aquariumban.

 

Találtam a Google-n egy jó képet. Itt megtalálható minden hotel.

Egyébként nagyon dícsérték a Neptunt hazafelé a repülőn.

 

 

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: lbl123 (469)
lbl123 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 472

hello aisha !

 

én a korábbiakban csak jót hallottam rólad itt a fórumon másoktól, nem úgy a "borzasztó inkorrekt aeroviva"-ról, amire külön topic is nyílt.

 

a neptune pwani beach környékén is jársz, ha kell?

 

milyen utakat szervezel, hány főnek kell összegyűlnie stb., megadsz ilyen info-kat itt is, vagy csak szmélyesen ?

 

kösz

Előzmény: Aisha Babu (471)
Aisha Babu Creative Commons License 2008.01.31 0 0 471

Sziasztok

 

Sajnos nagyon megdobbento dologgal talaltam szemben magam iit Zanzibarban. Az Aeroviva kifuggesztett egy ( vagy tobb ) hotelban olyan allitast rolam ami enyhen szolva is a legpiszkosabb uzleti huzas altaluk. Azt allitjak, hogy en egy szelhamos vagyok aki fol le jarkal a hotelokban es "lopom" a vendegeket toluk raadasul ugy hogy eloleget fogadok el es nem is teljesitem amit igerek. Magyarazkodni nem fogok , talan a legjobb megoldas erre, hogy akik velem voltak es olvassatok a forumot legyszi irjatok le  hogy milyen tapasztalatotok volt velem. En eddig meg nem olvastam rossz velemenyt magamrol es azt hiszem mindent meg is teszek hogy mindenki a leheto legszebb elmennyel menjen el innen tolem.

Meg annyit megegyszer, hogy igenis sokkal olcsobban szervezem az utakat mint az irodak, nem megyek nagy csoportokkal es tolem olyan dolgokat tudhattok meg amit soha az irodak idegenvezetoitol.

Elerhetosegem: 255 784 462626 bagy 255 715 462626.

Mindenkit szeretettel varok tovabbra is

 

lbl123 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 470
hello !

akkor biztosan találkozunk !

nekem ma ment pár ismerősöm 2 hétre zanzibárra, évek óta járnak oda - csak a repjegyet veszik - egy ismerősükhöz, ők is javasoltak fakultatív utakat, esetlegesen hozzájuk csatlakozást.

sajnos szafarizni - repcsivel - 5.-én mennek 2 napra vhová a kilimandzsáró környékére, így erről lemaradunk.

hát sztem mi nem fogunk malária-gyógyszert szedni, bízunk a fizikai megelőzésben (háló, riasztó, agyoncsapás) ill a szúnyoghiányban.

aishát elértétek, válaszolt?

ami minket illet, egy hajókirándulós-sznorizós-grillkajálós és egy fűszertúrás-stone town-os programra gondolunk jelenleg, ezek közelítő ára érdekelne igazán

Előzmény: Rózsa64 (467)
lbl123 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 469
szia !

ti voltatok vmilyen fakultativ úton ?

a sea club-ról írtál, ehhez képest a neptune é-ra v d-re van, mert a googleearth-ön nem nagyon találtam meg, elég gyenge a felbontás.

kösz

Előzmény: lencsi2 (468)
lencsi2 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 468

Mi nem szedtünk malária ellen gyógyszert. Mi ugyan nem a Neptunban voltunk, de a  szobában, sőt a szállodában sem találkoztunk szúnyoggal. Igaz egész nap be volt dugva az elektromos szúnyogriasztó.

Egyedül Stone Townban voltak szúnyogok, de ott meg befújtuk magunkat és a környékünkre sem jöttek.

Előzmény: lbl123 (464)
Rózsa64 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 467

Szia Ibl 123!

Mi is február 6-án megyünk a Neptune-ba. Sőt, mi is úgy foglaltattunk át. Tavaly Kenyában "nyaraltunk" és nekünk az nagyon bejött,ezért is akartunk idén is visszamenni oda.De a kialakult politikai helyzet miatt én nem mertem beválalni,még akkor sem ha ezért le"gyáva kukacoznak". Sőt, ott is a Neptune-ban laktunk és nagyon meg voltunk elégedve vele. Azért is maradtunk ennél a szállodaláncnál. Én elkezdem szedni a malária elleni gyógyszert,de az "uram" tavaly sem szedett Kenyában, és ő  most sem fog.

lbl123 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 466
a google-on keresztül mind a képeket, a neptunehotel.com-on kleresztüla szállót lecsekkoltam, valamint átnéztem a fórum hozzászólásait.

igazából konkrét dolgokra, ott megszállók tapasztalataira gondoltam, ha jól emlékszem ilyen egydül griff-é volt, az mondjuk meggyőzött.

sok gond nem lehet, hiszen a szállót kicsivel több, mint egyéve adták át, de azért jó lenne pár részletes beszámoló a kajákról, ai-ről, stb.

a legújabb kérdés, ami eszembe jut, és válasz még nem volt rá : az egyértelmű, hogy a partra van törölköző, de a szobában van-e?

a zanzibar.lap.hu-n du-n és este átnéztem egy csomó helyi iroda ajánlatát túrákra, ezek nagyjából ua-k, de árat egy-két helyen írnak csak, konkrét és friss, autentikus infok jól jönnének.

éretd, tehát nem a szabvány és szokásos infok,hanem a konkrét, megtapasztalt dolgok érdekelnének, mint pl a tripadvisor.com beszámolói, ahol erről a helyről csak két értékelés van, az is franciául, amit sajnos nem beszélek.

Előzmény: wagner55 (465)
wagner55 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 465

Ha lejjebb görgetsz, és átnézed az előző oldalakat, találsz infót róla, talán még képeket is. Van lapja a szállodának, csak üsd be a szálloda nevét bármelyik kereső programba! Ha ezeken már túl vagy, akkor a Zanzibár lap-on lehet jókat nézelődni.

Biztos van még millió lehetőség. 

 

Előzmény: lbl123 (464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!