Keresés

Részletes keresés

Pmobile Creative Commons License 2005.02.10 0 0 178

Most van egy kis szabadidőm (a hideg miatt)

Így kiszámolhatom egy két családiház építésének részletes költségvetését ;)

ha valaki akarja.

 

Pmobile Creative Commons License 2005.02.10 0 0 177

kivitelező:
Köszönöm az észrevételt a weboldalhoz. Saját magunkat ajánlottam.

Megpróbálok egy kicsit bizalomkeltőbb lenni.

Előzmény: Axióma (174)
Norcee Creative Commons License 2005.02.10 0 0 176
Ezt muszáj megosztanom veletek: Megérkezett az építési engedélyünk és január 27-es dátum áll rajta!!!! :):):)
_lala_ Creative Commons License 2005.02.10 0 0 175
Sziasztok!

Erdekelne, hogy nagysagrendileg kb. milyen aron epitenek mostansag csatornat Bp-n.
Adott egy nyeles telek, es nem tudom eldonteni, hogy mennyivel fogja megnovelni az arat, hogy kb. 60-70m-nyire van az utca a leendo hazhelytol (nem mindegy, hogy 200ezer, vagy 2millio).
Axióma Creative Commons License 2005.02.10 0 0 174

Ne haragudj, de nem akarod kicsit reszletezni? Miert ajanlod? Nalatok epitett, vagy te/ismerosod oldala? A weboldalrol meg az se derul ki, hogy hol van a ceg, csak hogy Bp kornyeket vallaljak. Egy ingyenes weboldalon nehany kep, ez tul keves, se a hivatalos vallalkozasi forma (xy ep.vallalkozo vagy z epito bt.), se beazonosithato kontakt - egy nem lekeresheto mobil es egy freemail cim azert nem az eletbiztositas esete.

Nem rossz szandekbol, csak arra akartam ravilagitani, hogy igy meg egy szemernyi pozitiv benyomast se keltett ram. Nehany bekezdesnyi konkretum a weboldalon 10 perc munka, de legalabb azt el lehetne donteni, hogy az idomet es telefonkoltseget megeri-e megprobalni. Meg egyszer hangsulyozom: _szerintem_ - lehet, hogy en vagyok paranoiás.

Előzmény: Pmobile (172)
Bogie Creative Commons License 2005.02.10 0 0 173
Megnézem, köszi!!!
Előzmény: hnehnszb (170)
Pmobile Creative Commons License 2005.02.10 0 0 172
Helló! akik megbízható kőművest, kivitelezőt keresnek: http://www.kivitelezes.uw.hu (referenciák felhívhatók)
Előzmény: tgabika11 (160)
pataxi Creative Commons License 2005.02.10 0 0 171
Felis

Én is nagyon varom, hogy milyen sajat munkakat szamoltal bele, sajat munkaként, mert a terveink szerint, nalunk sajat munka lesz az foldmunkak, alapozas, fal, fodem,betonozás, ablak, ajto berakas, áthidalok berakasa, hideg és melegburkolas, lamberiazas, villanyszerelés, festes, vakolas, szigetelés.

Tehat munkadijat en csak a tetore ácsmunkára (a cserepezés megint csak sajat munka), fűtésszerelésre, vizszerelésre, csatornaszerelésre(ez utobbi 2-nél meg a telken belulre kell hozni a tobbi bent van) szamolok.

Ezek alapjan azt hiszem mondhatom azt hogy a munkadijak kb 80%-át megsporolom.
Ami egy 120 nm alapteruletu (ebből 25 nm garázs+ 5,5nm fűtőhelység+ 2nm kamra amik kidolgozása minimalis, mert csak beton, meg fal ) tetoterbeépiteses háznál (tetőtérbeépítés kb 90 nm) igen jelentős összeg.

És tudom hogy az ember az anyagok beszerzese kozben szambesul azzal, hogy jajj ezzel nem szamoltam, meg azzal nem szamoltam, de ezert hagyok ra kb 15-20 %-ot +10% inflaciot.

Igy én tovabbra is bizakodo vagyok , hogy a nm árunk elég alacsony lesz az itt repkedő árakhoz képest.

Pataxi
Előzmény: felis (161)
hnehnszb Creative Commons License 2005.02.10 0 0 170
(Intelligens ház, minierőművek: Passzív ház, Napenergia?..., Házvezérlés topikok. Műkedvelők és elvakultak egyaránt látogatják.)

Szeretettel:
Szalma
Előzmény: Bogie (167)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 169
Ha valaki kalkulálni akar: http://epitesisegedlet.uw.hu/index.html
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 168
Villanyszerelés (tippek, trükkök).
Előzmény: Bogie (167)
Bogie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 167

Melyik is az a szomszéd topic?

 

Ja, és az intelligens házat nem teljesen viccből írtam. A volt cégem foglalkozik vele, én pedig kacérkodom a gondolattal. Meg a napkollektorra is rá vagyok kattanva. A férjem szerint csak addig, amíg meg nem látom az árakat:(

 

Valakinek van tapasztalata az intelligens házak vagy napkollektor, mini szélerőmű hasonlók terén?

Előzmény: amator1 (155)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.09 0 0 166
Tetőről jön, de egyébként rosszul írtam, mert az ajánlat:
1 x 1.5 mm2 - 900 m
1 x 2.5 mm2 - 600 m
1 x 4 mm2 - 300 m
1 x 6 mm2 - 150 m
1 x 10 mm2 - 180 m
Úgyhogy mindet osztani kell 3-al, ha minden igaz, de: ha jól emlékszem, az utolsó lenne a fő vezeték. Akkor viszont még a 3-mal elosztva is 60 m-re vinné el...
Előzmény: amator1 (164)
Norcee Creative Commons License 2005.02.09 0 0 165

Felis!

Milyen saját munkák vannak benne? Publikus esetleg a költségterved?

Pataxi (a férjem), nagyon bízik a saját munkájában, ezért nyugtatgat engem is ilyen barátságos négyzetméterárral. De hamarosan kiderül, már csak az időnek kell jónak lenni, és Pataxi nekifog alapot ásni... :)

Előzmény: felis (161)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 164

Nem ismerem a részleteket. Ha nem 3 eres kábelről van szó, hanem 3*1 érről, akkor az 6,66 m távolságot jelent a villanyóráig. Ami ugye 5 m előkert esetén reális is lehet. De lehet, hogy tényleg tetőről viszik le, akkor meg igazad van. Egyébként meg - sajnos - nem tudod lemérni.

 

Amator

Előzmény: MZ/Y (163)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.09 0 0 163
Úgy emlékszem, sokallta is.
Csak egy tétel: a legvastagabb kábelből, ami a tetőről lemegy a villanyóráig (vagy villanyórától a megszakítóig?) írt 20 m-t. Ha ezt úgy kell csinálni, hogy teljesen körbe kell keríteni a házat, vagy le kell vinni a föld alá 10 m-re és onnan fel, akkor stimmelhet. Ha nem, akkor nem. :o)
Előzmény: amator1 (154)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 162
értem.
Előzmény: amator1 (159)
felis Creative Commons License 2005.02.09 0 0 161
Pataxi, azert vigyaznek az ilyen kijelentesekkel. Mar irtam a topicba, vege fele jarok a hazepitesnek. Nem kivitelezo epitette, sok anyaghoz jutottam nagyon akciosan, nincs benne nagyon extra, leszamitva a vasbeton fodemet, es kb. 190e Ft/nm-nel vagyok. Jo, ha elkeszul a tetoter mondjuk meg 3 millabol, akkor lesz olyan 150e/nm. Viszont van benne rengeteg sajat munka, ami legalabb 1m sporolas volt. Egyebkent egyszeru piaci torveny, hogy nem dolgozhatnak 100% haszonkulccsal a vallakozok, mert akkor senki nem dolgoztatna veluk, pontosabban azzal dolgoztatna, aki 90%-ert megcsinalja, aztan 80%-ert es igy tovabb. Szoval olyan 6-10% haszonkulccsal dolgozik a kivitelezo, amiert valoban nem tesz sokat fizikailag, hiszen csak szervezi az anyagot es az embereket, ellenorzi a munkat. Ezert 6-8 honap alatt pl. 2 milla egy 20 millios haznal nem rossz penz. Pataxi irja: "Mivel az építőipar bevallottan is 100%-os haszonkulcsal dolgozik, ezért ebböl is nyilvánvalo hogy legrosszabb esetben is 80-100e/m2-ből ki lehet hozni egy hazat, munkadijakkal egyutt, ha az ember maga szervezi le a dolgokat."
Előzmény: pataxi (122)
tgabika11 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 160

Csatlakoznék azokhoz, akik kőműves kivitelezőt keresnek.

Egyenlőre garázs építéshez, később házat is kellene!

MEgbízható, nem túl drága.

Ja, Gödön lenne a móka.

Aki tud, segítsen, please!

Köszi

amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 159

Elnézést én nem mondtam ilyet.

 

Csupán:

- a tervező (vagy valaki által) kiszámolt méretekre ne vegyél meszet
- egyeztessétek, hogy akkor hány m2 a tető (és hogyan számolta ki, ha eltér a tiédtől. Ettől még lehet az övé jó)
- a munkadíj a m2 alapján fizetendő

- az anyagra jó ráhagyni egy keveset (vagy sokat)

 

Az egységárban állapodj meg (a többiben anyag - fa és tetőfedőanyag pedig érd el a kereskedőnél, hogy a többletet vegye vissza.)

 

Amator

Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 158

értem.

 

szóval azt javaslod, hogy amikor elkészül a tető, akkor meg kell kérdezni, hogy mennyi fogyott, aztán azt mondja, hogy 270 m2, akkor az után fizet az ember a kialkudott m2 árat?

Ja és mi van akkor, ha az illető akkor közli, hogy 320 m2 a tető. Akkor összeverekszünk?

Előzmény: amator1 (157)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 157

Ezt a tetős dolgot a hajadra is kenheted.

 

A tető 265 m2 és négyzetméterenként kell 15 db, vagyis 3.975 db. A vápa meg az él készítése eszi a cserepet. Utána nem győzöd majd takarítani a sok cserép maradványt. Ugyan ez a helyzet a féltéglával is. 2 féltégla ára > mit egy egész tégla ára. Csak mutass nekem valakit aki 1 téglából 2 felet csinál. (Van olyan csak nem tudod megfizetni.)

 

 

Ja és ha a részletes kiírást készítő tévedett? Akkor megvered? Az egész csak arra jó, hogy összetudd hasonlítani az árakat, utána pedig megegyezel, hogy a fizetés a tényleges m2 alapján fog történni. (Lehet csökkenés és növekedés is).

Amator

Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 156

persze hogy többet számol, nyilván csalni akar az anyagokkal.

 

én biztos úgy fogom kérni az ajánlatot, hogy megmutatom a szakinak a tervet, meg a részletes számolást, amiben benne van, hogy a tetőfelület 260 m2. Ezek után a szakika gondolja át az egészet, aztán mondjon 1 db árat, és kész. Ha neki van kedve számolni, akkor számoljon, de a végeredmény 260 m2- legyen, ne 265 és ne 290 m2 kell, Mert ha igen, akkor vagy szevasz, vagy számolja ki újra!

 

Egyik ismerősöm mesélte, hogy amikor építette a lakását, akkor járólapot tetetett fel a konyhába, fürdőszobába, wc-be egy 68 m2-es lakásba. A szaki kiment, aztán mondta telefonba a gyereknek, hogy 48 m2 kell. A srác mondta, hogy kizárt dolog, erre a szaki mondta, hogy márpedig annyi, 2 x is átszámolta. A srác nem vitatkozott, annyit mondott csak, hogy jó, de ő csak utólag fizet. Pár nappal később a szaki megvett 600 kg járólapot, és felcipelte azokat a lakásba. Lift nem volt a házban, 3. emeletre kellett vinni.

 

Egy-két nap múlva arra jár a gyerek, aztán meglát a falon egy számolást.

 

 

1,2 x 2,4 +

 

3,2 x 2,6 +

 

1,8 x 4,2 =

 

 

1,2 + 3,2 + 1,8 = 6,2

 

2,4 + 2,6 + 4,2 = 9,2

 

 

6,2 * 9, 2 = .....

 

 

a gyerek megszakadt a röhögéstől.

Előzmény: MZ/Y (150)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 155
Nézd meg a szomszéd topikban a részletes áraimat.
Előzmény: Bogie (153)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 154

Nem akarok ünneprontó lenni.

 

Nekem a villany ajánlatban 2,5 km vezeték szerepel. (Laciwill-el kiveséztük).

Mi előtt döntenél:

egy 200 nm-es házban (négyzet alakú)  cca 3*60 m vezetékkel bekötheted az összes konnektort (10+20+10+20) és egy körön van minden. Nagy eséllyel lecsapja a biztosítékot. Minél több köröd van (24-36) annál több vezeték kell.

Ezt sohasem tudjátok összehasonlítani.

 

Amator

Előzmény: Bogie (151)
Bogie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 153

A szerelvény része inkább olcsónak tűnik, bár látnom kellene, hogy miből mennyit és milyet számolt. De nem úgy tűnik, hogy fényerőszabályozókkal, időzítő kapcsolókkal vagy mozgásérzékelős kapcsolókkal lenne megspékelve.

 

Előzmény: MZ/Y (152)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.09 0 0 152
Emlegetett számítógépet, de fogalmam sincs, hogy került oda. (Nem a hálózatot.)
Egyébként br. 875 e ft az ajánlat, ebből durván 80 e a szerelvények.
Mondta, majd még átbeszéljük, de egyrészt annyira drága, hogy hozzá sem kezdek alkudni, másrészt meg amúgy se szimpatikus ez a piaci kofa módszer. Mondja meg, neki mennyiért éri meg, én meg majd eldöntöm, annyiért jó-e.
Előzmény: Bogie (151)
Bogie Creative Commons License 2005.02.09 0 0 151

Remélem a központi számítógépet is belevették a villanyász ajánlatba, mert ugye intelligens házban gondolkodsz?

Mire írta ki Siemens, Legrand, ABB vagy vegyes kereskedelem?

Előzmény: MZ/Y (150)
MZ/Y Creative Commons License 2005.02.09 0 0 150
Nem azért kell a tervezővel csináltatni a tételeket, mert a mester nem ért hozzá, hanem mert, ahogy Amatőr írta, mindenki máshogy képzeli el a formátumát.
Te megcsináltatod a tervezővel a ktg-vetést (egy táblázatot gyakorlatilag), a mesterek meg beírják, mire mit gondolnak.

Nem kiviteli terv. Abban aprólékosan benne van, hogy mit-mikor-hogyan, itt meg a tervező kiszámolja, hogy 250 m2 főfal, 130 m2 válaszfal, 260 m2 tetőfelület és ezzel számolhat mindin kivitező. Nálam pl. tetőre az első ajánlkozó (a legrészletesebb, legtutibb) 350 (!) m2-t számolt, a középső (félig részletes) 290 m2-t, a harmadik meg nem írt m2-t, csak egyszerűen olcsóbb.

Most ért ide a villanyász ajánlat. Részletes, tuti, csak éppen 2 km vezetéket számolt föl. Mingyá meg is kérdem a szomszéd topikban, nem kevés-e véletlenül. :o)
Előzmény: Törölt nick (147)
amator1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 149

Hm. Érdekes felvetés.

 

Ez nem kivitelezési terv. Adva van a jogerős építési engedély és a hozzá tartozó tervrajz. Ebből kiszámolják, hogy m2 falazás van 38N+F-ből ennek mi az anyag és munkadíj vonzata (ettől függetlenül kérheted csak munkadíjra is), ? m2 válaszfal, ? db 1,5-es áthidaló , stb. Ettől függetlenül kezdhetik a fallal és utána jön az alapozás, de legelőször a tetőt készítik el, hogy ne ázzanak :-))))))):

 

A kiviteli terv az más:

- merre nyílnak az ablakok, és ajtók

- hol vannak a villanykapcsolók, szerelvények

Szvsz egy ajánlatot nem befolyásol, hogy a két ablak milyen távolságra van egymástól,de egy érdekesség:

 Pincét építesz:

a, változat:

 

- zsalukő (anyag ktg)
- zsalukőbe beton
- szálvas a merevítéshez
- munkadíj

b)
ugyanaz mint a) csak betonpincefalazóból vas nélkül, speicális ragasztóval

c)

Porotherm pincetégla

 

Számolj utána a munkadíj és anyagktg után elgondolkozol..

 

Amator

Előzmény: Törölt nick (147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!