Keresés

Részletes keresés

UJOKA Creative Commons License 2005.02.16 0 0 729

Sziasztok!

Igen, ezt a cikket én is olvastam, a Kutya újság foglalkozott vele legutóbb.

Sajnos nálunk bármilyen változást nagyon nehéz elérni, az érdekek mindennél előbbre valók. Elég csak megnézni egy hirdetési újságot és láthatjuk, hogy mennyi törzskönyv nélküli kutya van eladó fillérekért.

Én is voltam egy olyan házaspárnál, ahol minden talpalatnyi helyet kiskutyák borítottak, nagyüzemben gyártották a kiskutyákat és macskákat.

Továbbá nem alakult ki még Magyarországon a felelősségteljes állattartás sem, ezért vannak zsúfolva a menhelyek is.

Én őszintén remélem, hogy ez előbb-utóbb meg fog változni!

Németországban ismeretlen fogalom például a kóbor kutya.

Előzmény: Kis Alfi (719)
Leo-szépe Carlos Creative Commons License 2005.02.16 0 0 727
szia mackobacsi,ezt még nem mondták még azt mondták hogy már nem negyon lehet rajta segíteni mert már 2 éves! de köszönöm segítséged és ha lehet me este mikor hazaérek felhívlak
Kis Alfi Creative Commons License 2005.02.16 0 0 725
Népszabadság Online:Zöld oldal, február 6.  :)
Előzmény: Tibbe (721)
Leo-szépe Carlos Creative Commons License 2005.02.16 0 0 724

Sziasztok,

nekünk van egy gyönyörű 2 éves kanunk (Győrben) fajta győztes is lehetne,amit már több ember megállapított,de sajnos a hátsó lábai betegek. Pedig a törzskönyve szerint diszplázia mentes,3hónapos kora óta kapott és még most is kap kalciumot és más egyéb gyógyszereket,szegényke több tucat állatorvost végigjárt már, kiskorától fogva. Nem tudom mitől alakult ki nála ez a betegség,ami nem diszplázia hanem vmi más,pontosan az orvosok sem tudják, pedig mi az orvosok és a tenyésztő utasításait is betartottuk. Valószínű hogy kiskorában az orvos nem vette észre a bajt(ezt nemrég adta tudtunkra egy másik orvos),de ez a családot nem ingatta meg a szeretetünkben,sőt még jobban szeretjük a mi kis Lüfikénket(ez Carlos becenve)! Szeretném valakitől megtudni hogy az ilyen beteg kutyusokat lehet e pároztatni valahol? Mert már itt lenne az ideje!

Tibbe Creative Commons License 2005.02.16 0 0 723
wandy:)

Nekem annyi a kérdésem, hogy márc 16.-án hol is lesz az a klubkiállitás, (utódszemle...stb)?

Ki rendezi? Hol?

Ti melyik klubhoz, vagy egyesülethez tartoztok?
kik szoktak benneteket bírálni?
Előzmény: wandy5 (716)
Lea hercegnő Creative Commons License 2005.02.16 0 0 722

Ez tényleg szomorú. Sajnos még ebben a témában is le vagyunk maradva a Nyugatiaktól jó pár évvel...

Előzmény: Kis Alfi (719)
Tibbe Creative Commons License 2005.02.16 0 0 721

Mikor írodott ez a cikk, és mi a forrása?
;-)
Előzmény: Kis Alfi (719)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 720
Ez sajnos igaz és nagyon nehéz dolog ezt orvosolni!!!
Ha, lesz több időnk személyesen beszélgethetünk róla, hátha találunk valamilyen megoldást!!!!
Előzmény: Kis Alfi (719)
Kis Alfi Creative Commons License 2005.02.15 0 0 719

Találtunk egy érdekes cikket, amit úgy éreztem meg kell osztanom veletek.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Vegyük például a kutyákat. Magyarország az egy főre jutó kutyák számát tekintve potenciális Európa-bajnok, a kutyatenyésztés virágzó üzlet - egyben azonban szabad préda is. Az állam jó ideje csupán azzal foglalkozik, hogy kinek juttassa a törzskönyvezés (és vele a tenyésztői ha-szon lefölözése) monopóliumát, az ugyancsak uniós normának számító állatvédelmi szabályok betartásával viszont keveset törődik. Az ebből adódó szabadpiaci anarchia levét leginkább a kutyák isszák meg: becslések szerint a fajtatiszta kutyák (mesterségesen felpörgetett) szaporulatának harmada kerül a sintértelepekre, a kevés számú állatmenhely valamelyikére, roszszabb esetben zsákba kötve a patakba vagy a föld alá. És miközben a kutyabiznisz komoly profitot termel - csak a törzskönyvezésből évente 400 milliós bevétel képződik -, a haszonélvezőket semmi nem ösztönzi arra, hogy ebből a pénzből legalább morzsákat az állatvédelmi problémák megoldására költsenek.

Ausztriában vagy Németországban a törzskönyvkiadás az egy-egy fajta tenyésztésére szerveződött szövetségek kezében van. Ebből a felállásból következik, hogy a szervezetek nem a törzskönyvek parttalan kiadásában érdekeltek, mivel jobban járnak, ha inkább a jó állapotú, nem túltenyésztett kutyaárakban realizálják a hasznot. Másrészt pedig azért sem érdekük a túlzott szaporulat, mert nekik kell gondoskodni az adott fajtához tartozó, eladatlanul maradt, illetve gazdátlanná váló kutyák eltartásáról, leginkább kutyamenhelyek fenntartásával.

Magyarországon a rendszer másképp működik. A törzskönyveket a legutóbbi ideig kizárólag a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete (MEOE) adta ki. Tavaly a tenyésztést felügyelő agrártárca megpróbálta átadni a Magyar Ebtenyésztő Szervezetek Szövetségének (MESZSZ), ám ezt a Nemzetközi Kynológiai Szövetség (FCI) nem fogadta el. Így most mindkét szervezet ad ki törzskönyveket, ami nyilvánvalóan a törzskönyvezett (tehát papíron továbbtenyésztésre alkalmas) egyedek számának növekedésével is jár. A meglévő néhány kutyamenhelyet viszont leginkább az állatvédők tartják fenn, ehhez az ebtenyésztőktől semmilyen intézményes támogatást nem kapnak. A helyzet a leginkább túltenyésztett fajtánál, a német juhásznál a legkétségbeejtőbb: vannak olyan tenyésztők, akik a sok szüléstől lestrapált anyakutyákkal, illetve a túlkoros és eladhatatlan siheder állatokkal állandó ügyfelei az Illatos úti "állat-egészségügyi" telepnek, vagyis nyilvánvalóan nem megoldják, hanem súlyosbítják a problémát. Nem segít az sem, hogy a törzskönyvezett állatok fülét egyedileg tetoválják: az állatvédők tapasztalatai szerint a menhelyre kerülő állatoktól a tetoválás alapján csak a tenyésztőig lehet visszajutni, azt viszont az ebtenyésztők az esetek döntő többségében nem tudják megmondani, hogy kinek adták el a kutyát. (

Előzmény: Kis Alfi (718)
Kis Alfi Creative Commons License 2005.02.15 0 0 718

Sziasztok mindenkinek!!!

Mi ez a nagy csend, húzzunk bele, mert 1000nél "pezsibontás mackóbácsiéknál"!!! Én már most szomjas vagyok!!!! Vagy mindenki havat lapátol?

 

Előzmény: wandy5 (716)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 717



Ezt tegnap töltöttem le az ALEX-ról, aki egy cseh kan! Közép Európa győztese!
wandy5 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 716
Na, mi van senkinek nincs mondanivalója? És fényképe?
wandy5 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 715
Ne köszöngessétek már ennyire, mert már pirulok!!! Lassan "elégek"!!! Inkább tegyetek fel több képet a picikről!!!
Persze, ha a kutyaszülőkről találtok jó kiskori képet, akkor tegyétek fel!
Kis Alfi Creative Commons License 2005.02.14 0 0 714

Hát lehet, hogy túl "mézes- mázos, nyilem nyalom" lesz itt a hangulat, de akkor is szeretném megköszönni, azt a sok mindent, amit Tőletek és az Alfinktól kaptunk!!!

Azért, Ő egy FEJ... jó Fej:-)))

 

 

 

Előzmény: wandy5 (710)
Lea hercegnő Creative Commons License 2005.02.14 0 0 713
Az egész családunk (különösen én :))  ) határtalanul boldog, amiért Lea hercegnőt pedig felénk sodorta a sors. Köszönjük nektek és a Kis Alfiéknak is!!!!!
Előzmény: wandy5 (710)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 712
Ahogy mondod!!!!
Sajnos a szemlélet és gondolkodás váltás lenne fontos , akkor talán másképp történne minden az emberekkel és persze az állatokkal! Ők ugyan nem beszélnek, de többet mondanak el, mint ezt hinnénk!!!
A Leonbergi az a fajta, amelyik mindent ért, csak még beszélni nem tud!!!!!
Előzmény: UJOKA (711)
UJOKA Creative Commons License 2005.02.14 0 0 711

Szerintünk is nagyon fontos, hogy milyen gazdihoz kerül egy kiskutya, sajnos a Kis Alfi mint hallottuk, nem igazán került jó helyre először. De most már jó neki!

Sajnos nagyon gáz némelyik ember, kutya közelébe nem is szabadna engedni!

Meg kell nézni az illatosut.hu című honlapot, rengeteg kutyát önszántukból adnak oda le emberek, sok sok fajtatiszta kutyus is van köztük, akiket bizony megvásároltak! Az állatmenhelyek is zsúfolásig vannak, de ez egy másik történet.

Messze vagyunk még Európától!

Előzmény: wandy5 (710)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 710
Szerintem most jobban néz ki, mert jó gazdikhoz került és ez neken nagyon döntő szempont!!!!!!!!!!!!!
Örülök, hogy a sors a Janiékat sodorta felénk!!! Nagyon jó emberek! De már gyűlik a topickra egyre több aranyos ember, akik nagyon jó barátaink lettek!
Itt én rátok is gondolok Lea hercegnő!!!!!


Így nézett ki az Alfi, amikor hozzájuk került! Ez azon a napon készült, amikor kivittük hozzájuk!
Előzmény: Lea hercegnő (709)
Lea hercegnő Creative Commons License 2005.02.14 0 0 709

Ki volt dőlve a másik páros is legalább ennyire, csak sajnos nem lett ilyen frankón megörökítve.

 

Nagyon ari volt a Kis alfi, fiatalon, csakúgy mint most! :)

wandy5 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 708
Az egyik páros így ki volt utána dőlve!

Ezek a kutyák itt megtekinthetők!
Előzmény: wandy5 (707)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 707


Mit szóltok ehhez a 2 gyönyörű kutyához és a két aranyos gazdihoz???
Ez a Bp. CACIB-on készült! ( 2005 feb.6.)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 706
Ő volt az alomban a legjobb evő és a legnagyobb a kanok közül!!!
Mint ahogy a mostani méretei mutatják ez nem igazán változott! Szép nagy darab kutya vált belőle. Ráadásul, még csak most fog kiteljesedni!!!!!!!!
Előzmény: UJOKA (705)
UJOKA Creative Commons License 2005.02.13 0 0 705

Kis Alfi nem volt egy csúnya darab akkor sem.

Nekem nagyon tetszik!

Előzmény: wandy5 (704)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 704



Ilyen volt a kis Alfi 6 hónaposan 2003 tavaszán, mielőtt megszületett a kis fiunk!!!
Ez a Klub kiállításon volt!
wandy5 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 703
Én is azt mondom, hogy legyenek egészségesek és hatalmasak!!!!
Hidd el vörösek lesznek, de jobban fog dominálni a sötét szőrvég! Remélem, hogy legalább egy kicsi hasonlítani fog az apjára!
Előzmény: Kis Alfi (700)
wandy5 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 702
Háát a bíró a múlt hétvégén nagyon alapos volt!!
Kíváncsian várom a márc. 19.-ét, a Klub kiállítást, mert azt rebesgetik, hogy ők is nagyon alaposak lesznek!!!
Előzmény: Tibbe (696)
Kis Alfi Creative Commons License 2005.02.13 0 0 701

Hát igen, néha nem árt az embernek... olvasni:-))))

 

Én csak kikapcsolódni járok ide, úgyhogy a sorok mögé ritkán nézek, de a tenyésztési problémákra és egymás segítésére gondoltam ami nálatok is jól működik, igy "neten át látva". Nálunk mackóbácsiék a mankók, végül is azért csinálta ezt a topicot, és mindenki segítségét, tapasztalatát szívesen vesszük. Kivételek pedig mindenhol vannak, az élet egyéb területein is.

Előzmény: Tibbe (696)
Kis Alfi Creative Commons License 2005.02.13 0 0 700

Sziasztok mindenkinek!

Valami félreértés lehet, én nem világosodást mondtam, hanem mintha vörös foltokat látnék a macifejeken. Gondolom, hogy a két szülő génjeiből nem lesz homokszínű (sandfarben). Csak kíváncsiak vagyunk, hogy milyenek lesznek, ami igazán fontos számunkra az az egészség és a szerető gazdik, ami teljesültnek látszik.

Köszönjük mindenkinek a kedves megjegyzéseket.

Előzmény: wandy5 (691)
UJOKA Creative Commons License 2005.02.13 0 0 699

Sziasztok mindenkinek!

Akkor jó, hogy föltettük a képeket, mert nagy sikert arattak a mackókák.

Örülünk neki!

Igyekszünk majd jó gazdik lenni,  a bizalmat már megelőlegezték nekünk.

A jó tanácsokat is megfogadjuk, köszönjük, az mindig hasznos.

Üdv

ConCsacsi Creative Commons License 2005.02.13 0 0 698
Gyönyörűek a kicsi leómacik.
Előzmény: UJOKA (684)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!