Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 416
Ignore ON. Nehogy már egy izraeli mosogatófiú szövegeit kelljen itt is hallgatnunk...
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 415

Kis csiracska !

1. Te nagyon keves vagy ahhoz, hogy figyeljek rad , ahhoz meg vegkepp, hogy azt csinaljam, amit te akarsz .

2. Az Ujpest topicba irnak fradistak? igen. Akkor ide is irnak nem fradistak. Ennyi .

Előzmény: Matt (411)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 414

Pat !

1xu a keplet. A Lauder egy zsido iskola. Vallasi alapon (IS) szelektalnak a jelentkezok kozott. Maganiskola, nem kotelezo odajarni.

Előzmény: Pat_Healy (407)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 413
Menéznéd nekem, hogy áll most az én gimim?

Budapesti Piarista Gimnázium

Kösz.
Előzmény: Pat_Healy (408)
Pat_Healy Creative Commons License 2004.12.28 0 0 412
és h még untassalak titeket lauderrel és számokkal, "A középiskolák sorrendje az írásbeli felvételi dolgozatok átlagai szerint 1999-2003" nevű tááblázatban a lauder a 216. errol ennyit
Matt Creative Commons License 2004.12.28 0 0 411

véded a véreidet mi?

kérdeztem valamit mosogatófiú, Fradista vagy, vagy sem? ha nem, takarodj innen a büdös gecibe.

Előzmény: Törölt nick (409)
Matt Creative Commons License 2004.12.28 0 0 410

érdekes.

Előzmény: Pat_Healy (407)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 409

"A gimnáziumban hosszú évek óta hagyományosan, évente rendezünk országismereti versenyt, amelyben egy-egy angol nyelvterület kultúrájáról, történelméről, irodalmáról tanulnak és versenyeznek a diákok. (Az elmúlt években szerepelt: Anglia, USA, Ausztrália, Írország,
Skócia)
Szintén hagyomány az éves műfordítási pályázat, ebben szépirodalmi szövegeket (verset, novellát vagy regényrészletet) fordítanak a diákok, két –középhaladó és haladó- szinten.
Az elmúlt évben angol nyelvű filmklubot indítottunk.

Az iskolában lehetőséget biztosítunk a német, francia, olasz nyelv tanulására is, amelyeket a fakultációk indulásával a 10. évfolyamon órarendi óraként vehetnek fel. Elegendő számú jelentkező esetén szívesen közreműködünk egyéb nyelvek tanulásának a megszervezésében is, de ez nem része az alapképzésnek."

forras : az iskola tajekoztatoja

Szoval ... a gimnazium vege fele a magyaron kivul harom idegen nyelvet tanulnak, kettot kotelezoen, a harmadik fakultativ .

Ami a tovabbtanulast illeti : a gazdag zsidok gyerekei jellemzoen nem a magyar felsooktatasi intezmenyekben tanulnak, ezert is kisebb a felvetelit nyertek hivatalos aranya .Pl. a Haifai egyetemen tobb Lauderes is van, a Bar Ilanon detto, Technionon ugyanaz .

Anno nagyon sok felmuvelt sportolo jarta be azt az utat, hogy KSI , TF . Most akkor a KSI arrol hires, hogy sok nebulo ment onnan fosulira? Lofaszt .

Nehany idezet az ismertetobol :

A középiskolában az AVK oktatásában a 7. év anyaga a zsidó művészetből kiindulva érint más kultúrköröket. A következő két év során egyetemes művészettörténetet tanítunk a témákhoz kapcsolódó manuális tevékenységgel. Ezekben az években a gyerekek a fotózás, videózás alapismereteit is elsajátítják. A zenetörténet óra a tanulók zenei alapműveltségét hivatott biztosítani. Az utolsó 3 év fakultatív, választhatják a rajz-grafika, a fotó-videó, illetve a művészettörténet szakokat.

A számítástechnika kötelező tantárgyként az 5. évben kerül az órarendbe, jól felszerelt helyiségben, bontott csoportokban. Az ezt követő négy évben alapozó ismereteket kívánunk nyújtani, törekszünk a gyakorlatra, programok alkalmazására, fokozatosan használjuk a számítógépeket a különböző órákon (fizika, művészet, nyelv, matematika stb.). Később a gyakorlati tapasztalatokra alapozva áttérünk a számítástechnikai ismeretek rendszerezésére, elméleti oktatására, a számítástechnikai látásmód szélesítésére. Tantervünk illeszkedik az európai igényekhez, tanulóink tudása az ECDL (Európai Számítógépkezelő Jogosítvány) követelményét eléri és sokszor meg is haladja. A további igényeket (programozás, multimédia, Internet, számítógépkezelő szakma) fakultációban elégítjük ki. A szakképzés keretében lehetőség van érettségi utáni 13. évfolyamon (nappali) középfokú szoftverüzemeltelő szakképesítést szerezni. Célunk, hogy az itt végzett emberek könnyen tudják használni a számítástechnika nyújtotta lehetőségeket a munkájukban, életükben felmerülő feladatok megoldására.

Előzmény: Pat_Healy (405)
Pat_Healy Creative Commons License 2004.12.28 0 0 408
a gimnáziumi ranglistán (2003) budapesti viszonylatban a 36. az egész országot tekintve a 146. hm, nem csak h jó sulikat nem előz meg, de az én volt sulimat is amiről nem gondolnád egész biztos; alig van fűtés, majdnem h omlásveszély stb, egy átlagos magyar állami iskola és lám.....
Pat_Healy Creative Commons License 2004.12.28 0 0 407

ejha. bocsánat, megtaláltam ez csak a judaisztika volt, de pl "Történelem és társadalomismeret" tantárgyban(!) nincs feltüntetve követelmény, tanterv ilyesmi; magyarból se, matekból megkapod ugyanazt bármelyik gimiben, "Science" témakörben csak fizikábol irnak vmit azt is a 9.évfolyamról. azon tán nem lepődnék meg h számítástechnika egyáltalán van, mert papiron nálunk is volt csak pénz nem volt rá, idegen nyelvvel hasonlo a helyzet, nem lehet csodálkozni azon, h egy tanár inkább megy nyelviskolába mint a közoktatásba...sajnos.

"A felvételit befolyásoló tényezők:

Férőhely az adott korcsoportban.
Az intézménybe már jár testvére.
A család zsidósághoz való viszonyulása. "

biztos én vagyok gonosz, de ez nem kurvára magánügy, még vallásos iskolánál is..

Pat_Healy Creative Commons License 2004.12.28 0 0 406
ahahaha:D:D:D:D:D:D amit én találtam tanterv az nem szól másról mint zsidó történelemről és zsidokrol a világban, szolok ha találok mást, de ebben a tekintetben tényleg erősebbek más sulinál igazad van
Előzmény: Törölt nick (398)
Pat_Healy Creative Commons License 2004.12.28 0 0 405
hát a tanterv látod egy dolog. én is írkálhatok mindenfélét, h mi aztán így tanitjuk a diákokat. viszont az is egy dolog, h van egy olyan lista évről évre, h adott középiskolából/gimnáziumból hány százélékot vettek fel felőoktatásba. a lauder sehol nincsen, komolyan mondom. én is meglepődtem...
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 404
Egyébként is leszarom, hogy áll Fidesz...
Előzmény: szol (403)
szol Creative Commons License 2004.12.28 0 0 403
aki még mindig hisz ezeknek a "közvélemény" kutatóknak, annak is gratulálni tudok.... :)

HAJRÁ FRADI!
ÉLJEN MAGYARORSZÁG!
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 402
Szerinted.
tutti avanti Creative Commons License 2004.12.28 0 0 401
Zsidó fasz!
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 400
Matt Creative Commons License 2004.12.28 0 0 399

te Fradista vagy Strong?

ha nem, olvasd már el a topic címét.

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 398
A Lauderben tapasztalhato "feeling" az egy dolog. Az meg egy masik, hogy mennyit tanulnak. Szerintem egy altalanos tanulmanyi versenyen a Lauder sok nagynevu iskola elott vegezne . A weblapjukon fent van a tanterv, "kicsit" erosebb,mint az atlag gimnaziumi.
Előzmény: Pat_Healy (393)
Pac Creative Commons License 2004.12.28 0 0 396
Szvsz nem provokálni akarnak elsősorban, hanem egy színvonalas iskolába járni.

Persze biztosan van olyan is, aki "ha már itt vagyunk, provokáljunk!" de a többség tanulni akar.

Jól.

Amúgy egyszer szívesen megnézném hogy a sok véres szájú szadeszes milyen suliba járatja a kölykét.

Lennének nagy meglepetések.
Előzmény: Törölt nick (395)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 395
Provokáció?

Én csak azt tudom, hogy nem egy évfolyamtársam volt a Pázmány jogon, akik qrva nagy Dávid-csilaggal a nyakukban jártak a katolikus egyetemre. Vizsgázni is. Hátha beszól nekik valaki. Be is szóltunk. :-))

Mondjuk előtte a gimnáziumban (Piarista) nem volt ilyen gond.
Előzmény: Pac (394)
Pac Creative Commons License 2004.12.28 0 0 394
A keresztény iskolákba is járnak nem keresztények.

Nem is kevesen.

Ők tudják hogy miért.
Előzmény: Törölt nick (391)
Pat_Healy Creative Commons License 2004.12.28 0 0 393

namot én a Lauderbe akkor sem küldeném a gyerekemet, ha megtehetném (és persze ha lenne gyerekem:) ). nem csak azért, mert nem szeretném, ha beképzelt sznob kis köcsögök közt töltené gimnáziumi éveit, hanem mert fizetős suli. és ez mindent elmond róla. nem egy tanár és szülő mondta, h ami ott folyik az egyszerűen hihetetlen.

tényleg érvényesül az, h jó pénzért (nagyon jó pénzért), megveszed a gyermeked bizonyítványát, a tanárnak kuss. biztos vannak kivételek, de én még nem hallottam. eddig a legkomolyabb amit hallottam egy tanítási óráról: gyerekek ugye üvöltöznek egész órán a tanárt elkuldik ide-oda stb., aztán az egyik srác gondol egyet, kimegy visszajön egy vödör vízzel, kiönti a földre és fetreng benne. hát  gratulálok.

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 392
Elhiszem. Nem ez a lényeg.
Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 390
Legyen mondjuk Eisenhower és Hruscsov.

E: Úgy hallottam, a SZU-ban elég nagy az antiszemitizmus.
H: Ez nem igaz. A moszkvai Balsojban pl. nyolc zsidó van.
E: Na látja, ez az. Én nem tudom, hány zsidó van a New Yorki Filharmonikusok között.

Hát valahogy így...
Előzmény: elefantkillah (389)
elefantkillah Creative Commons License 2004.12.28 0 0 389

Mabi. nem ismerem, de mindegy. ezt nem valami propagandaszövegként mondta nekem a gyerek, hanem mert valószínűleg így volt.

Előzmény: Törölt nick (388)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.28 0 0 388

"hogy voltak nem zsidó, sőt keményvonalas keresztény osztálytársai is, persze az tény hogy nem nagy számban"

Erről az a vicc jut eszembe, amikor az amerikai elnök azzal vádolja a szovjet elnököt, hogy náluk antiszemitizmus van. A folytatást is elmondom, ha nem ismered.

Előzmény: elefantkillah (382)
elefantkillah Creative Commons License 2004.12.27 0 0 387

a szöveges értékelés nem lenne rossz, hisz egy jegynél mindenképp többet tudhat meg belőle a szülő, de én például olyan suliba jártam, ahol vanvolt ilyen, de az se ért szart se, mert minden rossztanulónak azt írták, hogy "okos de nem tanul", ráadásul ingyen olyan szintű pluszmunkát kell lenyomnia a tanárnak (mondjuk 70-80 ilyen értékelő megírása) amit ingyen várnak el tőle. így semmi értelme.

Előzmény: mash (384)
elefantkillah Creative Commons License 2004.12.27 0 0 386

nem ismerem az új oktatási törvényt, de amit ez a bagázs csinált az oktatásban az szart se ér.

nem lózungokra lenne szükség, és főképp nem arra, hogy a tanárokkal végeztessék el a hivatalnokok munkáját. ezt pártállástól függetlenül mondják a tanárok, akik azért nem mennek tüntetni, mert ha valaki kiáll a jogaiért kibasszák. amikor szűnnek meg folymatosan az iskolák, és egyre kevesebb a gyerek, úgyhogy mindenki meghúzza magát. mondom szar az egész.

ennek marha magyar bálintnak el kellene tűnni a picsába leginkább.

Pac Creative Commons License 2004.12.27 0 0 385
" ez az új oktatási törvény általános népbutításhoz vezetHET "

A butítás jó ideje tart már...
Az elmúlt 10 évben csak felgyorsult.

Az efféle törvények - meg a M.B. félék aktív közreműködése - hab a tortán.

" olyan amerikás birkák lesznek a gyerekeink? "

Sokan már most olyanok.
Vagy még olyanabbak.
És egyre többen lesznek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!