Keresés

Részletes keresés

Ljungberg Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11092

Jelentem Megyó, el is költötte bő másfél év alatt.

 

Lehet, hogy könnyű megmagyarázni a hülyeségeket, de ami biztos, hogy az emberek kibaszott hamar felejtenek.

Előzmény: Ellenpólus (11091)
Ellenpólus Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11091

Gyonyoru ez az 8 evezes.

Felelos mindig van. Minden egyes baromsagukert.

Kurvakonnyu igy megmagyarazni a hulyesegeket.

 

Zabralasrol pedig, nemtudom melyik kormany zabralta el az emberek 10 evi megtakaritasat uszkve fel ev alatt :)

Majd azt is rakenik valamikor a 2002-2010-es idoszakra :)

 

Viszont emitt kerdeznem azt meg, hogy melyik kormany kapta meg ugy valtaskor a kasszat, hogy abban volt zseton?

Előzmény: Ljungberg (11081)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11090

a Monetáris Tanácsban a Jegybank elnöknek is csak egy szavazata van, és már tele van a tanács Fideszes delegáltakkal, tehát a jegybanki alapkamat emelést én nem ellenszegülésnek tekinteném, hanem logikus lépésnek, az infláció, a FT árfolyam védelme érdekében tett lépésnek

Előzmény: _spyglass_ (11086)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11089

és akkor még a Mészöly család 150 milláját meg se említettem

Előzmény: _spyglass_ (11088)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11088

"állami pénzekből így lesz szépen magán vagyon"

 

Az egész sztori kvintesszenciája, elsősorban az infrastruktúra részére vonatkozóan.

 

Nem tudom abból a 3 milliárdból mennyi az infrastruktúra (amit mi ingatlan hiányában igénybe sem tudunk venni) de legyen csak a 2/3-ada mondjuk, az is annyi pénz amiért szerintem McCabe már simán visszaadná a stadiont. Meg kellett volna gyorsan venni tőle egy négyzetméternyi sarkot a Gyáli út felől, akkor már lenne ingatlanunk és annak a fejlesztése címén pályázhattunk volna milliárdokra, abből meg megvettük volna a maradékot. Ja, hogy nekünk a megítélt szűk 400 misit sem sikerült feltölteni, mert nem bennünk látják a nagyok a fantáziát, úgy más...

Előzmény: Törölt nick (11087)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11087

jajj, bakker ne legyél már naiv....

kapott a Tao-ból, kit érdekel a kamu pályázat

állami pénzekből így lesz szépen magán vagyon és minden szépen le van papírozva

ez az amitől hányok

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11085)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11086

Ezt azért elég rövidlátó dolog volna szándékos ellenszegülésnek tekinteni. Kétségtelen, hogy egy jegybanki kamat emelésnek számos következménye van, de ugyanígy sajnos számos olyan dolog is, ami egyszerűen erre kényszeríti az MNB-t.

Persze lehet alacsonyan tartani a kamatot azért, hogy olcsó legyen a hazai hitel, csak ezzel könnyen gallyra lehet tenni a forintot, az importőröket, most perpill a devizahiteleseket is. Klassz inflációt is lehet vele gerjeszteni. Szerintem ez annál sokkal összetettebb, minthogy kamatemeléseket egyszerűen a kormánnyal szembeni ellenszegülésnek tekintsünk. Másrészt nem gondolom, hogy ez önmagában indok arra, hogy sürgősséggel törvényt kelljen alkotni az MNB megregulázására.

Szerintem ez a törvénymódosítás is beleillik abba a sorba, mint sok másik: jelen helyzetben feleslegesen vonja el az energiákat olyan döntésekről, amik a közép és hosszú távú stabilitást alapoznák meg.

 

A gyakorlatilag folyamatosan szembemegy pedig az elmúlt 10 év alapkamat alakulását figyelembe véve szerintem egyszerűen nem tud igaz lenni. Amikor valami über gáz van és muszáj emelni akkor emelik, utána folyamatosan tolják lefelé:

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11085

1. MOL - erre, ha lennél szíves valamilyen írásbelit produkálni, mert ez így csak szóbeszéd

2. nem kapott a TAO-ból, hanem annak helyébe a felcsúti akadémiához került... nagyon valószínű, hogy publikus a hozzájárulók listája, abból lehet szemezgetni

3. hát mostmár csak a fia, de azt sem lehet tudni meddig... :-)

 

Előzmény: Törölt nick (11079)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11084

nem a választási eredménynel van baja, hanem a hülye törvényeikkel, amiket azóta sorban hoznak

 

te minek neveznéd a magánnyugdíjasok pénzének újabb lenyulását

nálam, lopás

mivel vonnák párhuzamot az emúlt 50-60 évől?

államosítás, jó kis komcsi módszer szerint

belépsz a téeszbe vagy jaj lesz neked.

önkéntesen.

 

hát a kurva anyjukat!

 

nincs lové semmire, de az Orbán foci sulira van 3 milliárd

vagy a képviselő levtársaknak IPAD-jére is van

 

hát k. elegem van belőlük.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11082)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11083

nekem valaki azt mondta 2-3 hónapja, hogy figyeljem meg, hogy jövőre, legkésőbb tavasszal előrehozott választások lesznek

még a végén igaza lesz neki

Előzmény: Törölt nick (11082)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11082

Ez van, amikor az EU tiszteletben tartja egy választás eredményét: 

 

"...A gazdasági lap úgy tudja, az EU a jegybanktörvény-tervezet, az egykulcsos adót kétharmados törvénybe bebetonozó javaslat visszavonása mellett csak a szigorú ellenőrzéssel járó IMF-hitelhez járult hozzá. Az egyeztetések megszakítása Olli Rehn, uniós pénzügyi biztos döntése volt, miután a kormányfő jelezte, ezeket a feltételeket nem tudja elfogadni. . A kormányban és a Fideszben úgy vélik, az Európai Bizottság szándékosan kért „lehetetlent” a kormányfőtől, akinek így akarják kierőszakolni a távozását.

A hvg.hu-nak a tárgyalásokra rálátó, neve elhallgatását kérő befolyásos kormánypárti politikus azt mondta: az IMF misszióvezetője, Christoph Rosenberg engedett volna, de az uniós biztos emberei eleve úgy jöttek Magyarországra, hogy tudták, most nem lesz megegyezés. Az EU – részben az amerikai diplomácia támogatását is élvezve – olyan helyzetet próbál teremteni, hogy szakértői kormány vegye át az irányítást, állítólag az utóbbi hetekben folyamatosak a tapogatózások, fideszes politikusokat is megkerestek, de a kormánypárt és a kabinet felzárkózott Orbán mögé.

A hvg.hu által megkeresett kormányzati és fideszes források az utóbbi napok fejleményei ellenére optimisták. Szerintük az IMF-EB-küldöttség távozása nem jelenti a tárgyalások végét, és jövő év elején meg fognak egyezni. Orbán Viktor abban bízik, hogy az EU-s stabilitási paktumról folyó tárgyalásokon partnerekre talál a kilenc hezitáló tagállam között, amivel javíthatja Magyarország alkupozícióját..."

 

Ljungberg Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11081

Akkor kormányozzál te 8 évi zabrálás után, látom nagyon átlátod a helyzetet.

 

2002-2010 között is így féltetted az országot? Remélem igen.

Előzmény: Törölt nick (11080)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11079

aha

kb. mint a MOL szponzori pénzek

magától megy a Vidikéhez, veletlenül se a lila nyakkendős utasítására

 

ja.

és a lila nyakkendős kapott 3 milliárdot a TAO lovéből

gusztustalan

 

éljen KiMIRSzen a nagy vezér

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11077)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11078

Nekem az, hogy gyakorlatilag folymatosan szembemegy a kormány gazdaságpolitikájával, mert a rossz időben kiadott kamatemelési döntései a beruházási források kamatszintjének emelkedése miatt fékezi a növekedés-, és a foglalkoztatás bővülésének lehetőségét. 

 

A függetlenség egy dolog, de nem lehet szembemenni az aktuális kormányzati gazdaságpolitikával. 

Előzmény: Törölt nick (11071)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.19 0 0 11077

Én úgy gondolom, így a TAO hozzájáruló (most mindegy, hogy sport, vagy valami más) maga döntheti el hová menjen az a pénz, pontosan levezetve mire, és miért. A Te általad vázoltnál (közös kassza) már a kormány osztogat kénye kedve szerint, nem feltétlenül úgy és oda, ahogy azt a hozzájáruló szeretné, és nem is követhetné a sorsát.

 

Szerintem egyenlőre ez egy jó lépés. Majd amikor az elszámolás is napvilágra kerül, akkor lehet végképp eldönteni megéri-e ezt a változatot fenntartani.

Előzmény: Törölt nick (11073)
Ljungberg Creative Commons License 2011.12.18 0 0 11076

Ez meg egy ócska szar, pont mint az itteni munkásságod.

Előzmény: Törölt nick (11074)
Ljungberg Creative Commons License 2011.12.18 0 0 11075

Ez nem csak a focira vonatkozik egyébként.

Előzmény: Törölt nick (11073)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 11073

"az egyébként is TAO-ba szánt pízeket"

 

Épp ez a lényeg. Ha a TAO-ba menne, bármire fordíthatnák, így meg csak focira. Ez olyan, mintha befizetnék a TAO-t, aztán a kormány a focit támogatná, semmivel sem más. Mit nem értesz, most tényleg?

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11072)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.18 0 0 11072

Szia Mabi, welcome back...!

 

Még egyszer megjegyezném, amennyire én innen tudom, senki sem kapott egy fillért sem, mindenkinek saját magának kellett "összekoldulnia" az egyébként is TAO-ba szánt pízeket, és azt is csak előre lefektetett szabályok szerinti, (állítólag) szigorúan ellenőrizhető, javakra költhetően. Volt erről egy jó kis thread erről máshol. Ha ez így van, és valaki joggal felvértezett (mondjuk Te) elolvassa és megerősíti az általam előbb emlegetett játékszabály idevonatkozó passzusait, amely szerint az MLSz a már ismert módon járt el, engem aligha lehet elfogultsággal megvádolni. Egészen biztos vagyok abban is, hogy a TAOzók máshová is irányíthatnák ezeket a forintjait - ám van, amelyik a sportban lát fantáziát...

 

Az, hogy a felcsútiak kapták a legtöbb pénzt, a játékszabályok ismeretében (mennyi felajánlót tudsz megnyerni magadnak céljaid megvalósítására és azt van is mire szabályosan fordítanod) elfogadható. Ugyanígy elfogadható a Viadukt és a Fradi pályázata (néhány példa a témáról: linklink).

 

A média pedig, mint tudjuk, lelkesen keres-kutat, mivel lehet kavargatni, majd nagydobra ver, széttrombitál akár van benne igazság, akár nincs... hát ezért.

Előzmény: Törölt nick (11069)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 11071

érdekelne azoktól akik szerint szarul dolgozik az MNB, hogy miben is nyilvánul ez meg?

de komolyan.

nekem se szimpi az offsoros Simor, de ezen kívül is érdekelne, hogy miben és mikor hibáztak nagyot az elmúlt 10 évben?

 

Kevin, Özséb?

_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.18 0 0 11070

Lehet igazatok van MNB ügyben, írtam, hogy nem ismerem a működése közvetlen körülményeit. Azt viszont sejtem valamennyire, hogy a makrogazdaság alakulását döntően befolyásoló tényezők közül arányaiban sokkal kevesebb felett diszponál, mint a mindenkori kormány.

Lehet, hogy szarul működik, meg nem bank, meg nem nemzeti de az biztos, hogy messze nem rajtuk múlt az elmúlt mondjuk 10 év kormánytól független, elbaltázott (gazdaság)politikája.

De majd meglátjuk, ha ez most tényleg ilyen fontos volt és átmegy a törvény, akkor majd hirtelen megjavul az MNB és minden jóra fordul.

Előzmény: Törölt nick (11056)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.18 0 0 11069

Tamás, miért lenne már a média sara? Ők kapják messze a legtöbb pénzt, ennek mi köze a médiához? Ennyire nem lehetsz elfogult.

 

De még egyszer mondom: nekem nem az az alapvető bajom ezzel, hogy ők többet kapnak, mint mi, hanem az, hogy miért tömnek ebbe egyáltalán pénzt? A TAO-ból ezer más értelmes dologra lehetne költeni, tényleg futballakadémiára kell költeni az államnak 20 milliárdot?

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11067)
Total Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11068
Bocsánat, hogy megint én mondok ellent neked. De "uzsorás" ügyben nem arról van szó, hogy mivel piaci kamattal már nem jutunk hitelhez azért kell az IMF akik a piaci kamat alatt adnak pénzt (persze bizonyos feltételekkel, amiben pont megint nem tudtunk megállapodni)?
Előzmény: Törölt nick (11047)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11067

Őzséb atyát kiegészítve, innen messziről... szerintem ez a felcsúti alakulat ugyanazon szabályrendszer szerint dolgozta ki kérvényét, mint pl. a Fradi. Viszont a körülmények másmilyensége miatt, pl. a Fradi nemigen adhatott be létesítmény fenntartásra/csinosításra/vadiújra kérvényt, mert nincs a tulajdonában sem létesítmény, sem ingatlan. Szóval símán elképzelhető, nemcsak nálunk, hogy lenne még sok TAO felajánlkozó, akitől realisztikusan lehetne fundhoz jutni, csak éppen nincs több szabályadta lehetőség. Ivó az anyatopikban szomorkodott pont emiatt...

 

Az, hogy Felcsút van reflektorfényben, és nem a Viadukt SE (vagy bárki más szemöldökemeltető), az meg már egyedül a média sara...

Előzmény: pipppen (11061)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11066

A manyup kérdésben egyetértünk. Az nem menthető.

A sport támogatással kapcsolatban arra utaltam, hogy nem a büdzséből megy a dolog. 

Lehet úgy is szemlélni, hogy el van herdálva a TAO pénz focira, illetve úgy is, hogy a költségvetésből nem kell ilyenre költeni. 

Természetesen lehetne másra is költeni. 

Pl. adósság rendezésre. Igaz ott semmi hozadéka nem lesz. 

Itt talán igen. 

 

Előzmény: Törölt nick (11064)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11065

Teljesen elcsúszott az arányérzékük a kis meleg, puha jólétükből nem látnak ki.

 

Ki kéne menni kicsit az emberek közé a falvakba, meg a periférián élők közé...

 

Nem kell pénz a focira, ha nincs mit kajálni..

Előzmény: Törölt nick (11064)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11064

Tehát szerinted rendben van ez a 20 milliárd a focira? :-o Tényleg ez most a legfontosabb? Ez majdnem a fele annak, amit ellopnak a manyuposoktól.

Előzmény: Törölt nick (11063)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11063

Mondjuk az egyik aköltségvetésből megy a másik a cégek költségvetés helyett oda fizetett TAo-jából. 

 

Én azt tartom soknak, amit a Felcsúti Akadémia a többiekhez képest kap a TAO-ból. (Pl. a Fradi ennek csak a tizedéhez jut hozzá.)

Előzmény: pipppen (11061)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11062

Valóban elszaladt a ló velük. A 2-3-ad mindenhatósága révén elszakadtak a honi valóságtól illetve sajnos hozzák a szokásos kommunikációs balgolyóságot, amit 98-ban csináltak. Én nem hiszem amúgy, hogy súlyos pofonba szaladnak bele 14-ben, mert jelenleg nincs jól felépített váltópárt. A JOBBIK még gyenge ehhez, az MSZP kivérzett, a most érlelődő liberális formációknak nincs igazi tömegbázisa vidéken. 

 

A honi szurkolói szubkultúra lenullászása valóban egy pótcselekvés lenne ha csak szűkebben nézzük. Azonban mind a korábbi "huligán törvény", mind a mostani szabálysértési törvény módosítási tervezet jóval túlmutat ezen. 

Olvasd el figyelmesen és rájössz, hogy ez nem a sportrendezvényekről szól elsősorban, hanem nyilvános rendezvényről. (Természetesen van kifejezetten csak a sportrendezvényre vonatkozó rész is, de az a kevesebb.) 

Az egész a radikális ellenzék utcai mozgásterét hivatott szűkíteni. 

Saját jól felfogott érdekükben nem csak balra, hanem jobbra is emelnek egy gátat, mert hatalom megtartásra illetve hatalom maximalizálásra törekednek. 

A tekintélyelvű rendszerek ilyenek. 

Előzmény: Törölt nick (11059)
pipppen Creative Commons License 2011.12.17 0 0 11061

:(

 

A kormány határozata alapján közel 42 ezer egészségügyi alkalmazott kap többletpénzt.... Összesen 3,4 milliárd forintot osztanak szét közöttük.

 

A legnagyobb támogatást az Orbán Viktor alapította Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiát fenntartó Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány veheti igénybe. Az alapítvány négymilliárd forint körüli összeget igényelt a társaságiadó-kedvezményből, és ebből nagyságrendileg hárommilliárd forintot ítéltek meg számára.

 

A fociakadémiája majdnem annyit kap, mint az összes egészségügyi dolgozó együtt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!