Keresés

Részletes keresés

hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.23 0 0 245
És mennyi volt a vályogház élettartama? 30 év. Vagy annyi se.
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 244

7diplomásnak 2 állítása volt !

1. egy szobát fűteni többe kerül, mint ha az egész házat fűtenéd

2. tönkre megy a ház 3/4 része

 

Az első cáfolva lett 2 számítással, 1 gyakorlati tapasztalattal

A második meg cáfolva lett az egyik számoló gyakorlati tapasztalatával és az én általam látott/tapasztalt 3 ház problémamentességével . Szerintem min 15-25 évig úgy voltak használva. A 3-ból az egyik vályog..

( És ha őszinték akarunk lenni, akkor a korábban "majd a gyerekeknek jó lesz" felkiáltással épített hatalmas házakban, ahol most csak 1-2 ember él , mert a gyerekek elköltöztek, szerintem százával fűtenek csak egy-egy szobát ! Évtizedek óta ! )

 

Szóval nem csúszott az sehol félre !

Csak nem tetszett neki/nem "tisztelte" az én véleményem, elkezdett diplomáshoz méltóan disztingváltam egyből bazmegezni , mikor nem hagytam magam, "visszaszóltam", - és még igazam is volt - akkor meg persona non grata lettem a szemében.

És így egyből a  többi talpnyaló...izé "ismerős" szemében IS !

Akiktől ugyanúgy kaptam az ívet, meg a bölcsészezést !

Mert ugye nehogy a napi játszópajtásának mondjon már ellent , mert akkor hogyan jópofizhatnák, szivathatnák tovább az olyanokat mint püffneki ezentúl ?!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Mantis Screamer (243)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 0 243

én nem számolok és nem állítok semmit

csak van egy tippem, hol siklott el a dolog

 

az én tapasztalatom szerint ha csak egy szobát fűtesz akkor az kisebb költség, persze

de a hőelvezetés miatt a többi helység ennek a félig fűtésnek megissza a levét (akár szó szerint véve a pára miatt)

tehát ha azt az egy szobát akarod úgy fűteni hogy a többi helység ne párásodjon, akkor lehet tényleg többe kerül mintha az egész házban egy szinten tartáson fűtesz

 

nekem az említett házban nem volt ilyen gond amíg télen egyáltalán nem volt fűtés, amikor elkezdtem fűteni akkor jelentkeztek a problémák a kevésbé fűtött helyeken

Előzmény: joevagyok68 (241)
Mantis Screamer Creative Commons License 2016.08.23 0 0 242

 ha utálod, és nincs se erőd se pénzed karbantartani akkor miért baj ha megveszik vagy lerombolják ?

 

nekem úgy tűnik, még eladni is lusta vagy

Előzmény: püfffneki (239)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 241

Ez de aranyos !

"Miért szólnék rá bárkire is? Neki az a véleménye."

 

A 7diplomás baátod - meg az ásíítósmacska haverod a bölcsész beszólásával , meg a kiskorúzós mantis - biztos nem osztja ezt a véleményed !

Annál inkább ezt

"ott van egy fej kis x-el"

 

Tényleg sokkal egyszerűbb ..

mint (7)diplomásként azt leírni, hogy "tévedtem"," nincs igazam"..

Vagy csak szimplán elmagyarázni, BEBIZONYÍTANI, kiszámolni  - akár némi cinizmussal fűszerezve a választ - ha TÉNYLEG hibás a másik fél elgondolása a dologról !

 

Bár tényleg 1xűbb az x

 

(bár már lehet Te SE "látod" ezt a hozzászólást...meg a többi "ismerős" SE )

 

 

Előzmény: arnyekxxx (240)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.22 0 1 240

én pl tökre sajnállak, de ezzel még nem jár pénz.  Te nem aranyos topiktársat keresel hanem egy hülyét aki az értékénél többért megvesz töled valamit.

 

 

 

Te is csak engem rugdosol, hogy semmi az egész probléma

 

a leirásod alapján igazam van. Ha elhallgatsz sokmindent arról nem tehetek, de egy kibaszott palatetőt kiigazítani nem tétel. A leírásod alapján amit te művelsz az szimpla sültgalambváró siránkozás.

 

 

és nem szólsz rá

 

Miért szólnék rá bárkire is? Neki az a véleménye. Ha nem vagy rá kíváncsi, ott van egy fej kis x-el a sarkában, nyomd meg.

 

Előzmény: püfffneki (239)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.22 0 0 239

Látod nem jól fizet, én is reménykedtem, hogy majd a sok aranyos topiktárs ajánlja a jó sok pézt, de még meg se sajnált senki, hogy itten küszködni kell.

 

Te is csak engem rugdosol, hogy semmi az egész probléma, és nem szólsz rá a 7 diplomásra aki pedig egészen lerombolná.

Előzmény: arnyekxxx (237)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.22 0 0 238

:)))

 

 

Előzmény: arnyekxxx (237)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.22 0 1 237

Sosem akartam kertes házat, pláne nem akkorát, és ilyen rondát.

Az élet teljesen kiszámíthatatlan.

 

Ilyenek ezek a házak, egyszercsak vetetnek akaratlanul egy telket maguknak aztán évek alatt felépíttetik magukat bármennyire is nem akarja az ember.

 

 

Ha a kifogáskeresés és önsajnálat valamint mások hibáztatása jól fizetne, hozzád járna billgéc kölcsönért.

Előzmény: püfffneki (236)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.22 0 0 236

Sosem akartam kertes házat, pláne nem akkorát, és ilyen rondát.

Az élet teljesen kiszámíthatatlan.

 

A pokolhoz vezető út jószándékkal van kikövezve.

Ha akkor én nem sajnálom meg azt a fiút, akkor esetleg csak később házasodunk és lemaradunk erről a telekről.

Vagy ha nem spórolok, akkor nincs miből megvenni.

A ha nem politikai kategória, de ebből a helyzetből is látható mennyi sok lehetőség van, és milyen rossz döntések is születnek jóakaratból.

ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.22 0 0 235

tehát most, hogy lelepleződtél, kénytelen vagy beismerni...

 

Szerintem ne ragozd itt ezt a témát, mert úgysem tudsz belőle jól kijönni!

 

 

Előzmény: püfffneki (234)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.22 0 0 234

Hát igazad van más topikon én javasoltam hogy töröljék el az öröklést.

De úgy gondoltam, hogy miután bebizonyította a gyermek hogy önállóan is képes valamire akkor megkaphatja.

Semmi olyan nincs ott hogy osszák szét valakik között.

 

A gyerek sose tehet róla hova születik.

 

Teljesen politikás topik lesz belőle.

Előzmény: bidámbidám (197)
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.22 0 0 233

akkor meg minek ajvékolsz???

 

 

Előzmény: püfffneki (232)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.22 0 0 232

Dehogyisnem.

Végülis benne lakok.  És nem havi hanem évi 120 ezret tüzelek el.

 

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (231)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.22 -1 0 231
Amúgy az is egy vicc hogy te egy vevőtől annyit vársz érte hogy az elég legyen egy lakhatásra, miközben amit eladsz az sem lakhatás.
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.22 0 0 230

Nem hinném, hogy én pro izé hogy vegyék el az öröklés lehetőségét.

Összeolvasol mindent aztán kevered. Mennyivel jobb mint a jereváni rádió.

 

 

 

A te memóriádat kéne javítani.... !

 

 

püfffneki 2016.03.15

-4 1 18125

Igen törvénytelen gazdagnak lenni, ha az mások kizsákmányolásán alapul.

El kell törölni az öröklést.

Ha valaki jó körülmények közé születik is ne automatikusan legyen vagyonos, hanem mutassa meg hogy valóban értékes ember és nem parazita.

Előzmény: püfffneki (207)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.22 0 0 229
Neked se a problémamentes albérlet nem tetszett, se a problémamentes kisház építése, se az hogy megcsináltasd a kibaszott 6 négyzetméteres kazánház tetejét.

Olyan nem lesz amihez nem kell pénz.

Ha nincs, DOLGOZZ.

Vagy ott rohadj el a romhalmazban, fizess ki havi 120 ezret fűtésre.
ásítósmacska Creative Commons License 2016.08.22 0 0 228

Még mindig nem fogja fel, hogy az adásvétel nem szerelmi alapon történik? :-D

 

Ő vajon venne 2-3x-os áron bármit is, csak azért, hogy a szegény eladót támogassa...?

 

LOL

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (215)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.22 0 0 227

Most pont igen.:((

Előzmény: Vernichter (225)
arnyekxxx Creative Commons License 2016.08.22 0 0 226

aztán jönnek megint az egyéb bajok

Előzmény: Vernichter (225)
Vernichter Creative Commons License 2016.08.22 0 0 225

  Most pont beáztok !!!

Előzmény: püfffneki (224)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.22 0 0 224

Az hogy elfér, vagy hogy engedélyezik 2 külön dolog.

Amúgy mennyibe jönne ki egy 40 m es ház?

Ha lenne annyim, akkor nem lenne gond a felújítás.

 

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (221)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 223

Még valaki számolt...szerintem nem órákat !

Ami egybecseng az empírikus úton szerzett "adataival" !

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140704238&t=9120324

És milyen meglepő.....hasonló az eredmény a korábbihoz...

És a lényeg !

Nem igényel több energiát ha a házból egy szobát fűtenek, mintha az egész házat fűtenék...

Mint azt állítottad !

 

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (189)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 222
Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (221)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.21 0 0 221

A fele 400 négyzetméter, egy 40 négyzetméteres ház 10%. El kell férnie...  Felépíted az üres részén ezt meg eladod telekárban.

Előzmény: püfffneki (220)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.21 0 0 220

Nekem óriási, mert sok a beton és kihasználatlan.

Amúgy 800 m2 erre nem hinném hogy engedélyeznének még 1 házat, egyébként meghirdettem a hátsó telekrészt, de 1 érdeklődő sem volt.

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (215)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.21 0 0 219

Ami nem került pénzbe és nincs túl magasan, vagy a szomszédban azt azért megcsináltam.

Előzmény: Táblaíróság (217)
püfffneki Creative Commons License 2016.08.21 0 0 218

Milyen részt tettek hozzá az alapítványok?

Előzmény: hétdiplomás hétnyelvű (216)
Táblaíróság Creative Commons License 2016.08.20 0 0 217

Magánházam van amivel törődni kell."

 

Nekem úgy tűnt, hogy eddig sem törődtél vele.

Előzmény: püfffneki (208)
hétdiplomás hétnyelvű Creative Commons License 2016.08.20 0 0 216

ha az Alapítványok kapnak közpénzt arra, hogy ingatlant vegyenek, aztán arra, hogy felújítsák, akkor a szegények miért ne kaphatnának ugyanerre közpénzt?

 

 

Csak úgy szólok millió pályázat van.

 

Persze úgy hogy bizonyos részét te is hozzáteszed!

Előzmény: püfffneki (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!