Keresés

Részletes keresés

Szunyó Creative Commons License 2010.05.17 0 0 289
Na, szerintetek mikor kell talajmechanikai vizsgálatot csinálni, hogy a pincét hogyan kell megcsinálni? Hát persze, hogy most. :O
Nem is tudom, sírjak vagy nevessek...
zmrzlina23 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 287
Jól tudom, hogy a pincefalazó elemet nem töltik ki betonnal, mint a zsalukövet? Sima habarccsal vagy cementes mischunggal rakják fel?
NeomatiK Creative Commons License 2010.05.09 0 0 286
Tényleg fura ez a sok betonréteg. A manapság divatos és persze megfelelő alapnál van egy 10-15cm vastag vasbetonlemez. Arra jön a vízszigetelés, hőszigetelés, gépészeri csövezés, majd arra az aljzatbeton 5-8 cm vastagságban. Majd rá a burkolat.

Dilemmában vagyok, hogy kell-e pince padlójába hőszigetelés. Nem teljesen egyértelmű a szükségessége. Ha fűtött lesz a pince és sok időt töltesz ott, akkor érdemes hőszigetelni.

Előzmény: Szunyó (271)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.03 0 0 285
Köszi. Meg fogom kérdezni, bár már két statikus is azt mondta, hogy ez csak sacc/kb. rétegrend.
A pincéből valójában ősszel lesz valami, a házból meg jövőre. ;) Nem sietünk. Addig érdeklődöm, tájékozódom, árajánlatokat, véleményeket kérek.
Előzmény: Törölt nick (282)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.01 0 0 281
Persze!
A tervező "csak úgy", felülről ismerve a területet írta be az engedélyezési tervbe a rétegeket. Ez még nem fix. Csak érdekelt, hogy túlbiztosítottnak vagy alul biztosítottnak látjátok-e a rétegeket? De úgy látom, inkább túlbiztosított.
Előzmény: exDínó (278)
Szunyó Creative Commons License 2010.05.01 0 0 280
Ahhha. Köszi az infót.
Akkor jól logikáztam, hogy biztosan talajvíznyomás ellen számolt már előre ilyesmivel. Mivel mindenképpen kell majd statikai terv (a monolit vasbeton födém miatt is pl.), a statikus fogja végül eldönteni, hogy milyen rétegek kellenek a pince alá. Van statikus, aki meg el sem vállal ilyesmi tervezést hivatalos talajmechanika nélkül.
Egyik szemem sír, a másik nevet, mert rengeteg-rengeteg pénzt elkérnek egy-egy ilyen talajfúrásért, meg statikai tervért, de még jobban sírna, ha évek múlva megsüllyedne a ház, mert nincs rendesen megcsinálva az alja és állna a víz a (nem kevés költségbe kerülő) pincében. :((
Dockworker Creative Commons License 2010.05.01 0 0 279
Beszéltem egyik tervező barátommal és konkrétan nem értettem az összefüggést de valami leterhelő betonrétegről magyarázott amit állitolag a magas belvizes területeken alkalmaznak.De nemsoká utána olvasok:)
exDínó Creative Commons License 2010.05.01 0 0 278
Azért kérdezz rá (esetleg mástól is), mert lehet, hogy csak azért kell 3 réteg, mert a terveződ sógoráé a környékbeli betonüzem... :)
Előzmény: Szunyó (276)
Dockworker Creative Commons License 2010.04.29 0 0 277
Tényleg ez a 3 réteg beton ez nekem is szemet szúrt.Ha megtudod az okát akkor elküldenéd nekem mailben a belsoepitesz@hotmail.com-ra ha szépen megkérlek? köszii:) 
Szunyó Creative Commons License 2010.04.29 0 0 276
Ezt még én sem tudom, az építész első körben ezeket adta meg. (Inkább rászámítva a dolgokat.) A talajmechanika után derül ki persze, hogy van-e talajvíz vagy csak talajpára ellen kell szigetelni. Gondolom már talajvíz nyomás ellen írta fel ezeket a rétegeket. Meg az sem mindegy, hogy állandó talajvíz van, vagy csak időszakos, de állandó talajvíz esetén meggondolom a pincét.

Mi is voltunk a Construmán, de még csak érdeklődés szintjén, mert nem tart ott az építkezés. Jövőre hasznosabb lesz, idén meg már legalább láttuk, mi kínálat van.
Előzmény: exDínó (274)
gombfoci Creative Commons License 2010.04.20 0 0 275
pince építés miatt mi is körbenéztünk, a construmán találtuk a Villas-t. (www.villas.hu). Na nekik van egy tanácsadó mérnökük, de a pontos műszaki rajzok is fentvannak a honlapjukon. Ja, ők zalaegerszegi gyár, ingyen nagyonklassz szaktanácsot adtak...
Előzmény: dandon (264)
exDínó Creative Commons License 2010.04.20 0 0 274

Látom mit írtál, csak nem értem. Nem vagyok szakmabeli ugyan, de általában eddig ilyen rétegrendet láttam:

kavicságy
szerelőbeton
vízszigetelés

hőszigetelés

technológiai fóila

aljzatbeton
burkolat

 

Illetve a hőszigetelés lehet a szerelőbeton alatt is.

 

Ezért kérdeztem csak, hogy miért lesz a te pincénél a 3 réteg beton. Biztos van valami oka.

Előzmény: Szunyó (273)
Szunyó Creative Commons License 2010.04.20 0 0 273
Nem a vasbetolemez a 10 cm-es, hanem a szerelőbetonnal együtt.
Előzmény: exDínó (272)
exDínó Creative Commons License 2010.04.20 0 0 272
A második 10centis vasbetonlemez minek kell?
Előzmény: Szunyó (269)
Szunyó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 271
Köszi. Legyen ott is Austhoterm? Melyik réteg közé?
Előzmény: NeomatiK (270)
NeomatiK Creative Commons License 2010.04.19 0 0 270

Elég így.

Padlóba nem akarsz hőszigetlést?

Előzmény: Szunyó (269)
Szunyó Creative Commons License 2010.04.19 0 0 269
Sziasztok!

Családi házam garázs része alá egy 40 nm pincét tervezek. Gépészet és télen egy kis sportolási lehetőség (ping-pong, csocsó, stb.) a gyerekeknek. Elég lesz-e ez a rétegrend szerintetek?

Alulról felfelé:
10 cm kavicságy
10 cm-es vasalt aljzatbeton
2 réteg bitumenes lemez
1 réteg filcterítés
10 cm méretezett vasbetonlemez+ szerelőbeton
1 réteg poli fólia
6 cm vasalt aljzatbeton
és rá a burkolat

Oldalról befelé:
Austhoterm XPS
és ragasztott bitumenes vízszigetelés
és persze a falazóréteg, amit még nem tudom mi lesz.

Szerintetek?
Ez elég víz és hőszigetelés? Köszi!

exDínó Creative Commons License 2010.04.13 0 0 268

Szerintem ha gépészet, mosókonyha lesz a pincében, akkor az biztosan meleg lesz a zöldségnek, gyümölcsnek. Muskátlinak, kertiszéknek, bringának viszont ideális :)

 

 

Előzmény: true75 (267)
true75 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 267

én is azon elmélkedek, hogy érdemes-e pincét építeni a ház alá, nekem is ott lenne a teljes gépészet,házivízmű, mosógép, megtermelt télire elrakott zöldség gyömölcs és a kamra szerepét is betöltené és nem utolsó sorban a kertibútoroknak, bicikliknek is meglenne a helyük télire

-

a tervezővel pincével terveztetem és majd a költségszámításnál kiderül, hogy beborul

-

miből szokták a pincét építeni, zsalukőből vagy pincefalazó elemből?

exDínó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 266
Ja még egy: szerintem erre a problémára a dörken lemez (ha ezen ugyanazt értjük:  "pogácsás" felületszivárgó lemez) karcsú...
Előzmény: dandon (264)
exDínó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 265

Azért ezt jól gondold át, mielőtt belevágsz. Ha pedig mégis megcsinálod, akkor legyen egy szakember által készített részletes terved (legalább a pincére-alapra) a kivitelezésre. Ne csak a kivitelezőre bízd magad!

 

Viszont van jó oldala is a dolognak: biztosan nem kell a kútfúrás topik olvasására időt szánnod  :D

Előzmény: dandon (264)
dandon Creative Commons License 2010.04.12 0 0 264
Sajnos kevés a terület ezért is jó lenne pince valamint a gépészeti dolgok is itt lennének. A talaj 1 méterig rendes föld majd van egy 50-60 cm agyagosabb réteg
ennek a rétegnek az aljáig jön fel a víz. Az egyik szaki azt mondta, hogy nem gond csak alapozásnál folyamatosan szivattyúzni kell de miután a dörken lemezt ráteszik nem lesz gond.
Kiváló Postafiók Creative Commons License 2010.04.12 0 0 263
Nekem annak idején azt mondta az építész, hogy ha van elég hely a telken, akkor felejtsem el a pincét. Nagyon drága, macerás, és helynek ott a ház + a tetőtér. Igaza lett.
Ha kevés a hely a telken, akkor érdemes gondolkozni a pincén.
Nálunk egyébként ugyanígy sok víz van a talajban, a szomszédom ciszternákat csinált a pinyója mellé, hogy valahogy távol tartsa a vizet.
Előzmény: dandon (261)
exDínó Creative Commons License 2010.04.12 0 0 262

Természetesen le lehet szigetelni (a strandon se folyik ki a  víz a medencéből), a kérdés az, hogy mennyit ér meg neked egy pince...

Ha csak lomtárnak kell, meg "hátha jó lesz valamire" célból, akkor a kiásott gödörből csinálj egy kerti tavat, mellé pedig építs egy házat pince nélkül.

 

A talajod egyébként milyen? Ha ennyire fent van a víz, akkor lehet, hogy érdemes volna egy szakival ezt is megnézetned, mielőtt építkezni kezdenél.

Előzmény: dandon (261)
dandon Creative Commons License 2010.04.12 0 0 261
Sziasztok


Építkezés előtt állok, és pincét is szeretnék. A telkemen ástunk egy 2,40 cm-es gödröt, hogy megtudjuk, mennyi talajvíz van. Sajnos 1 méteres víz jött a gödörbe.

Kérdésem lenne, hogy hogy lehet ez leszigetelni, vagy inkább felejtsük el a pincét mert ez jelentősen megdrágítanál az építkezést. Több kivitelezővel beszéltünk az egyik azt mondja, hogy ne építsünk, a másik pedig, hogy nem lesz gond. Mi az igaz?

Válaszokat előre is köszi.
true75 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 260
Előzmény: KalásziM (259)
KalásziM Creative Commons License 2010.03.21 0 0 259

  Szia, hasonló problémám van  .

 Ime :

 

 

 

  Sziasztok !

 

 A kérdésem a hozzáértőkhöz :

 

 az un. zsaluzókő, ami egy beton elem. Nos annak a méretei  ?

 

 A  pincelejáró aknához kellene, és kell e oda vízszigetelés ?

 Viszonylag száraz atalaj, de nem ez az érdekes erős majdnem betonszerű vakolatnál van ennek jeletősége ?

 

 

 ANNYI A KÜLÖMBSÉG, HOGY NÁLAM HŐSZIG NEM KELL , HISZEN KÜLSŐ ÉS NYITOTT.

 

 

 mi lennne ha a vízszigetelést belülre raknám  ??

 

 Üdv  KM.

Előzmény: bg.64 (257)
moovia Creative Commons License 2010.03.18 0 0 258

Sziasztok!

 

Van valakinek ötlete hogy hol lehet ócsón venni TEGOLA TEFOND lemezt?

 

Ötletekért előre is köszi, kris

nk@madeco.hu

 

bg.64 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 257
Szevasztok!

Tavaly ősszel építettem egy zsalukő pincét, teljesen a földbe süllyesztve, csak 5 centi áll ki a födémből. Sajnos a elkövettem azt a hibát (a tudatlanságomból adódóan nem gondoltam, hogy a beton nem vízzáró), hogy se a víz se a hideg ellen nem védtem meg (úgy lett köré visszatemetve a talaj), ezért ezt utólag kel most pótolnom.
Van elképzelésem a kivitelezéséről de azért a véleményeteket szeretném kérni a projekttel kapcsolatban (nehogy valami nagy hülyeséget csináljak).

- Körbeásatom markolóval 70 cm szélességben (hogy kényelmesen hozzáférjek a falakhoz kívülről), egészen az aljáig.
- Megtisztítom a zsaluköveket a talajrészektől drótkefével és porolással.
- A nagyobb hézagokat (fugát) és kitöréseket vakolattal kitöltöm majd síkba dörzsölöm.
- Az egészet (beleértve a födémet is) bekenem (akár kétszer is) ecsettel felhordható, rugalmas vízszigetelő anyaggal.
- Felragasztok az egészre hőszigetelő anyagot. (itt polifoam-ra gondoltam)
- Visszatemetem köré a talajt (jól betömörítve).
- Majd kap egy 5 cm, bevasalt zárófödémet.

Mit gondoltok? Beválik?
saldi_ Creative Commons License 2010.03.02 0 0 256
A probléma az, hogy az utcán lévő árokban magasabban van a víz, mint a pince mélysége, így a szivattyú éjjel-nappal mehetne.
Előzmény: saldi_ (251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!