Keresés

Részletes keresés

Dzsokijuuing Creative Commons License 2006.12.11 0 0 1148
kambekk Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1147
A budapesti hatodik kerületben, a belváros szívében egy mélygarázs terveit úgy engedélyezték, hogy számos kulcsfontosságú vizsgálatot nem készítettek el, és titokban tartották mindezt a lakosság előtt. Egészen a választásokig.

A lakók törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményeztek, de a kivitelező valami miatt nem akarja megvárni ennek eredményét.

Ezért a lakosság úgy látja, más megoldás már nem maradt, közzéteszik azt a hangfelvételt, ami megmagyarázza, hogy a környék lakói miért nem tudtak a beruházás előkészületeiről.

 

Csütörtökön, december 7-én délután fél ötkor a Ferenc József Sörözőben, (Nagymező u. 12) sajtótájékoztatót tart, majd öt órai kezdettel a Nagymező és az Andrássy út sarkán demonstrációt rendez a lakókból alakult egyesület.

 

 

(Forrás: Nagymező utcaiak Egyesülete)
kambekk Creative Commons License 2006.12.07 0 0 1146

Az ügyészségi vizsgálat ellenére a kivitelező WK Ingatlanbérbeadó és Hasznosító Bt. hétfőn elkerítette a Nagymező utcában tervezett mélygarázs építési területét. A Budapesti Törvényességi Felügyeleti Ügyészség az után indított soron kívüli eljárást, hogy környezetvédő szervezetek és a lakók jogsértőnek ítélték az építési engedély kiadását, amely az önkormányzat saját rendeletének is ellentmondva védett platánfák kivágásával jár. Deák Erzsébet terézvárosi jegyző csak annyit ígért, hétfőig dönt, leállítja-e az építkezést. Az utóbbi hónapokban több ingatlanügyben kiderült, hogy a VI. kerületi önkormányzat jogsértően jár el. A jegyző tavasszal a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal hozzájárulása nélkül engedélyezte a Hild József által tervezett, Király utca 40. szám alatti épület bontását, a Fővárosi Bíróság májusban jogszerűtlennek ítélte a fakivágás engedélyezését a Jókai térre tervezett mélygarázs ügyében, szeptemberben pedig a Fővárosi Ítélőtábla érvénytelenítette azt a szerződést, amelynek alapján Terézváros pályázat nélkül adta el 150 millió forintért az Andrássy út 47. alatti palotát.

 

(hvg.hu)


fukisunni Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1145

Vajon milyen viszony van a polgármester és a jegyző között, ha ennyire nem veszik figyelembe egymás kéréseit. Bár gyanítom, hogy Verók úr állítólagos kérése nem történt meg. Arcpirító hazugság. A polgármester már a saját hivatalában is tehetetlen??? Minden hasonló ügyben úgy nyilatkozik, hogy sajnos az Ő keze eddig ér és nem tovább... Na de hogy most már a berkein belül sem ér a szava semmit?!

Komolyan dühös lettem.

Előzmény: toloba (1143)
kambekk Creative Commons License 2006.12.05 0 0 1144

Tavaszi cikk - lehet hogy már volt. De érdekes...

 

http://www.minosegiujsagiras.hu/main.php?name=aarticles&id=84

toloba Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1143
Dagad a terézvárosi botrány
[Belföld] 2006.12.04 15:05 [hírtár] Nyomtatás...
Hiába védettek a Nagymező utcai fák, az építkezés előkészítése hétfőn megkezdődött. Elkerítették a területet, holott az ügyészség sürgősségi vizsgálatot rendelt el az engedélyeztetés ügyében. Azonban amíg az ügyészség vizsgálódik, az építkezés folyhat. Az engedélyeztetést csak a jegyző vonhatná vissza, aki, mint az OrientPress megtudta, szabadságra ment.

Hiába folytat sürgős vizsgálatot az ügyészség, a mai napon a terézvárosi Nagymező utcában a tervezett mélygarázs építési telkét elkerítették. 150 helyi lakos tiltakozó levele ellenére a VI. kerület jegyzője még válaszra sem méltatta azokat, akik az építkezés leállítását követelik addig, amíg az ügyészség le nem folytatja vizsgálatát.

A Védegylet részéről Vay Márton az OrientPress-nek elmondta, tárgyalásos alapon kívánják rendezni az ügyet, de bárhogy is szeretnék, ez nem sikerül. A jegyző - akit már Verók István Terézváros polgármestere is felkért, hogy függessze fel az építési engedélyt -, szabadságra ment, így a jogi lehetőségek megfeneklettek.

Vay Márton hozzátette, beszéltek az építésvezetőkkel is, akik elárulták, titoktartási nyilatkozatot írtak alá, ezért semmiféle engedélyt és információt nem adhatnak az építkezéssel kapcsolatosan. Ezeket csak a beruházó teheti meg, ám mint Vay Márton elárulta, hozzájuk nincs semmiféle elérhetőség. Annyit tudnak, hogy a beruházó egy egymillió forintos törzstőkéjű betéti társaság. A Bt. állítólag 3 milliárd forintra biztosítást kötött, ha valami probléma lenne az építkezés során, ám az OrientPress úgy tudja, a megadott biztosítótársaságnál senki nem kötött ilyen szerződést.

Csütörtökön este hét órakor a lakók újabb demonstrációt szerveznek, hogy megakadályozzák az építés megkezdését.

A Nagymező utcai fasor védett, és több vonatkozó rendelet a feltétlen megóvását írja elő: Ráadásul hiányzik a házak állagfelmérése, statikai vizsgálata, hiányzik a geológia szakhatóság hozzájárulása: így nem lehet építkezni.
[Forrás: OrientPress]
nahiszen Creative Commons License 2006.12.01 0 0 1142
Előzmény: kígyószisz (1140)
fukisunni Creative Commons License 2006.12.01 0 0 1141

A VI.kerület e részére nagyon ráférne valamiféle fejlesztés. Ha ez a project megvalósul, akkor talán pozitív változás lesz.

Most 10 éve lakom Terézvárosnak ezen a fertáján, de itt még azóta semmi nem történt. Ja de, idén leaszfaltozták a Szondit.

Szerintetek a kormányzati negyed megépülésével, esetleg pont kerülhet a Munkácsy-Podmaniczky ügy végére is?

Előzmény: kígyószisz (1140)
kígyószisz Creative Commons License 2006.11.30 0 0 1140
A sok rossz között egy jó hír: A főváros a Nyugatihoz akarja a kormányzati negyedet.

Ezen belül különösen jó hír: "Beleznay Éva, Budapest megbízott főépítésze az Indexnek elmondta, hogy a főváros nem egyszerű irodanegyet akar a Nyugati melletti területre, hanem egy komplex városrehabilitációs projektet szeretnének megvalósítani a VI. kerület e részén.”


Dzsokijuuing Creative Commons License 2006.11.29 0 0 1139

Bűnügyi magazinban szerepelt a VI. kerület.

A 21. perctől kezdve érdemes megnézni:

http://www.mtv.hu/cikk.php?id=166012

kambekk Creative Commons License 2006.11.28 0 0 1138
Nannics Creative Commons License 2006.11.28 0 0 1137
őt sajnos nem szeretem. :((( Ponnnn azér, mer nagyon jó szagember és nem értem, hogy akkor miért vállalja ezt a szerepet. :(
Előzmény: prokator (1131)
kambekk Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1136

Távollétükben is el lehet itélni őket, nem? :)

Előzmény: jason574 (1135)
jason574 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1135

A nagyobbik baj az , hogy a mai naptól a fél önkormányzat szabadságra ment !!!!!!

 / lásd.: Mózes Borbála az építési osztály főelőadója stb,,,, /

Előzmény: kambekk (1130)
jason574 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1134
jason574 Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1133

 EZT MONDTUK AZ ÜGYÉSZNEK,:

"Kérjük a Tisztelt Ügyészséget, hogy a fenti indokok, valamint a Magyar Köztársaság Ügyészségéről szóló 1972. évi V. törvény 13. §-a alapján bírálja el kérelmünket és a fent hivatkozott számú építési engedély ellen a határozatot hozó hatóságnál a jogszabálysértő határozat ellen törvényességi felügyeleti jogkörében eljárva óvást nyújtson be.

Dzsokijuuing Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1132

Most megy az MTV1-en egy műsor az Andrássy úti házak eladásáról.

A műsor szerint kemény 150 millióért értékesített az önkormányzat egy házat. Egy kávézó tulajdonos is nyilatkozott aki megpróbált ajánlatot tenni egy ilyen házra, azt mondták neki hogy a vevő már megvan, ő csak akkor lehet nyertes ha a 150 millió mellett ugyanennyit "szétszór".

 

Én már csak azt nem értem hogyan választották újra ugyanezt a bagázst ismét ebben a kerületben.

prokator Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1131

Illés Zolira.

(náci ruhában? úgy látszik nem követem az eseményeket)

Előzmény: Nannics (1129)
kambekk Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1130

Ennél már csak az jobb, amikor a polgármesterek arra hivatkoznak, hogy az ő szavuk is csak egy a sok közül, és hát a közgfyűlés így meg úgy. Ha így lenne, akkor mi a frászért akar mind odakerülni?!

Előzmény: fukisunni (1122)
Nannics Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1129
komcsi nem tudom, hogy mire gondolsz. A náci egyenruhában pózoló másik oldalra??? :(((
Előzmény: prokator (1128)
prokator Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1128

momentán pont a te szavazatod hiányzott ahhoz hogy most egy nem teljesen hitelét vesztett (és effektíve valószínűleg bűnöző) politikus vezesse most a kerületet... pedig isten látja lelkem, az OGY-ire én se mentem el -- ott aztán tényleg nem volt választék..... remélem ez még nem a fatva-kör

 

De a nagymező utcai építkezést teljesen egyértelműen nmeg kellene akadályozni --- talán pont a megindult büntetőügyek miatt talán kevésbé van ereje teljében a az önkorményzathoz kötődő "befektetői" kör.

Előzmény: Nannics (1123)
kígyószisz Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1127
Szóval, a formálódó (vagy már létező, nem is tudom) érdekképviseleti szervnek javaslom: forduljon az ügyészséghez - polgári ügyészség, törvényességi felügyeleti jogkör -, mert az ügyészség nemcsak a határozatot helyeztetheti hatályon kívül (az építési engedéllyel, stb. együtt), hanem a határozat végrehajtását is felfüggesztetheti.
fukisunni Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1126
Ez a kérdés szerintem is. Hogyan adják ki nálunk az építési engedélyeket? Tudnék még pár építési engedélyt, építkezést említeni, ami szerintem szabálytalan. Amennyiben mégis kiadnak egy engedélyt, mondjuk szabályozási tervbe ütközőt, akkor hogy mondhatja azt egy polgármester, hogy nem tehetnek semmit?! Ha hibáztak, szándékosan, vagy szándék nélkül, akkor is elvárom(nám) tőle, hogy kiköszörülje a hibát, lehetőleg olymódon, hogy a választói érdekeit tartsa elsősorban szem előtt. Arcpirító, hogy ennyi szabálytalan építkezéshez asszisztál az önkori, minden komolyabb következmény nélkül. Szerintem most is arra számítanak, hogy hamar "elül" a tiltakozás.
Előzmény: kígyószisz (1124)
farriss Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1125
Ma este nézzétek a Kékfényt, a Verók féle mafiáról lesz szó az Andrássy úti paloták kapcsán....
kígyószisz Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1124
Azt nem értem, hogy az építési engedélyt hogyan adják ki (mármint a kerületi önkormányzat), ha nem tehetnek semmiről, ha nem tudnak semmit, ha nincs beleszólásuk. Ahogy olvasom, ráadásul mintha a szabályozási tervvel ellentétes engedély lenne.
Szerintem az ügyészséghez kéne fordulni.
Előzmény: fukisunni (1122)
Nannics Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1123
Én sajnos nem tudok ilyen esetet. :((( Én ezért nem mentem el idén szavazni. Nekem nagyon kétségbeejtő a helyzet. Valóban kérdéses, hogy miért is van az önkormányzat, ha soha, sehol nem tesz semmit az emberekért.
Amit pedig a VI. kerületi fákkal csinálnak, az botrány!
Nem tudom, hogy az online fogadóórát olvastátok-e. Komolyan olyan érzésem van, hogy a mi önkormányzatunknál csak "simaarcúak" dolgoznak. :(
Előzmény: fukisunni (1122)
fukisunni Creative Commons License 2006.11.27 0 0 1122

A polgármesterünk ismét arra hivatkozik, hogy az önkormányzat nem sokat tehet, értsd semmit. Engem ez a hozzáállás borzasztóan dühít. Terézvárosban nem az első eset, amikor a lakossági felháborodásra így reagálnak Verókék. Állandóan mossák kezeiket. A cinikus megjegyzéseik (öreg, beteg fák) pedig csak hab a tortán.

Ha ez valóban így volna, akkor mi szükség volna az önkormányzatokra? Ha semmilyen "fegyver" nem volna a kezükben, hogy szabályozzanak, megállítsanak, fellépjenek, akkor...

Tudtok olyan példát a kerületben, amikor az Őket megválasztó lakosság mellé álltak volna és modjuk védték volna az érdekei(n)ket??

 

kambekk Creative Commons License 2006.11.26 0 0 1121

A mélygarázs, mint autótárolási ötlet, jó. Csak könyörgöm, ne ilyen áron!

És tudod mi a vicc, hogy az a pár beteg fa (ha van is) épphogy nem a platánsorból kerül ki szerintem...

 

Követeljetek teljes állapotfelmérést - pincétől a padlásig. Fotó-, videó-, statikai szakvélemény melléklettel. A Garay Piac építése kapcsán is elég nagy károk keletkeztek a környező házakban (VII. ker.), amiket állítólag végül megtérített az építtető. Érdemes volna a helyiekkel felvenni a kapcsolatot.

 

 

Előzmény: jason574 (1116)
jason574 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 1120
Előzmény: kambekk (1115)
Devil23 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 1119
Én lakótelepre nem szívesen mennék lakni, meg nem mennék olyan téglaépítésűbe, ami  pl. Kispesten, Újpesten, Angyalföldön, Pesterzsébeten, Csepelen vagy Budafokon van ilyen nagyon rossz helyen, tele romákkal vagy lezüllött emberekkel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!