Keresés

Részletes keresés

ab iove Creative Commons License 1999.10.17 0 0 156
Lehet, hogy banális a kérés: Tud-e valaki ajánlani olyan helyet ahol a legjobb a birka pörkölt?
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.17 0 0 155
Sziasztok!

Az én ajánlataim a következők:
1. Ha elegáns éttermet keresel akkor a XIII. Reitter Ferenc utcában is van egy Kakas nevű vendéglő. Kívülről olyan, mintha egy kiskocsma lenne, de belül Zsolnay-val terítenek, nagyon udvarias kiszolgálás. Az étlap is szuper, csak levelsből pl. kb. 20féle van.
2. Ha középkategóriás étteremre vágysz, akkor XV. Bánkút utca Mátyás vendéglő. Itt is hatalmas az ételválaszték, és gyönyörű az étlap.
3. Nekünk nagyon bejött a Pasta Dost nevű hely is a Rákóczi úton a Keleti és a Blaha között a volt Prágai Vencel söröző helyén. Sréhen szembe az Otthon áruházzal Ez a Mongolian Barbecue testvére csak olaszos kivitelben. 1990,- Ft-ért étel, ital. Csak az alkoholosért kell fizetni, pontosabban a töményért.

Sófelhasználó!

Ez nagyon jó szülinapra is. NEkemis itt tartottuk nem olyan régen, nagyon jól sikerült.

4. Ha vidék, akkor Dunabogdány Forgó étterem. Ezt a helyet 10 éve ismerem, és változatlanul nagyon jó a színvonal.

Sóderló Creative Commons License 1999.10.17 0 0 154
Helyesbítés Snacinak (és mindenkinek, aki már majdnem megfogadta a tanácsát): A Kerepesi úti Luxus kínai étterem mellett lévő Ying Bin éttermet nem ajánlod, pedig sokkal jobb, mint a Luxus! Csak a speciális kínai étlapról kell választani. Máshol nem kapható, fenomenális kajákat ehetsz. Igazi ínyencségeket. Különösen ajánlom a pácolt illatos gombát.
etna Creative Commons License 1999.10.17 0 0 153
hahó!
Most vagyok itt először, de úgy tűnik jó helyre jöttem. Egyik hobbym a budapesti helyek szisztematikus feltérképezése. Ehhez igen hasznos lehet mások tapasztalata.
Nem volt időm átfutni mindent, így lehet, hogy egy két helyet már javasoltak előttem.

vegyük mondjuk etnikai alapon számba a legjobbakat
magyar: Betérő (Szív u Aradi u sarok)
olasz KRIZIA (Mozsár u)
francia Chez daniel (ezt már javasolta valaki, csak megerősíthetem)
görög JORGOSZ (Csengery u) láttam, a Dionüszosszal és a Ressaikosszal mások sem voltak maradéktalanul megelégedve.
arab Al Amir (Király u)
kínai Nefrit (XII ker talán Apor Vilmos u, de nem biztos, szerintem a telkönyvben benne van)
török Istambul megszűnt (abból lett az Al Amir), a Nefelejcs utcai megszűnt, maradt a Török-kínai a körúton
nemzetközi: Cyrano
indiai: Maharadzsa (Bécsi út)
mexikói: Acapulco (nagykörút)
bajor: Haxn (Király u /Rózsa u sarok) ezt is dícsérte már valaki, s nem méltatlanul.
spanyol. Hát a la Tasca nem az igazi. Rezi úr másik vendéglője, a görög amit fennebb írtam sokkal jobb. a La Bodega ha még látezik az egész jó volt, de az inkább délamerikai.
mára ennyit
üdv

Légtornász Creative Commons License 1999.10.17 0 0 152
Biarritz? A Parlament mellett, hangulatos kis hely. Nagyon jó a konyha, figyeld a napiajánlatot! Figyelmesek a pincérek, elsőosztályú a kiszolgálás. Bármit is eszel burgonyakrokett legyen a köret! Így sehol máshol nem csinálják... Nomeg a tiramisu. Próbáld Ki!
sófelhasználó Creative Commons License 1999.10.15 0 0 151
Köszi!
Sajnos, mivel ismerem a társaságot, általában a lusta pestiek ragaszkodnak a belvároshoz (nekik még Gazdagrét is messze van, mert errefelé én is tudnék...).
Azért köszi, és várok további ötleteket!
Előzmény: bakibebi (150)
bakibebi Creative Commons License 1999.10.15 0 0 150
Sofelhasznalo !

Es hat altalaban mindenki....
ilyen osszejovetelekre szerintem jo hely Kobanyan a Vidam Fiuk nevu szorakozo hely.
Leginkabb autoval megkozelitheto. Hetvegen nincs is arra buszjarat. Maga a hely 117-es busz vonalan van, a Gergely utca, Noszlopy utca sarkan. Olcso arakkal, ha jol tudom lefoglalni is lehet, de 30 fo is elfer ugy boven, hogy masok is vannak ott, ez igeny kerdese.

bakibebi

Angel Úr Creative Commons License 1999.10.12 0 0 149
Hali!
Lehet hogy nem értettél meg, a pincér csaj nálunk a száját húzta, az ominózus bandánál meg mosolygott, pedig nem vették ember számba. Hát a fene se érti az ilyen primitív embereket.
csá
Előzmény: bakibebi (145)
bogyó Creative Commons License 1999.10.11 0 0 148
A Fő utcai az nem annyira jó, pölö odaültettek az első asztalhoz, ahol a zenekar hangosítva játszott, semmit nem lehetett beszélgetni. Megkértem, húzzák le a volumét, nem tették.

Ráadásul nagyon nem jön be a dízájn, a görög giccs fellegvára (akropolisza :-) ) a végtelenül gyenge és ízléstelen belső. A kaja viszont egész jó volt.

A dionuszosz az sokkal profibb (autentikusabb?), amellett hogy a pincérek tényleg elég parasztok. De én ott lakok közel, és nem rossz kiülni egy-egy nyári este a teraszra, bort iszogatni...

udv
b

Előzmény: theo (112)
sófelhasználó Creative Commons License 1999.10.11 0 0 147
Na és tudtok-e arra jó helyet, ha valaki max. 30 (inkább 20) fővel szülinapot akar ünnepelni (különterem ajánlott), vacsorával, esetleg zenehallgatással/tánccal egybekötve??
/Közeledik a férjem szülinapja, szeretnék bulit szervezni neki.../
dr_strange Creative Commons License 1999.10.11 0 0 146
kedves bakibebi: a Magyar utca a Kecskeméti utcából nyílik a Kossuth L. utca irányába, közvetlenül a Korona szállónál. A Légrádi a bal oldalon van úgy 150 méternyire, egy pincehelyiség. Én imádom - bár csak úgy negyed-félévente jutok el (mondom, nem olcsó, két személyre 5000-nél kezdődik), a főúr megismer...

dr_strange

Előzmény: bakibebi (145)
bakibebi Creative Commons License 1999.10.11 0 0 145
Angel ur !

Koszonjuk, majd egy honapos tetszhalott allapotabol ujraeledt a topic !
Meggondolando amit irtal, fokepp, hogy mennyire nem cseng ossze korabbi hozzaszolasokkal.
Lehet , hogy kiprobalom. (Mondjuk a kozonseggel altalaban nem tudsz mit csinalni, es hogy a felszolgalo ehhez jo kepet vag, az ertheto : ebbol el.)

bakibebi

dr_strange : magyar utca merre van ?

dr_strange Creative Commons License 1999.10.11 0 0 144
Sziasztok,

látom, senki sem írta még: az én kedvencem a Légrádi Testvérek Vendéglője a Magyar utcában. Nem olcsó, de nagyon hangulatos a berendezése, kicsi, családias, hihetetlen a kiszolgálás, nagyon finoman főznek. Ünnepi vacsorára, Kedvesedete elvinni: érdemes kipróbálni.

üdv,

dr_strange

Angel Úr Creative Commons License 1999.10.11 0 0 143
Hali!
Hát hol is kezdjem? Az elején. Telefonon sikerült lerendeznem 12 fő részére asztalt, de be voltak fosva, mert 8-ra rendeltem az asztalt és fél nyolckor felhívtak, hogy biztosan megyünk-e. Első rossz pont, sajnos lesz még több is.
Nincs SÖR, meg egyáltalán semmilyen szeszes ital. Második rossz pont. Nem lehet dohányozni, gyszerüen rossz pont, de megbocsátható. Műanyagpoharakban az üditők, hát elég primitív, újjabb rossz pont. A felszolgáló csajt meg egyszerüen felaprítottam volna az egyik pizzara, annyira egy köcsög primitív állat volt. Nagyon súlyos rossz pont. A következő a pizzeria közönsége, csupa-csupa nyál emberek, fujj. Ennyi gennyes alakot nem láttam még egy helyen. Kértünk a pizzakra plussz feltéteket és a csaj indegyiknél
húzta a száját, csoda, hogy a végén nem esett le a fejének a felső része, ugyanis majdnem körbe ért a szája a fején, ha még lett volna velünk valaki bizos megtörtént volna. Nos ez még semmi, mert ha esetleg pincér lennék és este nyolc felé feltéteket kérne mindenki lehet, hogy így viszonyúlnék én is hozzá. Azonban pár perc mulva egy hihetetlen nyál banda ült mögénk (leírhatatlan arcok, IQ-juk kábé a pizzeria előtti csatorna fedél alatt lehetett) és mit látok a pincér csajszi fülig érő szájjal írja föl nekik az extra kivánságaikat. Aztán nyugtáztam, hogy ő is egy ugyanilyen primitív műmájer csaj és kész, pedig hagytunk ott vagy 10 rongyot. Csak hát az lehetett a baj, hogy az értelmiségieket nem tekintik embereknek. Hatalmas rossz pont. Amikor kimentünk dohányozni mindenhonnan hömpölygött a nyál a
pizzeriába. Úgyhogy nem megyünk oda többé. Kár mert a pizzák egész jók voltak és kiadósak, habár pizzahoz nem nagyon hasonlítottak, inkább egy hihetetlenül megrakott kenyerekhez, és a pizza szósz is elég gagyi volt, bár lehet, hogy nekünk azt is felöntötték 1 deci vízzel. Egyébként egy enyhén éhes ember simán megeszik egy pizzat.Egy szó mint száz a Don Roberto nekem nem jött be, de senkit nem beszélek le, mert esetleg jól érezheti magát valaki ilyen emberek társaságában, ha hasonlít hozzájuk. Képzeljétek el a McDonalds-, a Duna Pláza- és a Multiplex mozi- rajongók egundorítóbb táborát, adjatok hozzá még 100-at és vonjatok le koponyánként 150 IQ pontot és máris megkapjátok a Don Robertóba járók rétegét.
csá
mulatt Creative Commons License 1999.09.21 0 0 142
A Népstadion mellett:
1. Hagyományos, magyaros. Pacal, halászlé. KisHartel az Egressy úton.
2. Hungária Egressy sarok kínai étterem. Jó a kaja és udvariasak.

Mindkét helyre jó a közlekedés és van parkoló hely is (ingyér).

Stiletto Creative Commons License 1999.09.21 0 0 141
Nagymami palacsintázója volt már? (biztos, mindenesetre megér több említést is)
Szal az egy király hely! Kicsi de megvan a maga hangulata. Nem igazán étterem de gyorsbüfének sem nevezném. Kedves átmenet ahol egy kis nasizástól kezdve a masszív bepalacsintázásig minden elképzelhető.
Ja, egyébként cím szerint azt hiszem a Csalogány utcában van. Egyszerűbben: Mammut üzletházzal szembeni benzinkút melletti sarkon.
Árai elfogadhatók, palacsintakölteményik fantasztikusak. Kedvencem a kapros túrós, magyaros, kínai...
Barátnőt is érdemes meghívni, ha van hely, tök jót lehet dumcsizni fent a galérián.
Bigiboj Creative Commons License 1999.09.20 0 0 140
Csatlakozom a Márleg utcaiakhoz. Sajnos a Gresham borozó év végén bezárják, pedig isteni hely volt (különösen imádnivaló bablevesük, padlizsános pirítósuk van - Vinetta néven), és a pincérnők is nagyon kedvesek, már 2-3 alkalom után törzsvendégként kezelnek.

Hétvégén ismét megbizonyosodtam afelől, hogy a palóc leves a Kopár csárdában a legjobb - még én sem csinálok olyan finomat, mint ők (Piliscsaba és Pilisvörösvár között van, a 10-es út mellett.

Angyalföldön (a Reitter F. u-ban) van egy Kakas nevű hely, amolyan békebeli. Isteni konyha, úri kiszolgálás, mérsékelt árak. Nagyon jó!

kicsi emma Creative Commons License 1999.09.20 0 0 139
Mi regebben nagyone rtekeltuk a Kulvarosi KAvehazat Ujpesten. Elsosorban a milio miatt - annyira jol tudja erezni ott magat az ember. meg egyetemistak voltunk, nem nagyone ngedhettunk meg magunknak hatalmas zabalasokat ilyen helyen, de mindig kertunk sajttalat sok piritosal es folyobort es szodavizet, es annyira jo esteket toltottunk el, hogy csak na...

A merleg utcai ettermek nagyon kiralyok szerintem. Hihetetlen kajak vannak neha, es a opincereknek eszmeletlen humorerzeke van. es nem is draga. A menut szoktuk vegigenni, de kipukkadasig, mert sok.

Planney Creative Commons License 1999.09.20 0 0 138
Azt mondják, a Lancelotba... Hamarosan tesztelem, majd beszámolok.
Itt volt állítólag az a poénos történet, hogy eredetileg úgy akarták a kéztörlést is megoldani mint a középkorban: kutyákba. A Köjál (vagy hogy hívják) persze nem engedte. :-)

P.

uprow Creative Commons License 1999.09.20 0 0 137
Ket Szerecsen
Nagymezo u. 14.
lujza Creative Commons License 1999.09.20 0 0 136
A Csulok vendeglo Ujpesten a mikroelektronika mogott, volt mar ?
Aki arrafele megehezik, ne hagyja ki !

Van bableves is, (3 fele), meg turogomboc. A sopszka salatajukat is jo szivvel tudom ajanlani.

Gofry Creative Commons License 1999.09.20 0 0 135
Előásom a topicot, mert még mindig a szentendrei Vadászkert tárkonyos vadmalacragulevesének hatása alatt állok. Mindenkinek ajánlom a helyet, ha jól emlékszem, a Daru piac utca környékén található. (a főtérből kivezető utcán kell menni egy darabig, előbb utóbb elér az ember az említett hely környékére)
minuwiel Creative Commons License 1999.08.10 0 0 134
Szegény kenguru... Jobbulást!

A Don Roberto valóban csak fekete öves pizzabajnokoknak való. Egy trükk: otthonról kell rendelni, és akkor nincs időlimit az elfogyasztására. A nem zöldségalapú pizzák másnap is finomak. (Egyszerre én is csak kb. 4 éve tudtam egy egész Robertós pizzát lenyomni.)

Életem legjobb levesét a Tüköry-ben (Batthyány örökmécsesnél, egy kicsit lépegetni kell az Arany J. utca felé) ettem: CSÓKAKŐI KOLBÁSZLEVES!!!! Valószinüleg egy félresikerült, de rendkivül szerencsés kisérletröl van szó, mert a többi kajájuk nem tul meggyőző...

nemisbéka Creative Commons License 1999.08.09 0 0 133
Promenád. Sajnos a dunaplázában van, de klassz. Elmondom mit ettünk:
1. őszibarackos csirkemell csíkok tejszínes mártásban, krokettel és mandulás rizzsel, 1290
2. roston sült pulyka tzatzikivel és azt hiszem krokettel, ugyanez az ármagasság
3. tányérról lelógó bécsi szelet sült krumplival, 1400 körül
Nagy adag, isteni finom volt az őszis csirke, a többiek is elégedettek voltak a magukéval. Desszertek 400 körül (túrógombóc eperöntettel, mandulakrémes csokiöntetes palacsinta). Nem a legolcsóbb, de a kaja ötcsillagos.
ds9 Creative Commons License 1999.08.09 0 0 132
Én pl. szeretem a kínai kaját és ajánlanám, Budán a Ping-et ( Széna tér, van házhozszállítás is ) a XII. ker. Apor Vilmos téri kínait ( volt Lékai János tér, az étterem neve nem ugrik be ), Pesten a Mátyás pince mellett a Tian-Tan-t.
Van még sok máasik ami jó, de én csak az olyan kinai éttermeket szeretem ahol ad1., van pekingi kacsa, ad2., van kínai étlap ( ha magyarul az is jó, de ha csak angolul az sem baj ) amin különlegességek szerepelnek ( mint pl. 100 napos tojás ) ad3., van Dim Sum ( ezek azok a töltött párolt húsos táskák, mindenféle husival tötve, nyammm ! )
Még a végén éhes leszek azt rendelnem kell valamit, mert ebben a melegben ki nem megyek a házból ( cola light van, minden mást meg idehoznak), lustaság fél egészség !!!
oops Creative Commons License 1999.08.09 0 0 131
Ha már nyár+Balaton: Balatonlelle, Sasfészek, az Aral kúttal szemben, a MOL kút mellett. Emberi árak, isteni kaja.
Angel Úr Creative Commons License 1999.08.09 0 0 130
Halihó!
Emberek a kínai kaját senki nem szereti?
Pedig az ám a legjobb.
Újpesten a Szent István tér 2-be van a legjobb kínai étterem Pesten azt hiszem Qui Wang a neve. Hihetetlen adagokat hoznak ki és szuper finomak az ízek. A legjobb ha savanyú csípős levessel indítotok, aztán jöhet a Ko-Ba három finomsággal, amiből két embernek elég egy adag és pirított Currys rizst kell hozzá enni, amiből szintén elegendő az egy adag, italokkal két személy jattal együtt 1500-ért egy piszok jót eszik.
Fogadjátok meg a tanácsom!
csá
kenguru Creative Commons License 1999.08.09 0 0 129
Kipróbáltam a Don Robertót!

Ilyen rosszul régen nem voltam, mint amikor megettem az egész pizzát - nem tudtam otthagyni, olyan finom volt. Iszonyatos adag. Másnap délután ettem egy kis sárgadinnyét legközelebb. Ász, de csak ésszel!

bakibebi Creative Commons License 1999.08.09 0 0 128
Feldobom, hátha nem esik le :)

bakibebi

snaci Creative Commons License 1999.08.06 0 0 127
Sziasztok

Küldök egy szuper vidékit is, aki arra jár feltétlenül próbálja ki a Postakocsit Vitnyéden.

Egyébként sokéves tapasztalat szerint, ahol sok kamion áll, oda feltétlenül érdemes bemenni vacsizni. Mi igy mentünk be ide. Volt, hogy bementünk olyanba csak egy kávéra, ahol nem állt semmi truck, de nem véletlenül, mert a kávé is olyan volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!