Keresés

Részletes keresés

davostino Creative Commons License 2011.11.20 0 0 789

Az nem kevés...

De, hogy érted, hogy a digitálisakat, meg mindenki passzolja?

Előzmény: FAQtyA (788)
FAQtyA Creative Commons License 2011.11.20 0 0 788

 

Sajnos vége a muzsikának ezen a lomon... Megnézettem, több mint 500.000 lenne a belső felújítása :(

 

Mehetek kalapozni az aluljáróba, mert a digitális zongorákat meg mindenki passzolja, ha csak eszembe jut. Tanár - hangszerész egyaránt...

Előzmény: FAQtyA (780)
KEEP Creative Commons License 2011.11.16 0 0 787

Eladósorba került egy kiváló, kalapácsmechanikás 88 billentyűs Yamaha P-140S dgitális zongora. Nagyon szeretjük, de az ára kell most sajnos.

Nagyon szép állapot, eredeti dobozával ajándék Proel X állvánnyal 199.990 Ft

shine_adonis Creative Commons License 2011.11.03 0 0 786

Eladó egy újszerű, hibátlan állapotban lévő, keveset használt Orla Stage Partner digitális zongora. 88 kalapácsmechanikás dnamikusan állítható billentyű, sustain pedál, 2x15W beépített hangszóró, digitális kijelző, állvány stb.

Ár: 110 000 Ft

 

Érdeklődni: tam.varga@gmail.com e-mail címen.

 

davostino Creative Commons License 2011.11.03 0 0 785

Bocs. Lemaradt, hogy "kisebb felújítással" (pár húr vagy pár billentyű tartozék) 40-80 eFt. (hamar összejön). Mert egy hangolás valóban olcsó ezekhez képest. Van már, aki 7-8 ezerért is megcsinálja...

Mellesleg nyugodtan Te is leírhatnád a véleményedet, ahelyett, hogy rögtön minősítesz. De köszönöm az észrevételt, én szúrtam el...

Előzmény: Lex Icon (784)
Lex Icon Creative Commons License 2011.11.03 0 0 784

Ha neked 40-80 eFt-ért hangolnak, akkor többszörösen átvernek!

Nem kellene hülyeségeket írni, ha nem tudsz valamit.

Előzmény: davostino (783)
davostino Creative Commons License 2011.11.02 0 0 783

Hello,

 

sajnos egy "leharcolt" pianínó már nem sokat ér (akárcsak egy motorhibás autó) és a felújítási költség rosszabb esetben könnyen annyiba kerül, mint egy digitális zongora (egy hangolás is 40-80 ezer Ft.). http://www.zongoraszalon.hu/ Itt Zoltner Rudolfot keresve kérhet egy személyes felmérést, mert Ők Budapestre és a vonzáskörzetébe kimennek szívesen (természetesen nem ingyen). Bár sejtésem szerint nem fog olyan dolog kiderülni (főleg, ha ennyi tényleges gond van, amit felsoroltál), ami kedvező lehet számotokra, de ne legyen igazam...

 

Sok szerencsét!

 

Üdv!

Előzmény: FAQtyA (780)
Lex Icon Creative Commons License 2011.11.01 0 0 782

Nem én hirdettem, csak példának linkeltem be.

Előzmény: MadYogaFan (781)
MadYogaFan Creative Commons License 2011.10.31 0 0 781

Szia Lex Icon!

 

Megvan még az eladó Fatar SL990-ed? Érdekelne a dolog.

köszi

Előzmény: Lex Icon (769)
FAQtyA Creative Commons License 2011.10.30 0 0 780

 

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni, hátha előbbre jutok.

 

Van egy Schuppe & Neumann / Liegnitz féle "óriás" pianínónk. Legalább is anno ezt montda rá egy szállító, amikor költöztünk és meglátta. A lányom tanul zongorázni, a feleségem meg idült gyermekkorában tanult. Ő segít a lányomnak a tanulásban.

 

Nem értek hozzá, de ránézésre felújításra szorulna szegény, gondolom az nem kevés pénzbe kerülne. Ha jól látom amit kell, páncél tőkés, és vannak húr, kalapács, pedál, klaviatúra, hangoló kulcs, faborítás gondjai... Közben felmerült bennem a gondolat az irányban, hogy esetleg eladnám (hely szűke és a felújítási költség miatt), majd vennék helyette egy belépő szintű, ám elfogadható minőségű digitális zongorát. Bár lehet, egy szakember rábeszélne a felújításra, igaz azt még anyagilag elő kellene teremtenem.

 

Van esetleg valamilyen jó ötletetek, hogy kihez forduljak, vagy merre induljak el? Piliscsabán van a hangszer. Megbízható szakemberre volna szükségem, mert nem szeretném, ha visszaélnének a tudatlanságommal. Persze a piszkos anyagiak is sajnos számítanak. Ha jól olvastam eddig utána, egy teljes körű felmérésre lenne szükségem, reális áron.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv!

 

FAQtyA

pianoboy92 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 779

Sziasztok!

Eladnám, illetve elcserélném Casip PX-120 digit. zongorámat. A hangszer 1 éves, kifogástalan állapotban van.  Billentyűzet, hangszórók teljesen jól működnek. Kalapácsmechanikás billentyűzet, Aif hangforrás, 128 hang polifónia. 2 db fejhallgatókimenet, MIDI in/out. Többféle zongorahang, egyéb hangszínek, kórus, visszhang effekt, 4 billentési érzékenység, dal felvétel 2 sávon. Szerethető, nagyon jó kis kompakt hangszer, keskeny kivitel, nem foglal sok helyet.  

Őszintén az ok, amiért meg szeretnék válni tőle, az az, hogy nincsen vonal ill 1/4 Jack kimenete. Ez nem jellent SEMMI hátrányt azoknak, akik nem koncerteznek, hiszen fülhallgatókimenet ezen is van, 2db. Újabban elég sok fellépésem/próbám van, ahol ki kell hangosítani.  Ki lehet így is hangosítani, csak kényelmetlen az átalakítokkal szórakozgatni, nameg egy kicsi jelvesztés is van.

Cserélném elsősorban Korg Sp-250-re, Roland ep 880-ra, vagy egyéb hordozható digit. zongorára. (ráfizetéssel)

 

ár: 120.000 ft (Új ára legjobb helyen 150)

 

írjatok mailt, ha érdekel!

 

dankomark85@gmail.com

 

Szép estét mindnkinek!

(a kép csak illusztráció :D:D)

V43-1219 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 778

Sziasztok.

 

Tudom nem jó helyen kopogtatok,de megpróbálom itt is hátha....

Keresek eladó E-mu emulator 2-es vagy 3-as sampler szintetizátort.

Segítséget előre is köszönöm.

petrov-z Creative Commons License 2011.09.29 0 0 777

Az előzőhöz. Ár: 235.-ezer Érdeklódni lehet 06-30-336-75-13 (Szeged)

petrov-z Creative Commons License 2011.09.29 0 0 776

Eladom Yamaha Arius 181-es kalapácsmechanikás zongorámat (egészségügyi okokból). Újszerű, még garancia is van rajta.

Tulajdonságok:
- 88, GH ( Graded Hammer ) billentyűzet
- 128 hang polifónia
- 14 hangszín
- effektek: 4 reverb, chorus, brilliance,
- dual/layer funkció
- dalok: 14 Demo Songs, 50 Piano Prest Songs
- felvétel: dal: 3 / sáv: 2
- belső memória: 100KB x 3 (ca. 11,000 notes x 3)
- metronóm
- LED kijelző
- 3 pedál
- fejhallgató kimenet 2×
- MIDI IN/OUT
- teljesítmény: 2× 20W
- súly: 50 kg
Szín: Dark Rosewood

 

igria Creative Commons License 2011.09.28 0 0 775

Eelkelt.

Előzmény: igria (758)
petrov-z Creative Commons License 2011.09.26 0 0 774

Kedves Rita.

 

Amennyiben valóban csak a kijelző a hibás a DGX 620-on, az én meglátsom szerint nagyon jó választás.

Való, igaz. Kalapácsmechanikája GHS,- az-az a Yamaha belépő szintű zongorabillentyűzete. Nem olyan kemény mint egy hangversenyzongora, vagy egy zongorásabb pianínó, de nem is kell hogy olyan strapás legyen egy kezdőnek.

Nagyon szerettem a DGX 620-asomat, már bánom hogy eladtam.

 

Láb-pedál konzolt nem lehet rákapcsolni, de lehet kapni zongorapedál formájú zengető pedált, és az is tökéletesen megteszi.

(Láb-konzolt a DGX 630-ashoz lehet vásárolni), de egy átlagos zongorista évekig megvan a bal és a középső pedálok használata nélkül.

 

Jelenleg YDP 181-esem van, GH kalapácsmechanikás, igen keméyn billentésú, keményebb  mint egy zongoratanárnő ismerősöm akusztikus zongorájáé.

Szerintem egy kezdőnek nem feltétlen muszáj a legkeményebb kalapácsmechanikával küszködnie.

 

 

Jó zenélést kívánok.

 

 

igria Creative Commons License 2011.09.26 0 0 773

Tudja valaki, hogy a YAMAHA YDP-S30 C  és a  Yamaha YDP-141C közt mi a különbség? ill. miben más a kettő? az első valamivel kevesebbe kerül, de a leírásból nem tudom kihámozni, hogy mi a különbség köztük.

Aiueo Creative Commons License 2011.09.26 0 0 772

Szia!

 

A DGX-620 szerintem megfelel a célnak. Ha még nincs lehet hozzá venni hárompedálos modult amivel már teljesen úgy működik mint egy digitális zongora. A billentyűzete állítólag ugyanaz mint az YDP 140-nek.

 

Az LCD javítása sokba kerülhet, de ezen a fórumon írnak róla, hogy talán javítható alkatrészcsere nélkül is:

 

http://www.yamaha-keyboard-guide.com/yamaha-dgx-620-display-died.html

Előzmény: ritus0222 (767)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 771

az NP-30 76 billentyűs, de NEM kalapácsmechanikás

Előzmény: ritus0222 (770)
ritus0222 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 770

Kedves Davostino!

 

Köszönöm válaszod!

Hát nem tudom... Nem is az a probléma, hogy nincs rá keret, hanem az, hogy akarok e ennyit költeni erre.

Nem szeretnék. Ez a max ár amit írtam. Említettem, hogy most kezdtem csak zongorázni, bár nem hiszem, hogy csak egy hóbort lesz...

Szóval a későbbiekben ha már "profi"  :) leszek akkor elgondolkodom, hogy veszek egy profibb hangszert is, de most tényleg feleslegesnek tartom, ez a 60.000 ft is sok.MOST!!!

A másik variáció, hogy veszek egy új Yamaha NP30-et 65.000 ft-ért, de az 67 bill-űs.

Hát nem tudom, mindenesetre, köszönöm segítséget!

 

Üdv: Rita

 

 

Előzmény: davostino (768)
Lex Icon Creative Commons License 2011.09.26 0 0 769

Nem értek egyet. Első zongorának, amikor még nem is próbálta, milyen zongorázni, túl nagy rizikó tetemesebb összeget beruházni egy új zongorába (lényegtelen, hogy részletre vagy sem), mert ha pár hónap után rájön, hogy mégsem akar zongorázni, akkor bukta szinte az egész pénzt, mert használt zongorát manapság nem lehet eladni az alsó kategóriában.

Inkább használtan egy olcsó, de jó állapotú kalapácsmechanikás MIDI billentyű + PC vagy hangmodul amíg kitapasztalja, hogy van e kedve éveken át gyakorolni és lassan-lassan fejlődni. Egy használt billentyűt sokkal könnyebb eladni.

Pl. Most hirdetnek a Vaterán egy Fatar 990-est hangmodullal 50 eFt-ért. Az állapotát nem tudom, tehát le kell ellenőrizni. De gyakran szoktak lenni Fatar-ok a neten 60-80 eFt környékén.

Reklámozni pedig lehet nyugodtan, ami jó. Ez nem az RTL Klub. Akinek jó tapasztalata van egy céggel az ossza meg másokkal is, hogy másnak is jó legyen.

Előzmény: davostino (768)
davostino Creative Commons License 2011.09.25 0 0 768

Kedves Rita,

 

nehéz ez a kérdés és a megválaszolása is felelősségteljes... Én a helyedben nem mennék bele kétes dolgokba főleg, ha kevés a pénzed. Maga a DGX-620 sem egy "tökély", de még a DGX-640 sem. Amióta én már rendes zongorán is gyakorlok erősen érzem és hallom a különbséget. De termésezetesen ez az első pár évben nem probléma és én is valószínű kicsit túl "érzékeny" vagyok...

A javaslatom továbbra is az, hogy nem venném meg a helyedben... Inkább más megoldáson törném a fejem. Pl. hogy felhívnék pár zongora üzletet (privát mailben akár küldök konkrétumot is, de nem akarok reklámozni) ahol valamilyen konstrukcióban megegyeznék az üzlet tulajdonossal, hogy pl. 5-6 részletben fizetnél ki egy új terméket (a mai keresleti statisztikák mellett kétlem, hogy ne lenne legalább egy olyan hely, ahol ez ne jönne össze). Hidd el, hogy az új sokkal jobb lesz! És akkor nem kell attól félni, hogy kevés pénzből nem tudsz minőségi dolgot megvenni...

 

A másik meg, hogy én mivel az ország, két egymástól messze levő helyén lakom és csak az egyik helyen van nyilván zongorám, így most azon vagyok, hogy Budapesten találjak olyan termet vagy zeneiskolát, ahol minimális összegért lehetne gyakorloni. Aki tud ilyet kérem jelezze! És ez neked is lehet jó alternatíva, ha pesti vagy...

 

Üdv!

 

 

Előzmény: ritus0222 (767)
ritus0222 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 767

Üdv!

 

Elnézést a zavarásért!

 

Olvastam a fórumon a zongora vásárlásodat. 

:)

Segídségedet szeretném kérni!

 

most kezdtem zongorázni és digitális zongorát szeretnék vásárolni. Nem tudom mit tegyek. 

Nem értek hozzá és nem szeretnék rosszul járni.

Nem tudok rá sokat költeni. A zongora tanárom azt monta mindneképp kalapácsmechanikásat vegyek és 88 bill-et.

Kerestem a neten használtat, újra nincs pénzem. max 60-70.000 ft

amit találtam az Yamaha DGX-620 és 80.000 ft-ról lealkudtam 60.000 dt-ra, még nem, nézetm meg, állítólag van lcd kijelzője ami hibás, de nem befolyásolja a zongoráztást.

Sok olyan dolog van rajta ami nekem nem szükséges, de ez szerintem jó ár és nem találtam jobbat. 

Mi a véleményed?

Várom válaszod: köszönettel: rita

 

Előzmény: davostino (748)
hoffmann eta Creative Commons License 2011.09.23 0 0 766

Ismeri, próbálta valaki a Synthogy Ivory-t? Szép demo hangokat lehet hallani a synthogy.com-on.

Lex Icon Creative Commons License 2011.09.21 0 0 765

Ki kell szedni a mikrokapcsolót és befáradni egy elektronikai boltba.

Előzmény: lódri1 (763)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.19 0 0 764

Importőr esetleg: http://www.cemid.net/

Előzmény: lódri1 (763)
lódri1 Creative Commons License 2011.09.19 0 0 763

Elromlott a Hemingway DP501 tipusú zongorám pedáljának a mikrokapcsolója. Tud valaki segíteni, hogy hol tudnék ilyet beszereni, vagy esetleg komplett pedál hol kapható?

Sanyika71 Creative Commons License 2011.09.04 0 0 762

Jelentem megvettem a kisasszonynak a DGX-640-et (természetesen "C" tehát cseresznye színű, mert a dió színű nem teccik nekijje... :-))

Piszok jó kis hangszernek tűnik (én nem tudok zenélni), de vásárlás előtt volt alkalmam meghallgatni, összehasonlítgatni pl. a Casio CDP-200-zal... jelentős a különbség... árban nem éreztem akkora különbséget, mint minőségben...

davostino Creative Commons License 2011.07.24 0 0 761

Tudtom szerint ilyen zongoragyártó nincsen. Inkább ilyen díjat kaphatott (mondjuk 1984-ben "aranyérmet") a zongora. Minden zongorának van egy sorszáma vagy opus száma. Ha már azt megtalálod és leolvasod könnyebben utánajárhatsz a típusának és az értékének. Ha a zongora valóban 1984-es akkor még sokat érhet, de nagy szerepet játszik az árképzésben az állapot, az, hogy be van-e hangolva és, hogy minden húr, minden billentyű a feladatának megfelelően képes-e mükődni. Érhet egy ilyen zongora mondjuk 3 milliót, de 50 ezret is... Nagy utána járás kell, ha nem vagy tapasztalt egy ilyenben....

Előzmény: János 11 (760)
János 11 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 760

Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni. Van egy Goldene medaille ( 1984 ) -es zongorám.

Nem használtam már régen.

Szeretném eladni.

Mennyit kérhetek érte?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!