Keresés

Részletes keresés

Winesoul Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93952

Ez a gyárépület merre található? Csak mert a mentorom nagy urbex-es és felkeltette a figyelmét , amikor elküldtem neki hogy milyen szép is a magyar valóság

Előzmény: altimus (93941)
altimus Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93951

Hálátlan vagy!

Előzmény: BZoltan (93950)
BZoltan Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93950

Gondolom ő a borkultúra alatt azt érti, hogy emelkedett hangulatban, sok pátosszal megkent baromságokat mondunk.

Előzmény: altimus (93947)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93949

Jó hallani, hogy Kövér László - magán és párttársain kívül - valaki/valami iránt tiszteletet érez. :)

Előzmény: altimus (93947)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93948

Igen, egy kartonnal - még nem nyitottam belőle.

A korábbi (2017?) szerintem k. jó volt.

Előzmény: naivkezdo (93946)
altimus Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93947

Hazelnokur miattad fogyaszt, tiszteletbol:

 

“A magyar borkultúra fejlesztése és támogatása a világjárvány közepette is elsődleges szempont, hisz a bor és a borászok iránt érzett tisztelet erre kötelez.” – fogalmazott Kövér László.

 

(a lentebbi orszaghazi borokrol linkelt cikkbol idezve)

Előzmény: BZoltan (93938)
naivkezdo Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93946

Furmintot is vettél?

Előzmény: Hepci (93944)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93945

Ezek szerint "nagy" merlot-ból nincs a cégnél olyan, ami nekem tetszene - Taklert már rég feketelistára tettem.

Bár az az igazság, hogy a nagy merlot elég kevéssé érdekel, ilyeneket maximum ajándékba szoktam kapni, mint legutóbb a pécsi kutatóét.

Előzmény: Winesoul (93943)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93944

H2 Nagyréde Vörös 2017

Daeril topiktárs kékfrankosa, ami korábban 'Falubor' néven futott.

Sűrűbb anyag, mint a 2016-os, kissé silleres színű kiadás, sok meggyel és fűszerekkel, meg valami (éretlen) almás tónussal, ami nem annyira tetszik, viszont elképzelhető, hogy ha nem lenne benne, akkor meg hiányozna, illetve az egyediség kárára menne.

5+ pont, 2000 Ft (pincénél)

Winesoul Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93943

Hát nagy merlot-ból még a Takler Primariust szoktam ajánlgatni, mert híjján vagyunk a 13-15 ezer Ft-os nagyboroknak. Afelett van ügye a választékunkban a Masetto amit meg vmiért kevesen vinnék alternatíva gyanánt, szinte nem is értem miért :D

Előzmény: Hepci (93927)
altimus Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93942

A nagy klasszikus a forró szél:

 

https://www.youtube.com/watch?v=b_6km68tOz8

 

 

Előzmény: Hepci (93937)
altimus Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93941

Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93940

Szerintem OV-nak nem lesz problémája ezzel, eddig is bármikor hason csúszott a német vezetők seggét kinyalni, ha szükséges volt.

Értelmesen takarékoskodni azért kellene, mert világgazdasági gebasztól függetlenül is fogy a levegő körülöttünk. Annyira fontos piac pedig nem vagyunk, hogy nyugaton továbbra is mindent elnézzenek a Főninek. Már nem védi őt a korábbi pártszövetség sem, kétségbeesetten próbál valami szart gründolni maga alá, de ez nehezen fog menni a szélsőségesen eltérő érdekek mentén acsarkodó nyugati széljobbos pártocskákból. Lengyel testvéreinknek pedig az nem tetszik, hogy a viaszarcú Vlagyimir péniszét szívja.

Tudod, lehet ezt egy darabig csinálni - nekem is volt pár gilisztatestű, szarfaszú haverom, akik amellett, hogy pénzt kéregettek, még csúnyákat is mondtak rám a hátam mögött. Csak hát egyszer mindenki körül elfogy a levegő...

Előzmény: BZoltan (93936)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93939

Gondolom, nem is vettem belöle. Az édes (talán 2016) korábban nagyon fasza volt, szerintem a cirfandlinak kiemelkedően jól áll az édesség.

Bajnár aktuális borai közül a rajnai tetszik, csak az a baj, hogy megengedhetem magamnak a labanc smaragdokat (is)...

Előzmény: joskabacsi (93935)
BZoltan Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93938

Számomra érthetetlen az, hogy miért nevezi bárki a borát ilyen címre. De tényleg... a Tornai nem tudja eladni a juhfark borát? Dehogynem tudja.

 

De a fő gebasz, hogy lecserélik a címkéjét a termelőnek. Ilyen szintű amatőr öntökönszúrást nem szabad elkövetni.

Előzmény: joskabacsi (93934)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93937

Ez a "Könnyű szél" név inkább egy emésztéssegítő gyógyszerhez passzolna... váljék egészségére a sok trottyos seggű gombnyomkodó mameluknak, meg a közéjük ékelődött pár díszpinának. :)

Előzmény: joskabacsi (93934)
BZoltan Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93936

Az államcsőd nagyon ritkán múlik a belföldi gazdasági folyamatokon, eseményeken. Jellemzően valami globális gazdasági gebasz gyűrűzik be basz oda keményen. Egyelőre még nincsen vége a kovid okozta gazdasági zavarnak. Még el sem kezdődött igazán az az átrendeződés amit a világjárvány okozott. Például nem tudjuk, hogy a turizmus csak pár nehéz évnek néz elébe, vagy lényegében reszeltek annak a modellnek amire a 2020-as év előtti turizmus épült. Büntetlenül azért nem lehet több ezer vagy inkább tízezer éttermet, szállodát, airbnb lakást csak úgy lehúzni a  listáról.  2019-ben a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás részaránya a GDP-ben 2% a foglalkoztatásban 4% volt. De a turizmus és vendéglátás csak egy szegmens.

 

De államcsőd Magyarországon nem lesz. Ezt a görög dráma után szerintem pontosan tudhatjuk. Az államcsőd manifesztációja az EU-ban annyi lesz, hogy mennyire fogja a Fényestekintetű Nemzetvezetőnk mélytorokra kapni a német kancellárt, francia elnököt és a többi fajsúlyos EU vezetőt. Mert a mentőövnek mindig van ára... és nemcsak pénzben kifejezhető ára, hanem politikai ára is.

 

Előzmény: Hepci (93930)
joskabacsi Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93935

Az édeset még le sem töltötte, ez csak a száraz, de neked nem jönne be.

Előzmény: Hepci (93921)
joskabacsi Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93934

Ezekért a borokért sorban állnak a vevők. Az - amit megvesznek közpénz jellegét elveszített közösségileg (a mi zsebünkből) finanszírozott forrásból csak a tejszínhab a tortán. Németh Janó Könnyű szél bikavére pl. már elfogyott, mindenki ezekből akar, csak mert az úri közönség ezek mellett tette le a voksát.

A bor egyébként tényleg nagyon jó, meg is írom rendszeresen, hogy nem érdemlik meg a rohadék politikusok, csakúgy, mint az előző évi kadarkáját - ami szintén az országház bora lett ...  

Előzmény: BZoltan (93924)
joskabacsi Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93933

Igen, közben Bajnár is írta, hogy elég 2 szakíró ajánlása hozzá, hogy bekerüljön ...

Hepcit előterjeszthetnénk valami díjra mi is (Mária nagy valagrend pl a farnehéz fehérek okán?) 

 

Előzmény: BZoltan (93922)
BZoltan Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93932

A tagságról én sokat nem tudok mondani, mert ugyebár nem nyilvános. Egyszer ezt nehezményeztem valahol és akkor durcahisztizve valaki odafosott valami névsort, de hogy az a névsor teljes volt vagy nem az akkor sem derült ki.

 

A kiválasztási rendszer amit leírsz az alapvetően legitim. De a csapat neve erősen megtévesztő.

Előzmény: mbukovics (93928)
BZoltan Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93931

Tényleg hatalmas seggfej lehet a Jammertal tulaja, ha már a Sauskát ajánlod helyette :D :D :D

Kevés nagyobb faszfejet tudnék mondani a Sauskánál a magyar borvilágból. Igazándiból az egyik ok amiért a Tálost és a BT teljes vezetőségét kretén seggnek tartom az az, hogy amikor a napnál is világosabbá vált, hogy a Sauska egy borhamisító, pancsoló, pincekönyvvel sumákoló takonyporc akkor a BT továbbra is úgy csinált mintha mi sem történt volna.

 

Ilyen ez a kis magyar boros közélet... elképesztően nagy a tolongás a kumigerincű vezérfaszfej címért.

Előzmény: Winesoul (93926)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93930

Nézd, azért az államcsődöt elkerülni egy átlag háziasszony is képes lenne az ország élén.

Túl sokra nem tartom ezt a garnitúrát, de valami alapszintű közgazdász képességekkel pl. rendelkezik a pénzügyminiszter és Matolcsy is. Tehát megmondják a Főninek, hogy van X lovetta egy évben a bevételi oldalon, ebből akkor 60%-ot közcélokra fordítunk, 30%-ot ellopunk a nemzeti tőkésosztály erősítésére használunk, 20%-ból pedig stadionokat építünk. Ekkor keletkezik 10% hiány, amire hitelt veszünk fel.

Így valahogy... valószínűleg nem kell engem felkérni pénzügyminiszternek, de végszükség esetén persze elvállalnám... heti egy órát tudok vállalni, nettó 3 milliós óradíjért...

Előzmény: BZoltan (93923)
mbukovics Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93929

Elmúlt 5 évjáratból lehetett nevezni, de asszem csak forgalmi tételeket.

Előzmény: Hepci (93921)
mbukovics Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93928

Én pl meglepetésemre a tagja vagyok, noha soha nem fizettem tagdíjat, rendezvényükön se voltam, de az elején, nem tudom, hány éve már bevettek, ami praktikusan annyit jelent, hogy van egy levlista, amit kapok én is. Tag még Győrffy Zoltán és Szabó Edit is - de Ercsey Dániel vagy Bánlaki Stella pl nem -, meg még pár név, akiket borkóstolón felismerek, és jó pár, akiket nem. Hogy én borszakíró mennyire vagyok... hát passz, inkább nem, mint igen. Ez a lista pedig úgy néz ki, hogy minden tag kell nevezzen 3 fehér, 3 vörös tételt, ezeket összesítik, aztán vannak fordulók, ahol a meglévők közül kell kiválasztani 3-3 tételt egészen addig, ameddig le nem szűkül a lista 12-12-re. Ezeket aztán összekóstolják a t. tagok, és ott dől el, hogy melyik két bor lesz a legjobb fehér és vörös. Én lokálpatrióta módon hosszúhetényi és mohácsi borokat neveztem - igaz, az elmúlt másfél évben Firenzében más borokat Magyarországról eleve nem is nagyon ittam.

Előzmény: BZoltan (93922)
Hepci Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93927

De Sauska sem korrekt rc: neki meg eltűnt a pincekönyve és tizensok tétele hamisított számok alatt került valamiképpen forgalomba a BT polcain. :D

Esetleg keress valami olyat a portfólióban, ami merlot, jó és korrekt arc készíti... biztos akad olyan is...

Előzmény: Winesoul (93926)
Winesoul Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93926

Hát még tavaly év elején emlékeim szerint a '17-es sáfrán elérhető volt még. Mondjuk a vicces a listában hogy két kedvencem is benne van a Barbár és a Merengő, de midegyik évjáratot váltott az óév végén, így még ha akarna a listán szereplő tételek közül vki szerezni az macerás tud lenni. Szerencsére ennek a listának kevéssé fog híre menni véleményem szerint, mint amikor a sajtó tele volt a Jammertal-al. Akkor kétnaponta keresték, szépen elmondtam az egyik tapasztalt törzsvevőm benyomásait a borról, kiegészítve, hogy a cég tulajdonosa a hírek szerint nem korrekt arc, mert a Lojzi bácsitól elvette a márkanevet és vigyen inkább helyette Sauska Konkoly merlot mert arról tudom hogy nagy élményt ad 

Előzmény: Hepci (93921)
kifli Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93925

Ez sajnos mindig benne van a pakliban, mármint a gazdasági csőd

Előzmény: BZoltan (93923)
BZoltan Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93924

Futnak ám be szépen az Arany Zsiráf díjak... tessék, itt van az Országház bora lista is:

https://ihatobb.hu/a-tisztelt-hazban-ezeket-a-borokat-fogjak-inni-2022-ben

 

Ennek annyival van nagyobb súlya, hogy ezekből megvesznek egy kazallal. Mondjuk durva, hogy re-brandelik vagyis egyedi címkével látják el ezeket a borokat.... ami szerintem minden valamit magára adó borászatnak egy alapvető no-go kellene, hogy legyen. De hát a kovid időszakban minden gubáért le kell sokaknak hajolni.

BZoltan Creative Commons License 2022.01.04 0 0 93923

"másfél millió hívét (potenciális békemenetelők) mi fordíthatja el Orbántól a totális gazdasági csődön kívül, ami viszont nem fog bekövetkezni."

 

Erre azért én nem fogadnék nagyobb összegben :(

Előzmény: Hepci (93914)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!