Keresés

Részletes keresés

naivkezdo Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70302
Nem volt teljesen biztos, inkább rákérdeztem!
Előzmény: kifli (70301)
kifli Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70301

néhanapján:)

Előzmény: naivkezdo (70299)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70300

"Elvégeztem egy gyorsolvasási tanfolyamot és elolvastam a Háború és Békét húsz perc alatt. Oroszokról szól."

Woody Allen

 

Előzmény: naivkezdo (70299)
naivkezdo Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70299
Én vegigolvastam-kovettem a diskurzus. Jól értem, hogy nem mindig értetek egyet mindenben, esetleg élőfordul pici súrlódás?
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70298

Nem állítottam rólad semmit. Nem kell mindent magadra venni.

Előzmény: bajnár (70296)
bajnár Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70297

Stimmel, én el is engedtem, csak később hozzám csűrt-csavart valótlan dolgokat, arra reflektáltam. 

Előzmény: Hepci (70293)
bajnár Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70296

És talán dezső "aggódott cinikus módon"? Nem látom a nyomát. Amúgy én se, csak bekamuztad.

Előzmény: BZoltan (70295)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70295

Aham... igen, ezt mondam dezsőnek.

Előzmény: bajnár (70292)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70294

Tűpontosan látod a helyzetet. Ezért is mondtam azt, hogy részemről a téma lecsukva.

Előzmény: Hepci (70293)
Hepci Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70293

Ez a legújabb írásos egyenetlenség köztetek Shiraz naccerű mondatából alakult ki.

Hiába ismételgeted, Bajnár nem beszólni óhajtott, hanem azt a mondatot kifogásolta (vehemensen).

Te erre kapcsolódtál be az eszmecserébe, Shiraz helyett/oldalán.

Bajnár kiinduló álláspontja az volt, hogy Shiraz mondatának tartalma nettó faszság.

A tied meg az, hogy a megfogalmazás nem szerencsés, de érted, hogy mire gondolt mögötte a művész.

Ettől eljutottatok odáig, hogy azzal a mondattal kurvára nem értesz egyet, de továbbra is jóindulattal szemléled a mögöttes tartalmat, amit Bajnár nem ismer.

Nekem úgy tűnik, eljutottatok arra a lápos területre, ahol már nem tudtok mit hozzátenni ehhez az eszmecseréhez, tehát új vitáznivalót köllene keresni...

Előzmény: BZoltan (70289)
bajnár Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70292

Ühüm.

"Én személy szerint végtelenül cinikusnak tartom az aggodalmat, hogy jaj, csak meg ne bántsuk szegény konvencionális termelőket, mert még a végén diszkreditálásnak vesznek valamit. Tényleg miattuk aggódjak? Tényleg azért fogalmazzunk diplomatikusan, hogy a konvencionális agrártermelő cizellált lelkecskéje meg ne sérüljön? Miközben pusztul alattunk a termőföld és a fogyasztók tömegeit értéktelen szeméttel eteti az élelmiszeripar? Mint a hímes tojással úgy kell bánni az pillangólelkű termelőkkel, de a fogyasztót csak etessük a ganéval."

Előzmény: BZoltan (70291)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70291

Olyan dolgokon húzod fel magad amiket senki nem állított. 

Előzmény: bajnár (70290)
bajnár Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70290

Ami szintén az én hozzászólásomon alapult, az egész diszkreditálós vonalat én hoztam be a diskurzusba. Majd ezt sikerült olyannyira kifacsarni, hogy csupán azért, mert a hazugságot hazugságnak nevezem, már egy platformon vagyok a környezetkárosítókkal, mondhatni őket védem. Ezek után tényleg van bőr a képeden rám sütni, hogy kiforgatom a szavaidat, illetve tőlem elvárni gesztusokat? Habony Árpi is megnyalná utánad mind a tíz ujját.

Előzmény: BZoltan (70289)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70289

syntaxerror hozzászólására utaltam és nem a veled való beszélgetésre, ahogy nem írtam sehol, hogy te el lennél tévedve.

 

Az önigazolás szót te vélhetőleg negatív értelemben érted. Számomra nem idegen az, hogy akár önmagunknak akár másoknak igazoljuk véleményünket.  Ilyen értelemben vállalom, hogy önigazolás azt amit írtam. A csúsztatott fejes pedig jobb mint a csattanó hasas :) De ez is ízlés kérdése.

 

De mondom Zoli, én veled ezt a témát lezártnak tekintem, mert sajnos nyomát sem láttam a hozzászólásaidban a konszenzus keresésnek vagy az értő jószándéknak. Azt látom, hogy beszólni, kötekedni, akadékoskodni, szavakat kiforgatni állsz csak velem szóba. Hogy ez neked miért jó azt remélhetőleg te tudod, én nem.

Én ha szóba állok valakivel akkor jellemzően az a célom, hogy jó kedéllyel és vidáman álljunk fel az asztaltól mindketten több információval mint ahogy leültünk. A veled való beszélgetés ezekből a szempontokból kidobott energia volt. Te nem beszélgetni jársz ide hanem beszólni.

Előzmény: bajnár (70288)
bajnár Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70288

Csak éppen a kettőnk beszélgetésére utaltál vissza vele, mennyire el vagyok tévedve, majd önigazoltál egy ilyen csúsztatott fejessel. 

Előzmény: BZoltan (70281)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70287
Előzmény: BZoltan (70286)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70286

Látta már valaki ezt: https://index.hu/kultur/cinematrix/2019/09/24/almasi_tamas_folyekony_arany_dokumetumfilm_tokaji_aszu/

Érdekesnek ígérkezik. Kiváncsi vagyok, hogy Alkonyi - Szepsy hogy rímelnek egymásra. Mert az köztudott, hogy volt közöttük konfliktus. A Bacsó András mondjuk szerintem egy minden vita felett állóan pozitív ember.

Hepci Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70285

A foltok láthatóan nem a forrasztáson jelentek meg.

Itt arról van szó, hogy az anyag nem teljesen rozsdamentes.

Léteznek ilyen, részlegesen rozsdaálló acélok, erre a célra kevésbé alkalmasak. Vajon mi lesz, ha nem vizet rak bele?

Előzmény: naivkezdo (70284)
naivkezdo Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70284
Talán itt a forrasztastol volt szó.
Előzmény: Hepci (70283)
Hepci Creative Commons License 2019.09.24 0 1 70283

Egy rendes rozsdamentes acél anyagában rozsdamentes, nem védő oxidrétegtől az...

Előzmény: Daeril (70277)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 1 70282

Az ízükkel általában nincsen probléma a sűrítményezett boroknak. A sűrítmény ugyanis egy íztelen, szagtalan szirup ami csak a cukortartalmát növeli a mustnak/bornak.

 

Amiért nem sportszerű sűrítménnyel tuningolva édes bort csinálni az az, hogy a természetes édesbor készítése egy drága, melós és kockázatos feladat. Amiatt mennyiségben és árban sosem tud versenyezni egy természetes édesbor a sűrítménnyel édesített borral.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70280)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.24 0 0 70281

Ezt a hozzászólást dezsőnek írtam és nem neked. Ő és mások talán értik. Te nem érted, mert nem akarod érteni.

 

Vitákban általában türelmes és kitartó vagyok, de veled most untam meg, hogy minden hozzászólásodban kiigazítsam, hogy, nem, nem azt mondtam, nem nem azt a szót használtam, nem úgy gondoltam, nem nem arra utaltam.

 

Nagyjából eddig tartottam elviselhetőnek a folyamatos személyeskedéseidet, cinikus beszólásaidat és teljesen felesleges kötekedésedet.

 

Napok óta nem más sem csinálsz csak hergeled magadat és puffogsz itt.

Előzmény: bajnár (70279)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.23 -9 0 70280

A gregorián pince édes szürkebarátja ilyen mustsuritmennyel lett dopingolva, ha jól értettem a kómás fejemmel-;)

Az eredmény egy szinte haraphato beltartalmu nagyon finom bor lett.

Előzmény: BZoltan (70271)
bajnár Creative Commons License 2019.09.23 0 0 70279

"Én személy szerint végtelenül cinikusnak tartom az aggodalmat, hogy jaj, csak meg ne bántsuk szegény konvencionális termelőket, mert még a végén diszkreditálásnak vesznek valamit. Tényleg miattuk aggódjak? Tényleg azért fogalmazzunk diplomatikusan, hogy a konvencionális agrártermelő cizellált lelkecskéje meg ne sérüljön? Miközben pusztul alattunk a termőföld és a fogyasztók tömegeit értéktelen szeméttel eteti az élelmiszeripar? Mint a hímes tojással úgy kell bánni az pillangólelkű termelőkkel, de a fogyasztót csak etessük a ganéval."

Atyaég, ekkora kamupozőrködést, ilyen álszenvedélyes lájksovár hozzászólást rég olvastam (audiovizuális aláfestésnek esetleg ehhez mit szólsz? https://www.youtube.com/watch?v=XAi3VTSdTxU&feature=youtu.be&t=226 ), szép karrier várna rád propagandistaként. 

Mindeközben az a legszebb, hogy te véled úgy, hogy félremagyarázlak, de olybá tűnik, vagy nem sokat értettél meg a mondandómból, vagy még inkább csak direkte csúsztatsz.

Nem azért nem bántjuk ugyanis a szegény konvencionális termelőket, mert sérül a lelkük. Eleve nem arról szájtéptünk, hogy mit tesznek ők a környezettel. Az inkriminált állítás azt mondja, hogy ők nem készíthetnek olyan bort, ami a termőhelyet tükrözi. Ez pedig nem igaz (a hatás kedvéért kihúzzam én is vastagon, csupa nagybetűvel?), akármennyire is erős a meggyőződésed arról, hogy mi éppen a legfontosabb tényező az összetevők közül. Tudománytalan. Ha nincs tobzódó talajélet, attól még vannak rendelkezésre álló tápanyagok, a talaj kötöttsége, vízháztartása, pH-ja, stb, hogy a klimatikus és egyéb tényezőket most ne is soroljam. A növény gyökérzete kapcsolatban áll talajlakó organizmusokkal, amik jótékony hatással vannak némely funkciójára, de tőlük függetlenül is képesek felvenni a számukra létfontosságú hozzáférhető anyagokat, kölcsönhatásba lépni a szükségleteiket kiszolgáló elemekkel, amik mind-mind meghatározzák a növény biológiáját, milyenségét, így értelemszerűen a termést is (ha nem így lenne, eleve belepusztulnának a konvencionális termesztésbe). Tehát biztosan tudható, hogy van egy csomó egyéb faktor, amit a termőhely határoz meg virágzó talajélettel vagy anélkül. Így gondolkodó ember számára egyetlen következtetés marad: a KA-féle kijelentés eleve hamis, bárhonnan is nézzük. Az csak a hab a tortán, hogy a valótlan állítást megfejelte egy klasszikus ráspizással. Illetve, hogy te átnyargaltál egy másik területre, összemosva azokat az igazad bizonyítandó, amit néminemű érzelmekre ható megerősítéssel igyekeztél megtámogatni.

Előzmény: BZoltan (70274)
naivkezdo Creative Commons License 2019.09.23 0 0 70278

sajnos ez van az olcsó saválló tartályokkal.

 

Előzmény: Norbi... (70259)
Daeril Creative Commons License 2019.09.23 0 0 70277

Nem, dörzsit ne, legalábbis megfelelő utókezelés nélkül semmiképpen! Rozsdamentes anyagok rozsdamentességét passziváló pasztával lehet visszaállítani. Helyi hegesztős boltban kérdezz rá passziváló pasztára, rákened rászárad, lemosod és visszaáll a védő oxidréteg!

Előzmény: Hepci (70270)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.23 0 0 70276
A magánrepülőgépnél mindenképpen környezetkímélöbb. Elektromos autóba lehet atom/nap/szél energiából tankolni. A repűlő még ugye csak ketozinnal megy.
Előzmény: Törölt nick (70275)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.23 0 0 70275

Elektromos autóval? Az miért környezetbarát?

Előzmény: BZoltan (70272)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.23 0 2 70274

Valamit csinálni kell.

 

Az élelmiszeripar és a mezőgazdaság globálisan óriási válságban van.

- iszonyatos túltermelés van, hogy az egyre hízó nyugat pazarló zabálását és maradék kukázását ki tudjuk szolgálni

- a fogyasztók elhitték, hogy nekik joguk van a Föld bármely pontján megtermő javak mindegyikéhez 7/24/365 a világ bármelyik szupermarketjében... ráadásul olcsón

- a termőföldek globális degradációja már rég kényszerpályára és halálspirálba kergette a legtöbb termőhelyet
- az agrárium globálisan az egyik legnagyobb környezetszennyező, legnagyobb vízpazarló és legnagyobb széndioxid kibocsátó

- az agrátermékek globálisan egyre hitványabbak, egyre alacsonyabb tápértékkel rendelkeznek. A minőségi éhezés már a jómódú nyugati középosztályban is társadalmi probléma.

 

De még sorolhatnám...

Szóval mi is a határ? 

 

Én személy szerint végtelenül cinikusnak tartom az aggodalmat, hogy jaj, csak meg ne bántsuk szegény konvencionális termelőket, mert még a végén diszkreditálásnak vesznek valamit. Tényleg miattuk aggódjak? Tényleg azért fogalmazzunk diplomatikusan, hogy a konvencionális agrártermelő cizellált lelkecskéje meg ne sérüljön? Miközben pusztul alattunk a termőföld és a fogyasztók tömegeit értéktelen szeméttel eteti az élelmiszeripar? Mint a hímes tojással úgy kell bánni az pillangólelkű termelőkkel, de a fogyasztót csak etessük a ganéval.

 

Emlékszem... sosem felejtem el, mert majdnem sugárban leokádtam a sok takonygerincű szarházik akik egy HNT gyűlésem úgy háddekéremeztek és verejtékeztek amikor megtudták, hogy az EU-ban már vannak mozgalmak és politikai szándék, hogy a borok címkéjéra rá kelljen írni, hogy mit tartalmaz mint minden más élelmiszernél. Ne tudd meg, hogy milyen hirtelen egységfrontba állt a sok faszfej... De majd vigyázok az ő lelkecskéire is, hogy semmiképpen ne érezzék diszkreditálónak ha azt mondom, hogy a gyomirtótól, rovarirtótól és felszívódó szerektől  tocsogó ültetvényeikről származó bor termőhelyi hitelessége bizony szenved némi deficittől.

Előzmény: dezso (70269)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.23 0 0 70273

Az a baj, hogy marhára nehéz úgy megfogalmazni az identitásunkat, úgy felvállalni egy értékrendet, hogy azzal ne polarizáljunk egyáltalán.

 

A paradicsomos analógiát nézve, igen, ha van egy közmegegyezés, hogy a genetikai azonosság egy adott mértékéig még paradicsomnak hívjuk. Na, de az a kérdés, hogy a genetika miatt vagy a beltartalmi értékei miatt esszük a paradicsomot? Tényleg elég ha genetikailag stimmel a növény, de nincsenek benne azok a vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, tápanyagok?

 

A pékes analógiát tovább használva az a nagy helyzet, hogy bizony felmerül a kérdés, hogy meddig is kenyér a kenyér. Elég-e a kenyérséghez az, hogy a Magyar Élelmiszerkönyv definíciójának megfelel? Mert annak megfelel a teszkós kenyér is... amit én nem adnék a gyerekeimnek.

 

 

De leszólni persze tényleg nem szabad senkit.

Előzmény: syntaxerror (70268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!