Keresés

Részletes keresés

Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.20 0 0 59
A mai almåspitem:)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.17 0 0 58
Sziasztok:) csak szolnek, hogy most eltunök kb ket napra. Csalådi vendegjårås van.(
krisssz Creative Commons License 2006.06.17 0 0 57
Igen, kapható:) És az a rengeteg sós, és a fagyikról ne is beszéljünk:)
Előzmény: varadit (55)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.17 0 0 56
Ne butaskodj. . .mar hogyan lenne ez off :))

No meg: Obudarol meg hallanai is jo!
Előzmény: kyra42 (51)
varadit Creative Commons License 2006.06.17 0 0 55

 

 A mázlista!!!

   Kapható még az E-80 nevezetű tortájuk?  Hú, de imádom...

Előzmény: krisssz (53)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 54
Köszi. Listához hozzáadva. :)
Előzmény: ribizli (52)
krisssz Creative Commons License 2006.06.17 0 0 53
ÉS most képzeld el, én talán 100 m-re lakom a Daubnertől!:) Igen nehéz ellentállni:))
Előzmény: ribizli (52)
ribizli Creative Commons License 2006.06.17 0 0 52
Daubner, Szépvölgyi út, A Cukrászda.
Culinaris
ribizli
Előzmény: kyra42 (51)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 51
Köszi, megnéztem a térképen. Merthogy eddig összesen kb 6 hetet laktam a fővárosban, amiből 3 hét Sziget, a többi meg 10 évnél régebben volt. :) De bő 3 hét múlva költözünk és most gyűjtöm a kihagyhatatlan helyeket.
Pl voltam egy klassz, régi (talán híres is) cukrászdában nem messze a Margit-hídtól "fel a dombra" irányba. Lehet, hogy d-vel vagy g-vel kezdődik a neve. Azt nem tudod, melyik?
És a Culinaris áruházról mit kell tudni? :)

ZsuR, ne haragudj, amiért teljesen szétoffolom a topikod. Abbahagyom, ígérem.
Előzmény: ribizli (50)
ribizli Creative Commons License 2006.06.17 0 0 50
Óbudán, a Kiskorona utcában (ahol az Óbudai Társaskör is), de nem találok most se nevét, se pontosabb címét - úgy látszik, felelőtlenül kidobtam a szórólapjukat...
(Viszont a Kiskorona utca közvetlen közelében van a Perc utca, aholis a Culinaris áruház... :))
ribizli
Előzmény: kyra42 (49)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 49
ribizli: Majd megírod, hogy hol van az a cukrászda? Mert szívesen hoznék én is ilyen áldozatot. :)

Egyszer találtam egy cukrászkönyvet a neten. Ha esetleg érdekel benneteket, bár nem sok díszítés van benne, akkor itt van.
Előzmény: ribizli (48)
ribizli Creative Commons License 2006.06.17 0 0 48
"meringue powder is made of dried egg whites, sugar, and gum" - ezt mondja a gugli találat. A stabilizátor meg nem feltétlenül műanyag - pl. a keményítő is az, pudingporban mondjuk.
Meg a vegetáriánusoknak vannak mindenféle trükkjeik pl. a zselatin helyett.
Óbudán :) nyílt nemrég egy organikus cukrászda, ahol sok sütit tej/tojás nélkül készítenek, állítólag finom, én még nem próbáltam, de majd most a kedvetekért feláldozom magam. :)
ribizli
ZsuR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 47
Keress, biztos van nekik is valami - ha beutod a Google-ba svedul : sutemeny diszites, biztos lesz kozte valami ilyesmi!
Előzmény: Vanessa_ (44)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 46
Ez szuper dolog lehet. Itt szerintem beszerezhetetlen. Megnezem valami magyar cukråszkellekes oldalon, håtha talålok.
Előzmény: ZsuR (43)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 45
:)) En is azert hasznålom neha, mert sokat bujom a kulönbözö gasztronomiai könyveket. Pl, nem ide tartozik ugyan, de igy tanultam meg azt is mi az a dekantålås.) De ez mår boråszat. S mivel a ferjem gyujti a borokat, talåltam itthon nehåny magyarnyelvu boros ujsågot. Nem leven akkor mås magyarnyelvu olvasnivalom, a szåmitogepet meg csak nem vihettem az ågyba, igy azokat olvastam ki az utolso betuig:) Beleertve a hirdeteseket is.))))
Előzmény: kyra42 (42)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 44
En meg svedorszågban:) akkor ezert nem talåltam.:)
Előzmény: ZsuR (41)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 43
Hat az a helyzet, hogy eleg sok olyan anyagot tesznek ezekbe a dekoralo anyagokba, amiket nem szeretnek megenni.

Tanulni rajta igen - aztan kitalalni, hogy hogyan lehet eheto fajtabol is csinalni szepet.

Az elso torta az "organic" volt tetotol talpig :)) - nem is lehetett olyan szep viragot csinalni belole.

A cukraszdak altalaban "vegetable shortening"-et hasznalnak suteshez, ami nagyon hasonlo allagaban, szineben a zsirhoz, de egeszsegesebb. A vajjal keszult sutemenyek inkabb omlosak, a vegetable shortening-gel keszultek ropogosabbak. Ha tesznek hozza vaj aromat, nem nagyon lehet eszrevenni melyik melyik.

Talan Oetker csinal valami meringue szerut.

Ezzel keszitettem a kremet.

A recept:
1 csesze Crisco
2 evokanal viz
4 csesze porcukor
1 evokanal meringue powder

Ezt nagyon habosra kell keverni.
Ez annyira kemeny lesz, hogy lehet vele rozsat es mas viragot csinalni.
Ha 3 evokanal vizet teszek bele, lehet vele a szelet disziteni, es olyan viragot, levelet, ami fekszik, nem kell tartania a sulyat.

Ha iroshoz keszitem, akkor 4 evokanal viz.
Előzmény: kyra42 (42)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.16 0 0 42
Persze, értem én, hogy az. :)
Csak ez a szó, hogy stabilizátor számomra kevéssé kötődik olyan sütikhez, amiket otthon gyártok. Inkább egy autó jut róla eszembe, vagy valami "műanyag" kaja. :)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 41
New Jersey.
Előzmény: Vanessa_ (39)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 40
A zselatin is stabilizåtor:) meg a kemenyitök is.) es lehetne sorolni:)))
Előzmény: kyra42 (37)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 39
Te merre elsz Zsur? Mert sajna itt ilyen neven hiåba is kerestem:(
Előzmény: ZsuR (36)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 38
Tualjdonkeppen a zselatin is az :))
Előzmény: kyra42 (37)
kyra42 Creative Commons License 2006.06.16 0 0 37
Stabilizátor... Micsoda szavak! :)

Vettem tejszínt, már csak a vasárnapot várom, az még 2 alvás. :)
Előzmény: ZsuR (36)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 36
Igen. Nem, nem marcipan bar abbol is lehet. Meg nem is fondant - de azt is ki fogom probalni.

A masodiko sutin a zold level "meringue powder" (szaritott tojasfeherje szeru), es viz.

Ezt a port lehet stabilizatornak adni a vajkremhez is.

Előzmény: ribizli (35)
ribizli Creative Commons License 2006.06.16 0 0 35
ZsuR, levélgyártási szériáról tettél fel régebben képeket, emlékszem, csak arra nem, melyik topikba!
Én azt gondoltam, marcipánmasszából készülnek az ilyes díszek - ezek szerint nem, hanem valami cukormáz-fondán-szerű krémből?
Egyre kíváncsibb vagyok. :)
ribizli
Előzmény: ZsuR (33)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 34
Elöre is köszönöm:)))
Előzmény: ZsuR (33)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 33
Hat ez az. . .nem is csinalni nehez, hanem a kremet megcsinalni olyanra, hogy jo legyen.

Az elsonel vanilia krem volt, es (hogy mondjak???) dekoralo zsak+kis fem veg, ami formara volt vagva. A viraghoz mas foma mint a levelhez.

A masodiknal a krem olyasmi izu mint a habcsok (meringue powder-bol van).

Amit meg ezen a tanfolyason ajanlanak az meg a ketto kozott van.
Lehet vajjal csinalni, csak jol le kell huteni.

Majd estefele csinalok par kepet es felteszem.
Előzmény: Vanessa_ (32)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 32
Ezek csudaszepek. De hogy csinålod azokat a leveleket? Es föleg: miböl???
Előzmény: ZsuR (31)
ZsuR Creative Commons License 2006.06.16 0 0 31
Negy este - es a mult hetet ki kellett hagynom :((

Van hazifeladat - gyakorlas. Megcsinaltam mar a kremet hozza, csak neki kell allni.
Hetfon este megyek, addig van idom. . .

Van egy par erdekes dolog, amit jo hallani: pl ha egy tortat kezdesz bevonni, hogyan lehet a kremet tisztan tartani a morzsaktol - eloszor egy vekony reteg kremet rakensz, es a hutobe teszed, hogy megszilarduljon. A kovetkezo reteg nem fogja felszedni a morzsat - foleg a csoki torta vanilia kremmel lesz szep igy.

Most amit szeretnek megtanulni, hogy hogyan kell a dekoralo zsakot hasznalni. Mar tudok levelet csinalni :)), most a viragokat probalgatom.

A vanilia torta egy masik tanfolyas termeke volt.
A turotorta az eperrel meg a fiam szulinapija volt.

Előzmény: Vanessa_ (30)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.06.16 0 0 30
Igy igaz:) Bår en csak 5:2 arånyban szoktam tenni a tejszint, de ugy is böven eleg. Milyen a tanfolyam? meselj:))
Előzmény: ZsuR (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!