Keresés

Részletes keresés

József1925 Creative Commons License 2003.02.17 0 0 244
Kedves Listatagok !
A következő kérdésben kérem a segítségeteket:A Századok-ban és a Nagy Ivánb-an megjelent családfatöredékeken kívül, hol található a teljes Serédy családfa ?
Üdv. József
karrimor Creative Commons License 2003.02.14 0 0 243
Vagyonösszeírás 1828
Nagy Magyarország összes megyéjében
319 tekercs film
www.medlist.com/Familia/Kutatas/Vagyon1828.htm
Tud erről valaki valami konkrétumot?
trollcsi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 242
köszönöm.
Előzmény: karrimor (241)
karrimor Creative Commons License 2003.02.12 0 0 241
www.hadifogoly.adatbanyaszat.hu
Előzmény: trollcsi (240)
trollcsi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 240
II világháborús hadifoglyokról van valami database valahol?
Lájszló Creative Commons License 2003.02.12 0 0 239
Oké, kösz, meg fogom próbálni. Habár azt még nem tudom, hogy a telekkönyveket hol kell keresni, mert a megyei levéltárban nem láttamm ilyesmit.
Amúgy feltehetőleg házas zsellérekről van szó, tehát házuk (és esetleg minimális földjük) volt.
P.S.: Lakhely-bejegyzésként láttam olyat, hogy "első tized", ez vajon mit jelenthet??
Előzmény: kerub (237)
kerub Creative Commons License 2003.02.11 0 0 238
Magyar műszaki parancsnokságok, csapatok és alakulatok a világháborúban / szerkesztette Jacobi Ágost. - Budapest : Közlekedési Nyomda K. f. t., 1938. - [8], 759 p. : ill. ; 31 cm

Sok név sok adat az I. Vh ról.

Előzmény: kerub (237)
kerub Creative Commons License 2003.02.11 0 0 237
komaszációs térkép és telekkönv
ezen a néven keresd a nyilvántartást, ha legalább portája volt akkor ott szerepelnie kell.
Előzmény: Lájszló (236)
Lájszló Creative Commons License 2003.02.11 0 0 236
Sajnos nem jött be a dolog. Megnéztem, még véletlenül sincsenek felírva a portaszámok. Sőt, belekukkantottam az 1828-as népszámlálási anyagba is, ott sincs portaszám, vagy házszám vagy ilyesmi. Családfakutatás szempontjából szinte használhatatlan :-(
Előzmény: kerub (235)
kerub Creative Commons License 2003.02.03 0 0 235
Név és porta meghatározással voltak összeírva a jobbágyok, a felvidéki falvakban így volt gondolom előírás szerint.
Előzmény: Lájszló (234)
Lájszló Creative Commons License 2003.02.03 0 0 234
Üdv mindenkinek,

azt szeretném kérdezni, hogy valaki látott-e már adóösszeírást avagy jobbágyösszeírást úgy kb. az 1750-1850 közötti időszakból? Arra lennék kíváncsi, hogy a családfő nevén kívül van-e rajta bármi olyan egyéb információ, ami segít megkülönböztetni a több, azonos nevű családot
(pl. házszám vagy ilyesmi)?
Csak mert az anyakönyv alapján lehetetlen szétválogatni, ha mondjuk egyidejűleg élt 5 Kovács János a faluban.
De feltételezem, hogy az adóösszeírásban kell lennie valami további infónak is, különben honnan a frászkarikából tudták az adószedők, hogy melyik Kovács Jánosból kell kiverni az X zsák búzát??

kerub Creative Commons License 2003.02.01 0 0 233
Itt található még 35-40 Viola javarészt Ercsi és környékéről.
Előzmény: József1925 (232)
József1925 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 232
Kedves Tamás !
A zempléni Violákon kívül a következőket találtam:
A lőcsei anyakönyvi indexben 1684-től vannak Viola nevűek.
Beatrix királyné dajkája Nardella Parmesana, férjével, Sabatino Violával Körös megyében kapott Mátyás királytól birtokokat. Az ő fiuk, Franciscus Viola 1495-től volt Diósgyőr várispánja.
Üdv.József
Pitecus Creative Commons License 2003.01.28 0 0 231
Nagyon köszönöm az infókat!
Előzmény: karrimor (230)
karrimor Creative Commons License 2003.01.28 0 0 230
Kutatásonként 5 filmet kérhetsz ki,
amit délután igényelsz,azt másnap, amit délelött
azt aznap fél 1-kor kapod meg.
Előzmény: Pitecus (228)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.01.27 0 0 229
Az utóbbi. Az időpontokra pontosan nem emléxem, utoljára 1,5 éve voltam ott, de napi 2 fix időpont van.
Előzmény: Pitecus (228)
Pitecus Creative Commons License 2003.01.27 0 0 228
Hogy is van ez a filmes buli?
Emberenként teccőleges időben hoznak ki 2x filmet, vagy 8-kor és 12-kor???

Pitecus, a tudatlan

Előzmény: karrimor (226)
Gaden Gil Creative Commons License 2003.01.27 0 0 227
Szia József!
Előre is köszönöm segítséged, e-mail címem: z_szirmai@hotmail.com

üdv,
Zoli

Előzmény: József1925 (220)
karrimor Creative Commons License 2003.01.27 0 0 226
Ma voltam a levéltárban, az infok jók,
naponta kétszer hoznak ki filmet.
A külső Bécsi úton a temető végén, a Waldorf
iskolánál kell leszállni a buszról,majd
innen kell a volt orosz laktanya mögé
bemenni 200m-t.Előzékeny,udvarias, segítőkészek
voltak a levéltáros hölgyek.
Előzmény: Pernyetipró (202)
Pitecus Creative Commons License 2003.01.26 0 0 225
SAjna ezt én is érzem. A pol. indittatás mellett még a papnak kisebbségi érzése is van...
Előzmény: kerub (224)
kerub Creative Commons License 2003.01.26 0 0 224
Nekem a Felvidéken alkalmam van ezt a bizalmatlanságot megtapasztalnom, de ugye ez politikai indíttatásu.
Mostanában a papok is beszálltak a "történelem csinálásba" keresik veszettül a Pribina 841 ben épített templomát Nyitrán de nem találják, itt a balatonmentén viszont már meglelték a leégett fatemplom maradványait is.

A különböző falvakban találok magyar lelkészt akivel értjük egymás szavát Ö segít. A családom hajdani falujában a polgármester még magyar és szlovák nyelvű kiadványt is szerkesztetett falu történetéről, levéltári kutatásokat is finanszírozott mindehhez.
A Szlovák lelkész akinek a foglalkozása révén szeretnie kellene engem, mint felebarátot hát úgyérzem nem szeret,nem érti mit akarok sem magyarul sem németül( persze érti mert az egész faluban a lakosok 60-70 %-a magyar) nem is segít.

Ugyanakkor a Vág-mentén levéltárban meg kedvesek segítőkészek áldja is meg az Isten őket.

Tudom, hogy ez itt nem a pol. forum de mégis beleütköztem a politikába.

Előzmény: Pitecus (223)
Pitecus Creative Commons License 2003.01.26 0 0 223
Kerub

Nem a pénzről van szó!
A Krisztus koporsóját se őrizték ingyen.
Azzal kezdődik, hogy én nem láthatom a dolgokat. Csak azokat a személyeket vizsgálják, akiket megadok.
A mi parókiánkon, ha megbízik a pap a kutatóban (leszármazott!) akkor odaadja a könyvet, had kutasson. Ilyenkor derül ki a dédpapa testvéreinek száma, két család közötti kettős házasság, 8 Károly 6 generációban stb.

A körzetileg illetékes plébános (nem helybéli, 6 falu tartozik hozzá) eleve kizár ebből a lehetőségből.

Én fernek tartanám, hogy mondjuk 20000 forintért 1 hetet keresgélhetek a "súlyos" könyvekben.

Pitecus, aki a saját családfáját kutatja

Előzmény: kerub (222)
kerub Creative Commons License 2003.01.26 0 0 222
Mindannyian pénzt kapunk a munkánkért.

A parókiákon meglehetősen súlyos nagy könyvekben kell keresgélni, ezeket a köteteket évjárataiktól függően át kell rakosgatni.
Aki mindezt csinálja az nyeli a port is rendesen, a lapozgatás során talán méginkább.

A gépkocsimról a tözskönyvet pl. 25,000 Ft ért adják ki én pl amiatt vagyok bosszús.

Erősen változók a családkutatásban és dokumentálásban a nyújtott szolgáltatások árai.

Az armalis lefordítására kaptam ajánlatot 60000 Ft-osat itthon, a felvidéken egy levéltáros mindezt megcsinálta 2000Sk-ért. cca 12000 Ft.
Címerről másolat készités hasonló a Budapesti árnak tört része volt a Dunaujvárosi ár.

A parókiát sajnos nem lehet egy másikkal kiváltani amelyik esetleg olcsóbb.

Előzmény: Pitecus (194)
kerub Creative Commons License 2003.01.26 0 0 221
Az egyházalapítóknak (Smith és Brigham) összesen 44 felesége, 105 gyermeke volt.
Hinné az ember, hogy a rokonházasságok megelőzése volt a cél, a pontos nyilvántartások felfektetésével, de a többnejűség ugye már nekik is tilos.

Szóval ez ugye akkor mégsem igaz vagy csak volt igaz.

További keresgéléseim eredményt hoztak, íme itt a magyarázat:

„1895. október elsejétől van Magyarországon állami anyakönyvezés, előtte pedig egyházi anyakönyvezés létezett. Vagyis 1895. óta elvileg minden, és előtte az egyháziakból is nagy számú születés, házasság, és halálozás regisztrálva van, ráadásul ezek mikrofilmen is elérhetők.
A mikrofilmes változat a mormonoknak köszönhető, vagyis a mormon vallás azon tézisének, amely szerint a megváltó eljövetelekor minden egyes emberrel el kell tudni számolni. Így hát ezek a buzgó mormonok járják a világot, és minden létező, és valaha élt embert összeírnak.
A mormonok, vagyis a Latter Day Saints (Utolsó napok szentjei) hívőinek központja Salt Lake City-ben van, ott őrzik az óriási nyilvántartást. Amikor megegyeznek egy állammal az anyakönyvek filmre vételét illetően, lefotózzák az iratokat, majd egy kópiát az állam rendelkezésére bocsátanak, egy kópiát pedig a salt lake city-i központjukba visznek.”

Előzmény: LeifEriksson (218)
József1925 Creative Commons License 2003.01.26 0 1 220
Szia Zoltán !
Küldtem e-mailt, de valami nem stimmelt, ezért itt ismétlem: Sok adatom van a Szirmay családról,főleg a 19.század előttről. A Sándor és Kupper családokról nincsenek adataim.
Várom kérdéseidet és kitartást kivánok a kutetáshoz:
József
József1925 Creative Commons License 2003.01.26 0 0 219
Szia trollcsi !
Köszönöm a segitséget.
József
Előzmény: trollcsi (181)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.01.25 0 0 218
Nem akarok hülyeséget mondani, mert télleg szinte semmit nem tudok a mormon vallásról, de van valami olyasmi központi hittételük, amely miatt nagyon fontos a családfa, hogy tudd honnan jössz.

Ez így homályos, én sem tudom pontosan, mi a tétel, talán valaki más?

Előzmény: matematikus (215)
kerub Creative Commons License 2003.01.25 0 0 217
Hivatalosan alig vannak .....

Olyannyira alig, hogy 1988-ban az elsők között vettek itt maguknak egy komplett külkereskedelmi vállalatot szöröstöl bőröstöl.
Getz-Mormon/ leánykori nevén INTERCOOPERATION Rt.

Persze ez itt OFF

Előzmény: matematikus (215)
matematikus Creative Commons License 2003.01.25 0 0 216
Akkor már értem, miért nem találok adatokat...
Előzmény: kerub (213)
matematikus Creative Commons License 2003.01.25 0 0 215
De vajon miért?
Ennyire ráértek?
Hivatalosan alig vannak és mégis feldolgozták az összes anyakönyvet?
Furcsák ezek a mormonok.
Előzmény: LeifEriksson (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!