Keresés

Részletes keresés

speede05 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 918

Szia,

 

39-42-es előfizetést a kiadó honlapján tedd meg, és akkor a 4 számot egyben megkapod. Én nemrég kaptam meg 38-ig, és most én is erre várok. Szerintem március első hetében kell kb. megkapnunk.

Előzmény: b.h. (917)
b.h. Creative Commons License 2015.02.19 0 0 917

Sziasztok!

Sajnos lemaradtam a 39-es számról.Valaki tudja,hogy hol tudom majd megrendelni?

Medve50 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 916

Nálam elérhető a 35 és a 36. szám is.

 

Ha esetleg valakit még érdekel, fel tudok ajánlani korábbi számokat, úgymint:

1.-7.-ig, 10, 12, 14, 16, 28-29-ig.

Bontatlan csomagok.

tel: 06-20-2449833

 

Én keresek 1 db. 18-as számot. 

 

Jó építést

 

Üdv: Medve

Előzmény: -Rocksteady- (914)
tucsi54 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 915

Más ötletem nincs, mint hogy próbáld meg felhívni a Hungaropresst. 

Hátha van még nekik, csak már nem lehet on-line rendelni.

Előzmény: -Rocksteady- (914)
-Rocksteady- Creative Commons License 2015.02.16 0 0 914

Sziasztok ! ÉN még új vagyok a csapatban, természetesen én is építem a modellt :), sajnos későn értesültem a heti megjelenésről, mert külföldön tartózkodtam, emiatt 35. számtól már nem tudok rendelni, mert az online felületen nem elérhető a hungaropressnél . Most szerettem volna megrendelni két adag újságot is, de ez így nem megy ... esetleg valami ötlet vagy tipp mit tudnék csinálni ? Vagy valakinek nincs meg feleslegesen a 35.-36. szám ?

 

Segítsetek mert nem szeretném abbahagyni a modellépítést :)

 

Üdv:Rocky

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 913

Köszönöm a gratulációkat! :o)

Hétvégén kb. 18 órás munkával készült. 

Legnehezebb a feliratok bekarcolása volt.

 

Itt egy spanyol honlap az alkatrészekről. Az első darabokat más ütemben kapták, de később ugyanúgy, mint mi:

 

http://www.planetadeagostini.es/colecciones-altaya/maquetas-modelismo/sistema-solar/entregas-2132151/p11

 

 

Előzmény: rosidosrob (912)
rosidosrob Creative Commons License 2015.02.11 0 0 912

Sziasztok!

Tucsi!
Nagyon jó lett az asztal. Gratulálok hozzá!
Az évszámlálás megoldásán én is gondolkoztam már, egyenlőre még kiforratlan ötleteim vannak csak, de a tiéd egy jó megoldás.

 

Rég írtam már, jelentem, hogy haladok a modellel. :) Ma szerzem be a Neptunusz utolsó alkatrészeit, holnap be is építem.

 

Volt régen az a lengyel oldal, ahol lehetett követni, hogy melyik számhoz milyen alkatrészek járnak. Ez az oldal megszűnt, nem tudtok egy másikat, ahol lehet követni? A magyar oldal még mindig csak az első 4 résznél jár. :)

 

Szép napot!

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 911

Szia Csibor!

 

A Hugaropressnél lehet rendelni mappákat 2490,- Ft/db.

Előzmény: Csíbor80 (910)
Csíbor80 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 910

Szia Tucsi.

 

Ezek szerint te megpróbálod végig vinni a sorozatot. Látom nem kis energiát és időt teszel bele, ehhez gratulálok neked. Szép munka. 

Én is úgy vagyok vele, hogy ha már idáig eljutottam megpróbálom befejezni.

sajnos még mindig nem jutottam hozzá a tartó mappákhoz, de nem adom fel tovább keresgélek, hátha van aki megvette, és eladná nekem kicsivel olcsóbban. 

 

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 909

A második extra adatgyűrű az állatövi csillagképek vázlatos rajza. Vettem a Fürkész zsebkönyvek Csillagképek könyvét, kihajtottam a megfelelő oldalt, és körzőtűvel átmásoltam a fontosabb csillagokat az asztalra. Ezután vonalzó mellett összekötöttem a csillagokat úgy, ahogy a könyvben is szerepel.

 

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 908

Két extra adatgyűrűt rajzoltam az asztalra, amik a modell tárcsáin nem szerepelnek.

Az egyik belülről a második körben szerepel. A Szaturnuszt 2014.01.01-re kalibráltam. Ezután nekiláttam forgatni a modellt, és évente (a Föld egy teljes köre után) megjelöltem a Szaturnusz helyzetét az asztalon. Így 2042-ig be tudtam jelölni a Szaturnusz helyzetét az asztalon. Ha majd motorral előre-hátra tekerem a modellt könnyen visszaállíthatom az eredeti (aktuális) pozícióba.

 

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 907
  • Vettem a legolcsóbb IKEA LACK dohányzóasztalt. Annyiba kerül, mint egy szám,vagy mint egy dosszié.
  • Fúrtam a közepébe egy kis lyukat, és belecsavaroztam egy facsavart.
  • A csavarra rögzítettem egy vékony drótot.
  • A drót másik végére egy körzőtűt.
  • A drót hosszúságának változtatásával köröket karcoltam az asztalra.
  • Ezután a modellt pontosan az asztal közepére helyeztem.
  • A drótot most a modell tengelyére rögzítettem úgy, hogy elfordítható legyen.
  • Az alaplapon és a kalibrációs gyűrűn lévő fontosabb adatokat a drót segítségével kivetítettem az asztalra.
  • Először ceruzával dolgoztam, aztán a legtöbb adatot belekarcoltam a lapba.
  • A modell lábait körberajzoltam ceruzával, hogy könnyen visszahelyezhető legyen a modell a megfelelő helyzetbe.

 

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 906

Kísérletet teszek a fórum felrázására.

Én azoknak drukkolok, akik nem fejezik be a gyűjtést, és nem akarják eladni a modellt sem részben sem egészben.

Nekik, nektek mutatom, hogyan lehet használhatóbbá tenni a modellt. Két hibáját próbáltam orvosolni. Egyik, hogy az alaplapon és a kalibrációs gyűrűn nehezen olvashatók a feliratok. A másik, hogy a modell működtetése (forgatása) során nem lehet tudni, hogy melyik évben járunk.

 

 

tucsi54 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 905

Sok ilyen hirdetés van a fórumon és más adásvételi honlapokon. Szerintem, ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, érdemes a teljes sorozatot beszerezni, és egyben meghirdetni eladásra. Biztos vagyok benne, hogy a terjesztés befejezése után egy teljes sorozat (pláne bontatlan csomagolásban) kelendő lesz.

Előzmény: Vickipszilon (904)
Vickipszilon Creative Commons License 2015.02.06 0 0 904

Sziasztok :)
Én elkezdtem gyűjteni, megvan az 1-11. szám, viszont a többit nem sikerült már megvennem, így ezeket eladnám. Valakinek szüksége van rá esetleg? :)

tucsi54 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 903

Nagyon leült a fórum. :(

Ma megkaptam a 35-38 számokat és egy dossziét (!!!), amit már kb. 4 hónapja befizettem. Ezen felbuzdulva ma átutaltam a következő négy szám + még egy dosszié árát. Így talán az 52. számmal azt is megküldik. :o)

S-Tibor Creative Commons License 2015.01.28 0 0 902

Szia, nekem dupla szám van (tévedésből kétszer vettem meg), az egyik eladó, ha még nem szerezted be máshol.

Nekem meg a 34-es hiányzik :(

üdv

Sulyok Tibor

ha kell, itt tudsz jelentkezni:
tibor.sulyok@gmail.com

Előzmény: Pint86 (890)
tucsi54 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 901

Hali!

 

Mostantól hetente jelenik meg a magazin az újságosnál.

Tervezzétek át a családi költségvetést, hogy beleférjen havi 10 rongy! :o|

íaysx Creative Commons License 2015.01.08 0 0 900

A hajlítás is megfelelő lehet, de előtte javaslom, hogy nézzetek körbe a műanyag alátétgyűrűknél, mert előfordul, hogy "sorjás" vagy egyenetlen. Ez is okozhatja, hogy ferdén áll a bolygókar, bár ebben az esetben az egész fogaskerékszendvics is kicsit ferde, vagy lötyög. Ha ilyet tapasztaltok, egy sniccerrel el lehet távolítani a sorját vagy az egyenetlenségeket.

Előzmény: kardo (899)
kardo Creative Commons License 2015.01.07 0 0 899

sziasztok

 

picit kézzel lehet hajlítani a karon és már egyenes is ,persze ahhoz ki kell venni de az egyszerű.

 

üdv!

tucsi54 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 898

Boldog Új Évet minden modellépítőnek!

2015-ben befejezzük az építést :o)

Az újabb és újabb bolygók felszerelése már nem jelent kihívást.

Majd a végén a motorház és a motor beszerelése lesz érdekes feladat.

 

tucsi54 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 897

Szia Papen73!

 

Az előző hozzászólásban megtalálod az elérhetőséget.

Én még várom a 35.-38. számokat.

Előzmény: Papen73 (896)
Papen73 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 896

Sziasztok!

A 35-ös számban a 70-es fogaskerék tengelyből 2 db-ot kaptam a 71-es feléből pedig 1-et sem. Rajtam kívül járt még valaki így? A kiadónál e-mail címet nem találtam a telefonon pedig nem sikerült beszélnem csak az automatával.

Ha valaki tudna e-mail elérhetőséget azt megköszönném. További szép napot.

íaysx Creative Commons License 2014.12.29 0 0 895

Szia, remélem azért sikerül befejezni a sorozatot. Mappát az alábbi elérhetőségeken tudsz rendelni 2.490- Forintért a Hungaropress sajtóterjesztőtől.

 

Keresd Berregi Annát, nagyon segítőkész, de már szerintem csak új évben lesz lehetőséged.

+36 1 348 4066

banna@hungaropress.hu

Előzmény: Csíbor80 (894)
Csíbor80 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 894

Sziasztok építkezők. 

Nagyon leült a topik. Elmúlt a karácsony gondolom mindenki a családjával volt elfoglalva.

Én is sajnálattal értesülte arról, hogy heti lap lesz a kiadványból, de valahogy megpróbálom végigvinni, ha már idáig eljutottam. 

Ma szereltem össze a modellt a felkerül az Uránusz is. Sajnos a bolygókarok lógása nálam is látványos, de majd kitalálok rá valamit. 

 

Még korábban felvetem levélben a kapcsolatot a kiadóval, avégett, hogy szükségem lenne a 3 db mappára az újságok tárolása végett, de sajnos nem találtam nyitott fülekre. Ezidáig nem válaszoltak. 

Ha esetleg lenne valakinek eladó mappája azt szívesen átvenném tőle. 

 

További jó építkezést, és kellemes ünnepeket nektek. 

tucsi54 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 893

Szia Csopi!

 

Sajnálom, ha kiszállsz. De az jó ötlet, hogy ha nem bírod anyagilag, akkor az utolsó számokat még érdemes megvenni: motortartó, lábak, motor.

 

Előzmény: Csopi79 (892)
Csopi79 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 892

"Lesz-e tovább? Sajnos jelen állás szerint nem, mert a kiadónak nem tetszettek az eladási statisztikák, ergo kevesen veszik az újságot. "

 

Majd ezek után, hogy hetilap lesz, biztosan többen fogják venni. Nem értem a logikát.

 

Személy szerint az utóbbi két számot sem vettem meg, készülök a karácsonyra, már ez is sok nekem...

 

Sajnos úgy fest, kiszállok a dologból, nem tudok havi 10 rongyot áldozni rá, pedig jó lenne már befejezni. Sajnos ebben az is szerepet játszik, hogy januártól kevesebb bevételből gazdálkodhatom... Na de ez személyes dolog, nem akarlak traktálni benneteket vele. Még meglátom mi lesz, lehet a végén a motorba beruházok és akkor lesz egy "kis" modellem, kisebb tartóoszloppal, de forogni fog...

 

További jó építkezést kívánok Mindenkinek!

 

Ja és Kellemes Ünnepeket!:)

 

Üdv: Csopi79

Előzmény: íaysx (886)
tucsi54 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 891

Fordulj a Hungaropress kiadóhoz.

Előzmény: Pint86 (890)
Pint86 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 890

Sziasztok!

 

Sajnos a naprendszer modell 31-es példányának megjelenésekor külföldön tartózkodtam és nem tudtam megvásárolni. Ha valaki tudna segíteni beszerezni ezt a számot, nagyon hálás lennék érte. 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Skywalker84 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 889

Sziasztok,

 

Sikerült megoldanom a Szaturnusz tartótengely ferdeségét. Gondoltam leírom ide a megoldásom - ami nem is igazán megoldás hanem inkább tapasztalat - hátha hasznos lesz másnak is. Lényegében én voltam figyelmetlen, de őszintén szólva nem kellene hibának lennie annak amit elkövettem.

 

 

A lényege csak annyi, hogy a fogaskerék szendvicsben lévő gyűrű-t fordítva tettem fel (felcseréltem a tetejét az aljával). Elméletben mindegy hogy merre áll, de úgy látszik a gyakorlatban mégse mindegy. Szóval azt az egy elemet megfordítottam és most már természetétől fogva kicsit a felső fogaskerék felé áll a tartó tengely.

 

Remélem másnak is hasznos lehet ez a kis tapasztalat :).

 

Ha az ünnepekig nem írnék, akkor Boldog Karácsonyt, Boldog Újévet és az amatőr csillagászoknak a jelenleginél felhőtlenebb eget kívánok :)!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!