Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1682

Pepita Zebra, köszönöm szépen, kicsit megnyugtattál:-))

Előzmény: Pepita Zebra (1681)
Pepita Zebra Creative Commons License 2012.01.21 0 0 1681

Matanna,

az oxandrolon önmagában is serkenti a növekedést, nem hiba adni. Valamennyi férfi típusú hormont a nők is termelnek (és fordítva is), szóval erre ne gondolj úgy, hogy valami "idegen anyagot" kaptál volna, valamennyi férfi hormonra a nőknek is szükségük van. A szőrösödés a mellékhatása lehet sajnos, ez van. Hosszú távon rosszat szinte biztos nem tett Veled, amiatt ne aggódj.

A kislány szőrösödése sokmindentől lehet, látatlanban nem lehet megmondani, látni kéne, hogy pl. milyen típusú szőrösödés (hol van), esetleg milyen tünet társul még hozzá, stb, szóval a jó ötlet tényleg az, hogy meg kell kérdezni a kezelőorvost.

Előzmény: Törölt nick (1680)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1680

Üdv!

 

Pepita Zebra, akkor valószínűleg nem volt jó ötlet, hogy az Oxandrolont adták növekedési hormon nélkül. Igazából vicces, hogy akkor indításnak kaptam az Oxandrolont (ami ugye férfihormon) meg valami másik tablettát, ami meg állítólag női hormon volt. Gondolták majd eldöntöm melyik leszek…:-)))) (kár, hogy nem tudok hajtépős szmájlit). Így nem csoda, hogy a "mikulás" csak 2 év múlva jött... Persze, ha emiatt nem sikerül majd esetleg a donoros lombik azt már nem lehet bizonyítani >:O

 

Arra van ötlet, hogy Petya kislányánál mitől lehet a szőrösödés?

Persze legbiztosabb megmutatni a kezelőorvosnak.

Előzmény: Pepita Zebra (1679)
Pepita Zebra Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1679

Matanna,

nem, az Oxandrolon nem novekedesi hormon, gyakorlatilag tesztoszteron (a ferfi nemi hormon). Kemiailag is egeszen mas, mint a novekedesi hormon, es egeszen mashogy is hat. Kiegesziteskent szoktak adni a novekedesi hormon melle, amikor siettetni kell a novekedest (pl mert valaki idosebb). Onmagaban is kepes gyorsitani a novekedest persze. Mivel ferfi nemi hormon, ezert valoban okozhat szorosodest. A novekedesi hormon egeszen mashogy hat, egeszen mas hatasai vannak, szorosodest nem okoz.

Előzmény: Törölt nick (1676)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1678

Petya41, bocsánat, hogy ez az Oxandrolon csak most jutott eszembe, elég rövid ieig szedtem csak, és lehet, hogy nem is az a hormon.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1677

Akkor az nem növekedési hormon volt?

Előzmény: Törölt nick (1676)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1676

Pepita Zebra, én 16 évesen (állítólag növekedésre) oOxandrolont szedtem és szőrösödtem tőle, igaz, amikor ezt megmutattam, abba is hagyatták.

Előzmény: Pepita Zebra (1675)
Pepita Zebra Creative Commons License 2012.01.14 0 0 1675

Kedves Petya,

az egészen egyértelmű válasz az, hogy nem, a növekedési hormon semmiféle szőrösödeest nem okoz.

Előzmény: petya 41 (1671)
Deborah75 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 1674

Szia! Az én gyerekem 8 éve kapja és nem volt ilyen mellékhatása a növekedési hormonnak. De az orvost is kérdezd meg!

Előzmény: petya 41 (1671)
desesz Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1673

Én még ilyen mellékhatásról növekedési homonnal kapcsolatban nem olvastam/hallottam és nem is tapasztaltuk. Ha vannak ilyen jelek és nem óvatosságból kérdezed akkor mindenképp beszéljetek a kezelőorvossal.

Előzmény: petya 41 (1671)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1672

Üdv!

 

Remélem kapsz több választ is, én szteriodkészítményt szedtem 4 évesen ízületi gyulladásra, attól szőrösödtem, növekedési hormont nem szedtem.

 

Anna

Előzmény: petya 41 (1671)
petya 41 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1671

Szép napot !!!

Lenne egy kérdésem a közösbe : a növekedési hormontol kiszörösödhet-e a 4 éves lányom ? ha valaki tud kérem segitsen .            KÖSZÖNÖM

 

 

Petya

Előzmény: petya 41 (1668)
andiano Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1670

Mindenkinek boldog új évet kívánok!

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.02 0 0 1669

Sziasztok!

 

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK! :-))

 

Petya41,  gratula a sikeres szoktatáshoz:-)

 

Remélem többiek is jól vannak!

 

Üdv,

Anna

petya 41 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 1668

                  BOLDOG ÚJ ÉVET kivánok mindenkinek

Kőszönöm a segitséget amit töletek kaptam . A Lányom megkapta a hormont . Kb 2 hét után már hagyja is a beadást . Mostmár csak a hosszutávu eredményekt várjuk . Az elsö lépést megtettük . 

 

 

Minden jót    Sziasztok

Előzmény: petya 41 (1637)
Ranita86 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 1667

Sziasztok!!

Remélem mindenkinek nagyon jól telt a karácsony!

Ezzel a kis videóval kívánok mindannyiótoknak Sikerekben Gazdag, Boldog Új Évet!!!!

 

 

Anita

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1666

Sziasztok!

 

Boldog békés karácsonyt mindenkinek!

 

Köszönöm a reagálásokat is a felvetésemre.

 

További kellemes ünnepeket mindenkinek,

Anna

Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1665

Itt van a rendelet : 5/2003. (II. 19.) ESzCsM. rendelet

 

 

J pont / Krónikus betegségek illetve fejlődési rendellenességek:

 

Végleges vagy esetleg műtéti megoldásig ami egy éven belül nem várható javulás, illetve ha A GYERMEK GONDOZÁSA KÜLÖNÖS TERHET OKOZ !!!!

 

Mi ez alapján kaptuk meg neurológus szakorvostól.

 

Egy évig endokrinológus, 2-3 évig kardiológus adta meg.

 

Mikor pici volt az endokrinológus professzor adta évekig! De a gyerekem már 11 éves és mindig változik sajnos minden - nem éppen jó irányba ...

 

Meg kell sajnos találni az orvost és HIVATKOZNI ERRE a RENDELETRE !!!

 

 

Vagy SNI-s gyerekeknek is jár !!!  (Sajáos Nevelési Igényű) Valószínű itt is a gondozás különös terhe miatt !!!

 

 

Még egyszer Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Előzmény: turnertunder (1653)
Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1664

Van egy rendelet, hogy fejlődési rendellenességeek esetén megadható, ha a gyermek nevelése nehezített vagy hogyis írjam. A pontos szövegre nem emlékszem.  Láttam a listát csak súlyos betegségek esetén adhatják.

 

A kapaszkodó ez a fejlődési rendellenesség + ha még társul hozzá valami, mint például tanulási zavar.

 

Tanulási zavar esetén ha pl. Sajátos nevlési igényűnek nyílvánitják (SNI) akkor jár vagy adható. Pl. Diszgráf, diszlexia, diszkalkulia. Remélem ez még így van. Az enyém alapitványi iskolába jár és ott nagyon sok gyerek megkapja ezt a magasabb családi pótlékot.

 

Úgy tudom  Turner szindrómásoknál is lehet tanulsi zavar. Ha van ez lehet egy kapaszkodó és utána kell járni.

Előzmény: turnertunder (1653)
Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1663

Azt hiszem darabokban fogom írni. Elég bonyolult, nekünk is mindig más orvos adta meg. Most legutoljára neurológustól kaptuk meg. Egy évig megkaptuk endokrinológustól is. Volt kardiológus is, hogy megadhatta, de már nem mert egyre szűkitik a kört és nem szed rendszeresen szívgyógyszert, ezért kardiológus nem adhatja meg. 10 évvel ezelőtt még megadhatta.

 

 

Előzmény: turnertunder (1653)
Deborah75 Creative Commons License 2011.12.24 0 0 1662

Szia!

 

 

A rendeletet megpróbálom megkeresni,  írtam egy hosszút, de elszállt.

Valószínű meghaladta a 40 percet és akkor törlődik ... Nem egyszerű megkapni az orvosi papirt, holnap újraírom!

 

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Előzmény: turnertunder (1653)
dijut Creative Commons License 2011.12.23 0 0 1661

Áldott karácsonyt és boldog új évet kívánok mindenkinek itt a fórumon is!

 

dijut

desesz Creative Commons License 2011.12.23 0 0 1660

Hű, a 8000 Ft nagyon sok! Nekünk 2 dobozdíjba kerül a 3 havi adag, úgy írja fel a doktornő, hogy 2x5, vagyis egy nagy dobozban van 5 patron, ti egyesével kapjátok? Amúgy mi sem kapunk emelt családit.

 

Matanna! Abban egyetértek, hogy a lelki oldalt nem nézik sajnos, valahogy úgy van ma is ahogy te írtad, pedig ez is nagyon sok nehézséget jelenthet.

 

Boldog Karácsonyt és Sikerekben Gazdag Új Évet kívánok Mindenkienk!

Előzmény: csilolo (1659)
csilolo Creative Commons License 2011.12.22 0 0 1659

Sziasztok!

Mi arra való indokkal kaptuk meg az emelt családi pótlékot, hogy hiába ingyenes a növekedési hormon, de a dobozdíj miatt a 3 havi adagmajd 8000Ft.Mesélte a dr.nő, hogy viták vannak ezzel kapcsolatban, de szerencsére sikerült keresztülvinnie erre való indokkal, egyébként tényleg nem jár automatikusan.Boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!!csilolo

Előzmény: Törölt nick (1658)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.21 0 0 1658

Pepita Zebra, kedves, hogy írsz!

Remélem, segítettél a kérdezőnek.

 

Az alábbi felvetés, kritika pedig a szabályozásnak szól.

Mindenkinek, véleményekre vagyok kíváncsi:

Persze, nyilván egy szabályozás nem térhet ki minden egyéni problémára, meg pénz sem jutna mindenre, de azért elgondolkodtató, hogy az endokrin probléma, ha pl. pszichés zavarokhoz vezet, az már életminőség-e, szerintem igen. Ha egyénileg kell elbírálni, akkor ezt is értelmezni kellene, és kiskorúnál ez elég nehezen történik meg. (Bár úgy hallom, vannak jelei ezen a téren fejlődésnek). Amikor én voltam kislány, akkor kb. úgy nézett ki, hogy ha a gyerekkel baj van, (nem fizikai) akkor a szülő nevelje meg…, vagy ha „túl jó” (értsd csendes) akkor fel sincs ismerve a probléma. Pedig az. És a pszichés dolgok kezelésének is van költsége, mert az ingyenesről azt hallani, hogy nem túl hatékony.

Ez az egyéni elbírálás dolog meg a jelen magyar környezetben kicsit protekciószagú, akinek van ott ismerőse, annak egyénileg megítélik. :-(

 

Üdv,

Anna

andiano Creative Commons License 2011.12.19 0 0 1657

Nagy tisztelet jár az ilyen édesapának aki iylen fiatalon egyedül helyt áll ! Isten áldjon meg érte!

Előzmény: turnertunder (1653)
Pepita Zebra Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1656

Attila,

a Turner-sy-ra nem jár automatikusan a megemelt családi pótlék, ezt mindig az egyedi esetben kell mérlegelni, milyen súlyos, milyen problémák társulnak még. Ha a kislányod kardiológiai gondozásba jár még, kérd meg szerintem a kardiológust, vagy ha rendszeresen jártok fülészhez, esetleg halláscsökkenése is van, akkor őt. Mert ezekben az esetekben a szívhiba illetve a fülészeti baj határozza meg az életminőséget, az endokrin probléma önmagában tényleg nem indokolja az emelt családi pótlékot.

Előzmény: turnertunder (1653)
dijut Creative Commons License 2011.12.18 0 0 1655

Szeretnék gratulálni a 25 éves, kislányát egyedül nevelő apukának! Ez óriási dolog.

 

dijut

Előzmény: turnertunder (1653)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.17 0 0 1654

Üdv!

 

Remélem kaptál segítséget mailen.

 

Én felnőtt érintett vagyok, sajnos ebben a kérdésben nem tudok segíteni, de drukkolok neked. Vannak itt szülők a tiedhez hasonló korú kislányokkal, remélem jelentkeznek.

 

Minden tiszteletem minden egyedül nevelő szülőnek, de neked különösen azért, mert ilyen fiatalon, apukaként helyt állsz! :-)

 

Üdv, és szép napot

Anna

Előzmény: turnertunder (1653)
turnertunder Creative Commons License 2011.12.15 0 0 1653

Szia!

 

Én egy 25 éves egyedülálló apuka vagyok. Van egy 7 éves lányom, akinek születésekor volt egy veleszületett szívhibája, tehát 3 hetes korában coarctatio aortae-val megműtötték. Folyamatos középfülgyulladásokkal küzködtünk. Idén áprilisban egy genetikai vizsgálat által megállapítottűák nála a Turner syndroma mozaikos formáját. Azóta Genotropin hormon injekciót kap minden este. Járunk rendszeresen a Tűzoltó utcai gyerekklinika endokrinológusához Dr. Hosszú Éva főorvosnőhöz, aki töbszörös megkérdezésre is azt válaszolta, hogy a Turner sy.-ra nem jár az emelt összegű családi pótlék, ezért nem tölttte ki az igazolás sem.

 

Kérdésem az lenne, hogy melyik endokrinológushoz jártok, aki hajlandó volt kitölteni a nyomtatványt? (Hiszen szabad orvosválasztás van.)

 

Várom mielőbbi válaszodat akár itt a fórumon, akár a suha2@freemail.hu e-mailcímre!

 

Köszönettel és Tisztelettel: Attila

Előzmény: Deborah75 (1616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!