Keresés

Részletes keresés

PJRT Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7407

Nem vitattam, hogy Attilának igaza van-e, csak nem értettem, hogy ez mikor lehet fontos. De a te példádból már értem, köszönöm! :) 

 

Anna

Előzmény: ötfelezős (7406)
ötfelezős Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7406

Nagyon igaza van, én egy más (bár hasonló?) példát hoznék, mikor én megyek két géppel, egyiken tele, másikon UWE (hogy rímeljen) és sorba szeretném rakni a jelentősen más látószöggel készült képeket.

Előzmény: PJRT (7405)
PJRT Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7405

Bocsánat, ezt nem egészen értem: "...amikor több géppel készült 4-12 fps-el készült képeket próbálsz együtt válogatni, akkor nemhogy 1-2 másodperc, de tizedmásodperces eltérések is számíthatnak."

 

Mi az a helyzet, amikor nem az elkészült kép számít, hanem az, hogy melyik pillanatban készült? 

 

Köszönöm a felvilágosítást! :)

Anna

Előzmény: fotóriporter (7402)
PJRT Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7404

Dejóó, hogy mondod! :) A piliscsévire "be is nevezek". :)
Te kint leszel?

 

Anna

Előzmény: Csacsiterelő (7403)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7403

Mi a dátum?

Egyébként most hétvégén Piliscséven is lesz MX. Múlt hétvégén meg volt Eger rally.

(hogy csak a látványosan mozgókat említsem :-)))) )

Előzmény: PJRT (7399)
fotóriporter Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7402

elvben egyre több fényképezőgép tudja, de azért minimum ellenőrizni nem árt akkor is - minimum azt, hogy tudja-e és megcsinálta-e, illetve hogy jókor...

,-)))

 

egyébként sem árt legalább pár havonta-fél évente ellenőrizni az órát, mert én úgy tapasztaltam, hogy hajlamos lehet elmászni és amikor több géppel készült 4-12 fps-el készült képeket próbálsz együtt válogatni, akkor nemhogy 1-2 másodperc, de tizedmásodperces eltérések is számíthatnak.

Előzmény: Chip-TFF (7401)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.03.31 0 0 7401

Kosz, hogy szoltal! Siman elfelejtettem, pedig szandekomban allt... grr... miert olyan nehez ezt 2015-ben automatizalni? :/

Előzmény: fotóriporter (7400)
fotóriporter Creative Commons License 2015.03.30 0 1 7400

Itt is szeretnék mindenkit emlékeztetni, hogy ne felejtsétek el beállítani a fényképezőgépek és egyéb digitális kütyük óráit!

,-))

 

Sport és rendezvényfotóknál különösen fontos lehet, pláne, ha valaki esetleg több géppel is fényképez ugyanazon a rendezvényen, vagy több fotós is dolgozik együtt és a képeiket aztán együtt fogják kezelni - bár ilyenkor nem árt minden alkalommal szinkronizálni, hogy ne legyen nagy (leginkább semmilyen) eltérés az órák között.

PJRT Creative Commons License 2015.03.28 0 0 7399

Na, akkor a programot még egyszer: 

 

 

Anna

Előzmény: PJRT (7398)
PJRT Creative Commons License 2015.03.28 0 0 7398

Szia! Itt a következő, amiről én tudok és tervezek menni:

 

http://www.facebook.com/events/420256441490412/https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/11081396_876978105678737_6439528620758519061_n.jpg?oh=98bbb28f2e31b2af571a8ae1d1614419&oe=55AE35DD&__gda__=1437884987_28e3de67f7b53f1738b88a4979a7bda1

 

 

Nem járok gyakran ilyen eseményekre, de kb minden érdekel, ami gyorsan (és számomra látványosan) mozog. :)

 

Anna 

Előzmény: Csacsiterelő (7391)
FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7397

   

FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7396

Az hagyján, hogy a fotók szanaszét hullanak, de a juniorok eredményeit meg eltüntette a rendszer.

 

Junior:

 

1 Starlets_GER GER

2. Starlets_CZE CZE

3. Mixed Ice Formation_2 HUN

4. Shining Blades ITA

FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7395

Köszi az észrevételt. E-mail méretre lettek tömörítve, és ezeket töltöttem fel. Bocs, hogy nem méretezek mindent az adott orgánumhoz, de igazad van, ez egy sportfotó fórum, töltök fel nagyobb felbontást, ebben az esetben csak az esemény tényét akartam közölni.

Előzmény: Chip-TFF (7394)
Chip-TFF Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7394

Nagy gratula a versenyzoknek!

 

A fotkon nem artana meg dolgozni...

Előzmény: FatRay (7392)
kalasnikov Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7393

Gratulálunk a versenyzőknek! Lesznek fotók a családi albumokba is.

Előzmény: FatRay (7392)
FatRay Creative Commons License 2015.03.26 0 0 7392

Az elmúlt hétvégén, az I. Budapest Kupa rendezvénnyel adott első ízben otthont Magyarország nemzetközi szinkronkorcsolya versenynek, a budapesti Jégpalotában, melyen szép számmal szerepeltek hazánkon kívüli csapatok. A teljesség felsorolása nélkül, lengyelek, csehek, horvátok, németek, ausztrálok, örmények stb. A versenyszámok három kategóriában zajlottak. Advanced Novice, Junior és Senior kategóriákban mérték össze tudásukat a csapatok.

Büszkék lehetünk a Magyar sikerekre, gratulálunk minden résztvevőnek.

 

Eredmények:

 

Advanced Novice:

1 Team Berlin GER

2. Frostwork HUN

3. Skating Graces GER

4. Mixed Ice Formation HUN

1 Starlets_GER GER

2. Starlets_CZE CZE

3. Mixed Ice Formation_2 HUN

4. Shining Blades ITA

 

Senior:

1. Scating Graces_Sen GER

2. Team Passion HUN

3. Olympia CZE

4. Ice Storms AUS

5. Flying Angels ITA

6. Shining Blades ITA

7. Balance CZE

 


 

Csacsiterelő Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7391

Mi lesz a következő?

Sokat fotózol ilyesmiket?

Előzmény: PJRT (7390)
PJRT Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7390

Nem sikerült lejutni. :( Majd következőre. 

 

Anna

Előzmény: Csacsiterelő (7389)
Csacsiterelő Creative Commons License 2015.03.10 0 0 7389

Sikerült lejutni?

Akadt valami a lencse végre?

Előzmény: PJRT (7387)
Sasi82 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7388

Vasárnap, Dunaújváros - Ferencváros focimérkőzés lesz :)

Előzmény: PJRT (7387)
PJRT Creative Commons License 2015.02.25 0 0 7387

Vasárnap Dunaföldváron EnduroCross (Motocross) verseny lesz homokos pályán, ami hamar elvezeti a vizet (tehát nagy sár tuti nem lesz). 

Az esemény FB oldala: https://www.facebook.com/events/633944296711643

 

Ha valaki menne Pestről és/vagy környékéről és beférnénk hozzá (ketten) benzinköltség hozzájárulással, szóljon, ugrunk! :)

 

Anna

Bubinko Creative Commons License 2015.02.24 0 0 7386

Egy hétvégi kép egy barátságos mérkőzéről.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely - Videoton Székesfehérvár 0:1 (0:0)

 

bundi82 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 7385

 

    

 

  

Sasi82 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 7384

Minden fotózási ágnak megvan a maga kihívása és nehézsége.Sokat kell gyakorolni, és egy idő után rutinossá válik az ember :)

Előzmény: lendvaizs71 (7382)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7383

Jó ötlet, megnézem.

Köszi

Előzmény: szl1973 (7381)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7382

Annál még bénább vagyok :-)

Előzmény: Sasi82 (7380)
szl1973 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7381

Ahogy előbb írták, célszerű minél szűkebbre komponálni, hogy ne kelljen sokat vagdosni belőle. (Nekem a "még elmegy" azt jelenti, hogy ISO 6400-n "kezelhető" a zaj, vagyis akár a saját beépített JPG zajszűréssel, akár PS zajszűréssel számomra elfogadható minőségű képet lehet vele készíteni.)

 

Az egyetlen megoldás, ha kipróbálsz egy ilyen vázat, s megnézed, hogy az igényeidnek megfelel-e. Te tudod, mekkora képekre van szükséged, milyen minőségben. Szerintem a Camera Kft-nél lehet bérelni egy pár napra, s akkor ki lehet próbálni munka közben a vázat.

Előzmény: lendvaizs71 (7379)
Sasi82 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7380

Viszont, ha egy kicsit szűkebben fotózol, akkor nem kell annyit vágni :)

Előzmény: lendvaizs71 (7379)
lendvaizs71 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7379

Mit jelent, hogy még elmegy? Mennyire lehet croppolni a képet?

Szeretem kicsit bővebbre hagyni, majd feldolgozásnál megvágni. Max a területből 30 %-t.

Előzmény: szl1973 (7378)
szl1973 Creative Commons License 2015.01.16 0 0 7378

Csatlakozva Attilához, az 1D4 AF pontosabbnak tűnik, viszont ISO-ban az 5D3 nyer. (Úgy emlékszem, az 1-esekben két DIGIC processzor van, ami az AF-t támogatja, az 5-ösökben csak egy.) Az 1D4 6400 ISO-n szerintem még elmegy.

Előzmény: lendvaizs71 (7374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!