Keresés

Részletes keresés

Beubabu Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26623

Boldog szülinapot Floydinak!

Előzmény: Floydi (26620)
Beubabu Creative Commons License 2011.02.01 0 0 26622

Nagyon szép képek :-))))

Előzmény: beachsurfer (26615)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26621

Gyönyörű képek!!! :-)))

Előzmény: beachsurfer (26615)
Floydi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26620

De szép képek!!! Mi leggyakrabban sötétben sétálunk, úgyhogy kimaradunk az ilyen látványból.

 

Kullancs ellen már próbálkozunk mindennel, hátha... Régebben mi is Advantixot, utána meg Prac-ticot használtunk, de minden hónapban jópár darab kullancsot szedtünk ki belőle. Akkor is megírtam ide, hogy a mecseki nyaraláskor volt olyan nap, hogy 30 kullancs volt a termés. Szeptember óta viszont csak a Scalibor volt rajta és eddig 0 kullancs (csak egy szárazat találtam a szőrében fésülés közben). Igaz, azóta a hegyekben nem is voltunk, csak itt az alföldön. Azért nem akarom elkiabálni, majd látjuk mi lesz idén.

 

A kiscicánk meg ma este túlesett az ivartalanításon, még éppen időben, mielőtt a kérők megjeltek volna. Itthon kómásan eltántorgott Floydig és ráfeküdt a farkára:

 

És egy kis nosztalgia. Pont 2 évvel ezelőtt:


Előzmény: beachsurfer (26615)
leoland Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26619

Az én tapasztalataim alapján két dolog van, ami alapján az alaptermészetet meg lehet jósolni, ami persze, ahogyan Te is írrtad, javítható, alakítható, csak némely egyedeknél nehezebben, míg másoknál könnyebben.

 

Ami a két fontos alap tulajdonság egy almon belül az a dominancia kialakulása a másik pedig a nyughatatlanság, kötözködés a többiekkel, az állanóan kitörni vágyás.

 

Floyd túl azon, hogy a mindössze 3 főből álló almon belül egyétrelműen falka vezér lett a 6.-7. hét végére és mindemellett ahogyan írtam, nyughatatlan, erőszakos kiskutya volt. Míg a másik kettő könnyebben kezelhető, simulékonyabb volt, addig Floyd nem volt az a kifejezetten bújós kiskutya és állandóan terrorizálni próbálta a másik két tesóját. Ezeket a tulajdonságait megtartotta felnőtt korára is, tehát domináns, Alfa hím vált belőle és e mellet hyperaktív is, (szegény Andrisék!o)

 

De szerencsére a lehető legjobb helyre került, Andriséknál kiélheti a mozgás igényét, mert rengeteget kirándulnak, sétálnak közösségbe mennek Floyddal, aki ezt eszméletlen módon igényli is.

Én, amikor láttam, hogy milyen kis energia gombóca kiskutya, próbáltam Andrisékat rábeszélni egy nyugodtabb kutyára, de Ők ragaszkodtak Floydhoz, ami, most utólag kitűnő választásnak bizonyult, mert a másik kiskutya, aki választható lett volna, Félix, sokkal de sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb volt és lustább kutya lett. Ráadásul egy idős házaspárhoz került, akik igaz, hogy sokat sétálnak, de lényegesebben kevesebbet mozognak, mit Andris és Petra. Náluk Floyd valószínűleg nem érezte volnai lyen jól magát, mint a két fiatallal.

 

Kicsit elkanyarodtam a kérdésedre adandó választól, ...szval lényeg, hogy nagyjából ilyen szempontok szerint lehet sejteni, hogy melyik kiskutya milyen irányba fog indulni és milyen gazdihoz illik jobban.

Előzmény: Snapszli (26612)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26618

Micsoda művészi fotók! Ezüstfák...  aranykutya... :o) Nálam a pálmát az "esti" kép viszi.  Megjegyzem, én már idei smaragd-képeket AKAROK  látni!!! :o(((

(És most ígérem eldugultam mára. :oI  )

Előzmény: beachsurfer (26615)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26617

Köszi! Nagyon tetszett! Érdekes, kedvem lenne kipróbálni, bár sztem mi már kissé kinőttük :o(  :o) Meg persze nem nálunk született és nem is tervezünk ilyesmit, de mint leendő gazdi, biztos érdekelne a dolog, ha a tenyésztője foglalkozik ezzel a teszttel. Azért azt is tudom, milyen nagy munka ez, és egy idő után hajlamos az ember elsiklani fölötte. Kivéve aki nagyon elhivatott. Kalapom emelem előtte. :o)

(Másnál is sz@rakodik a válaszablak? Vagy csak én vagyok kitüntetve? Kissé bosszankodom h többszöri nekifutásra sikerül csak beleírnom. )

Előzmény: Floydi (26614)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26616

Jaaa! :o)  Oké, mi nem ilyesmit, hnem adventix cseppeket szoktunk használni.

Előzmény: Kis Alfi (26613)
beachsurfer Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26615

Hello

 

Mi is használjuk szezonban a Frontline mellé(sajna Adventixtől vakaródzik,pedig az olcsóbb is,többet is tud)

Novemberben vettem le róla,lejött a buksi fejéről,könnyedén,pedig sokat nőtt a fél év alatt.

 

Ha már erre járok:

 

Tegnap csodálatos napra ébredtünk!

-12 fok,szikrázó napsütés,zúzmara mindenhol.

Nem hagyhattuk ki!Reggeli után azonnal séta a külső körletben.

Mire vissza értünk,befelhősödött-jó hogy nem késlekedtünk!

Előzmény: Floydi (26609)
Floydi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26614

Nem válasz a kérdésedre és nem is tőlem kérdezted, de ez érdekes lehet! Nekem legalábbis az:

http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5706

http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=5712

 

És a lényeg:

http://www.bulawayobaobab.hu/kolyokteszt.shtml

Előzmény: Snapszli (26612)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26613

Ez kullancs elleni nyakörv....:-)

Előzmény: Snapszli (26611)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26612

Szia Leoland!

 

Szöget ütött valami a fejemben arról amit Floydi írt, hogy ti előre megmondtátok h nem egyszerű eset a kutyájuk. (Szabadon fogalmazva, de gondolom értitek mire gondolok.) A kérdésem az lenne, már jó kis tapasztalattal a hátatok mögött, mennyire lehet kikövetkeztetni egy piciről, hogy milyen lesz nagy korában az alaptermészete? És a jóslások mennyire jönnek be? Tudom, sokminden múlik a nevelésen, körülményeken is, de tapasztalatom szerint nagy hányadban az öröklött tulajdonságok dominálnak. (Ez természetesen nemcsak a kutyákra, hanem emberekre is értendő.) Természetesen érdekel mások tapasztalata is.  

Előzmény: leoland (26602)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.31 0 0 26611

:o)

Sztem vedlés után talán nem lesz egy darabig ilyen gondod. Nem ismerem ezt a fajtát, de mi sima ritkaszemű láncos fojtónyakörvet használunk, illetve ő, mert állandóan rajta van.

Előzmény: Floydi (26609)
Csomós Creative Commons License 2011.01.30 0 0 26610

Nem olvastam könyvet csak személyes tapasztalatokra támaszkodom

Floydi Creative Commons License 2011.01.29 0 0 26609

Használ valaki Scalibor nyakörvet? Mi szeptember óta használjuk, most cseréletem le. Lehetséges, hogy idővel rövidebb lesz? A régi, amit kidobtam már csak 60 cm hosszú volt, míg az új tényleg 65. A 65 is igencsak passzentos, de a régi már kifejezetten szoros volt. Kíváncsi volnék, hogy ekkora szórással gyártják, vagy tényleg lehetésges, hogy havonta 1 centit összemegy?

Floydi Creative Commons License 2011.01.29 0 0 26608

Az lehet, hogy csak nagyon aggódsz, de így neten keresztül senki sem fogja tudni megmondani,hogy van-e alapja az aggódásodnak. Amúgy a kiskutyák ilyenek. Néha nyüszítenek, ugatnak, rohangálnak.

 

Semmit sem muszáj, a kutyaovi is csak egy lehetőség. Azért javasoltam, mert úgy érzem, hogy szükséged lenne egy kis segítségre. A kutyák többségét nem viszik se oviba, se iskolába se sehova. Rajad múlik, hogy mit szeretnél elérni és hogy ehhez milyen segítséget veszel igénybe. Mindenesetre ez nem "hány alkalom", hanem átalában 3-7 hónapos kora közöt lehet menni hetente akár többször is. Utána lehet elkezdeni a kutyaiskolát.  Ha nem tévedek, ez még közel is van hozzátok: http://kutyasuli.hu/kutyaovi

 

Kérdezhetek én is? Milyen kutyás könyveket olvastál eddig? Javaslom Korom Gábor - Neked ugatok! című könyvét, ebben a kezdő kutyásban felmerülő alapvető kérdésekre találsz válaszokat. Tehát ilyen kérdés - válasz jellegű könyv. A másik pedig amit Snapszli is ajánlott:

http://www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia

Előzmény: Csomós (26605)
Floydi Creative Commons License 2011.01.29 0 0 26607

Köszönjük a kedves szavakat, nagyon jólesik és aranyos vagy, de azért ne túlozz! Nincs még olyan nagy tapasztalatunk. :)

Való igaz, nem egyszerű eset a Floyd, de Te előre figyelmeztettél minket, úgyhogy nem panaszkodhatunk. Lehet, hogy jó is kapásból a mélyvízben kezdeni, így a következő kutyánál már talán könnyebben vesszük az akadályokat. Mi kezdetektől fogva szerettünk volna vele iskolába járni mindentől függetlenül, de jó iskolát választani sem teljesen triviális, ezért 10 hónapos korában eldöntöttük, hogy váltunk. Azóta valóban látványos és folyamatos a fejlődés, de akik emlékeznek rá, hogy mit művelünk a kiállítások előtt a várakozás során azok tudják, hogy van még min dolgozni! :) Akik nem tudják, azok kedvéért leírom: Ha valahol vagyunk akkor "akció van" és Floyd nem képes nyugton ülni a fenekén, mint ahogy a többi kutya. Ha nem csinálunk valamit, akkor elkezdi mondani, hogy "hé, gazdi, haladjunk már, történjen már valami, engedj oda többi kutyához vagy sétáljunk vagy akármi, de ne álljunk itt egyhelyben!" Mindezt ugatva. Már ezen is dolgozunk, remélem hamarosan lesz látható eredmény is! Kicsit hiperaktív kutya, de csak akkor, ha épp nem kell dolgozni. Amint feladat van, rögtön visszavesz a lelkesedésből! Azért mi nagyon szeretjük ám!!! :) A mai kutyasulin nagyon elfáradt a fiatalúr, azóta alszik, hogy hazaértünk.

 

A februári nyomkövetés vizsgából lehet, hogy semmi sem lesz, mert fagyban nem lehet gyakorolni, márpedig legalább heti két-három alkalommal kellene nyomkövetni ahhoz, hogy felfejlődjünk a kívánt szintre a hátralevő 3 hét alatt. Sőt, ha a vizsga napján fagy lesz, akkor úgy ahogy van elmarad az egész. De végülis nem ez a lényeg, hanem az együtt, hasznosan eltöltött idő, és hogy a kutya szereti csinálni!

 

Gyorsan eltelt ez a 2 év. Félixet simizzétek meg helyettünk is szülinapja alkalmából, ha mostanában találkoztok velük! :)

Előzmény: leoland (26602)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.29 0 0 26606

Természetesen!

Előzmény: Kis Alfi (26604)
Csomós Creative Commons License 2011.01.29 0 0 26605

A leonbergink szerintem furcsán viselkedik. Néha csak elkezd nyüszíteni valamikor össze vissza rohangál valamikor oda akarok menni hozzá megijed . Néha csak ugat. jó akkor igaz játszani akar. Nem lehet hogy depressziós lessz vagy van-e olyan kutyáknál egyáltalán. És muszály elvinni kutyaoviba. És ha igen akkor hány alkalomra minimum? Lehet csak nagyon aggódok?

Kis Alfi Creative Commons License 2011.01.29 0 0 26604

Az nem baj, ha ezt is használja valaki, de egyenlőre a petvetdatába mindenképp regisztráltassa kutyáját!!!

Előzmény: Beubabu (26603)
Beubabu Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26603
leoland Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26602

Annyira, de annyira büszke vagyok Rátok!!!!!!!!!!!!:))))))))))))

 

Ezelőtt kb. 3 évvel, amikor eljöttetek hozzám érdeklődni a leonbergerről,nem gondoltam volna, hogy hozzátok kell fordulnom, ha a kutya nevelésével kapcsolatban kérdésem támadna! Eszméletlenül nagy utat jártatok be ez alatt a 3 év alatt, azt kell mondjam, példaértékű!

Floydból, aki lássuk be, nem egy minta kutya, eléggé konok, nehezen kezelhető leonberger fiú, megpróbáljátok kihozni a maximumot, több szntű engedelmes vizsga van mögöttetek, most a nyomkövetést tanuljátok én meg csak kapkodom a fejem!!!

 

Bocs mindenkitől a kitérőért, de úgy érzem, ezt le kellett írjam!:)))

 

Továbbá had ragadjam meg az alkalmat és kicsit előbb, de mindenképpen elsőként köszöntsem a Marcali-szépe F almot, azon belül is sok szeretettel Floydot 2. születésnapján, ami január 31-én lesz!

Előzmény: Floydi (26600)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26601

:o)))

Elképzeltem, hogyan adtátok Floyd szájába a saját fülébe csavart ujjatokat. Persze ehez speckós kutya kell, mondjuk egy spániellel könnyebb, mint egy  német juhásszal. Persze a leok még erre is alkalmasak.

Erről jutott eszembe, a két leonk harapás erőssége sem egyforma. Emlékszem az első szép tisztára rágcsálta, nyalogatta a lábszárcsontokat, a Napóleon meg úgy eltünteti sicc-micc, mintha nem is lett volna. Egyedül a marhalábszárból hagy egy egészen kicsi csövecskét. :o)

Előzmény: Floydi (26600)
Floydi Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26600

"Szocializáció az az interakciós folyamat, amelynek révén a személy (ezesetben kutya) viselkedése úgy módosul, hogy megfeleljen a csoport tagjai által vele szemben támasztott elvárásoknak."

 

Magyarul otthon legfeljebb magatokhoz tudjátok szocializálni, amennyiben ti vagytok a csoport. Szóval mindenképp ki kell mozdulni vele, hozzá kell szoktatni a környezeti ingerekhez, zajokhoz, járművekhez, idegen emberekhez és állatokhoz. De legfőképp más kutyák közé kell vinni, mert egymástól is rengeteget tanulnak. Eközben meg kell neki tanítani azokat a szabályokat, amik a társas együttéléshez szükségesek. Erre való a kutyaovi. Szerintem, ha nincs túl nagy kutyás tapasztalatotok, akkor ne magatoktól kísérletezzetek, mert ahhoz, hogy a kutyát tanítani tudjátok, előbb nektek kell megtanulni a kutyák nyelvét! Ehhez kell a szakemberek segítsége. A kutyatársaság mindenképpen szükséges és megkerülhetetlen. De mint már korábban írtam, csak miután a kölyökkori oltási programja befejeződött!

Előzmény: Csomós (26599)
Csomós Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26599

És hogy lehet otthoni egyéni módszerekkel szocializálni a kutyust.?

Floydi Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26598

Jónak biztosan nem jó, hogy 6 hetesen hoztátok el, de ezen már nem lehet változtatni. A 6-8 hetes kora közti időszak nagyon fontos a szocializáció szempontjából. Többek között ilyenkor tanulja meg azt is az anyjától és a testvéreitől, hogy csak finoman szabad harapni. Persze ezt később nektek is gyakorolnotok kell vele, ha erősen harap, faképnél kell hagyni. Akkor megtanulja, hogy csak úgy van játék, ha óvatosan csinálja. Mi belecsavartuk a kutya fülébe az ujjunkat és azt adtuk a szájába. Így, ha erősen harapott, az neki is fájt. Gyorsan megtanulta, hogy nem szabad. A labradorokra szokták mondani, hogy puha harapásuk van, ehhez képest Floyd tavaly húsvétkor kivitt az asztalról a kertbe egy kifújt tojáshéjat úgy, hogy semmi baja sem lett a tojásnak!

 

Ahogy Snapszli is írta, a fajtatiszta leokölykök súlyára azt szokták mondani, hogy körülbelül annyi kiló, ahány hetes. (10 hét - 10 kg) Persze nem grammra pontosan és egyedenként is vannak jócskán eltérések. Viszont  a Ti kutyusotok keverék, így nem lehet tudni, hogy kitől mit örökölt. Valószínűleg nem a leó méretet örökölte, mert nagyon kicsi, de az csak később fog kiderülni, hogy mi lesz belőle. Ha probléma van a fejlődésével, azt az állatorvos úgyis jelzi, hiszen ilyen korban egyébként is kéthetente látnia kell a kutyát... A mozgásigénye megintcsak sokváltozós egyenlet, fajtánként de azon belül egyedenként is eltérő lehet. Majd látjátok, hogy mi kell neki, ha testileg és szellemileg is lefárasztjátok, akkor nem lehet baj.

 

Előzmény: Csomós (26596)
Snapszli Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26597

Úgy gondolom első sorban az egészségére kell eleinte nagyon odafigyelnetek. Megfelelő orvosi ellátás, tanácsok (oltások, egyebek) meg a minőségi kutyaeledel. Kipróbáltunk sokféle etetési módszert az évek során, és a legpraktikusabb és ellenőrizhető kaja a minőségi prémium tápok kornak és méretnek függvényében. Aztán ha minden ok és a doki is áment mond rá keressetek neki kutyatársaságot, mert tőlük olyant is tanulhat amit az emberektől nem.

Azt írtad lakásban tartjátok, de ez azt jelenti hogy nincs egyáltalán udvari rész? Mi vidéken, kisvárosban lakunk, jó nagy udvarral és nálunk a lakás tabunak számít az állatok számára. Nem azt mondom hogy sosem voltak bent, de nem jellemző, pláne a leonál. Mi nem vagyunk híve a lakásban tartott szőrös állatoknak, nem csak a higiénia szempontjából, hanem mert igazából szerintem nekik is sokkal egészségesebb a "szabadság". Persze tudom, nem mindenkinek adatott meg ez a lehetőség. Azt tudom, hogy keresztlányaimnak van egy panelban tartott beagle kutyusuk, aki szegény epilepsziás, sajnos. Nem tudom hogy ebben közrejátszik-e maga a kutyatartás vagy csak simán a divatos fajta "túltenyésztése", vagy akár véletlen is lehet.

Ha sokat mozogtok, kirándultok vele, pláne kutyasuliba jártok majd, mint Floydiék nagy esélyetek van egy jólnevelt, egészséges, szerető kutyatárshoz.

Előzmény: Csomós (26596)
Csomós Creative Commons License 2011.01.28 0 0 26596

És az mennyire baj hogy 6 hetesen hoztuk el. Milyen hátrányai lesznek. Kihat a felnőtt korára. Ja és hogy lakásban tartjuk de mint mondtam nagy mozgás lehetőséget biztosítunk neki nem fog kicsit "bekattani"?

Snapszli Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26595

Szia!

A kutyus súlyával kapcsolatban szerintem nincs összehasonlítási alap, még tán akkor sem ha ismert a vérében keveredő fajták kiléte. Ha vidám, egészséges, virgonc, akkor nagy baj nem lehet. A leonk kiskori súlyát nem tudom már, főként mert ha jól emlékszem 10 hetes kor körül hoztuk el (tenyésztő fiatalabb kutyát oda sem ad) és általában ők 10 kg körül vannak ilyenkor. Nem vagyok sem tenyésztő sem szakember, csak gyerek korom óta gazdi, és ő a második leonk.(Volt jagdterryer, német és skót juhász is előtte.)

A picik valóban nagyon szertelenek tudnak lenni és ez idő tájt tanulják meg anyjuktól, testvéreiktől mi az a gátolt harapás. Ami nem fájdalmas. Erre a tiéteknek sajnos már nincs lehetősége, de tőletek is meg tudja tanulni, ha rávezetitek. Jelezzetek neki határozottan ha fájdalmat okoz. (Ez lehet erősebb hangnem, egy kis grabancrázás, mindenesetre hogy kétséget kizáróan tudja miért kapta. (Ütni tios, és nem is értené meg, ezt figyelmetekbe ajánlom!)

Első gazdisok vagytok? Nagyon sok jó és olvasmányos kutyatartásról szóló könyv van a piacon. Még nem késő egyet-kettőt áttanulmányozni. A Jan Fennell-féle Hallgassunk a kutyánkra és Tanuljunk meg kutyául címűeket tudnám jó szívvel ajánlani, de a neten is találtok rengeteg hasznos információt.

Jó egészséget, sok-sok türelmet és szeretetet!

Előzmény: Csomós (26594)
Csomós Creative Commons License 2011.01.27 0 0 26594

Sziasztok leonbergi keverékünk a pár hozászólással ezelőtti kutya. 7 hetes 3,3 kg ez sok vagy kevés? És amikor elmegy vagy jön valaki nagyon izgatott lessz és le kell nyugtatni. És amikor játszunk egyre erősebbeket harap ezekkel mit lehet csinálni? Meg marad felnőtt korában?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!