Keresés

Részletes keresés

Pac Creative Commons License 2011.12.30 0 0 11188

ha lenne egy olyan opció a szavazólapon hogy "Egyik se" akkor valószínüleg a többség rájuk szavazna így kinyilvánítva a teljes politikai elit alkalmatlanságával kapcsolatos véleményét

 

De ha lenne ilyen, akkor hogy lenne tovább?

Megállapítaná az OVB, hogy a "Faszom belétek, köcsögök vagytok mind" kapott 3,2 millió szavazatot, így megnyerte a választást?

 

A demokrácia jelenleg intézményesült formája ezeket az embereket (az ún. passzív rezisztenciát) összemossa azzal aki magasról szarik bele az egészbe

 

Ez igaz.

Persze a szociológusok/politológusok/történészek/statisztikusok/elemzők és maguk a politikusok tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy minden választáson milliós nagyságrendű az "elveszett szavazat" azaz, akik nem tudnak kire szavazni.

Előzmény: Törölt nick (11182)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.12.30 0 0 11184

Ne keverj össze egy személyek közti választást egy egyszerű igen-nem típusú kérdéssel. Elég nehéz engem meggyőzni arról, hogy az "akar-e Ön belépnni az EU-ba" kérdésre akárcsak logikailag is adható "egyik sem" típusú válasz.

Előzmény: Törölt nick (11182)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.12.30 0 0 11181

Aki nem ment el, annak nem volt véleménye (tekintsünk el attól a nyilvánvalóan elenyésző kisebbségtől, aki valamely halaszthatatlan elfoglaltság, vagy más, hasonló elháríthatatlan ok miatt nem tudott szavazni, holott szándékában állt volna). Aki arra sem veszi a fáradságot, hogy elsétáljon a szavazóhelységbe, annak a véleményét, azt gondolom, célszerű figyelmen kívül hagyni.

Előzmény: Törölt nick (11179)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2011.12.30 0 0 11180

Ez számomra nehezen komolyan vehető érv, mivel aki nem megy el az önként lemond arról, hogy a véleményét figyelembe vegyék. Ennél a szavazásnál ráadásul még azt sem lehet mondani, hogy egyik jelölt sem tetszett, egy sima eldöntendő kérdésre kellett igen/nem választ adni.

Előzmény: Törölt nick (11179)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11179

"Ami meg az EU-t illeti: mi önként léptünk be az EU-ba (vmi 85%-os igennel)."

 

Ezzel szemben a valóság az, hogy a szavazásra jogosultak alig több, mint 1/3-a mondta azt, hogy csatlakozzunk az EU-hoz:

 

http://www.valasztas.hu/hu/onkval2010/47/47_0.html

Előzmény: Törölt nick (11177)
Ljungberg Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11178

http://atv.hu/cikk/video-20111208_szabo_laszlo

 

a témához, elég mókás :)

Előzmény: Törölt nick (11172)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11176

Rákérdezek: Lendvai Ildikót?

Előzmény: mr.Beer (11175)
mr.Beer Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11175

mifelenk azt beszelik valakit megdugott. De ez csak pletykaszinten kezelendo...

Előzmény: Törölt nick (11172)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11174

Ne haragudj, de nagyon el vagy szerintem tévedve ebben a témában. Én sem fújom kívülről az AB működését szabályozó minden jogszabályt de általában azzal kezdik, hogy eldöntik van-e egyáltalán hatáskörük egy adott ügyben eljárni. Ha nincs, megmondják miért nincs. Ha van, eljárnak. Egyedül olyan nincs, amiről Te beszélsz: hogy egy ügy eljut az AB-hoz de egyszerűen semmibe veszik.

A manyup ügy - amiről szó van - egyébként a megfelelő módon eljutott az AB elé, foglakoztak is vele, csak valahogy nem sikerült döntést hozni egy év alatt. Ó jaj, biztos egy sok száz oldalas, komplikált törvény volt. Ja, nem. Annyit kellett volna eldönteni, hogy az alapvető és alkotmányos emberi jogok közül melyikbe ütközik lenyúlni az emberek pénzét és kizárni őket az állami nyugdíjból miközben a járulékot (bocs, átcímkézve adót) továbbra is fizetik.

Én értem amit mondasz, még ha Te most a mögé is próbálsz bújni, hogy biztos nem értem. Én viszont arra kérlek, hogy vedd a fáradtságot, és ha már Mabi hajszálpontos leírása nem felelt meg, göngyölítsd fel saját magad, hogy miként jutott oda ez az AB ügy, hogy most egy klassz kis idei 2/3-os tv miatt 2 nap múlva a kukában végzi, gondolom sokadmagával.

 

Az, hogy ebben az ügyben eddig húzták és mégsem született döntés, az sokkal arcpirítóbb és pofátlanabb, mintha azt mondták volna már egy fél évvel ezelőtt, hogy ennél alkotmányosabb törvényt ők még nem láttak.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11173)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11173

Értsd meg végre. Teljesen mindegy miről van szó, a nem hozatal is tud kedvezőtlen lenni a proponent számára. Számomra teljesen megszokottá vált, de mégis nagyon gyakran mellbe vág az, hogy a - Te környezetedben használatos cimkéket használva - AB vagy Legfelsőbb Bíróság egyszerűen nem foglalkozik valamilyen üggyel, és meg sem indokolja miért. És ott vége van az ügynek...

Előzmény: _spyglass_ (11170)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11172

vannak közöttünk olyan, akiknek fontosabb a komcsik szopatása, mint egy normális jogrend betartása

én is rühellem akomcsikat, de amit a 2/3-ad címén művel a Fidesz, az mindenen túl megy

helyesebben az én inger küszöbömön már túl van

 

 

más téma:

 

valaki magyarázza már el mi a a baj a Lomnicival?

mi ez a nagy herce hurca  körülette

kitakarás, nem beszélünk róla, mintha nem is létezne?

 

túlságosan komcsi?

enyni a bűne?

 

de most komolyan kérdem.

Előzmény: _spyglass_ (11170)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11171

Bocsánat, alkotmánybírók.

Előzmény: _spyglass_ (11170)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11170

Tamás, nem vázoltam semmilyen homogén viselkedését az ügyvéd szakmának.

Az alkotmánybíróságban ráadásul nem ügyvédek ülnek, hanem alkotmányjogászok.

Ami pedig az álláspontom tarthatatlanságát illeti: egy szóval sem mondtam, hogy számomra kedvezőtlen döntést hoztak. NEM hoztak döntés. Remélem érted a különbséget. A hogyan nem hoztak pedig Mabi hsz-ben van.

Persze lehet védeni ezt a védhetetlent is, ahogy látom úgy is, hogy végképp fogalmad sincs arról hogyan és milyen úton jutott ide ez az ügy.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11169)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11169

Zárásként, csak annyit: a következő mondatomon volt a hangsúly. Ami kapásból a Te álláspontodat teszi tarthatatlanná.

 

Mabi listájához nem akarok hozzászólni, mert nem vagyok jogász és nem ismerem a hazai procedúrai lépéseket. Itt nálunk a hasonló szerv úgy, ahogy, és akkor dönt, amikor és amilyen sorrendben azt helyénvalónak tartja. Ha valami nagy horderejű, azt akár gyorsítottban is tárgyalhatja, vagy akár hónapokig is elrágódhat rajta. Az ügyvéd szakma általad vázolt homogén viselkedése felénk ismeretlen... gyanítom otthon is.

Előzmény: _spyglass_ (11168)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11168

Egyébként Mabi tökéletesen kimerítő válaszához még annyit tennék hozzá, a "Nem tudom milyen fejlemények, de nem is érdekes." rész elég hiteltelenné teszi minden megnyilvánulásodat ebben a témában. Ha nem tudod mi történik (vagy nem történik) akkor miért van ilyen markáns véleményed róla? 

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11163)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11167

Ezen biza nincs mit kijavítani.

Előzmény: Törölt nick (11166)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11166

Nem. Szerintem azt akarta mondani, hogy

 

1. ha egy intézkedésről nagyjából a jogot végzett emberek 99%-a számára nyilvánvaló, hogy alkotmányellenes és semmilyen módon nem védhető,

 

2. ha az AB esetében a tavaly év végi parlamenti döntésre eredetileg február közepére-végére gondolták a határozat meghozatalát,

 

3. ha ez a döntés húzódik-halasztódik, annak ellenére, hogy nyár elején már van egy tervezet, ami elkaszálja ezt az abszurd és felháborító döntést,

 

4. ha közben kiderül, hogy év végéig dönteni kell, utána minden folyamatban lévő eljárás megszűnik,

 

5. ha megy a lebegtetés, hogy talán idén még lehet döntés, talán december végéig megszületik az a határozat, ami normál esetben legalább háromnegyed éve meg kellett volna, hogy szülessen,

 

6. és végül ha ennek ellenére mégsem határoznak,

 

akkor ott gusztustalanul, gyomorforgató módon kilóg a lóláb.

 

Én azt gondolom, hogy erre célzott spyglass olvtárs, de biztosan kijavít, ha nem!

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11163)
mr.Beer Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11165

Egy termeket kiragadnek, pl az orolt paprikat braziliabol importaljuk..

Előzmény: Fradista Utazó (11160)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11164

bologató jánosok...

 

Nem kaszálta el az AB a nyugdíjállamosítást

A hárommillió magánkasszatag vagyonát államosító törvény rendben van. Januártól új eljárások indulnak.

Előzmény: Törölt nick (11144)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.29 0 0 11163

Nem tudom milyen fejlemények, de nem is érdekes. Azt akarod mondani, hogy ha esetleg valami számodra nem megfelelő döntést hoznak, akkor már nem függetlenül cselekedtek? Eh... :-(

Előzmény: _spyglass_ (11162)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.28 0 0 11162

az Alkotmánybíróság normálisan, a kormány óhajaitól függetlenül, végzi a feladatát

 

Mondjuk a mai fejlemények tükrében ez az állítás nem áll már olyan biztos lábakon.

Előzmény: Tamas(Ottawa) (11146)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.28 0 0 11161

Akkor jobb lesz, ha viselkedsz...

:-)

Előzmény: Fradista Utazó (11158)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.12.28 0 0 11160

Én azt gondolom, hogy ez a nemzeti gazdaságfejlesztés ilyen kis országban még soha, sehol nem vált be. Ezt megtehette egy olyan nagy ország, mint az USA, vagy Kína, de ilyen kicsik, mint mi is, nem. Már Németországnak is, amely pedig minden szempontból nagyobb és erősebb ország, előnytelen volna.

 

Magyarország egyébként momentán önellátó élelmiszerből. Nettó exportőrök vagyunk, azaz több élelmiszert exportálunk, mint amennyit importálunk. Nyilván a banán itthon sosem fog megteremni, meg a narancs, ha azt akarunk enni, azt máshonnét kell behozni, de ezeket bőven ellensúlyozzuk a kiviteli oldalon. Még a legrosszabb időjárású években is kb. egálban volt az élelmiszer-kivitel és behozatal.

Előzmény: mr.Beer (11157)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.12.28 0 0 11159

Haldernek a népszavázással részben igaza volt, ezt be is írtam a másik topicba.

Előzmény: mr.Beer (11157)
Fradista Utazó Creative Commons License 2011.12.28 0 0 11158

Jééé, már tudok ide írni. Nem tudom, ki csinálta ezt, de köszönöm.

mr.Beer Creative Commons License 2011.12.28 0 0 11157

Austin_Powers válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.28 17:01:03 © (478776)

Nem is olyan rég még úgy írta, hogy ide aztán soha többé, most meg fennhangon népszavázza a véleménnyel/információval rendelkezőket.

Előzmény: Fradista Utazó (478762)
mr.Beer válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.28 16:59:05 © (478775)

En mar reg mondom hogy le kell szarni az unios kvotakat, es beinditani a nemzetgazdasagot...

Par allami vallalat kell a buszgyartasra, egesz sor kis maszek beszallitoval, az orszagot onellatova kell tenni elelmiszerbol(itt lesz a legnagyobb harc), es egy rakas olyan intezkedes ami a mi javunkat szolgalja...

Előzmény: Fradista Utazó (478774)
Fradista Utazó válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.28 16:42:30 © (478774)

Nem akarok nagyon offolni, de lásd be, idehaza az embereket eléggé kevéssé érdekli, hogy a kormány nemzeti, vagy nem nemzeti. A határ másik oldaláról nagyobb ennek a jelentősége. Idehaza az emberek arról beszélnek, hogy 400 forint a benzin, és a jövő héten megint legalább 10 forinttal drágább lesz, hogy nem tudni, mi lesz az orvosokkal (nálatok ezt valamelyest megoldották néhány hete, de, gondolom, ott is eléggé komoly beszédtéma volt ez), hogy Budapesten naponta ötszáz busz romlik el a forgalomban, és arról beszélnek, hogy feburárban már el sem fognak indulni. Az embereket az érdekli, hogy 250 forint a svájci frank, akinek lakáshitele van, ma már ténylegesen kétszer akkora részeleteket törleszt mint 4 éve (és az árfolyam-emelkedés igazán a kormányváltás után indult meg), aki meg keveset keres, az sokkal több adót fizet ma, mint az előző kormányok idején.

Na, ebbe tedd bele a stadionunkat. Ebből egyszerűen nem lehet jól kijönni, aki nem elkötelezett fradista, azt sosem fogod meggyőzni arról, hogy ez jó így.

 

(Remélem, nem bántottalak meg, nem állt szándékomban).

Előzmény: mr.Beer (478773)
mr.Beer válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.28 16:35:39 © (478773)

igen, elismerem igazad van. de...

Nem a posztom megitelni hogy mennyire nemzeti erzelmu ez a kormany, de amint latom, tobbet tett most ebben a ciklusban a nemzetert mint az osszes az elmult 20 evben.

Egy-egy sportsiker elkepeszto modon meg tudja dobni a nemzeti ontudatot, igy orulok neki hogy ebbe az iranyba is invesztal az orszag...

Előzmény: Fradista Utazó (478772)
Fradista Utazó válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.28 16:20:15 © (478772)

Lehet.

 

Mindenki azt gondol az ügyről, amit akar. Szabad ország ez a mienk is, meg az a másik is, amelyikben te élsz. De azért ne lepődjünk meg, ha a korábbi Fideszoton mintájára lezünk mi még Fideszváros.

 

És még egy dolog: teljesen igaz a cikkben felhozott idézet. Én is azt gondolom, hogy igazságtalan volna, ha más klubok állami stadionban játszhatnak, mi meg nem. De egyrészt ez pont most, amikor gyakorlatilag mindenki arról beszél, hogy felmondanak az orvosok, hogy leáll a BKV, stb., tehát elég komoly a válság, ez eléggé rosszul jön le sajnos a közvéleményben.

Másrészt a 15 milliárdért új stadion, az nem magyarázható semmivel. Pláne nem mostanság, amikor nem jellemző, hogy a meglévő ne bizonyulna elég nagynak.

Előzmény: mr.Beer (478771)
mr.Beer válasz | megnéz | könyvjelző 2011.12.28 15:46:01 © (478771)

Nem itt folyik el a sok penz...

Előzmény: LBN.85. (478770)

Pac Creative Commons License 2011.12.28 0 0 11156

Szerintem ezt kéne mondani minden EU, IMF, WBC, IBF, WBA és FKgP szakértőnek is, aki idejön tárgyalni.

Előzmény: Törölt nick (11148)
_spyglass_ Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11154

Azon kívül, hogy az EU támogatások adósságcsökkentésre való fordítása valóban elég meredek ötletnek tűnik, nem tudom mi az ami olyan ordas nagy baromság lenne benne. Elárulod konkrétan mikre gondolsz?

Előzmény: Kevin (11139)
mr.Beer Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11153

No, ezért van elbaszva a világ.... Az helyett hogy otthon rendesen lepippantaná az urát, Hillary asszony is Orbánnak irkál...

 

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2011.12.27 0 0 11152

Hogy mik nem vannak?! Nem is hallottam még erről a csatornáról. Érdekes egy beszélgetés, na...

(ezt a linket kaptam karácsonyra, legyen min töprengenem... azt hiszem...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!