Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11251

Érdemes e egzisztenciák millióit romba dönteni, érdemes e mély szociális válságba, polgárháborús helyzet szélére sodorni, a szakadék mélyére taszítani egy országot, csak azért hogy a nemzetközi pénzügyi körök extraprofit igényét minden áron kielégítsük?

 

:)

gejzagyerek Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11250

Ragyogóak ezek a grafikonok, imponáló a fejlődés, de ezek azt nem mutatják valójában milyen árat fizettek az argentinok ezért. Érdemes e egzisztenciák millióit romba dönteni, érdemes e mély szociális válságba, polgárháborús helyzet szélére sodorni, a szakadék mélyére taszítani egy országot, csak azért mert onnan látványos a felkapaszkodás?

Csak egy kicsit rugaszkodjuk el a makrogazdasági mutatóktól, és úgy kérdezzük meg, egy átlag argentin valóban nyertese az utóbbi másfél évtizednek?

 

Előzmény: Törölt nick (11237)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11249
Soha nem nézek ATV-t, nem hallgatok Klubrádiót, és fogalmam sincs, kicsoda Róna Péter.
Előzmény: Törölt nick (11246)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11248

Nagy baj lehet,hogy ha már Simorral is leülnek tárgyalni. 

Válságtanácskozás Orbánnál?

Simor, Matolcsy, Fellegi és Varga tárgyal a miniszterelnökkel. Részleteket egyelőre nem tudni. Tovább »

forrás: Index.hu

bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11247

Az eddigi történések komoly esélyt adnak egy államcsődre. 

 

Előzmény: Törölt nick (11246)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11246

nézz kevesebb ATV-t , hallgass kevesebb Klubrádiót és ne figyelj Róna Péter szavaira sem

 

nem lesz itt államcsőd, gondolod hogy Orbánnak érdeke lenne az, hogy az ő ideje alatt ment csődbe Mo.?

 

egy életre kiírná magát a politikából  

 

 

Előzmény: Fradista Utazó (11243)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11244

Ezek a bankok a viszonylag kis osztrák gazdaságban meghatározó szereplők. A bukásuk magával rántaná Ausztriát, ha nem is csődbe, de a mainál lényegesen kedvezőtlenebb helyzetbe. 

Előzmény: Törölt nick (11241)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11243

A magyar adóssághegy igen nagy mértékben Ausztria felé áll fenn. Ha nem fizetünk, akkor ők bukják a pénzüket, és könnyen lehet, hogy bukik vele az egész országuk. 

Ahogy a görög államcsőd is lényegében nem Görögország miatt fontos, hanem a hatalamas görög kitettséggel rendelkező német és francia bankok miatt, úgy a mi helyzetünk is az elsősorban az osztrák bankok helyzete miatt aggasztja a pénzügyi köröket. Azt el tudnák viselni, hogy a pénzük egy részét elvesztik (volt rajtunk hasznuk szépen), de, hogy mindet, azt nem engedhetik meg maguknak. 

 

Persze korlátosak az eszközeik, ha az Orbán-Matolcsy tengely államcsődöt akar, akkor meg is csinálják. A görög és az olasz kormányt azért tudták leváltatni, mert mindkét ország vezetői inkább vállalták a saját bukásukat, mint az országukét. Talán voltak némi vízióik az államcsőd utáni helyzet és a lámpavasok összefüggéseiről, nem tudom. A lentebb talán Bendő által írt fél év véleményem szerint egy jelentős túlbecslése a rendelkezésre álló időnek. Talán, ha sikerül a jegybanki tartalékot átvenni, és adósságtörlesztésre fordítani, akkor lehet annyi, vagy úgy esetleg még tovább is húzhatják, az a kb. 30 milliárd euró nem kis pénz azért. A jegybanki tartalék felhasználása nélkül az országnak nincs fél éve hátra. 

 

Véleményem szerint a kormány most nehéz helyzetben van. Az szinte kilátástalannak látszik, hogy piaci eszközökkel fenntartsák a költségvetést. Az is látható, hogy az EU-IMF páros viszonylag kevés pénzt adna, és nagyon kemény feltételekkel, olyanokkal, amiket a mostani kormány csak nagyon durva arcvesztéssel vállalhat fel. Szóval vagy nagyon gyorsan kitalálnak valamit, hogy mégis visszavezessék az országot a piacra, vagy felállnak, és jó nagy betűkkek kiírják egy nagy táblára, hogy "Minket az IMF és az EU buktatott meg". Ez egy esély a politikai túlélésre, hogy a külföld áldozataként állítsák be magukat. Ha a helyükön maradva alávetik magukat az EU-IMF diktátumoknak, az a politikai halálhoz vezet. 

 

Bár ki tudja, Orbán eddig mindent túlélt, öt-hat alkalommal változtatott politikai irányvonalat úgy, hogy a hívei kitartottak mellette. Hátha sikerül még egyszer. 

Előzmény: bendeguz90 (11240)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11242

Szerintem Dobcsány főleg a két bankra (Erste, Rafi) céloz.

Előzmény: bendeguz90 (11240)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11241
Ausztria nem bukik bele de anyabankjaik (Erste, Raiffeisen Bank) nagyon könnyen belebukhatnak.
Előzmény: bendeguz90 (11240)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11240

Azt értem,hogy Olaszország bebukhat,de Ausztria? 

Előzmény: Törölt nick (11237)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11239

mindíg csak a megfelelő időintervallumot kell megtalálni

Előzmény: Törölt nick (11238)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11238

dehogynem nyertek az argentinok 

Előzmény: Total (11222)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11237

gejzagyerek olvass mielőtt véleményt formálsz

 

http://hvg.hu/velemeny/20110122_argentina_matolcsy_gazdasag

 

ezzel persze nem azt akarom sugallni, hogy nekünk államcsőd kell, mert azt nem engedik

 

ha becsődölnénk, akkor bukik velünk Ausztria, Olaszország még nagyobb bajban lesz, a közép európai térség gazdaságára is negatív hatással lennénk

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11236
Előzmény: Törölt nick (11235)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11235
Előzmény: gejzagyerek (11233)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11234

Pedig nem egy helyen olvastam olvastam én is,hogy a Fidesz csinovnyikok inkább örülnének egy államcsödnek mint hogy kompromisszumot kössenek pl. az IMF-fel. 

Előzmény: gejzagyerek (11233)
gejzagyerek Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11233

Ezt("az államcsődig kellene menni")  komolyan gondolni ellképesztő ostobaság. A legelvakultabb fidesz csinovnyikoktól is hajmeresztő. Mindennek tetejébe azt állítani, hogy végül is Argentína is megúszta " egy-két ocsmány évvel"  több mint durva csúsztatás. Legalább tájékozódjunk, ha kérhetem.

Egy arrogáns rezsim a saját eszetlen kivagyiságából akár még egy országot is képes a falnak vezetni. Szerintem bombázzuk Washingtont és Brüsszelt, vagy szálljuk meg Ausztriát, tökösebb és értelmesebb húzás lenne, és nem mellékesen a sikerre is több eséllyek kecsegtetne mint az utóbbi hónapok huszárkodása a világgal szemben.

Előzmény: _spyglass_ (11231)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11232

Akkor a "nálunk" volt csak zavaró.

Nem tudom, szerintem az EKB nem zavar sok vizet és ahogy az euro szénája áll, lehet soha nem is fog már.

Előzmény: Törölt nick (11230)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11231

Azoktól kérdezném, akik szerint az államcsődig kellene menni:

 

Tegyük fel, hogy megcsináljuk, nagy dolgot nem kell hozzá művelni, pár hónapon belül megvan. Utána mi lesz? Ez a remek, makroökonómiából színjelesre vizsgázó banda virágoztatja majd fel az országot egy csődből? Matolcsy fogja kitalálni hogyan építsük fel magunkat újra? Valahogy nem érzem bennük a megfelelő kvalitásokat... Vagy a csőd maradéktalanul elsöpri őket is meg az összes többi szélhámost? Ha ez utóbbira esetleg igen lenne a válasz akkor elgondolkodnék azon, hogy tényleg érdemes.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11230

Némi pikírt utalás volt az Európai Központi Bank szerepére a "függetlenség" kérdésében. 

Előzmény: _spyglass_ (11229)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11229

Nem tudom a smiley pontosan mire vonatkozik itt de ez alapvetően EU kritérium. Svájcnak megvannak a nyomós indokai és főleg a lehetősége távol maradni az EU-tól.

Előzmény: Törölt nick (11225)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11228

Fél év és jönnek a "szakértők", mint a görögöknél és az olaszoknál. 

Előzmény: Törölt nick (11226)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11227

nem lehet elintézni, hogy a Kari fa eltünjön végre a topik leírásból?

Előzmény: Total (11222)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11226

http://azenpenzem.postr.hu/

 

egy kis szösszenet az okos kis fidesznyikokról....

kb. azt csinálják, mint 2 éve, amikor a Szíjjártó meg a Kósa okoskodtak az államcsődről

most megint Szíjjártó volt oltári nagy ökör

 

nem hiszem el, hogy ezek enynire hülyék

 

 

ezek direkt csinálják!

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11225

Szerinted a Svájci Nemzeti Bank független a svájci kormányzattól, vagy ez csak nálunk kritérium? 

:)

Előzmény: Törölt nick (11224)
Total Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11222
Az Argentínok sajnos kurvára nem nyertek.
Előzmény: Törölt nick (11215)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11221

"Amúgy ha kérded és elmentem volna. Ha kell tovább is. Mint az argetínok. Egy-két ocsmány évük volt, de a végén nyertek."

 

Én is így vagyok vele, és ezért azt mondom, hogy ez a félmegoldás így a lehető legrosszabb. Mert vagy szopják le egyből az IMF-et és viszonylag jobb feltételek mellett nem kell borzolni a devizahitelesek idegeit sem (akik szerintem most még nagyobb szarban vannak, mint 2 éve), vagy akkor legyünk tökösek és mondjuk azt, hogy nem engedünk. De ez az öszvér megoldás... :-S

Előzmény: Törölt nick (11215)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11220

Meg lehet nézni, hogy a nemzetközi pénzlobbi mit tett, hogy Görögország és Olaszország ne menjen csődbe. Mindkettőnek az volt az ára, hogy elsöpörték a kormányt. Ha az Orbán-kormány nem mond le, hanem szembeszegül, akkor nem tudom, mi következne. Én speciel nem gondolom, hogy akkor is elengednék az adósságainkat, de lehet, hogy neked van igazad, és mégis. 

 

Nyilván azt senki nem tagadhatja, hogy Orbánék nem könnyű helyzetben vették át az országot (bár 2010 tavaszán lényegesen jobb volt a helyzet, mint egy évvel előtte, amibe végülis Gyurcsány belebukott). Tehát azt, hogy Orbán átvett egy virágzó gazdaságot, aztán tönkretette, nyilván nem állítom én sem. Ugyanakkor a gazdaságpolitikájuk szinte minden lépése a csőd felé mutatott, nem pedig a kilábalás felé, legalábbis én így látom. Ma sokkal rosszabb a helyzetünk, mint két éve, és ebben a Matolcsy-féle ámokfutásnak komoly szerepe van. 

Előzmény: Törölt nick (11219)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.05 0 0 11219

Valóban el kellett volna menni a végsőkig. Már egyszer kifejtettem, hogy a nemzetközi pénzlobbiank nem érdeke az államcsőd. Nem hagynák. Ezért kell elmenni az utolsó lépésig. Azonban ennek belpolitikai ódiumát úgy látszik nem vállalják fel. 

Lehet jobb lett volna. 

 

Amúgy nem értek egyet azzal, hogy a jelenlegiek hibája. Ha az nagy elődök nem tornásszák fel 80%-ra, akkor Vityáéknak sokkal több mozgástere lett volna, illetve nem tudták volna elérni a 330-as árfolyamot illetve a 10-es kockázati feláras papirat. 

Előzmény: Fradista Utazó (11217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!