Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70362

Én máshogy válogatok, ha új bort szeretnék kóstolni: szinte kizárólag 1-2 számomra meggyőző tájékozottságú, az ízlésemet valamelyest ismerő ember véleményére hallgatok.

Ilyenkor elmegyek az adott kereskedésbe és előadom, hogy éppen mire és milyen árfekvésben vágyom - ő ajánl minden elképzelésre 2-3 megoldást, lehetőleg olyat, amit még nem kóstoltam - azokat megveszem és lesz újabb 20-25 palack borom. :)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70361)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -11 1 70361

Itt a topikban ajanlottatok a vivinot és én nagyon megkedveltem.

Ez egy közösségi történet és nyilván sokan sokféleképpen ertekelhetnek egy bort.

Érdekes volt olvasni, hogy sok borszakértő profi, Parker, Jancis, pennin által felpontozott bor nem feltétlenül kapott magas pontszámot a vivinon. Azaz a közösség, a mainstream resze, egy kicsit másként értékelte.

Szóval megneztem a Decantalo parker pontos borait és kontrollcsoporkent átszurtem meg a vivinon.

Melleirtam az árakat és ennek a 3-nak a metszespontjabol igyekeztem válogatni.

Eddig bejött.-;)

A román recas pince solo quinta egy érdekes történet volt.

Nézd meg mennyi embernek ízlett!

https://www.vivino.com/solo-quinta-branco/w/1315295

 

Nekem nem lett a kedvencem, tényleg túlságosan populáris, ahogy a borrajongo forgalmazott, és nem elég hosszú a lecsengese érzésem szerint, legalábbis nekem.

Szóval ízlések és pofonok, meg szajizek, de hát ez a szép az egészben.

Amikor izgatottan várod felhontaskor, hogy na vajon mit fogsz kapni, mint a gyerek az ajándékot.-;)

Előzmény: Hepci (70360)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70360

A pontokról az jut eszembe, hogy imádom a borakadémikusság határáig kiművelt júzereket, akik pontokat adnak egy ilyen szájton. Elég elolvasni a leírásokat...

Majdnem olyan hasznos tájékozódni, mint egy blog, ahol kizárólag ingyenborokat kóstolnak.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70357)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70359

Ha Bortársaság és nem sajnálod a zsetont, kóstold meg Bott Frigyesét is.

Előzmény: Törölt nick (70356)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70358

Kóstoltam több évjáratot, a stílus konstans (délszaki-nyalós-gazdag-alkoholédes), és nekem nem jön be.

Valamint - bár ilyet nagyon nem szívesen írok le, ellentétben egyesekkel - olyan műbor-érzetem van vele kapcsolatban.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70357)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -11 0 70357

Ezek szerint te már kostoltad és neked nem jött be?

 

Jó pontokat kapott, persze tudom, hogy nem pontot iszunk.-;)

 

https://www.vivino.com/pannonhalmi-apatsagi-pinceszet-pinot-noir/w/1214251

Előzmény: Hepci (70355)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70356

Valamelyik ajánlatodat megkóstolom majd, köszi. Érdekes, hogy nekem a pn teljesen kimaradt eddig.

Előzmény: Hepci (70355)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70355

A PAP-pinót szerintem felesleges megvenni... inkább tegyél hozzá egy kis pénzt és vegyél Etyeki Kúriát, vagy kicsit több pénzt és Luka Enikőt, ha már Bortársaság.

Előzmény: Törölt nick (70352)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -10 0 70354

Kösz, megnéztem.

A pincenel kaphato a 2018-as évjárat.

Érdekes, hogy a 17-es 7300 Ft volt, a 2018-as pedig 5000-ert van kínálva.

Vajon gyengebb évjárat?

Előzmény: Törölt nick (70352)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70353

A Tornai tuti nem szar, bár újabban kissé visszafogták a prémium sorozat beltartalmát - korábban valószínűleg túl közel esett a dupla ennyibe kerülő top selection-höz.

Előzmény: Törölt nick (70351)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70352

A veszprémi Borzsongóban láttam Pannonhalmi pinot-t, évjáratra sajna nem emlékszem...

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70350)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70351

Günzer T., Portugieser 2018 - érdekes, kissé földes-istállós illat, aztán ízre egy nagy SEMMI! Ennyire üres, tartalmatlan, szó szerint semmilyen bort nem ittam még életemben. A Durbincs sógor nevű alsópolcos se volt ekkora átverés. Ez egy illatosított, üres, alkoholos víz. A baz+ kategória. Hogy van pofája valakinek egy ekkora semmit lepalackozni, ráírni a nevét, és polcra tenni????! 1200 volt Lidl-ben, de én vagyok a hülye, h levettem egy villányi portugizit egy diszkontban.

 

Ugyanonnan Légli Kislak chardonnay 2018 - hát, én tisztelője vagyok a mesternek, de lehet, nem véletlen, hogy a lidliben árultatja. Nincs baja, de... 3p...

Vettem még ott Tornai prémium juhfarkot, ha az is szar lesz, felborítom a lidli borospolcát.

 

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -10 0 70350

Tavasszal, nyar elején volt a BT-nel forgalmazva.

Mivel egy ikon és gondolom korlátozott a mennyiség maximum 6 palackkal lehetett egy embernek rendelni.

Később már csak 2 palackkal és elég gyorsan ki is futott.

Nem volt olcsó, én kettővel rendeltem.

Azután a bajai borfeszten nyár közepén volt alkalmam megkostolni a pince standjánál és ott elvileg lehetett volna venni is. Annyira emlékszem, hogy komoly darab, egy decibol már mákos fejjel ennél többet nem tudtam.

De majd kényelmesen megkostalgatom. Én még soha nem ittam egy évjáratbol.sem ez kész az első.

Egyébként a hétvégén Szegeden lett volna alkalom kóstolni a 2017-es pinojukat. Azt sem fogalmazzak már sehol, se pince, se BT, de elvileg akkor meg is lehetett volna náluk mármint Szegeden a standnál, venni.

Az sem volt olcsó, de annak is jó híre van.

De kihagytuk, mert a terv az volt, hogy a 3.napon jönnek majd a vörös kóstoláson, de addigra tele lettünk savval és inkább semmit sem ittunk.-;)

 

Előzmény: HDO (70349)
HDO Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70349

Szerencsére lesz még alkalmam visszakóstolni, mert a baráti körből más is rendelt. :)

 

Pannonhalmi Infusio...év végére van betervezve, hogy összevetjük az utolsó négy évjáratot. :) Sajnos a 12-es és 13-asból az utolsó palackokat fogom bontani. :(

Honnan sikerült amúgy szerezned? Legutóbb (pár hónapja) már a pincészetnél sem tudtak adni. :(

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70344)
bajnár Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70348

Véletlenül kísértetiesen emlékeztet és összefüggésbe hozható egy más témában tett állításommal. A ma kielemzettek tükrében valóság-igazság-skálán hol helyeznéd el ezen állításodat (mármint hogy függetlenül az előzményektől jegyezted meg, amit)?

 

Akkor 50%-ban már egyetértünk, egész jó. A második részére vonatkozóan számomra két eshetőség maradt. Ha valóban így gondolná, akkor erőteljesen hadilábon áll a realitással és a tényekkel. Számomra ellenben - netes aktivitása kapcsán - egy másik kép rajzolódik ki. Nemrég pl. azt mondta, nincs kedve és ideje foglalkozni velem, méltatni alantas személyem. Ehhez képest azért előfordult már párszor ennek az ellenkezője, többnyire akkor, amikor úgy érezte fogást talált és lehetősége nyílik egy kis diszkreditre. Szintén emlékszem még a múltból, hogy rendre ugyanezt tette a vele többnyire azonos pályán mozgó szinte összes kereskedővel, dobálta két kézzel a sarat. A régi művalkeszen és egyéb blogokon is jellemzően a vonzáskörén kívül eső borok méltatásától prüszkölt, mondhatni azokat diszkreditálni járt oda, megmondani ki mennyire van eltévedve. Ezekből semmiképp se egy egyenes és hiteles ember képe rajzolódik ki számomra, a tévedés jogát fenntartva természetesen.

Előzmény: BZoltan (70308)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70347

Nincs téma, amiben ne lenne tartalék. :)

Ebből is nyilván minimum habilitálni lehetne, és közben be lehetne vakolni az éppen ellenérdekelt arcokat.

Előzmény: naivkezdo (70346)
naivkezdo Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70346
Azért lehetne arnyalni meg ezt, eleve a témában is rengeteg tartalék van.
Előzmény: Hepci (70345)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70345

O.K.

Erre nem gondoltam.

Előzmény: kifli (70339)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -10 0 70344

Itt meg kapható és ha ennyire jó akkor lehet, hogy ezt a pénzt is megéri.

 

 

https://www.borkinalat.hu/borkep.php?it_id=2962

 

 

Én majd meg meggondolom mert már elég jól betankoltam.

Pannonhalmi infusion, nekem is jön lassan pár palack pitacum a borszerdarol, sok spanyol vörös.

készülök a télre és gyujtogetek.-;)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70342)
HDO Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70343

Persze-persze vicc volt az "off", csak végigolvastam az utolsó oldalt, és meg kellett néznem, hogy valóban jó topikba kezdek-e írni. :)

 

Igen, az őszi borszerdán zsákoltam. Legjobb tudomásom szerint ekkor debütált náluk is, meg a testvéroldalukon is. Annyi azért kiderült, hogy nem közvetlenül szerezték be, hanem a Heinemann Testvérek Kft-től. Viszont úgy látom, hogy már náluk sincs. :( 

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70342)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -10 0 70342

Amúgy pedig nem off.

Ez az igazán on téma, nekem mindenképpen.

Csak szoljal hamarabb!-;)

 

Előzmény: HDO (70340)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -10 0 70341

A most őszi borszerdan vetted?

Mert már nem forgalmazzák.

Tényleg jó erzeked lehet ha így belenyultal.

Ezt a bort a vivinon 4-re értékelte több, mint 2000 ember.

Tehát nem csak neked ízlik.

 

https://www.vivino.com/silk-spice-red-blend/w/4843593?year=2017

 

https://borbolt.hu/silk-and-spice-2017/t/12545

 

2000-ert ez valóban bestbuy lehetett.

Előzmény: HDO (70340)
HDO Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70340

[off]

Az egyik nagy online bolt borszerdás akciójában rendeltem egy számomra ismeretlen portugál vöröset. Silk and Spice 2017. Szeretek kísérletezni, tökismeretlen borokat utánajárás nélkül megkóstolni. Összességében elmondható, hogy jobb találati arányom van, mint korábban a művalkeszes besztbáj ajánlások után beszerzett borokkal. Na, szóval ez a portugál. Azt hiszem, ennyire még nem nyúltam bele. Hogy egy (akcióban) 2.000Ft-os bor ennyire összetett legyen az első kortytól az utolsóig, konkrétan megdöbbentett.

Megint csak azt tudom mondani, hogy bárcsak ilyen szinten lenne ebben a szegmensben a magyar borok nagyobbik része.

kifli Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70339

pl kegyes hazugság

 

pl nem mondjuk meg egy kisgyereknek, hogy a szomszéd kutya/cica meghalt

Előzmény: Hepci (70335)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70338

Mondjuk amikor a tiszaugi diszkóban azzal kábítottunk, hogy a FarkasBeci a nagybátyánk azt alapvetően jószándék vezérelte, de mégiscsak megtévesztés volt :D

Előzmény: Hepci (70335)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70337

Na ezzel meg is fogtam apukát :)

Szerintem a kislány szándékos félrevezetéssel nem mondott igazat, mert vagy felakarta apukát bosszantani, vagy megakarta nevettetni, ennyi!

Előzmény: kifli (70334)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70336

Inkább a viszkis üvege gurult el... Amúgy teljesen fel tudom magam húzni, hogy nemzetünk nagyjai miért nem tudnak mondjuk tokaji aszúval alkoholisták lenni? Annak legalább lenne imázsértéke. De nem ezek a takonygerincű lumpenek mindig valami szar kommersz szesszel lesznek alkeszok.

Előzmény: Hepci (70331)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70335

Tudom, te vagy a jogász... de miként lehetne jóindulatú a félrevezetési szándék?

Előzmény: kifli (70334)
kifli Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70334

Ha rosszindulattal párosul a valótlanság, akkor hazugság - írod

 

szvsz, ha szándékossággal párosul, a félrevezetés szándékával, akár jó akár rosszindulatú szándékról beszélünk, akkor valósul meg hazugság.

Előzmény: Hepci (70333)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70333

A nem igaz szinonímája a valótlan - csatlakozom a hétdanos somlói szájkaratistához. :)

Ha rosszindulattal párosul a valótlanság, akkor hazugság.

A nettó faszság véleményes - én akkor gondolnék ilyet egy valótlan állításról, ha különlegesen ellenszenves szövegkörnyezetbe ágyazva tette egy különlegesen ellenszenves arc.

Előzmény: Jocó0423 (70326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!