Keresés

Részletes keresés

Goldman Emma Creative Commons License 2001.07.12 0 0 99
Nem lehet, hogy az egyházi házasság tényére vonatkozik? Tehát hogy nem kötöttek polgári házasságot, csak egyházit. (Atájt vezette be Wekerle a polgárit, nem?)
Előzmény: Marx haza (98)
Marx haza Creative Commons License 2001.07.12 0 0 98
bocs, egy szó kimaradt...
megoszlása érdekes megyénként
Marx haza Creative Commons License 2001.07.12 0 0 97
Nem, nem... Ez a neve helyén áll, a foglalkozásnál azt hiszem, htb. volt (ami világos).
Maga az anyakönyvi bejegyző is idézőjelbe tette a kifejezést, tehát a századfordulón is "kissé szokatlan", de nyilván értelmezhető volt ez a kifejezés. Mit jelent, ez továbbra is kérdés...

Nem is emlékszem, hivatkozott-e valaki a http://www.bogardi.com/gen címre, különösen az ipari és kereskedelmi jegyzékben szereplők térképi megoszlása megyénként. Sajnos, csak az említett, akkori "yellow pages" tartalma van feldolgozva, így a földművelődéssel vagy éppen semmittevéssel (grófkodás, stb) foglalkozókról nem ad tájékoztatást, de így is nagyon tanulságos.

Előzmény: kerub (95)
Nerdy Creative Commons License 2001.07.11 0 0 96
Sziasztok!

Sajnálom, hogy csak most találtam Rátok.
Én már évekkel ezelőtt nekifogtam a családfának, el is jutottam valameddig, aztán beleuntam. De most ismét nekilátok. Az 1700-as évek végéig elég széles körben megvannak az adatok.
Én kikérdeztem a családból az összes idős nagynénit, rokont, hogy ki mire emlékszik, meg előkerült egy csomó régi irat. (költözködéskor).
Most végigolvastam amiket írtatok és csak gratulálni tudok, hogy sokan már milyen messzire vissza tudtatok menni. Az ajánlott lelőhelyeket mind meg fogom nézni, szükségem van rájuk.

További jó kutatást mindenkinek.

Nerdy

Előzmény: kerub (95)
kerub Creative Commons License 2001.07.11 0 0 95
Házi= Háziasszony
Földb= földbirtokos
stb
Előzmény: Marx haza (94)
Marx haza Creative Commons License 2001.07.11 0 0 94
Üdv a szakértőknek!

Szintén családfa-keresésben utazom, még kezdőként... A dédszülőknél találtam olyat, hogy a mama neve Sxxxx "Házi férjezett" Nxxx Jánosné (lehet, hogy nem Házi, hanem Hári, elég cirkalmas betűkkel volt. Bocs az x-ekért, privát adat ;-)

Szóval mit jelenthet ez a név? Máshol rendesen a leánykori név szerepel (1896-1903 közötti időszakban találtam ezt, több rokon születésénél)

kerub Creative Commons License 2001.04.30 0 0 93
trollcsi!

http://www.genopro.net
Itt találod és letöltheted a családfa szerkesztő progit amivel a elmondott korlátokat átlépheted.
A Program ingyenes viszont egy internetes reklámoldal be eszi magát a IE alá és kínálkozik feszt.

Üdv: Kerub.

Előzmény: trollcsi (92)
trollcsi Creative Commons License 2001.04.28 0 0 92
Sziasztok őskutatók!
Annyira élvezetes ez a fórum, hogy magam is nekiálltam a család felkutatásának. Most 1850 körül járok, de a genealogy.com-on csak negyedízigleni ősőkig tudom közzétenni az öszegyűjtött információimat, valamint a testvéreket, másodfeleségeket sem képes kezelni. Nincs valami más hely, ahol nincsenek ilyen korlátozások?
kerub Creative Commons License 2001.04.25 0 0 91
http://www.arcanum.hu/gesta/lpext.dll/nagyivan/1?fn=main-h.htm&f=templates&tc=toc&2.0

A Nagy Iván féle könyv összes kötete megtalálható itt!

kerub Creative Commons License 2001.04.24 0 0 90
Ez a genopro egészen jó játék köszi!
kerub Creative Commons License 2001.04.23 0 0 89
http://www.familysearch.com/Eng/Search/frameset_search.asp

Ez a Fedélközi utaslista a DAD-ból ingyen kutatható , nagyon jó.

Kerub

Radix Creative Commons License 2001.02.01 0 0 88
A magam reszerol egy apro hirrel jarulnek hozza az eleszteshez. A Teszt Magazin 2001. januari szama kozol egy cikket a csaladfakutatasrol. Szepen ossze van szedve nehany altalanos tudnivalo, es tobb profi kutato(iroda) is szerepel az osszeallitasban, tablazatba suritve.

Akinek kedve van, es teheti, nezze meg.

Udv!

Radix.

Unikornis Creative Commons License 2001.01.28 0 0 87
Bizom benne, hogy ez a fórum egyszer ujból
életre kel.
Addig is ajánlom a legújabb - a mormonok által ingyenesen terjesztett - kitünő programot:

http://www.ldscatalog.com/cgi-bin/ncommerce3/CategoryDisplay?Krypto=0xTbhRcOn6d2ypSTFtyq6qPjT%2FVrsqAumYjNqwQ7di8l9Xm56%2BvSXoRdhdQdXuaz00T5ksVC84TfglB40xm6%2BGj91o7CNxYgg1Q2Tum6qm0ED%2FTCkwEzdqvpPGm%2BldOq%2Fd2FSmiWEFuw8rSTcppOAvin6smVYPB7nP%2FwLn%2FLZViscRYnJE6wsbuNZfVTWBYJu7slb0QmogyTmHpoXjm1eMwci%2B7L43NVb11eitSBcDpCsczLUYpSWw%3D%3D

A véleményeket várom ide, vagy magánba!

--Géher Ferenc--
geher@mail.datanet.hu

Edison Creative Commons License 2000.11.06 0 0 86
retix

" Családtörténeti útmutatót a Magyar Országos Levéltár honlapján olvashattok. "
Ez a webcim nekem sajnos nem mukodik, illetve sehova nem jutok tovább arról az oldalról, amelyiken a levéltár épulete van.

Edison

Előzmény: retix (78)
Ril Creative Commons License 2000.04.18 0 0 85
Megjott, koszi, holnap jelzek.
Előzmény: RebeccA (83)
Ril Creative Commons License 2000.04.18 0 0 84
Koszi!
Bepottyant.
Holnap fel is installalom.
Előzmény: RebeccA (83)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.18 0 0 83
Neked is masodik cimre progistul. Remelem becsapodott.
Előzmény: Ril (77)
retix Creative Commons License 2000.04.17 0 0 82
kilgoretrout:
1. retix, ha kérhetném, ezt más topicban, ahol egyébként te is megfordultál, már sikerült érvényesíttetnem. :-)
2. Idegesnek tűntem volna? Rossz a hallásod.
Szemezgető tanácsokat adtál a családkutatáshoz. Az általam említett oldalon viszont egész részletes és sok irányú tájékoztató van a családkutatók számára. Bocs, hogy felhívtam rá a figyelmet. Megjegyzem, ha az emilcímemet - a hivatalost - tudnád, talán megértenéd, miért mondtam, hogy "szóljatok nekem". Ez nem kizárólagosság volt, hanem lehetőség. Inkább te reagáltál kissé idegesen. :-)
De, hogy Pósalaki bácsit idézzem: ugorgyunk.

Így megy ez. Valójában.

Előzmény: kilgoretrout (80)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.04.16 0 0 81
Rebeka,

én örültem, hogy segíthettem. Máskor is. Ígérem, hogy néha ezeken az oldalokon is közkinccsé fogok tenni hasznos információkat, amelyek a kutatást megkönnyítik.

Szevasz.

Előzmény: RebeccA (76)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.04.16 0 0 80
Kedves Retix,

„...ha van kérdés szóljatok nekem.” Nem kívánok konkurenciád lenni. Ezt csak megnyugtatásként közlöm... Kár volt ennyire idegesen reagálnod...

Így megy ez.

Előzmény: retix (78)
simson Creative Commons License 2000.04.16 0 0 79
Ez biza csak offline munkát tesz lehetővé. Arra még várni kell, hogy a neten keresztül otthoról végezhessünk kutatást. Én megvárom azt, van még időm. :)
Előzmény: retix (78)
retix Creative Commons License 2000.04.16 0 0 78
Családtörténeti útmutatót a Magyar Országos Levéltár honlapján olvashattok. Ugyanitt interneten elérhető 3 adatbázist is találtok, ajánlom ezek közül az anyakönyvek adatbázisát. Minden, a mai Magyarország területén található település valamennyi fennmaradt anyakönyvét kutathatjátok itt mikrofilmen, 1895-ig (utána bevezették az álami anyakönyvvezetést, tehát az egyházi anyakönyvek jelentősége csökkent). Az adatbázisból megtudható, hogy mely településen milyen típusú anyakönyvek maradtak fenn, milyen évkörből.
Ha van kérdés, szóljatok nekem! :-)
Ril Creative Commons License 2000.04.16 0 0 77
Mail ment
Előzmény: RebeccA (74)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.16 0 0 76
Köszönöm az értékes infokat, én csak most kezdek utánajárni az ősöknek, rengeteget segített a hozzászólásod. Ennek a kutatási ágnak sajnos eléggé kiforratlan a módszertana és nem is nagyon vannak elérhető, használható és feldolgozható adatok. Máris elkezdem a még élőkkel, bár elég távoliak. Még egyszer kösz kilgoretrout!
Előzmény: kilgoretrout (75)
kilgoretrout Creative Commons License 2000.04.14 0 0 75
Persze, több lehetőség van elkezdeni, de első lépésként azt ajánlom, hogy a még élő rokonokat (nagyi, dédi) kérdezzétek meg.

Elindulásnak az is nagyon fontos, hogyha csak neveket mondanak. Ettől kezdve következtessetek (mikor és hol születhetett. A vallás fontos.

Ezután persze az országos Levéltárba is el lehet menni mikrofilmeket nézegetni, de szerintem sokkal izgalmasabb, ha ahhoz az egyházközséghez mentek, ahol születhetett (ha elérkeztél 1895-ig, akkor más lehetőséged úgysem nagyon lesz). Én ezt alkalmaztam már töbször is. A lelkészek, rabbik nagy szeretettel fogadnak (előtte telefonon egyeztess).

Izgalmas forrás még (bár nem sok helyen maradtak fenn) pl. az 1858-as és az 1869-es népszámlálás házankénti felvételi ívei. Előbbi Kassán a státny oblastny archív-ban (abaúj vármegye), utóbbi pedig a sátoraljaújhelyi Kazniczy Levéltárban (Zemplén vármegye) maradéktalanul megvan. Egyik szegény ősanyámról 1869-ben megjegyezték, hogy „hülye, fél kezére nyomorult”.

Tovább keresgélhetsz a különböző adóösszeírások között is. 1828-ban pl. országos adóösszeírást tartottak. Ennek anyaga teljese egészében megtalálható az OL-ban, de előtte az illetékes megyei levéltárban érdeklődj.

Lennének még ötleteim, de most nincs kedvem tovább írni.

Üdv Mindenkinek.

RebeccA Creative Commons License 2000.04.14 0 0 74
Ril! Én próbáltan neked elmélezni a progit (GenoPro), de visszapattant. Kaptam egy szerverhiba-üzenetet. Jó a címed? Holnapután újra megpróbálom.
Rebe
Előzmény: Ril (73)
Ril Creative Commons License 2000.04.14 0 0 73
Te küldtél mailt?

Ril

Ps.
Én mindenféle adminisztratív okokbol nem tudok letöltenio.
Amennyiben meglenne valakinek a progi,
átmélezné?

Előzmény: RebeccA (72)
RebeccA Creative Commons License 2000.04.06 0 0 72
Sajnos úgy látom régóta halott ez a topic. Azért iderakok egy címet. Egy Daniel Morin nevű szimpatikus fickó zseniális GenoPro nevű free, alig több, mint egy megás programja tölthető le innen, olvasható egy indoklás is, hogy miért adja ingyen. Ezzel a programmal tökéletes családfát lehet alkotni, hála ennek a nagyszerű fickónak.
Szóval:http://www.genopro.net azoknak, akiket a progi, http://www.danmorin.com akiket a gentleman is érdekel.
rebecca
kisevet Creative Commons License 2000.01.17 0 1 71
Pontositom tovább:
kedd 16-20 óráig
csütörtök 16-20 óráig
szombaton 10-20 óráig
Bp. II., Hűvösvölgyi út 94.
Előzmény: kisevet (65)
Radix Creative Commons License 2000.01.10 0 0 70
retix:
>Látom, hasonlóan nyomozunk, ezek szerint mégis jó kutató
^^^^^
>vagy! :-)

eh :) vonta vki ketsegbe, hogy jo kutato vagyok? :)

Radix.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!