Keresés

Részletes keresés

PapGabor Creative Commons License 2010.03.14 0 0 106807
Dél-Börzsönyi Kilátások 40

Múlt héten még úgy terveztem, hogy Népek Tavaszán indulok, de aztán mégis a Börzsöny mellett döntöttem.
Kissé borult és szeles az idő, de messze jobb, mint múlt vasárnap Göcsejbe. Ott a jeges szélben képtelen voltam kifűteni magam, és már 25 után már csak két bot lógott ki a derekamból. Na aznap onnantól akaraterő megacélozása volt a program.
Gyors, és gördülékeny nevezés, félrevonulok tollászkodni, aztán 8:45-kor útnak indulok. Mindjárt az elején kapunk egy szép zsíros szeletet az egyébként sem szűkmarkúan mért szintemelkedésből. Ennek ellenére tök jól az egész, 50 méter kivételével megfutok mindent.
Kimegyek minden kilátópontra, és ismerősöknél le-lelassítok pát perc beszélgetés erejéig, ennek ellenére Hegyestetőig 9-es az átlagom
Feldob, hogy az elmúlt 1-2 hét kínlódása után újra élvezem a futást. Menne gyorsabban is, de olyan jó most így, ne rontsuk el.
Ahogy telik az idő, úgy enged föl a fagy a felső talajrétegben. Először Kövesmező után tűnik fel haladást akadályozó mértékű sár. Király-kútnál annyira a lábam alá figyelek, hogy Droidék úgy köszönnek rám, amikor elközlekedem mellettük. Lent a Gerendás büfénél Moiwáék csapata jön szembe. Kényelmesen pecsételek a ponton, elfogyasztom kicsi félszeletnyi zsíros-kenyerem, és teám. Ez minden amit a túra alatt eszek egyébként csak folyadék kell. Papírról visszanézve a Só-hegyen át egy szintesebb 3km jön, de az apróbb lépések módszere meghálálja magát. Szent-Gál földnél néhány futót pillantok meg, ahogy átvágnak a réten. Váltok még pár mondatot Rózsa kunyhói pontőrökkel, aztán a Gál-hegynél befogom a laza csoportban haladó társaságot. Ők lehettek Nedusék.
A terep egyéb iránt nem a legjobb, de a LeFaGySz után ez fel sem tűnik de Kismaros előtti lejtőn konkrétan féltek a mély csúszós trutyiban. A legrosszabb részt megúsztam esés nélkül, aztán a baj elmúltával felborulok egy kiálló gyökérben :) Legalább puhára estem. Morgó vMh-nál be5öltök egy pohár kólát és nekivágok a sárga sávnak (Csömöle-völgy). A sár, és a csúszás innentől Zebegény aszfaltjáig hű társaimmá válnak. A patakvölgyben extraképp még kissé nehezen is járható, a bedőlt fáktól, és a kövektől, de aki terepfutni megy az ne panaszkodjon kérem. Találkozom Ráspollyal, lelassítok és beszélgetünk a piros keresztig. A réten elterülő tócsák között dobok egy hasast, de csak a hangulat kedvéért :) Elbüszkélkedem a múlt héten avatott vadi új cipőmmel, de Dani nem tudja megcsodálni, nincs egy alkatrésze sem, amit ne borítana sár :)
Jön a jelzésváltás, és lépek tovább. Hamarosan Pusztatorony aljában vagyok. Kevés hódara hullik a miheztartás végett. Fel a ponthoz nincs gond, nade lefelé! Lehet csúszósabb dolog a szappanos halnál egy vödör takonyban! Békás-réten találkozom Nagy Atilláékkal, majd egy szolidabb szakasz után a Törökmezei pontőröket köszöntöm. A zsákmányolt naranccsal indulok a végjátékra. 10-es átlag már csak hipertér ugrással lehetne meg a sok beszélgetés után, de nem érdekel így kerek ez a nap. Zebegényig a favágók, jobban mondva a nyomuk szeretné próbára tenné a béketűrésem, de inkább kihasználom a gyakorlási lehetőséget. Végtére is 4:20-as idővel kolbászolok be az iskolához.
Döntésem helyesnek bizonyult, rettentő jól éreztem ma magam. Kedves pontőrök, jó útvonalvezetés, kiváló szalagozás, ellátás. Bekerült a túra a kedvencek mappámba. Köszönöm a szervezők munkáját!
Előzmény: PapGabor (106806)
PapGabor Creative Commons License 2010.03.14 0 0 106806
Szia Nedus!

4:20 lett a vége, nem nyomtam neki, mert inkább beszélgettem, és élveztem a futást. Még ott voltam a célba, csak bementem az iskolába lefeszegetni magamról a ruhát. 2 esés után nem voltam valami szívderítő látvány. Bááár attól függ, másnak lehet :)
A szervezést illetően részletekbe nem bocsájtkozva (összefoglaló lesz a beszámolómban), csak megerősíeni tudom a véleményed. Klassz volt, teljesen feltöltődtem ma!
Előzmény: nedus1965 (106805)
nedus1965 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 106805
    Dél-Börzsönyi kilátások

Tegnap még úgy volt , hogy hárman megyünk , de Jakus Bélát vírus támadta meg , másik barátom pedig megrettent a csúszkálástól .( pedig a Mátrabércen is szokott ez előfordúlni ) . Így aztán reggel egyedűl autóztam Zebegénybe . Nem akartam túl korán indúlni , jobb nem kicentízni a pont nyitásokat .

A héten leesett kis hó már előrevetítette , hogy az egy hete még tökéletesen futható hegyek most egy kicsit csúszósabbak lesznek . A tervem csak annyi volt , hogy az emelkedőket megfutom erőssen  ( már legalábbis nekem erőssen ), de 155 fölé nem engedem a púlzusomat .  Az első 20 kilin letudtuk a szintek nagyját ( 1200m) onnan már olyan nagyon nehéz részek nem voltak . Kb.25 kilinél utolért egy futó . Megpróbálltam elmenni vele , de mikor az emelkedőn 4:50-es lett az iram , akkor ezt gyorsan meggondoltam , jobban járok , ha a saját tempómat futom . Mint utóbb kiderült a PappGabi volt az , így aztán méginkább jó döntés volt ez . Itt volt egy kis holtpontom , sok evés/ivás lett a megoldás . Az utolsó 10-12 kilométer már egészen jól esett , tudtam egy kicsit nyomni . Viszont az utolsó 3 kilin olyan méretű sár volt ( a fakitermelés áldásos hatása !) , hogy ez inkább korcsolyázás volt , nem futás . Még jó , hogy a botok nálam voltak ! A vége 4:43 lett ( vajon a Pappgabi menyit mehetett ? 15 perccel indúlt utánam , és már a célban sem láttam !?)

Egyébként példaértékű rendezés volt ! Jó náhány , magát terepfutó versenynek hívó eseményen ennél sokkal rosszabbat tapasztaltam már ! Bár meg volt az útvonal track-je , de szinte egyszer sem kellett használlnom ! Minden egyes elágazásnál szalagok , minden helyen , ahol egy kicsit is bizonytalan lehetett volna a helyzet szalagok és irányító táblák ! 4 helyen frissítés + a célban szinte korlátlanúl  kaja és ital ! Mindezt 800 Ft nevezési díjért . De itt számomra főleg az útvonal követhetősége a fontos , ez pedig nem (!!) pénzkérdés !

nedus

pesza91 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 106804
SzLA1 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 106803

Csak maradjon elméleti szinten..:)

vajonmerre Creative Commons License 2010.03.13 0 0 106802
gyorsan kimatekoztam egy elméleti verziót : bringával Esztergom -> Boldog Özséb 56 ->Visegrádról vissza busszal a rajtba -> majd vissza bringával ami még a csövön kifér :-)
Előzmény: SzLA1 (106799)
Fekesz Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106801
Üdv!

A Bükki Kilátások túrán, a Fennsíkon lévő Vörös Meteor síházban készült képek megtekinthetők egyesületünk honlapján: www.egrispartacus.atw.hu

Fekesz
Előzmény: Kékdroid (106790)
ZE Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106800
Ismerve Petamit egészen biztos vagyok benne, hogy erre gondol :-)
Előzmény: vajonmerre (106797)
SzLA1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106799
Részemről Turul rendezés.
Előzmény: vajonmerre (106797)
J a a t Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106798

 

 Vörös Ház

 

1988 Tiltott gyümölcs
Jimy Hendrix

 

Vörös a ház, messze délen, ahol a kedvesem él,
Vörös a ház, messze délen, ahol a kedvesem él,
Nem láttam már olyan régen, 99 nap meg egy fél....

Előzmény: petami87 (106794)
vajonmerre Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106797
Kuglófkereső 10 ? :-)
Előzmény: ZE (106796)
ZE Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106796
2010. jún. 19., szombat
Előzmény: SzLA1 (106795)
SzLA1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106795
Mi az a 99 nap? Akkor lesz a lakodalmad, vagy mi? Áruld már el, halál izgalomban vagyok...
Előzmény: petami87 (106794)
petami87 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106794
99 nap...
lükepék Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106793
Többek között a jelvény is problémás volt (bár lehet, hogy tavalyelőtt??), mert meghalt a néni (?), aki csinálta a jelvényeket, és nem jutott a verőtőke a rendezőhöz. Az meg mondjuk egyszeri alkalommal elég sokba kerül ahhoz, hogy hirtelen újat csináltasson máshol.
Előzmény: poundmaster (106792)
poundmaster Creative Commons License 2010.03.12 0 0 106792

Szia!

 

Én a túra kitűzőjének gyártójával venném fel a kapcsolatot. Fizetnék is érte (a kitűzőért), mert tavaly nem kaptam meg, a rendezőket pedig nem piszkálnám ezzel.

 

üdv

Előzmény: K-L_Thomas (106776)
csanya. Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106791
Írtam neked mélt. Megkaptad?
Előzmény: Kékdroid (106790)
Kékdroid Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106790

Juj, de morcosan nézek azon a képen. :))) Pedig kifejezettem jó kedvem volt.

 

Nem volt semmi probléma, ahogy írtam is, nagyon korrektül reagáltatok. Ez a mai, alapvetően bizalmatlan világban már nagy szó és köszönet jár érte! Majd figyelem a honlapot a képekkel. :)

 

---

 

Köszönöm mindenkinek a dicséretet! :) Nekem még nagy restaniciám van a visszaolvasásban, még a LeFaGySz-ról és a Börzsöny Éjszakairól szólók írásoknak sem értem a végére... :(

 

-Kékdroid-

Előzmény: imaro (106779)
személyi edző Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106789
ZE Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106788
Valóban, én is úgy tudom, hogy pont az első teljesítőknek járó díjazás fogyott el. Az, hogy a domain megújítása sem történt meg, az az egészhez képest "filléres" dolog (1-2E Ft/év)...
Előzmény: mgruber (106782)
lükepék Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106787
ööö kigondolom.
igen, azt hiszem nekem sikerült a nyugat/kelet irányt felcserélnem hirtelen. :)
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (106785)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106786
Szuper beszámoló, szuper túra, szuper társaság, szuper nap! :)
Előzmény: Kékdroid (106775)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106785
A Mátra biztosan nyugatra volt, amennyiben a Bükkben történt az eset. :)))
Előzmény: lükepék (106783)
Cam Mogó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106784
Bár nem voltam ott (sajnos), de Kékdroid-nak igaza van. Nézz a térképre...
Amúgy a Tőle megszokott, nagyon színvonalas beszámolót köszönjük...
Előzmény: lükepék (106783)
lükepék Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106783
nem keletre volt a Mátra, és nyugatra a Pes-kő?
Előzmény: Kékdroid (106775)
mgruber Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106782
Szerintem senki nem haragudott volna meg, ha pl kék helyett fehér jevényt kapott volna. Amikor mi beértünk, úgy emlékszem, addigra csak a kék fogyott el.
Előzmény: tzh (106781)
tzh Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106781
Ehhez a részéhez nem értek, de amúgy az egész, ahogy van, durva.

Sokan máig - lássuk be, jogosan - nehezményezik, hogy ezidáig is nuku díjazás, miután a célban már nem jutott, elküldve részükre azóta sem. Sokat nem tudok, csak amennyit néhány hozzászólásból észre lehetett venni, azaz anyagi háttér probléma fenyegette már a tavalyi rendezést is, és ennek következménye a sok "károsult", túrázó. (szándékosan tettem idézőjelbe, mert én is hőzöngenék nyilván a díjazás miatt, de valahogy át tudom érezni a rendező nehéz helyzetét is, lásd gazdasági válság+kishazánk saját......... kombó magánszemélyi következményeit)
Igazából nem az a fő probléma, hogy nem jutottak sokan díjazásukhoz, hanem az, hogy esetleg semmi hírt sem kapnak a fejleményekről, mert hiszem, hogy az érintett túrázók többsége azért megértő tud lenni.

Egyik nagy kedvencem volt a Falasok(K), dacára egyes fikázó véleménynek, ami a "brutális" 15 km-nyi vízmentes szakaszt illeti. (ez egyik gumicsont lenne, tehát hagyjuk is, miért olyan derogáló vinni elegendő folyadékot egy júniusi túrán, avagy lehetne még túrákat fikázni a vízlelőhelyek miatt, hogy a Kinizsit ne említsem pl.)
Előzmény: ZE (106780)
ZE Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106780
Az, hogy a domain is szabad lett, az azért elég durva :-/
Előzmény: efemm (106778)
imaro Creative Commons License 2010.03.11 0 0 106779

Droid

 

Saját kezűleg nem nyomtattam ki a nevezési lapotokat, mert másik könyvtárba másoltam véletlenül. A nevezés fogadáson még van mit javítanom... Szólhattatok volna, ott ültem a rajtaban tíz méterre a jelentkezéstől.

 

A válogatott képeket – az eredményekkel együtt – a síházi pontőr majd felteszi az ESP honlapjára.

 

 

Előzmény: Kékdroid (106775)
efemm Creative Commons License 2010.03.10 0 0 106778
Semmi biztos nincs róla.Tudomásom szerint a rendezés anyagi háttere vált bizonytalanná. Tavaly mondott egy időpontot rá a főrendezője (itt, valamelyik topikon), de azóta semmi hír.
Előzmény: K-L_Thomas (106776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!