Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70377

Akkor esetleg szólj C. Évának, mert egy teljesen sztenderd palack szerepel a honlapon, bekattintva meg amforásnak írják.

Előzmény: BZoltan (70374)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70376

Már sokszor mondtam neked is, hogy semmilyen ellenszenvvel nem bírok a Zoli iránt. Egyszerűen  nem táplálok érzelmeket olyan emberek iránt akiket nem ismerek. Már kamaszkoromban sem értettem, hogy tud valaki szeretni/utálni zenészeket, sportolókat úgy, hogy nem is ismeri őket.

Az Albertgazdás sztorira már nem is emlékeztem. A gumilóról több ok miatt töröltem magam. Te csak az utolsó csepp voltál. Ott a lényeg az az volt, hogy érezhetően nyűg volt a bloggereknek a kommentelési lehetőség.

Előzmény: Hepci (70373)
bajnár Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70375

Azt akarod mondani, elindultam a rögös úton, hogy idővel országos cimborákká váljunk? Hát, nem is tudom...

Előzmény: Hepci (70373)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70374

Az a 2013-as juhfark egy 0.5l kiszerelésű, 90g/l maradékcukorral bíró, aszú technológiával készült bor. Az alap Juhfarkunk úgy négyezer körül volt polcon ha jól emlékszem.

Előzmény: Hepci (70371)
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 1 70373

Az lesz a vége, hogy ignorálni fog - ez a legfelső fokozata BZoli ellenszenvének. :)

 

Engem egyszer nekiállt ignorálni, de én közben is dolgoztam (vakoltam) - az adott felületen (tán Albertgazda blogja volt, már nem emlékszem) felkentem rá 3 nap alatt vagy 4 diszperzites vödör szart.

BZoli 3 nap után nem bírta tovább az egyoldalú megaláztatást, és ő is újra fándlit ragadott. :)

 

Később még állítólag nagyrészt miattam menekült el a Gumilóról, de azóta szinte jóban vagyunk.

Előzmény: bajnár (70372)
bajnár Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70372

Természetesen állítottál: "Nem érvelésként állítottam, hanem teljesen önmagában." ezt is lehet bárhonnan szemlélni, akármekkora jóindulattal, attól még a "teljesen önmagában" ugyanazt jelenti, mint a függetlenül. Itt is két eshetőség van: vagy valamilyen fogalmazásgátlót szedsz vagy tudatosan terelsz.

 

Dehogy tisztáztuk. Az a fontosságbeli - amúgy értelmetlen - rangsorolásra utalt, nem arra, hogy más szempont nincs hatással a termőhelyre. Arra bizonyítottan van. És még én citálok helytelenül...

 

Bocsánat, hogy reflektálok arra nézvést, hogy szerinted - a kettőtök ismeretsége alapján - mennyire hiteles ember, nem tudtam, hogy erre csak neked van jogod és felhatalmazásod.

Előzmény: BZoltan (70366)
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70371

Néztem a Borarumot, 10 rugóért nyomják a 2013-as juhfarkodat.

Ehhez képest a '13-as Tornai TS hárslevelű szinte diszkont ajánlat. :)

Előzmény: BZoltan (70369)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70370

Semmi gond ezzel nincsen, ha józan kereteken belül marad ez a sporttevékenység. 

 

Egyébként bortermelő és kereskedő viszonylatban a szimpátia jellemzően jól megtippelhető ugye attól függően, hogy egy adott kereskedő forgalmazza-e a termelő borát :D Ez alól én sem, a shiraz sem, a bajnár sem, a KovácsAnti sem, meg a többiek sem kivételek.

 

Innentől kezdve én igazándiból csak mosolyogva legyinteni szoktam amikor egy termelő/kereskedő ekéz/dicsér egy kereskedőt/termelőt. 

Előzmény: Hepci (70368)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70369

Pontosan :) és szépen le is térképezted azévjáratokat a Somlón. A 2013-as az elmúlt húsz év legjobb évjárata volt. Az ideiről még korai nyilatkozni, de az én tapasztalatom alapján 2001-2017 viszonylatban a 2013-as az kimagasló volt. A 2015-ös nem egy lépéssel elmaradt a 2013-ashoz képest, de még így is bőven a legjobb évjáratok közé tartozik. A 2016-os jégveréses volt, a 2017 az nagyjából a 2015 szintje, a 2018-ast még nem merném megítélni, de az is inkább a 2015-ös vonal.

Előzmény: Hepci (70367)
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70368

Nekem úgy tűnik, azért járunk ide, hogy információt cseréljünk, szórakozzunk (néha egymással), valamint időnként verbálisan seggbe rugdaljuk a nekünk irritálóan ellenszenves arcokat. :)

Tehát némi személyeskedés simán belefér - az se tragédia, ha Zoli rühelli Shirazt, mint ahogy az se, hogy Kifli meg éppen kedveli.

Előzmény: BZoltan (70366)
Hepci Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70367

Lehet, ennyire nem ismerem.

A 2013-as prémiumokat kezdtem venni, azok szenzációsak voltak az árukhoz képest. Sajna már csak 1 palack hárslevelű van belőle.

Utána a 2015 csak simán rendben van.

Top Selectionból csak 2013-ast vettem - abban az évben alig volt érzékelhető többlet beltartalom fajtán belül a prémiumhoz képest.

Előzmény: BZoltan (70364)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70366

"függetlenül az előzményektől jegyezted meg, amit"

 

Ilyent nem állítottam.  Ebben mellékes és formai kérdésben ez a harmadik alkalom, hogy olyan állítást tulajdonítasz nekem amit én nem írtam le.  Kértelek már, hogy azzal vitázz, arra reflektálj ami elhangzik és ne azzal amit te kihallani vélsz egy hozzászólásból. Én pont azért idézek szó szerint és idézőjelben, hogy az ilyen félreértéseket elkerüljem.

Marhára unalmas és fárasztó, hogy folyamatosan korrigálnom kell az ilyeneket... amiket aztán te el is engedsz. A gesztus amit tőled korábban hiányoltam az pont az lenne, hogy ha bármilyen okból benézel egy hozzászólást, félreolvasol vagy csak félreértesz egy szót, kifejezést akkor a dolog tisztázása után egy rövid "bocs, tényleg, ezt benéztem" mondattal rendezed a dolgot. 

"Ha valóban így gondolná, akkor erőteljesen hadilábon áll a realitással és a tényekkel."

Azt már tisztáztuk, hogy sem pro sem kontra nincsenek tudományos alapon megcáfolhatatlan tények a kérdésben. Nem sok értelmét látom annak, hogy visszaugorjunk és újra kezdjük azt a vitát.

Én úgy veszem, hogy megbeszétük, hogy a gyomirtók, rovarirtók és vélhetőleg - de lehet, hogy vitathatóan - a felszívódó növényvédő szerek rongálják a termőhelyi jelleget. Te magad mondtad, hogy ennek a rongálásnak a mértékét tudományosan, tényekkel alátámasztva nem tudjuk igazolni. 
Ebben az esetben - amikor a tudomány nem válaszol meg egy kérdést - mindenkinek joga van meggyőződése szerint eldönteni, hogy ő hogyan látja a kérdést. Te így, shiraz meg úgy látja... én meg megintcsak máshogy látom ami ráadásul sokkal közelebb áll a te véleményedhez  mint a shirazéhoz. Ezért nem is értem ezt az egészet.

 

Szóval ha valaki úgy gondolja ahogy shiraz akkor az nem, nem áll hadilábon a tényekkel vagy a realitással name pusztán él a véleményalkotáshoz való jogával.

 

"Számomra ellenben - netes aktivitása kapcsán - egy másik kép rajzolódik ki. "

 

Ezt kérlek vele beszéld meg és ne velem.

Én azt írtam, hogy több ízben is beszélgettem erről a témáról vele így biztosíthatlak, hogy ő EZT tényleg komolyan gondolja. Vagyis én nem shiraz személyiségéről beszélek, hanem arról, hogy az inkriminált állítást ő meggyőződésből tette és nem félrevezető szándékkal és nem piacszerzési megfontolásból.

"semmiképp se egy egyenes és hiteles ember képe rajzolódik ki számomra"

Ez a topik pedig nem arról szól, hogy a hosszúhetényi Szabó Zoli kit milyen embernek tart. Sőt egyáltalán nem arról szól, hogy ki kit milyen embernek tart. Egy ilyen online fórumon egyszerűen nem kellene semmilyen értelemben személyeskedni. Bortermelőkről szoktunk beszélgetni, de róluk is csak futólag és nem ilyen hosszúságban.

 

Ha neked ennyire fontos shiraz személyisége, akkor tudod a cégének a címét, keressed meg és mondjad el neki mit gondolsz. De itt, szerintem engedd el ezt a vonalat.

Előzmény: bajnár (70348)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70365

Én is kedvelem a vivinot. Én éttermekben szoktam használni az árazás realitásának leellenőrzésére. De a pontszámok annyira megbízhatóak mint az imdb-n a mozik értékelése.

Előzmény: Hepci (70362)
BZoltan Creative Commons License 2019.09.26 0 0 70364

Szerintem csak szerencséjük volt az évjárattal. Nagyon más területekről jön le nekik a prémium és a top selection.

Előzmény: Hepci (70353)
naivkezdo Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70363
Én ma fejtettem, keneztem, elég jónak tűnnek az idei kotyvasztasaim, utóbbi 2 évet veri.
Ha nekem sikerülni látszik, lehet jó évjárat lesz profiknak.
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70362

Én máshogy válogatok, ha új bort szeretnék kóstolni: szinte kizárólag 1-2 számomra meggyőző tájékozottságú, az ízlésemet valamelyest ismerő ember véleményére hallgatok.

Ilyenkor elmegyek az adott kereskedésbe és előadom, hogy éppen mire és milyen árfekvésben vágyom - ő ajánl minden elképzelésre 2-3 megoldást, lehetőleg olyat, amit még nem kóstoltam - azokat megveszem és lesz újabb 20-25 palack borom. :)

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70361)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -11 1 70361

Itt a topikban ajanlottatok a vivinot és én nagyon megkedveltem.

Ez egy közösségi történet és nyilván sokan sokféleképpen ertekelhetnek egy bort.

Érdekes volt olvasni, hogy sok borszakértő profi, Parker, Jancis, pennin által felpontozott bor nem feltétlenül kapott magas pontszámot a vivinon. Azaz a közösség, a mainstream resze, egy kicsit másként értékelte.

Szóval megneztem a Decantalo parker pontos borait és kontrollcsoporkent átszurtem meg a vivinon.

Melleirtam az árakat és ennek a 3-nak a metszespontjabol igyekeztem válogatni.

Eddig bejött.-;)

A román recas pince solo quinta egy érdekes történet volt.

Nézd meg mennyi embernek ízlett!

https://www.vivino.com/solo-quinta-branco/w/1315295

 

Nekem nem lett a kedvencem, tényleg túlságosan populáris, ahogy a borrajongo forgalmazott, és nem elég hosszú a lecsengese érzésem szerint, legalábbis nekem.

Szóval ízlések és pofonok, meg szajizek, de hát ez a szép az egészben.

Amikor izgatottan várod felhontaskor, hogy na vajon mit fogsz kapni, mint a gyerek az ajándékot.-;)

Előzmény: Hepci (70360)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70360

A pontokról az jut eszembe, hogy imádom a borakadémikusság határáig kiművelt júzereket, akik pontokat adnak egy ilyen szájton. Elég elolvasni a leírásokat...

Majdnem olyan hasznos tájékozódni, mint egy blog, ahol kizárólag ingyenborokat kóstolnak.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70357)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70359

Ha Bortársaság és nem sajnálod a zsetont, kóstold meg Bott Frigyesét is.

Előzmény: Törölt nick (70356)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70358

Kóstoltam több évjáratot, a stílus konstans (délszaki-nyalós-gazdag-alkoholédes), és nekem nem jön be.

Valamint - bár ilyet nagyon nem szívesen írok le, ellentétben egyesekkel - olyan műbor-érzetem van vele kapcsolatban.

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70357)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -11 0 70357

Ezek szerint te már kostoltad és neked nem jött be?

 

Jó pontokat kapott, persze tudom, hogy nem pontot iszunk.-;)

 

https://www.vivino.com/pannonhalmi-apatsagi-pinceszet-pinot-noir/w/1214251

Előzmény: Hepci (70355)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70356

Valamelyik ajánlatodat megkóstolom majd, köszi. Érdekes, hogy nekem a pn teljesen kimaradt eddig.

Előzmény: Hepci (70355)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70355

A PAP-pinót szerintem felesleges megvenni... inkább tegyél hozzá egy kis pénzt és vegyél Etyeki Kúriát, vagy kicsit több pénzt és Luka Enikőt, ha már Bortársaság.

Előzmény: Törölt nick (70352)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -10 0 70354

Kösz, megnéztem.

A pincenel kaphato a 2018-as évjárat.

Érdekes, hogy a 17-es 7300 Ft volt, a 2018-as pedig 5000-ert van kínálva.

Vajon gyengebb évjárat?

Előzmény: Törölt nick (70352)
Hepci Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70353

A Tornai tuti nem szar, bár újabban kissé visszafogták a prémium sorozat beltartalmát - korábban valószínűleg túl közel esett a dupla ennyibe kerülő top selection-höz.

Előzmény: Törölt nick (70351)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70352

A veszprémi Borzsongóban láttam Pannonhalmi pinot-t, évjáratra sajna nem emlékszem...

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70350)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 1 70351

Günzer T., Portugieser 2018 - érdekes, kissé földes-istállós illat, aztán ízre egy nagy SEMMI! Ennyire üres, tartalmatlan, szó szerint semmilyen bort nem ittam még életemben. A Durbincs sógor nevű alsópolcos se volt ekkora átverés. Ez egy illatosított, üres, alkoholos víz. A baz+ kategória. Hogy van pofája valakinek egy ekkora semmit lepalackozni, ráírni a nevét, és polcra tenni????! 1200 volt Lidl-ben, de én vagyok a hülye, h levettem egy villányi portugizit egy diszkontban.

 

Ugyanonnan Légli Kislak chardonnay 2018 - hát, én tisztelője vagyok a mesternek, de lehet, nem véletlen, hogy a lidliben árultatja. Nincs baja, de... 3p...

Vettem még ott Tornai prémium juhfarkot, ha az is szar lesz, felborítom a lidli borospolcát.

 

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2019.09.25 -10 0 70350

Tavasszal, nyar elején volt a BT-nel forgalmazva.

Mivel egy ikon és gondolom korlátozott a mennyiség maximum 6 palackkal lehetett egy embernek rendelni.

Később már csak 2 palackkal és elég gyorsan ki is futott.

Nem volt olcsó, én kettővel rendeltem.

Azután a bajai borfeszten nyár közepén volt alkalmam megkostolni a pince standjánál és ott elvileg lehetett volna venni is. Annyira emlékszem, hogy komoly darab, egy decibol már mákos fejjel ennél többet nem tudtam.

De majd kényelmesen megkostalgatom. Én még soha nem ittam egy évjáratbol.sem ez kész az első.

Egyébként a hétvégén Szegeden lett volna alkalom kóstolni a 2017-es pinojukat. Azt sem fogalmazzak már sehol, se pince, se BT, de elvileg akkor meg is lehetett volna náluk mármint Szegeden a standnál, venni.

Az sem volt olcsó, de annak is jó híre van.

De kihagytuk, mert a terv az volt, hogy a 3.napon jönnek majd a vörös kóstoláson, de addigra tele lettünk savval és inkább semmit sem ittunk.-;)

 

Előzmény: HDO (70349)
HDO Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70349

Szerencsére lesz még alkalmam visszakóstolni, mert a baráti körből más is rendelt. :)

 

Pannonhalmi Infusio...év végére van betervezve, hogy összevetjük az utolsó négy évjáratot. :) Sajnos a 12-es és 13-asból az utolsó palackokat fogom bontani. :(

Honnan sikerült amúgy szerezned? Legutóbb (pár hónapja) már a pincészetnél sem tudtak adni. :(

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (70344)
bajnár Creative Commons License 2019.09.25 0 0 70348

Véletlenül kísértetiesen emlékeztet és összefüggésbe hozható egy más témában tett állításommal. A ma kielemzettek tükrében valóság-igazság-skálán hol helyeznéd el ezen állításodat (mármint hogy függetlenül az előzményektől jegyezted meg, amit)?

 

Akkor 50%-ban már egyetértünk, egész jó. A második részére vonatkozóan számomra két eshetőség maradt. Ha valóban így gondolná, akkor erőteljesen hadilábon áll a realitással és a tényekkel. Számomra ellenben - netes aktivitása kapcsán - egy másik kép rajzolódik ki. Nemrég pl. azt mondta, nincs kedve és ideje foglalkozni velem, méltatni alantas személyem. Ehhez képest azért előfordult már párszor ennek az ellenkezője, többnyire akkor, amikor úgy érezte fogást talált és lehetősége nyílik egy kis diszkreditre. Szintén emlékszem még a múltból, hogy rendre ugyanezt tette a vele többnyire azonos pályán mozgó szinte összes kereskedővel, dobálta két kézzel a sarat. A régi művalkeszen és egyéb blogokon is jellemzően a vonzáskörén kívül eső borok méltatásától prüszkölt, mondhatni azokat diszkreditálni járt oda, megmondani ki mennyire van eltévedve. Ezekből semmiképp se egy egyenes és hiteles ember képe rajzolódik ki számomra, a tévedés jogát fenntartva természetesen.

Előzmény: BZoltan (70308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!