Keresés

Részletes keresés

glennmiller Creative Commons License 2014.09.18 0 0 3992

Sziasztok !

 

5x7-es filmet keresek ,lehetőleg TRI X 320 -ast ,esetleg T max-ot. Kicsit lejárt nem számit !

 Köszönettel , Vilmos

jonespointfilm Creative Commons License 2014.09.09 0 0 3991

Sziasztok !

 

Eladóvá vált - egy új optika vásárlása miatt - az egyik nagyfilmes optikám.

 

Az optika : CALUMET Caltar Type S-210mm/5.6 (7282925)

A zár : COPAL-No.1,  blende 5.6 – 45, idő T, B, 1s – 1/400s (68006744)

 

FONTOS !

Az első lencsetag belső foglalata mentén van egy kicsi szivárványosodás és a szűrőmenet külső oldalán egy pici benyomódás (a szűrőmenetbe könnyedén becsavarható a szűrő). Mindkét lencsetag karcmentes, de a lencseelemek között van pár alig észrevehető porszem.

 

Úgy 5 éve használom és a képeken nyoma sincs a fent említett dolgoknak.

 

FONTOS !

A zár összes ideje korrektül működik. Az 1 és ½ mp-es idő viszont mostanában néha gyorsabb mint kéne hogy legyen.

 

Jártam már így pár éve egy másik ugyan ilyen zárammal és akkor a Csorgó Laci rendbe tette egy-két ezresért. Azóta is tökéletesen működik.

 

Az optika egyébként Rodenstock gyártmány csak az USA-ban a CALUMET cég Caltar néven forgalmazta.

 

Ami még nagyon FONTOS, hogy végtelenre állítva az élességet teljes nyílásnál is kirajzolja a 8x10-es méretet.

 

Ha kell, tudok hozzá adni egy 53mm/82mm-es stepup ring-et is a 82mm-es szűrők használatához.

 

Az ára 50.000 Ft

 

jonespointfilm kukac t-online pont hu

sóhajtó Creative Commons License 2014.09.07 0 0 3990

Egy megfelelő vastag hab (hungarocell) betolva a rúd és a harmonika közé?

10-15cm hosszú és harmonikányi széles darab már elég jól megtarthatja.

Szélcsendben ott is marad. 

Babzsákot - gondolom - sinarhoz nem viszel :)

Előzmény: 4557 (3989)
4557 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 3989

Normához használnám. Egy 600-as vagy 750-es még szerepel a távlati terveim között (3-as zárban az áruk miatt már egész költői távlatban vannak), illetve 600-ast tudok kölcsönkérni ha nagyon kell, de mivel van ez a belógás-dolog, azt hiszem annál hosszabbra nincs sok értelme meghagyni. Az egész fő oka az hogy a minimálisra csökkentsem a gép súlyát, illetve azokat az alkatrészeket is amit mind külön mozdulat összerakni. A 2 harmonikát összekötő vacakról pl. egyszer elgurult a csavar amivel meghúzom az alaprúdon, szerencsére megtaláltam a kövek között (első nap). Ha végleg elgurul vacakolhatok szigetelőszalaggal ami vagy elenged lehetőleg expó közben vagy nem, stb. A másik baj a túl sok alkatrésszel (az összeadódó súlyon kívül) hogy a térfogatuk is összeadódik... Csak még ez, csak még az (mert az nem nagy), akkor ahhoz ez is jó lenne, gondolom mindenki ismeri. 

Előzmény: jonespointfilm (3988)
jonespointfilm Creative Commons License 2014.09.07 0 0 3988

Szia ! Milyen kamerához (vázhoz) használnád ? És mi a max. gyújtótávú optika amivel fotóznál ? Üdv, bi

Előzmény: 4557 (3981)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.06 0 0 3987

A hosszú harmonikát egy, vagy két ponton(szakaszon) drótkerettel meg lehet támasztani, hogy ne lógjon le, mint a tacskó pöcse.

Előzmény: 4557 (3986)
4557 Creative Commons License 2014.09.06 0 0 3986

Igen, köszi, pontosan úgy lenne ahogy írtad, illetve valóban nem megszokott tájképnél az 1:1. Úgy értettem hogy ha rajta van a 90cm harmonika de csak 480-ra van kihúzva, talán túlságosan belógna a fölösleg, tehát nem lenne elég feszes. Tegnap azt is megtudtam hogy a gyári hosszú harmonika kb a 600-ashoz van méretezve. Úgyhogy valószínűleg jól sejtettem és kb ekkorára szándékozom csinálni. (Az nincs kizárva hogy 600-assal is akarom majd használni.)

Kösz a hozzászólást!

Előzmény: Rőth Sándor (3985)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.09.05 0 0 3985

"Ha mindkettőn meghagyom a teljes hosszt az össz. kb 90cm lenne, de 480-assal használva (tájképhez) az lehet hogy már belógna.

 

Ki mit gondol? (Gondol--e valamit?)"

 

 

 

Azt gondolom a 90 centis kihuzat 1:1-es leképzést ad egy 48 centis optikával, ami nem igazán megszokott egy tájképnél...

Előzmény: 4557 (3981)
hébehóba Creative Commons License 2014.09.05 0 0 3984

Nekem van 24dk-ás  kettő Sinar balgnit lehet vele ősszekötni,sk készítésű, emelni is lehet vele. Ára 1 üveg Unicum.

Előzmény: 4557 (3981)
4557 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 3983

Ja igen, az ilyesmi miatt gondolkodtam azon is hogy eleve nem hagyom meg 90-re, és talán bele kéne ragasztani olyan kis gumikat is keresztbe mint amik a régebbi sinar harmonikákban voltak. Olyan harmonikát csak képen láttam de nagyjából el tudom képzelni az alapján is hogy erre pont jó lehet. 

Előzmény: moTmeN (3982)
moTmeN Creative Commons License 2014.09.05 0 0 3982

Nekem az elso gondolatom az lenne, hogy ha 48 centinyi kihuzathoz hasznalsz 90 centi hosszut, akkor az nem lesz tul feszes. Mivel a ragasztas helyen dupla retegu lesz, plusz a ragaszto sulya is huzza, igencsak valoszinu, hogy ott nem lesz megfelelo a tartasa, le fog logni. Magyaran szukseg lesz egy plusz tamaszra, vagy egyeb megoldasra, hogy ne logjon bele a harmonika a kepbe.

Előzmény: 4557 (3981)
4557 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 3981

Sziasztok, az a kérdésem van-e valakinek tapasztalata harmonika ragasztásban? Nem lukról van szó, szükségem lenne egy hosszúra hogy ne kelljen azt a köztes darabot cipelni (az is fél kg). Mivel a hosszú harmonikát 30ezer Ft-ért árulják, az a nagy terv hogy kettőből csinálok egyet, így is kb 20-ból kijön. Egyszerűnek látszik, csak azért kérdezem mert megtanultam hogy mindig jön valami váratlan buktató. Ha mindkettőn meghagyom a teljes hosszt az össz. kb 90cm lenne, de 480-assal használva (tájképhez) az lehet hogy már belógna. Amúgy kétkomponensűvel tervezem magát a ragasztást.

Ki mit gondol? (Gondol--e valamit?)

Esetleg ha van olyan Sinar/Horseman harmonika valakinek ami valahol lukas de egy része jó, vagy olcsóbban odaadná mert szétszedte valami hasonlóhoz, az is érdekel. Kb 10ezerért lehet (postával együtt) tökéletest venni mikor nem fix áron árulják, ebből indulnék ki. 

Persze mindenféle kecskés meg kotonos ötlet is jöhet. :-) Jobb mint a semmi.

Köszi

black56 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3980

Eladó a képen látható Componon 5.6/150 mm-es nagyító optika 4x5-höz /gy.szám: 11 359540/. Nikon FX-hez használtam általános és makro objektívként és ez az újabb, fekete verzió, email nyilvános.

 

 

Ára: 20eFt.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 3979

Hát, ja. Jó lenne csak úgy mellesleg eltenni.

Előzmény: dobolos (3977)
dobolos Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 3978

Polaroid 545i makulátlan állapotú kazatta eladó. 13000 HUF.

dobolos Creative Commons License 2014.08.26 -1 0 3977

Végül sikerült kideríteni, hogy V-ös a gép?

Nagyon szép lett, szerintem az országban nincs hasonló, pláne nem ilyen állapotú, de még leharcolt is alig..Jól jár aki elviszi:)

Előzmény: Törölt nick (3973)
dobolos Creative Commons License 2014.08.24 -1 0 3976

Utolsó árak nagyformátumú optikáim kiárusítására:

Super-angulon 65mm f8 : 55e

Super-angulon 90mm f8 5x7es képkör : 65e

Super-horseman 105mm f4,5: 40e

Tele-arton 240mm f5.5 : 50e

Mind tartalmaz működő zárat, igény esetén linhof lapot is tudok hozzájuk adni. 

 

Mindegyikről van fotó és részletes leírás mailben : ikrekk@gmail.com

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 3975

Az ember igyekszik. Kösz.

Előzmény: 4557 (3974)
4557 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 3974

Szép a címere. A Linhofén van valamilyen korona is, de ez így is szebb, és a korona ez esetben részletkérdés. :-)

 

Előzmény: Törölt nick (3973)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.24 0 0 3973

Linhof Technika V eladó.

 

A tartozékok külön nem eladók kivéve, ha valakinek csak a gép kell külön.

A sorozat számok láthatók a képeken. A szett ára 370.000 ft.

 

Fahrenheit.451 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 3972

Igazából rendszeresen 4x5-n, ill. 9x12-n használtam annak idején, és néhány alkalommal 5x7-n, de arra csak nagyon-nagyon ritkán volt igény, így aztán már akkor eladtam az 5x7-es hátfalat és a kazettákat! Most is szerintem már csak egy nagyon igényes hobbistát érdekel egy ilyen optika!

Előzmény: Fahrenheit.451 (3971)
Fahrenheit.451 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 3971

Jogos, elnéztem kicsit, mert egy kördiagramos leírásom van hozzá, és kicsit sok vonal és kör van rajta, de a rajzon túlmutat az 5”x7”-en, de nem éri el a 8”x7”-t

Előzmény: Fotomanus (3970)
Fotomanus Creative Commons License 2014.08.23 0 0 3970

Szia!

Szia!

Egyszerűen gyönyörű ez az objektív! De a 8x10" kirajzolt képkör az biztos?

Mindenhol 233mm képkört írtak, az inkább 5x7"

 

Előzmény: Fahrenheit.451 (3969)
Fahrenheit.451 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 3969

Eladóvá vált: még mindig!

Cambo SCN kardán kamera 40 000 Ft. Szériaszám: C 30281

Van hozzá 2 1-féle kihuzat, mattüveg: tartozék; 1 db balgen elkelt

1 db 6x9 cm-es rollkazetta: 20 000 Ft,

1db polaroid kazetta: 10 000 Ft,  ELKELT

6 db 9x12-es Linhof kétoldalas filmkazetta,

1 db Mamiya-adapteres hátlap (Mamiya 645 gép felfogásához)

 

1 db APO-SYMMAR 5,6/150 mm-es optika (képkör: 8x10")

Prontor professional 01S zárral Sn.: 14 599 498

 

125 000 Ft

 

Elérhetőségem: mail nyilvános

Tel.: +36-T-mobil-952 7271

Előzmény: Fahrenheit.451 (3936)
vdscamera Creative Commons License 2014.08.22 0 0 3968

A negatívot jelenleg csak kontaktolni tudom, mivel ekkora nagyítóm még nincs, illetve szkennelni esetleg.

(Tervezem , hogy készítek nagyító feltétet is a kamerára. )

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.16 0 0 3967

Ez is szépre sikeredett! Megkérdezhetem, hogy miképp lesz a vele készült negatív tovább felhasználva?

Előzmény: vdscamera1 (3961)
fregoli Creative Commons License 2014.08.15 0 0 3966

Sziasztok!

 

Eladóvá vált Cambo SC 4X5 inch-es nagyformátumú kamerám, és két, hozzá használható objektív.

A kamerán egy  81090-es gyári számot találtam. Aki ismeri ezt a rendszert, az tudja, hogy minden eleme kicserélhető, bővíthető, kompendiumok, prizmás vagy átnézeti keresők, rövidebb kardán vagy extra nagylátószöghöz bellow (harmónika helyett fényzáró "zsák"). Az általam kínált gép a képeken látható, megkímélt állapotú, s rendkívűl sokoldalú korrekciós jellemzőkkel bír. Minden irányba, süllyeszthető, emelhető, dönthető, eltolható,  így a háttérelmosás, a perspektíva korrigálás különleges képi világot nyújt.

 

 

 

Irányár: 75,000 ft

 

A gépen látható Petzval típusú lencse nem a géppel együtt jár, de megvásárolható. Számításaink szerint a Petzval lencsékre jellemző nagy fényerő F: 3,5 körüli és e lencse esetében 145 mm körüli fókusztáv jellemzi. Nincs blendéje és zárja sem! Így az objektív sapka levételével lehet exponálni, mint általában az ilyen életkorral bíró rézoptikáknál. Kollódiumos fotográfiához remek.

 

 

Az optika irányára: 45,000 Ft

 

Ezenkívűl eladó egy Rodenstock Apo-Geronar 9/300 mm-es objektív, volt reprodukciós nyomdai optika, hihetetlen rajzzal, és miután 50X60cm síkfilmekre is dolgoztam ilyennel anno, a kirajzolt képköre meglehetősen nagy. 

 

 

Az optika irányára: 35,000 Ft

 

Érd: 20/232-9117 vagy mailen, nyílvános.

 

Üdv, Attila

 

black56 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 3965

Szia!

Jól sejted, én makrózásra használom, igaz csak Nikon D610-re, de nekem bejött.

2 van belőle, 1 felesleges ezért adom el. A képkört illetően érdemes szétnézni a neten mit írnak róla, vagy nálam felrakod a fényképezőgépedre és rögtön látod.

Üdv, István

Előzmény: Fotomanus (3964)
Fotomanus Creative Commons License 2014.08.13 0 0 3964

Szia!

 

Ezt vajon lehetne makrózásra használni? Van 300mm kihuzatom, az elvileg 1:1-ig jó nekem nem kell több.

Lehet tudni valamit a kirajzolt képkörről?

 

                                                                                                                                  Üdv Tibor

 

                                                                                                        

Előzmény: black56 (3963)
black56 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 3963

Eladó a képen látható Componon 5.6/150 mm-es nagyító optika 4x5-re, de én felvevő objektívként használtam, email nyilvános.

 

 

Ára: 20eFt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!