Keresés

Részletes keresés

Radix Creative Commons License 2003.08.19 0 0 401
Szerintem ott is megy a dolog.

R.

Előzmény: Tova Szilárd (398)
Radix Creative Commons License 2003.08.19 0 0 400
Helló!

Nem tudom, hogy erre gondolsz-e: az Országos Levéltárban meglévő mikrofilmekről, így az anyakönyvekről is lehet mikrofilm másolatot rendelni az OL-ben. Egy teljes tekercs ára kb. 4500-5000 ft. (egy kutatótárs levele a levlistán további adatokkal.)

Üdv.

R.

Előzmény: Tova Szilárd (397)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 399
"Ha valakit érdekel szívesen megnéze és válaszolok."

Élek a lehetőséggel. Légy szíves, nézd meg, szerepel-e Mák nevű Szihalom településen. Köszönöm!

Előzmény: curazsi (352)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 398
"Én jelenleg úgy csinálom, hogy lekérem a megyei levéltárba."
ez szuper! melyik megyében működik ez? nekem a csongárd megyei levéltár kellene...
Előzmény: Pernyetipró (202)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 397
Vajon a Mormon Egyház finanszírozta anyakönyvi mikrofilmek másolatai itthon beszerezhetőek?
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 396
(az enyéim 1827-től 1895-ig voltak meg)

Radix válasz erre | adatok | e-mail 2002-06-21 10:24:14 (112)
Helló!

Valóban sok anyakönyv pusztult el, de a helyzet nem reménytelen. Az egyházaknak az 1820-as évektől évente be kellett adniuk egy másolatot a vármegyei levéltáraknak. Nem minden egyház/hitközség adta le rendesen, de a többség igen. Ezeket a másolat köteteket ma is a megyei levéltárak őrzik.

Radix.

Előzmény: Tova Szilárd (394)
hasas_pasas Creative Commons License 2003.08.19 0 0 395
Szerintem nem sok ez a penz. En is kertem mar ajanlatot komoly cegtol, 3-500 ezer volt a tarifa. Abban aztan minden benne van, fenykepek, helytorteneti leiras, stb.

Valoszinuleg ha csak nevet es idot es helyet kersz egy papirfecnire felirva, az kevesebbol is megoldhato. Aztan a kis cegek nyilvan kevesebbet kernek.

De ha nincs idod/kedved magad csinalni, miert ne?

hp

Előzmény: iater (390)
Tova Szilárd Creative Commons License 2003.08.19 0 0 394
magam a battonyai római katolikus plébánia 'eredeti másolatait' olvasgattam a múlt héten, míg a hónap elején az eredeti anyakönyvekhez volt szerencsém -- azaz úgy tűnik, (kötelezően és láthatóan ellenőrzötten!) másolatok készültek a matrikulákról. Járj utána az illetékes egyháznál...
Előzmény: Csiperke Panni (393)
Csiperke Panni Creative Commons License 2003.08.18 0 0 393
Ugy tiz eves korom ota szerettem volna csaladfakutatasba fogni, de a nagyszuleim elkeseritettek, mert 1901ben leegett a falusi templom, ahonnan szarmaznak. Vele egyutt persze az osszes feljegyzes, igy elegge remenytelennek tunt a dolog, bele sem kezdtem.
Na de ezek szerint van remeny, raadasul messzire sem kell menni:))
De jo, de jo!
Es koszonet a sok hasznos infoert!
Vajk Creative Commons License 2003.08.18 0 0 392
Hát bizonyosság csak akkor lehet a fellelt adatokban, ha azt magad találtad meg.
Gondold el: a cég, aki elválallja, keresgél egy hónapot, já ide-oda levéltárakba, majd aszongya: bocs, nem találtam semmit.
Ekkor nyilván nem is jár a fizetség neki, ezért aztán dédszülők(vagy az általad megadott legtávolabbi ős) után már azt hazudhat, amit nem szégyell.
Mert igy lesz pénze.

Előzmény: iater (390)
Hagyományőr Creative Commons License 2003.08.18 0 0 391
S.O.S.! Kedves Hozzászólók!
Szeretném megtalálni Thengöldi Bornemissza János nemesi címerét.1575-1577-ig kanizsai végvidéki főkapitány volt.Kérem segítségeteket, illetve a tippeket, hogy hol kezdjem a keresést!
iater Creative Commons License 2003.08.17 0 0 390
Sziasztok Családfakutatók!

Most határoztam el,hogy felkutatom-kutattatom,(ahogy sikerül) a családomat,történetét.
Lenne pár kérdésem,ami fontos.Olyan 60-80 E Ft között találtam szinte minden családfakutatót.Ez helytálló??Érdemes ennyiért megcsináltatni??

+Az lenne még a kérdésem,hogyha megcsináltatom,akkor azért csak a tényleges családfát kapom,NÉV,SZÜL-IDŐ,-HELY,stb.
vagy esetlegesen különböző történeteket is az ősöm életével kapcsolatban;az fontos lenne,h megismerjem,ez mitol fugg???!!!

+bocs ha nagyon kezdonek-tudatlannak tunnék.

Előre is köszi,várom miharabbi válaszotokat.
Üdv: iater.

József1925 Creative Commons License 2003.08.12 0 0 389
Kedves theow!

Záhonyból jelentkezik Iszlay László Új élet 3. 4625.

Születtem Galaczon 1927. aug. 9.

Édesapám Iszlay Miklós született Kisije községben Maros-Torda megye. Roonaink között van az Iring család, Kolozsváron. Édesanyám Dániel Vilma, testvérem néhai Iszlay István Csákován élt.

Bővebb felvilágositást levélben adhatok.

Interneten választ József 1925-re várok.

CSNOEMI Creative Commons License 2003.08.11 0 0 388
Sziasztok!

Tud valaki ötletet arra hol lehet találni német telepes névsorokat? (XVIII. sz.)
Bárki aki tud valamit ezekről a családokról, kérem írja meg: Báter (Bader), Áment(Ament, Amment), Lovinusz(Lavinus), Herger (ezek a családok Nagymányokon, Cikón ill. Kakasdon (Tolna)éltek, és mind német származásúak.)
Zsigmond, Kapitány, Cziráky- valószinüleg nem a grófi család, de rokonságban vannak. Illetve van még egy német család Habaczeller(Habacheller), ők Tasson ill. Székesfehérváron laktak.
A Bater családról tudom azt hogy Grafenhausenből telepítették be őket (Schwarzwald). A Hergerekről hogy Michl-t 1735-ben telepítették be Nagymányokra. A Lovinusz családot pedig a napóleoni háborúk idején

theow Creative Commons License 2003.08.08 0 0 387
Kedves Olvasók és Családfakutatók!

Aki bármi fellelhető adatot, rokont ismer a kisilyei és iszlói Iszlai családról Erdélyben, Maros megyében az kérem írjon!!! Pálmay József: Maros megye nemes családjai című könyvben van róla pár sor (köszönettel Bárdossy Péter felé, aki velem ezen adatokat közölte). Nem igazán szeretnék leutazni Marosvásárhelyre, ahol a Teleki-könyvtárban őrzik a család iratait...

Továbbá keresek Bolya, Mihalik, Stern, Slápsi, Keszei, Szoldán leszármazottakat a történelmi Magyarország egész területéről.

Köszönettel,
theow

Ui.: ajánlom a következő oldalakat:
www.rootsweb.com
www.genealogia.lap.hu

miszter07 Creative Commons License 2003.07.28 0 0 386
Köszönöm Werbőczi elvtárs! :)

A keresett címer a Kempelen Béla: Magyar nemes családok című munkája szerint a Majthényi családhoz tartozik.

Köszönöm a segítséget, így volt már honnan elindulnom!

Előzmény: werbőczi (384)
suto Creative Commons License 2003.07.28 0 0 385
Szia Laci!

Feltételezem, hogy neked pont az világos, ami nekem is :)

Tippelgetvén:

1. Az elsőt nem tudom kiolvasni, de gondolom sorszám.
2. Nomen & Cogno(?) - Név és ...
3. Locus Natrii - Születési hely
4. Aetas - Életkor
5. Religio - Vallás
6. Status - Állapot (gondolom családi)
7. Professio - Foglalkozás
8. Men...(?); Pas, Polles(?), St.../4 (?) - ezt nem tudom
9. Defectus Corporis & Observa... - Testi hibák és megfigyelések(?) (megjegyzések?)

Sutó

Előzmény: Lájszló (382)
werbőczi Creative Commons License 2003.07.24 0 0 384
Kedves mister07!

Az általad keresett címer majdnem bizonyosan a Divék nemzetség egyik családjának címere. Ezek mind azonos címert használnak: a medve a fával plusz hold plusz nap/csillag, a sisakból kinövő figura, meg egyéb részleteket változhatnak. A Divék nemzetség a Felvidéken élt, Nyitra, Túrócz és a környező megyék. Több helységnév ma is őrzi, néha még szlovák alakjában is a nevület (pl. Divjak). E nemzetséghez tartozó család pl a Majthényi, Bossányi, Rudnay, Motesiczky, Divéky, Turcsányi, Rudnyánszky stb. Az általad adott címer bárói koronát visel, ez tovább szűkíti a kört, tudtommal pl Rudnyánszky család volt báró, de lehet, más Divék nembéli család egyes ágait bárósították (Majthényi biztosan), utána kell nézni az alapművekben. Remélem segítettem.

Előzmény: miszter07 (383)
miszter07 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 383
Üdvözletem a topicnak. Én nem családfát kutatok, hanem egy címerhez keresem a hozzávaló családot, remélem, azért tudtok segíteni.

Na akkor kelle valami olyan hely, ahol a magyar nemesi címerek megtalálhatóak.

Illetve megpróbálom leírni a címert, hátha valaki ráismer:

A címer egy fémtárgyon van, ezért nem színes.

A címerpajzson középen egy medve van egy fa előtt. A fa bal oldalán jobbra fent egy félhold, balra fent egy csillag? található. A címerpajzsot két oldalon egy-egy két lábon álló medve tartja. A címerpajzs felett hétágú korona (bárói?). A korona felett 3 sisak.

A pajzs alatt a felirat (amennyire ki tudtam venni) "MAXIMUS HONOR VERITATUM AMPLECTI"

Lájszló Creative Commons License 2003.07.14 0 0 382
Kedves Mindenki!
Egy katonaállítási jegyzék latin rovat-fejléceit próbálom megfejteni. Egy része világos, de néhánnyal nem tudok mit kezdeni. Szívesen vennék egy kis segíséget. Ide felraktam egy mintát:
http://oasis.inf.u-szeged.hu/beszed/allitas.jpg
Előzmény: egonka (381)
egonka Creative Commons License 2003.07.12 0 0 381
Kedves József !

Valóban, bár ő is csak egy telefonszámot tudott adni, ahol felhívtam azt, akit javasolt, amaz pedig azt tanácsolta.
hogy először kérjek engedélyt Ungváron, majd azután mehetek csak Beregszászra, ahol majd nem tudnak másolatot
készíteni arról az átkozott dokumentumról, amit keresek és már előre azonosítani tudom; amúgy nekem kellene vinni
valami másolóeszközt (!), ha esetleg megtalálják azt, amit keresek, addig pedig azt sem mondják meg, hogy létezik-e....
Hát így állok, azóta tiszta depi vagyok, az embereket is kerülöm. Az én tempóm egy csöppet gyorsabb, nehezen
viselem az annál lassúbbat, teljesen születési rendellenesség talán...
János

Előzmény: József1925 (380)
József1925 Creative Commons License 2003.07.12 0 0 380
Örülök, hogy mégis sikerült telefonon kapcsolatba lépni az illetővel.
Üdv: József
Előzmény: egonka (375)
egonka Creative Commons License 2003.07.12 0 0 379
helló !
tudna-e valaki segítemi abban, hogy az 1720-as összeírás táblázatainak oszlopai mit jelentenek ?
EinarPetersen Creative Commons License 2003.07.09 0 0 378
Köszönöm! Szociológiai szempontú is érdekelne, ha tudtok.
Steve the Great Creative Commons License 2003.07.08 0 0 377
Hát papíralapúval sajnos nem szolgálhatok, de a méltán közkedvelt, Cyndi-féle lista ezen kategóriájában (és talán másokban is) elég sok hivatkozás van összegyűjtve a fotókkal kapcsolatban. Talán találhatsz itt vmi hasznosat.
Előzmény: EinarPetersen (376)
EinarPetersen Creative Commons License 2003.07.08 0 0 376
Olyan szakirodalmat keresnék, amelyben a téma: család(fa)kutatás családi fényképek segítségével. Vagy ilyesmi, pl. a családi fotó mint adat. Angol és magyar nyelven.
egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 375
Kedves Szatványi József ! (József1925)
Sajnos a megadott emilcím nem működik.
Üdvözlettel János

egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 374
az ember nem is gondolná, mi minden köthető Burgenlandhoz;
van egy ragyogó site-juk, ahol kíváló elemzéseket, információkat lehet találni, immár hat éve !
Gerry Berghold (gberghold@aol.com) szervezi és a site címe: http://members.chello.at/lagraf1/BB-members/index.html
egonka Creative Commons License 2003.07.08 0 0 373
köszönöm szépen, ezt is megpróbálom
üdv jános
József1925 Creative Commons License 2003.07.08 0 0 372
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltárában Dr. László Géza laszlog@iif.szabinet.hu tart kapcsolatot a beregszászi levéltárral. Remélem ő tud segiteni.

Üdv. Szatványi József

Előzmény: egonka (371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!