Keresés

Részletes keresés

szaki_pali Creative Commons License 2007.05.10 0 0 2128
Ne haragudj de nem értelek!
Előzmény: lalá (2127)
lalá Creative Commons License 2007.05.10 0 0 2127
-Ühüm. Amitől táskásodni szokott. Őszibarackkal nem tudom kínálni a bestyét.
Előzmény: szaki_pali (2126)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.10 0 0 2126
szilvát a tafrina?

Nem keversz valakit valamivel?

Egyébként locsolkodj ha ennyi rontás jár felétek!
Előzmény: lalá (2125)
lalá Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2125
-Azért kukkolgatok ám. (hehe)
-A meggyet viszi a monília, a szilvát a tafrina, a szőlőt a fagy. Tetű mint a nyű...
Előzmény: Ferig (2124)
Ferig Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2124

Szerintem van telepátia, mert most akartam írni, hogy merre vagy, mi van veled, mert mostanában nem jártál a szőlőben. Hála Istennek előkerültél! :-)

Előzmény: lalá (2121)
alfi13 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2123
Igen érdemes én virágzásig a réz helyett Antracolt vagy Dithanet szoktam használni.
A lisztharmat ellen Karathane LC t
Most ajánlatos a molyok ellen Basudin 600-al.
Van még egy probléma a Botritisz ellen a virágzás előtt kel megkezdeni s védekezést pl Cursate F-el
Virágzás után ha Quadris max ot abba minden bent van kivéve a molyok elleni szer azt néha tegyél bele Basudin 600.
Előzmény: Jani71 (2120)
kertpont. Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2122

Ruccanjunk ki együtt!
Gyümölcsprogram tervezet
Összeállította: Dr. Sipos Béla Zoltán

 

június 3. vasárnap Kiskovácsi-Pilisborosjenõ
program: Hajtásválogatás, termésritkítás (alma, õszibarack); Szõlõ zöldmunkái, pincelátogatás pincepörkölttel.
 7.000 Ft.- 

 

Október 1. hete Tokaji borvidék
Délelõtt kultúrprogram Sárospatakon, délután szõlõ-szüret, borkóstoló étkezéssel Bodrogkeszttúron
9.500 Ft.-

 

Várunk minden érdeklõdõt! A programok egy naposak. A pontos időpontot később rögzítjük. Utazás busszal. Az árban az utiköltség és az étkezés is benne van. Az egyes programokra jelentkezés névvel, mobilszámmal, az info@kertpont.hu címen. Tervezett létszám tíz fõ. Regisztrálás a jelentkezés sorrendjében történik.

lalá Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2121
-Eső után permetezni kell. Rézérzékenység? Hm. A kénre inkább kell ügyelni. Én rézhidroxidot és Thiovitot szórok.
Előzmény: Jani71 (2120)
Jani71 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 2120

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy elkezdjem-e a peronoszpóra elleni védekezést, mivel most eléggé csapadékos az idő. Így virágzás előtt mit érdemes használni? A rezeseknél azt írja, hogy figyelembe kell venni a fajták rézérzékenységét. Ezt viszont nem ismerem, a fajta is elég sok már... Virágzás után már nem lesznek ilyen gondjaim, de most ez éppen esedékes, szeretném tudni, aztán permetezni preventíve (mert ugye úgy az igazi... :-) ).

Ja, nálunk nem volt semmilyen fagykár (értsd: az udvarban, mert a környéken itt-ott bizony látni elfagyott dolgokat: dió, szőlő leginkább). Gyönyörűen nő minden. A szőlő is nagyon szép.

Ferig Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2119

Az a gond, hogy kiemelted magát a problémát (1 feltehetően atka szivogatta levél) az egészből. Nem látunk magát a hajtást, amiből ezt kivetted. Ha egyedi a probléma, pl. csak az idősebb leveleken van, akkor a legegyszerűbb, ha egyenként leszeded és kész. Ha a fiatalokon is van és tömeges, akkor meg kell permetezni a szőlőt a fonák oldalon, mert az atkák ott vannak.

 

Mi a helyzet a szőlőddel? A hajtásokat megválogattad már? Permetezés? Atkák?

Előzmény: alfa22 (2117)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2118
Hidd el jó a diagnózis atkáról van szó.

Menj lejjebb kicsit Feriq is tett fel néhány hasonló képet, ott szinte ugyan ezt fogod látni. Ha a teljes tőkén elhatalmasodott ez az állapot akkor vegyél atkaölöt (Nissuron Flumite stb) amit kapsz és azzal permetezd meg a szőlődet 2-3 alkalommal addig míg az új leveleken már nem látsz ilyen elváltozást.

Fontos: Jövőre amikor hajtani kezd a szőlő ezzel az atkaőlővel kezd el permetezni. Ha tutira akarsz menni akkor vegyél Omite-t és használd a leírás szerint augusztusban is. Így elpusztítod az áttelelni szándékozó atkákat, meg a tojásokat is.
Előzmény: alfa22 (2117)
alfa22 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2117

Elnézést a linkért, amikor ide begépeltem, még teljesen jó volt...

 

Szóval, ez a fonákján van, a színén szinte semmi sem látszik, nincs

semmilyen gubacs vagy kinövés, talán egy picit foltosnak tűnik, de

nagyon enyhén. Tehát csak a levél hátán vannak ezek a szürke...

nem tudom mi a jó szó, mintha nagyon sűrű pókháló lenne...de

lehet hogy nem ez a legjobb leírás.

 

Egyébként ez nem a szőlőben van, úgyértem hogy szüleimnél van

5, azaz 5 tőke, csak amolyan játékból, és azokon jelent meg ez

a "betegség". De azért csak meg kéne menteni őket...:-)

Előzmény: Cirfandlia (2112)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2116
Csak megemlítem, hogy a csapadék nálam csupán 30 mm -re rúgott (summa summárum)
macmelon Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2115
Ha a Fővám tér alatt Vámház körutat értesz, akkor igen. :)
Előzmény: Cirfandlia (2114)
Cirfandlia Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2114

Rákérdeznék egy-két komolyabb borászboltban (a Fővámtéri még működik?) nem emlékszem hol vettem anno, lehet kaptam a borászati tanszéken. Itt láttam: http://www.boraszatianyag.hu/termekek.pl?ID=A&VALUE=06,40&GUID=0 de emlékeim szerint az nem "gyantaoszlop" volt hanem granulátum...

tanulmány: http://www.eurotradekft.hu/diverganhm.pdf

Előzmény: RAMBO (2113)
RAMBO Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2113
Igazad van, az a fonák.

Mértékét még nem tudom, de állítólag visszazavarosodott a palackban. Kösz a gyantás tippet, hol lehet beszerezni?
Előzmény: Cirfandlia (2112)
Cirfandlia Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2112

Nem akarok kötözködni, de amit a fórumtársunk betett kép az tuti levélfonák. Nézd csak meg az ereket! És azok között vannak a nemezes cuccok. De nosza kérdezzük meg topiktársunkat hogy néz ki a levél színe? Lát e rajta gubacsszerű kinövéseket?

 

A Vasról: mennyi lett? A divergán műgyanta jól kiviszi, abszolút semleges semmit nem csinál negatívat a borral. Akkor érdemes kezelni vele, ha hosszabb palackos tartást tervezel; mert könnyen kiválhat a vas a palackban.

 

Én a hétévégén palackozom végre a Cirfandlit úgy tűnik letisztult (bár egy szűrés lehet jót tenne még, de az vszinű kimarad) és igen jó formában van, vmi egzotikus ánizsos mentás illattal bír, ami a cefréjére emlékeztet; a savtompítás is megtette a hatását, nagyon kerek, jól iható most.

Előzmény: RAMBO (2111)
RAMBO Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2111
Hááát nem tudom. A gubacsatka a levél színén buborékokat képez és a fonákján van fehéres szövedék. Ennek a képnek a színén vannak elhalások. Szerintem biztosan nem gubacsatka, esetleg valami más.

Viszont igazad lehet a préssel kapcsolatban: kicsit magas lett a vas a borban. Nem gondoltam volna.
Előzmény: Cirfandlia (2109)
szaki_pali Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2110
Ez valóban atka és nem vírus.

Védekezhetsz ellene úgy hogy:

1.) kevés van belőle akkor egyszerűen leszeded a levelet és tűzre vele
2.) több egyed esetén hagyományosan atkaőlő szerekkel vagy
3.) legújabban ragadozó atkát vetsz be (Biocont Kft forgalmazza)
Előzmény: alfa22 (2103)
Cirfandlia Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2109

Nem ez nem vírus, itt van hasonló kép is bár eléggé kicsi : http://www.kertpont.hu/uj/forumkep/szolo_nemezes_gubacsatka.jpg

és a fórum  link

Előzmény: RAMBO (2107)
Cirfandlia Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2108

Nagy eséllyel ez a Szőlő nemezes gubacsatka lesz; idén nálunk is eléggé felütötte a fejét gondolkozom a védekezésen, pedig atka ellene nem szoktunk speciális szert használni meg ez nem is okoz olyna kárt mint a levélatka; de most van pár csemege amit nagyon durván elkapott, meg van egy rassza is: http://www.mezohir.hu/2004-03/26.html

Előzmény: macmelon (2105)
RAMBO Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2107
Megnézem otthon a könyvben, így nem rémlik, valami vírusnak mondanám, mert az erek között szabályosan van elhalás. Ez csak tipp, utánanézek.

Milyen rovarokat látsz a szőlődben?
Előzmény: alfa22 (2103)
RAMBO Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2106
Az őzike nekem is leette a fiatal tőkéim egy részének csúcshajtását.

Előzmény: Zalancelot (2099)
macmelon Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2105
Hát megdolgoztam vele... (Az URL-ek állatorvosi lova!)

Ezt akartad írni: http://author.uw.hu/szlevel.JPG
Előzmény: alfa22 (2103)
alfi13 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2104
nem tudok rámenni erre az oldalra amit irsz miért nem ide teszed föl a képet???
Előzmény: alfa22 (2103)
alfa22 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2103

Sziasztok!

 

Tudnátok abban segíteni, hogy ez ( http:\author.uw.huszlevel.JPG ) milyen betegség, és hogy mivel lehetne védekezni ellene?

 

Előre is köszönöm!

szaki_pali Creative Commons License 2007.05.08 0 0 2102
Nincs egy képed róla?
Előzmény: Zalancelot (2099)
Zalancelot Creative Commons License 2007.05.07 0 0 2101
Az a tapasztalatom, hogy így a leg olcsóbb a védekezés.
Előzmény: szaki_pali (2097)
alfi13 Creative Commons License 2007.05.07 0 0 2100
Nem tudom hogy mire lőt de szerintem most kell a Tarka szőlőmoly ellen permetezni én inkább a Basudin 600-al próbálkozom.
Előzmény: RAMBO (2098)
Zalancelot Creative Commons License 2007.05.07 0 0 2099

A burgonyabogár lárvához hoz hasonló élősködőt ferdeztem fel a leveleken. Egyre többen voltak, még mielőtt komoly kárt tudtak volna okozni, leszámoltam velük.

A tegnapi permetezés nyomán eltüntek.

Tényleg ki tudja, miféle állatkák ezek? Akkorák mint egy közepes méretű lárva, de erős rágószervük van, mert szinte lehetetlen lesöpörni őket a levélről, úgy berágja magát.

A másik szempont, hogy kellően büdös, ez elriasztja az őzeket is a levélről, jónéhány korai fajtát meglegeltek a dögök!

Előzmény: RAMBO (2098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!