Keresés

Részletes keresés

L-Gee Creative Commons License 2003.03.19 0 0 204
satine, Hannibalbarkas,

köszi a hozzászólásokat. Igazából én a 25 fok alatti vízben fázom, viszont imádom a tengert, na most nem sok olyan hely van, ahol júniusban meleg lenne a tenger. Görögo. spanyolo. 22-23 fok körül vannak. Persze 26 fokos tengervízhez nyilván kell kánikula. Terveink szerint a 11 nap alatt legalább 2-3 napot kimennénk hajóval búvárkodni.

ui.:
Ezen a betonon és túristán kívül mindent elpusztító bombán igazán jót derültem :)

satine Creative Commons License 2003.03.19 0 0 203
Mi azt szeretjük, ha a/ vagyunk egy helyen, és onnan be lehet járni az ország egy nagyobb részét, vagy b/ vagyunk valahol, pl. Kairóban,bejártuk láttuk, és aztán van egy kis pihenés is.
A csillagtúra nem a mi műfajunk, de a csak pihenés sem, megpróbáljuk valahogy összehozni a dolgokat.
De arra sem szabad haragudni, aki csak pihenni akar,
nekünk is megfordult a fejünkben, hogy visszamegyünk vagy Hurg-ra, vagy Sharmba csak pihenni 1 hétre, mert olcsóbb és jobb lett volna febr-ban, mint itthon...
De aztán mégsem ez lett belőle.
Előzmény: Hannibalbarkas (202)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2003.03.19 0 0 202
////Attól függ, mit akarsz.
Ha Egyiptomot látni, menj másfelé is. ///
Tökéletesen egyetértek. Bár inkább megfordítanám:
Ha nem kifejezetten búvárkodni akarsz, akkor inkább másfelé menj, és csak pár napra a tengerhez.
Előzmény: satine (201)
satine Creative Commons License 2003.03.18 0 0 201
Szerintem Sharm is kifejezetten turistaváros, aki odamegy, ott sem az igazi Egyuptomot fogja megtalálni.
Viszont Hurghadában jobban lehet este mászkálni, márha nem a francban van kint az ember szállodája, ez igaz.
Sharmban csak a Naama Bay-re tudsz bemenni, ami szép, Siófok-II., azaz mindent a turistákért.
Attól függ, mit akarsz.
Ha Egyiptomot látni, menj másfelé is.
Ez olyan, mint a csak Siófokra hozzánk látogató turistaság; pihenni jó. Azért látni is lehet, Hurghadában inkább, ott igazi lakosság van, Sharmban inkább csak turizmus.
Előzmény: Hannibalbarkas (200)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2003.03.18 0 0 200
Hurghada úgy néz ki, mintha egy bazi nagy bombát ledobtak volna, ami a betonon és a túristán kívül mindent elpusztít. Ráadásul az ország egészéhez viszonyítva meglehetősen drága. Ha még nincs minden letutizva, és minden áron a Vörös-tengerre vágysz, akkor inkább a Sinaira menj! Voltam már Egyiptomban, és csak 1 hely van az országban, ahová biztos nem fogok visszamenni: Hurghada.
Egyébként júniusban mindenhol meleg van. Vagy felkészülsz rá, vagy nem. (Nézd meg a meterológiai intézet honlapján, hogy most milyen idő van arrafelé, és abból már el tudod képzelni, hogy nyáron mi lesz.)
Ja, még valami: Ha kitör a háború, attól még nyugodtan menjetek el, legfeljebb kevés lesz rajtatok kívül a túrista, ami éppenséggel nem hátrány...)
Előzmény: L-Gee (198)
satine Creative Commons License 2003.03.17 0 0 199
Szia, ez biztos, hogy így van.
Mi februárban voltunk, pár éve, és akkor 20-on fölötti fokok voltak, szépen pirultunk és barnultunk.
A kinti magyar idegenvezető lánnyal összebarátkoztunk, és ő mondta, hogy nyáron 40 fok fölött van a napon, árnyékban olyan 35 körül...
A vízparton a légáramlat és a víz hűtése miatt szuper, viszont könnyen le lehet égni, pláne, ha fehér bőrű vagy.
Ha voltál arab országban, akkor tudod, hogy a 3*-os szállodákban is akadozik ilyenkor a légkondi, tehát legalább 4*-osba érdemes menni, ha nem viseled jól a hőséget.
Ha jól bírod, akkor semmi gond!
Előzmény: L-Gee (198)
L-Gee Creative Commons License 2003.03.17 0 0 198
Sziasztok !

Júniusban tervezünk/terveztünk Egyiptomba menni, egész pontosan Hurghadába. Viszont eddig ismerősök inkább lebeszéltek róla, mondván, hogy elviselhetetlen lesz a meleg és csak a légkondicionált szállodai szobában fogjuk jól érezni magunkat. Ez tényleg így van ?

Köszi,
LG

Encse30 Creative Commons License 2003.03.17 0 0 197
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok. :)

Most viszont már attól tartok, hogy a légitársaság (Travel Service) nem indítja a járatokat.
Beszéltem a MALÉV-vel is, sajnos még semmit sem tudtak a Travel-től pedig ígértek egy visszahívást.
Az Egyiptomi Követségen viszont nagyon szívélyesek voltak, szerintük semmi ok az aggodalomra, Egyiptom ilyen (háborús) körülmények között is biztonságos a túristák számára.

Az út egyébként - mivel volt aki kérdezte -
a Kartago Tours szervezésében lesz március 28-án (Nefertiti, 15nap/14 éjszaka).

A Sínai félszigetre mi is terveztük, hogy átmegyünk, de utánajártam, és a komp egy vagyonba kerül(egy út 40USD/fő), és akkor még semmit sem láttál.
Az Abu Simbel ugyancsak sokba kerül repülővel, sajnos ezt mi nem engedhetjük meg magunknak.

Ha esetleg tényleg van, aki velem utazik, azzal szívesen leveleznék (de bárki mással is) e-mail-ben.
(boroseniko@freemail.hu)

Legyen szép napotok!

Üdv:
Enikő

satine Creative Commons License 2003.03.15 0 0 196
Azért jó jó élményekről is olvasni!
A Mózes-hegyről írtakat olvasd el korábban, pláne, 40 fölötti vagy, esetleg 100 kilón is túl,
bocsi.
Ha üde, friss és fiatal vagy, akkor semmi gond.
Az 1 korty szeszt másoktól is hallottam, és bevált nálunk is,
mi a reggelt "magyarosan" szoktuk ilyen helyeken/bár már azóta hagyomány lett, úgyhogy minden típusú nyaraláson - kezdeni, reggel egy kortyocska, vacsora előtt egy kortyocska...
Mi elég vad helyeken is szoktunk enni, pl. utcai árustól vetünk Tunéziában sütit, de marokkóban is ittunk utcai árusnál vett narancslevet, eddig mindent megúsztunk, egyedül a "Mombasa-expresssz" (finomabb körökben így nevezik...:))) tarolt le Kenyában az utolsó napokban.
Szóval, a szesz megvéd és tartósít.
Meg különben is...
Szerintem még Zoviraxot is vigyen mindenki, mert a herpesz is elő szokott jönni, pláne, akinek már 1x volt...
Jó pihit!
Előzmény: fazek99 (195)
fazek99 Creative Commons License 2003.03.15 0 0 195
Szia!

Csak nem Nefertiti hajout? Szerintem egyut megyunk :-)

Mi azt tervezzuk, hogy valahogyan 2 napra (leginkabb gyors komppal) atmegyunk Hurghadabol Sharm-el-Sheikh-be, onnan meg a Mozes hegyre.

Elvileg meg Alexandriaba es Abu Simbel-be szerveznek fakultativ utat, ebbol az utobbi biztosan fantasztikus, el kell menni ra.

Előzmény: Encse30 (192)
ercsibe Creative Commons License 2003.03.14 0 0 194
Mi vittünk ki vagy tíz doboz széntablettát, meg alkohol, meg miegymást, de semmi nem kellett!!! Pedig itthon alig bírok valamit enni, hogy ne fájjon tőle a hasam, úgyhogy tök para voltam. De bevallom nekem semmi nem volt gáz. Igaz, csak ásványvizet ittunk, és fogat is abban mostunk. De no problem.
Előzmény: Encse30 (192)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.14 0 0 193
Ha visszaolvasol mindent megtudsz ...
Lényeg: 1.Immodium, 2.még csak fogat se moss az ottani vízzel és 3.valami kemény alkohol napi 2x.
Előzmény: Encse30 (192)
Encse30 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 192
Sziasztok!

Március 28-án indulok Egyiptomba és bevallom nem a háborútól félek, mivel többen megnyugtattak, hogy emiatt nem lehet gond.
Sokkal jobban aggaszt, hogy gyomorilag nem fogom bírni a nyaralást.
Milyen gyógyszereket érdemes vinni, hogy elkerüljem a hasmenéses rosszullétet, mivel nem szeretném a szállodában tölteni a 2 hetet?

A két hét egyébként egy körutazás lesz, melynek végén 5 nap pihenés lesz Hurghadában.
Ezzel kapcsolatban azt szeretném még kérdezni, hogy itt milyen programokat érdemes szervezni a búvárkodáson kívül?

Előre is köszönöm.

Encse

kahlúa Creative Commons License 2003.03.05 0 0 191
Sziasztok!
Tegnap du.jöttünk haza Egyiptomból.Nagyon jól éreztük magunkat,csak jót tudok írni!A King tours-szal voltunk, az idegenvezetés(Aida) szuper volt-bármit kérdeztünk,mindenre tudott válaszolni.Egy jó tanács:az irodában csak azokra a fakultatív utakra érdemes befizetni aminél fontos a magyar idegenvezetés(Kairo,Luxor),mert a többit kinti irodák kb.féláron árulják!
Mi első nap késő este értünk Kairoba-alvás.Második nap:piramisok(fantasztikus),bárka múzeum,tevegelés,szfinx,papírusz műhely,illóolaj gyártó műhely,ebéd a Níluson,Egyiptomi Múzeum,bazár.A bazárt így utólag inkább kihagytuk volna...a kínai piachoz hasonlítanám csak 10x koszosabb,ráadásul Hurghadán az árakból is többet engedtek!Reggel 6-tól este11-ig kicsit fárasztó volt,de az élmény kárpótolt...Másnap reggel repültünk tovább Hurghadára.Szállás:hotel SeaGull-tiszta,kényelmes;reggeli és vacsi svédasztal:bőséges és finom.Ja!A mangó-,eper-,sárgadinnye-,guavajuice-okat ne hagyjátok ki...Isteni!
Hurghadán ha kilépsz a szállodából 5 mp.-ként rád dudál egy taxi,a városon belül fejenként1 font-ért(41Ft.) oda visz,ahová kéred.Ha helyi utazási irodát kerestek,az Amenophis tourst ajánlom-korrekt,sokkal olcsóbb, mint az itthoni.A szálloda oldalán kb.15 perc gyalog.
Tengeralattjáró:kicsit csalódtunk benne.A látvány félig megrendezett:elsüllyesztett hajó,kincsesláda...és egy búvár kajával csalogatja közel a halakat.
Jeep szafari:a hegyek gyönyörűek!Betekinthettünk egy beduin törzs életébe.
Paradise island:ez jött be a legjobban mindenkinek!Hajóval kivittek minket a tengerre,korallzátonyoknál kikötöttünk, aki akart búvárkodhatott-muszáj kipróbálni!Adnak békauszonyt,búvárszemüveget pipával.Annyira sós a tenger,hogy nem lehet elsüllyedni;lebegsz a tetején,csak berakod a fejed a vízbe és...hát ezt nem lehet leírni!Gyönyörű!A halak melletted úszkálnak-sárga,kék,zöld;csíkos,pöttyös-,kagylók,tengeri sünök,fantasztikus!!!A hajó kapitánya körbevitt a korallszigeteken-csúcs volt!Később kikötöttünk a Paradise szigeten-itt is lehetett búvárkodni,vagy napozni.Ez egész napos program volt,ebéddel-mindössze12USD/fő.
Sharm El Nega:busszal kb.1 óra.Ez egy félsziget,szintén napozás,búvárkodási lehetőség.
Az arabok nagyon barátságosak,kedvesek,jó a humoruk;szeretik a Magyarokat.
Luxor:Királyok völgye,Memnoni kolosszusok,Hatsepsut temploma,Karnaki templom-a legmeghökkentőbb látvány:egy gránittömbből kifaragott obeliszkek,hatalmas oszlopokcsarnok,szobrok.Felejthetetlen élmény.
Alkoholt(whiskey,konyak,pálinka)mindenképpen vigyetek,ne hanyagoljátok el,minden kaja előtt és után igyatok 1-1 kortyot,különben elkerülhetetlen a gyomorrontás(hasmenés,láz,hidegrázás),ja és csak palackozott vízet igyatok,s fogmosáshoz is ez ajánlott!!!Vigyetek Sulfaguanidin-t,ha mégsem úsznátok meg...
Az idő is szuper volt:első két nap,mikor városnézés volt hűvös20-25 fok volt,Hurghadán már jobb idő volt,árnyékban 26 fok volt.
Mindenkinek ajánlom Egyiptomot,ne hagyjátok ki!
Előzmény: jujo01 (189)
Zsóta Creative Commons License 2003.03.02 0 0 190
Tudnék. De egyenlőre csak irigy-irigy.
Előzmény: jujo01 (189)
jujo01 Creative Commons License 2003.03.02 0 0 189
hello mindenkinek!
22-én indulok Egyiptomba ott is pontossan SAFAGA-ba!
Ha tudnátok kicsit mesélni élményekröl ,fontos tudni valókról,.......stb!
Köszi
Zsóta Creative Commons License 2003.03.02 0 0 188
Ez attól függ, hogy mennyire bírod a hőséget. Én pl. kifejezetten élvezem. Nekem bejött a nyár a vörös mellett. De ha a piramisokat vagy más nevezeteeséget kellene megnézni, akkor bizony nem biztos, hogy csapkodnám a térdemet.
Előzmény: Bati (187)
Bati Creative Commons License 2003.03.02 0 0 187
csá
csak egy rövidke kérdés
Nyáron szabad ezekre a helyekre menni vagy öngyilkosság??
:))))
Zsóta Creative Commons License 2003.03.02 0 0 186
Szevasztok! Tegnap jöttünk vissza Sharmból. Az idő nagyon jó, a tengervíz hőmérséklete 21 fok.
Ercsibe! Mi a Karthago-val voltunk kint. Az sem különb. Tudom, hogy ez téged nem vigasztal.
Mindenkinek, aki most indul Egyiptomba!!!!!!!!!! Helybéli benszülöttek mondják, hogy most jön a 3 hetes homokvihar szezon. Ha nem muszáj, akkor most ne menjetek Egyiptomba. Sz'r ügy lenne a szállodában tölteni a pihenőt. A vihar ereje olykor eléri a 90km/h sebességet. Elmondásaik alapján a március ilyen.
satine Creative Commons License 2003.02.25 0 0 185
Mi a 96/97-es (bocsi)luxori merénylet után 2-3 hónappal mentük el Hurghadába, semmi gond nem volt, sőt...

Mi most is arab országba indulunk,
de ez tényleg magán döntés.

Én úgy érzem, még a magyarokat nem titulálták ott ellenségnek, bár, gondolom, ez a napi propagandától változhat, remélem, nem ilyen irányban.........

kahlúa Creative Commons License 2003.02.25 0 0 184
Nekik óriási bevétel a turizmus,-épp ezért vigyáznak ránk!
Előzmény: satuprinsessa (182)
aagica Creative Commons License 2003.02.25 0 0 183
Pont azóta a merénylet óta nagyon vigyáznak. Minden sarkon gépfegyveres őrök, legalábbis a Kairó-Luxor-Asszuán vonalon ezt tapasztaltuk. Nagyon figyelnek rá, hogy senkit ne érjen még a legkisebb zaklatás sem, a turista a legdrágább kincs, tönkremenne az ország, ha többé nem jönnének.
Előzmény: satuprinsessa (182)
satuprinsessa Creative Commons License 2003.02.25 0 0 182
Köszönöm a gyors választ. :) Épp az a baj, hogy márc.7-én várható valami BT döntés Irak ügyében, és akkortájt szeretnénk menni. Igazából nem kifejezetten a háborútól tartok, hanem mindenféle szélsőséges csoportoktól (amik nyilván vannak Egyiptomban is), hogy hátha épp nyugati turistát lesz kedvük eccer csak kinyírni. Erre ugye már volt példa, épp Egyiptomban.
Na mind1, köszi még egyszer.
Előzmény: ercsibe (180)
kahlúa Creative Commons License 2003.02.25 0 0 181
sziasztok!Ma 13.30-kor indulok a reptérre.A King tourssal megyek Kkairo-Hurghada útra.Légyszi írj,hogy milyen idő volt!A tenger milyen meleg?
Előzmény: ercsibe (176)
ercsibe Creative Commons License 2003.02.25 0 0 180
Szia!

Nem lehet érzékelni ebből semmit, de érdeklődj az egyiptomi követségen, mert a járatokat pl terelőúton közlekedtetik, ha direkt géppel mész oda, vagy a Malév pl azt is írta egy közleményében, hogy megvizsgálja, h törölni kell-e a járatokat Sharmba. (OTP-nek az utsó charteréről lekéstél, Kartago még közlekedtet gépeket oda6)
Emlékszel, amikor volt a Jugó háboró, a német ill amcsi túristák nem mertek ide jönni, mert hú akkor bizti itt is lőnek, no ez ennyire igaz a Sínain is. Nem lőnek, nincs készülődés, csak annyira esetleg, mint máskor (tudod, ez egy katonai övezet mindenhol állomásoznak), most is fegyveresek sétálgatnak, most sem lehet elhagyni a várost, most is útlevél kell, mert pár km-enként ellenőriznek, de a háborúnak (pláne a tengerben a halak közt... :) ) nem nagyon érzed a szelét.

Jó utat, ha úgy döntesz. De szerintem -magánvélemény- azt lehet olvasni, hogy megkezdődött a visszaszámlálás, azt várd meg, csörögj a követségre, és utána menj csak, ha ott mondtak valamit arra, hog ykiélesedett a helyzet.

Erika

Előzmény: satuprinsessa (179)
satuprinsessa Creative Commons License 2003.02.25 0 0 179
Sziasztok,
valamikor a jövő hét vége felé szeretnénk Sharm el Sheik-be menni 1 hétre, de én egy picit félek a háborúközeli helyzet miatt arab országba menni.
Szerintetek reális ez az aggodalom? Aki mostanában volt (Erika) érzékelt ebből valamit?
Vagy mindennek ellenére továbbra is rengeteg turista van arrafelé?
Előzmény: ercsibe (178)
ercsibe Creative Commons License 2003.02.25 0 0 178
Köszi a választ, bevallom arra száímatottam, hogy le leszek ezerrel dorombolva, de örülök, hogy kívülállóként is meg lehet érteni az én oldalamat is.

Ezek nem "akciós" idegenvezetők, az előző kettő a jan 18-i csoprttal jött vissza, helyette van Timi és Eszter. A méregdrága szállókból jövőknek is ők voltak az idegenvezetőik, és a Jordániásoknak is, akik több, mint 200-at fizettek ki fejenként azért, hogy max 1,5 napot tölthessenek Timi anti-idegenvezetése alatt. (idéztem) Engem sem zavarna az, hogy magam ébresztem (ezért vittünk mobilt), meg magam intézem a reggelit, csak akkor nem mondják azt (pláne egyszerre, önmagukat is meghazudtolva) hogy már intézik, elintézték, mi ne intézzük, meg hogy valszeg ehéttől változik- azért nem intézték, meg azt hogy szerintem, talán esetleg, valszeg stb...

Még írok még, mert a szép részek szinte lemaradtak, és nem akarom azt annyival elintézni, hogy szép. Nincs scannerünk, de tervben van, mert akkor felteszek egy csomó képet a netre, de ez még távlati terv, de amint megvalósul (lehet, h egy hónap is) írok.

Erika

Előzmény: satine (177)
satine Creative Commons License 2003.02.24 0 0 177
Szia, Ercsibe!
örülök, hogy itthon vagy, örülök, hogy amúgy tetszett volna...
ercsibe!
Fogok Neked még írni, de most nagy hajtásban vagyok, bocsi.
én várok minden infót, szívesen olvasom.

sajnálom a Timi-esete, nekünk pl. más volt, egy Erika talán és "a Bálint", a Bálinttal mi már Kenyában is összefutottunk, és legutóbb a VV-os Szabolcsot kísérte, láttuk a tévében, Kenyában.
Szóval nekünk mázlink volt, bár utólag belegondolva,
nekünk sem ment minden flottul, mi magunknak kértük az ébresztőt, magunkat ébresztettük, amgunknak kértük a reggelit, ennek ellenére nem volt, amikor indultunk a kirándulásra, de a Bálint 1 szavára megkaptuk, bennünket sem étesítettek, mikor jönnek értünk, csak sejtettük, hogy 10 körül, ezért 9 után már "glédába" vágtuk magunkat, és el kezdtünk telefonálgatni, majd sms-t küldeni,
szóval ilyen apró dolgok nálunk is voltak, a mi utastársaink is panaszkodtak,
de a csoda tudja, én ezt megszoktam, bocsi...
De amiket te írsz, az tényleg több a soknál.
Nagyon sajnálom, együttérzek veled.

Az idegenvezetők külső vállalkozók, ha jól tudom, mikor kit hova raknak... Én úgy gondolom, hogy egy olyan útra, ami eleve akciós, csak keveset kérő, azaz keveset kérő idegenvezetőket raknak be... nem tudom, nrm akarok senkit megbántani, csak a saját szakmámból indultam ki...

Ercsibe,
mesélj még,
beszéljük meg,
adjuk át a tapasztalatokat másnak.
Bár én most majd egy másik topochoz (is) átpályázom, utazás miatt, figyelem, és írok...

Szia!

Előzmény: ercsibe (176)
ercsibe Creative Commons License 2003.02.24 0 0 176
VIGYÁZAT!!! HOSSZÚ! :)

Sziasztok!

Nos, akkor íme az élménybeszámoló. Ígértem, de nem szívesen írom, mert néhányak érzéseit megbánthatom, de megígértem, hogy beszámolok.

OTP: újabb utazási iroda, amely lekerül a választható irodák listájáról.

Mexicana hotel: Tényleg szép, igényes, bárki bármit mond, a kaja nagyon finom, és bőséges, a szobák igényesek, mi általában apartmanban vagyunk, szóval ez ahhoz képest baromi luxuskivitelnek tűnt, egy apró-de lényeges különbségtől eltekintve: Nem említették, hogy ez egy építési terület kellős közepén van, mindenütt sitt, szemét, törmelék, ám még ez is elnézhető lenne, hisz a környék most épül ki, de a prospektusban és az irodában azt ígérték, hogy a szobák úszómedencére néző balkonnal vagy terasszal rendelkeznek, ehelyett a szomszéd építési telek törmelékeit, illetve a szennyvízelvezetőt nézhettük (szagolhattuk) ha esetleg kiültünk a teraszra (bevallom nem sok kedvünk volt így kiülni). Az, hogy mi merre hány méter a szállodától, az korrekt, leírással egyezik, a shuttle busz is korrekt volt, meg nem is túlzottan zavart, hisz túlnyomó részt kirándultunk, meg Naama bay nem a mi világunk. Az ár tartalmazta (prospektus szerint)a borravalókat, ám az idegenvezetőktől (és a szálloda egy-két személyzetétől) állandóan hallottuk, hogy ennek és ennek mennyit szokás adni. Nem húztuk fel ezen magunkat,mert nem adtunk, az nem a mi dolgunk, ha nem jut el hozzájuk a beszedett pénz, de volt pár idősebb pár más szállóból (Dreams, Grand Sharm stb) akik marhára ki voltak akadva.

Az idegenvezetők külön megérnek egy misét. Az egyikkel nekem nem volt különösebb gondom, mondjuk nem is nagyon tudott, infót csak akkor közölt, amikor a helyi iroda kisérője mondott valamit azt is néha totál félrefordítva, vagy nem értvén nem is fordítva, az angoltudásáról meg annyit, hogy a kairói közlekedési káosz láttán megkérdezte a helyi srácot, hogy „how do you get the KRESZ?” de legalább nem mondott hülyeségeket, meg nem tájékoztatott félre, mint a másik. Viszont ki voltunk rá akadva Kairóban, mivel elintézte, hogy a papiruszüzem helyett a bazárba menjünk, és a szfinxnél csak 20 percet kaptunk, meg rohantunk mindenhol, mert az nem érdekes, meg nincs mi látnivaló, ellenben a bazárra „csak” 1,5 óránk maradt. A 11 emberből 7 –köztük mi is kb negyed óra alatt végigjártuk, hiszen mi nem vásárolni mentünk, hanem a meghirdetett progi szerint piramisokat és szfinxet nézni, de így jártunk. Viszont megtudhattuk, hogy mi vagyunk az első szerencsés csoport aki eljuthat a bazárra, mert ez nem része a programnak, meg hogy ne menjünk le a sikátorokba, mert az akár veszélyes is lehet, majd bevetette magát a sűrűjébe, és pontban 1,5 óra múlva hatalmas megrakott szatyrokkal megjelent. (egyedül ő vásárolgatott!). Minden jóban van valami rossz is alapon, így legalább jobban megismerkedhettünk a másik 5 –szintén elégedetlen emberrel – leülve a téren álló mecset mocskos járdájára.

Kirándulások. Az nem gond, ha programváltozás van, csak közöljék, mert lehet, hogy valaki tényleg a meghirdetett programra fizet be, és nem csak felesleges párszáz dollárjairól akar lemondani.
Korrekt módon le volt írva, hogy a buszos Ras Mohamed kirándulás elmarad, így aki Mangrowe csatornát, sóstavat, földrengés repedést akart nézni, ahogy az itthon kiadott progiban szerepelt, nem fizette be az utat –köztük mi is, hiszen a Ras mohamed nemzeti park egy hajókirándulás volt csupán.
Hétfő: Abu Galum. Nagyon vártunk rá egyrészt barátnőm képei alapján, aki 3 hetet töltött nyáron ezen a helyen, másrészt a meghirdetett Blue Hole az egyik leghíresebb merülési helye a Sínainak. A program szerint a Jeep szafari után kiérve a tengerhez fürdés és sznorkelezés –nos ez elmaradt… Mentünk tovább, ahol tevegeltünk egy sort, elméletileg egy beduinnal kísérve, ám miután elsőként felültettek egy tevére, rácsaptak a fenekére, és a gyeplő már mit ad isten fenn is volt az ölemben, és a teve egyedül megindult nem kifejezetten lassan a meredek sziklás parton, alattam a part, és előttem senki. Aki ült már tevén, annak nem nagy cucc gondolom, de én aki se lovon, se tevén nem ültem még, eléggé sokk volt, szóval megint hol maradt a beígért vezető?! Majd megérkeztünk a Blue Hole-hoz igaz nem tevén, mert előtte le kellett szállni, és csak +10LE-ért mehettünk volna tovább, ellenben itt is megtudhattuk az idegenvezetőtől, hogy mennyit szokás adni egy beduinnak, aki kísér minket… Kaja a Blue Hole-nál csak 1/2 óra múlva lett kész, így kihasználván az időt négyen bementünk max 20 percre sznorkelezni, a többit majd kaja után, hiszen Timi azt mondta, hogy fürdés kaja után. Gyorsan bedobtuk a kaját, mennénk be, mikor halljuk, hogy na akkor 10-15 perc múlva indulunk haza. Azt hittem rosszul hallok. Nem elég, hogy az első meghirdetett sznorkelezés elmaradt (mindenki bánhatja barátnőm gyönyörű fényképei, no meg a látottak alapján), még a Blue Hole-nál is, pedig az volt a programban, hogy sznorkelezés 2 helyen! Mi spec. nem a fölös 120 dolcsinktól akartunk megválni, hanem a Blue Hole-hoz eljutni. Egy, a Fantáziában lakó pár elmondta, hogy ők lemaradtak a hétfőiről, így egy másik szervezéssel mentek, kb 1 körül értek a Blue Hole-hoz, a kaja mellé italfogyasztás is járt, no meg bazinagy gyümölcstál, 2-3 óra sznorkelezés -ja és mindezt fejenként 10 dollárral kevesebbért. Ja, és hálisten a kocsinkban volt egy németül beszélő idegenvezető (jajj azoknak, akik se németül, se angolul nem tudnak!!!), aki mondta, hogy a tevegelés után a Jeep-ek késve érnek a Blue Hole-hoz, így aki fürdeni akar, a cuccát vigye magával. Timi ezekután kihirdette, hogy minden maradhat a kocsiban, mire odaérünk, ott lesznek a Jeepek. Hálistennek közbeszóltam, hogy ez ebben a formában nem igaz, megkérdezte, hogy honnan veszem, majd leegyeztetvén, közölte, hogy akkor mindenki vigyen fürdőcuccot. Ha nem beszélek a vezetővel, akkor annak a 20 percemnek is lőttek, amit fürdéssel tölthetek?!
Apropó kirándulás és korai indulás. Nem tudván, hogy van ez a kirándulásoknál, vasárnap este rákérdeztünk az étteremben, hogy hogy szokott lenni a kirándulásoknál a reggeli, és készségesen tájékoztattak, hogy a recepción kell igényelni reggelis csomagot. Így is tettünk. De jól tettük! A többiek ott ültek, mikor késve beérkezett Timi, hogy no akkor menjünk. Az egyik pár meg elaludt, mert a beígért ébresztő is elmaradt. A többiek éhesen rákérdeztek a kajcsira, mivel hallották tőlünk, hogy nekünk volt reggelis csomagunk. Timi hápogott, hogy de hát ő elintézte, meg azt hitte, hogy kapunk, meg hogy akkor bizti mától van a reggeli 7:30-tól eddig valszeg 7-től volt, mert azért nem rendeltek, meg hogy ők mindig rendelnek, majd elszaladt, hogy intézkedjen. (Elég ellentmondásos…) Mikor visszajött, a többiek még mindig kaja nélkül, és persze nem intézett semmit, így a többiek maguk mentek intézkedni. Így indult a Blue Hole-os „sznorkelező (?)” program…
A keddi Tiran szigeteki kirándulásról sem tudott semmit, estére küldött üzenetet, hogy mikor lesz a módosított indulás. Hogy ez kivel lesz, mikor érünk vissza, meg egyéb ilyen apróságok: semmi. Nos, először igen kellemetlenül éreztük magunkat, hiszen amivel mentünk, az egy profi búvárhajó volt, és mindenki meglepődve nézte sznorkelcuccunkat, meg hogy ők még nem mentek sznorkelessel, a helyi képviselő is csak mosolygott rajtunk, de aztán kiderült, hogy baromi jól választottunk. A sznorkelhajók állítólag eléggé punnyadósak, míg itt aztán tényleg csak a vízről szólt minden, a Tiran szk. csodálatos volt, három –nagyon szép- merülőhelyen álltunk meg, a búvárvezető nagyon kedves volt, adott egy csomó tanácsot, meg eligazítást, hogy mikor mit nézzünk, mire vigyázzunk, hol van már sodrás, merre ne menjünk, profi volt, csak dícsérni tudom a Sinai College Diving Centert, és a vezetőt, Caroline-t. Elismerésem!!!
Szerdán punnyadtunk, este Naama bay, semmi baj nem volt, csütörtök Kairó, arról fentebb már volt szó, pénteken a pontot az i-re a Színes kanyon tette fel. Felejthetetlen. Csodálatos. Az egyik –ha nem a legszebb- hely az életemben, ahol jártam. Ám minek kellett az örömbe üröm is?! Az idegenvezető ugyanaz: Timi. Nem kértünk Kairóból hazafelé jövet reggelit, egyrészt fáradtak is voltunk, ˝ 1-re értünk haza, 5 óra alvás elé néztünk, meg Kairóba Eszter elintézte a kaját, szóval reméltük, hogy akkor nem lesz probléma az utolsó napon, addigra belejön Timi. Gondolom nem meglepő, hogy megint semmi kaja. Sőt! A harmadik Jeep-ben volt egy párhónapos baba is. (az egy dolog, hogy szülőként nem nevezném be a babámat szafarizni, meg kanyonozni, de állítólag megkérdezték Timit, hogy vállalható-e, és ő persze egyértelmű igent mondott). Nos, e baba miatt, a harmadik jeep alig ment pár km/h val, az első kettőnek állandóan meg kellett állni rájuk várni, vagy ha nem vártunk, akkor mi is csigatempóban, a visszapillantóra tapadva mentünk figyelvén, hogy előbukkant-e már a harmadik. Mi az első kettő dzsipben –illetve utólag kiderült a harmadik dzsipben is a többiektől- nagyon ki voltunk akadva, mert egyfelől kiszúrás volt velünk, hogy mi sem tudtuk élvezni a szafarit, a mi jeep-ünkben idegenvezető sem volt, a harmadik kocsiban Timi pedig az út java részét végig aludta. A kanyon meg, aki járt arra tudja, elég embert próbáló néhány szakaszon, az magára vessen, aki a tájékoztatás ellenére papucskában jött, de az, hogy az egyik hölgy –kissé túlsúlyos, és nem valami atléta alkat- nem bírta vállalni az utat, mert Timi elfelejtette közölni vele, hogy ő nem fér át a repedésekben, illetve néhol 1-2 métereket kellett lemászni a függőleges falon. (Aki volt ott tudja, milyen terep, a többieknek, akik bírtuk, életreszóló élmény!!!) Felfelé néhol négykézláb kapaszkodva jöttünk, nos el lehet képzelni milyen lehetett ott babával – illetve erre várni… A magyar nyelvű idegenvezetés persze elmaradt, hiszen Timi nem jöt velünk, mert megfázott, akik nem tudtak angolul, vagy elégedetlenkedtek, vagy megkértek, hogy fordítsam miről is szól végül is az az egy-két mondat, amit a helyi srác mond. Majd mivel késtünk a baba miatt, Timi közölte, hogy a búvárkodási lehetőség elmarad. No ekkor totál kiakadtam, és jelenetet rendeztem, hogy elmaradt mind a kettő a Blue Hole-nál, no meg itt is, és akkor ne hirdessék meg, meg milyen jogon - erre kaptunk 1 órát. Igen ám, de mivel Timi még sosem volt ott a parton/vízben, ahol erre lehetőséget kaptunk azt is elfelejtette közölni, mikor már a társaság ľ-e beöltözött, hogy ez egy baromi sekély homokos rész (bokáig, lábszárközépig érő vízzel) sziklákkal, és Guiness rekord méretű sünökkel, így a társaság 150-200 méternyi gyaloglás és sünkerülgetés után csalódottan feladta, hogy valaha is vízbe jut, és kijöttek, bár a kameráért mindenki visszament, mert ekkora sünökkel nem igen találkozik az ember máshol… Majd rámkenve az egészet, közölte, hogy Dahabban így vásárolni csak 20 percünk marad (végülis valahogy a betervezett 1 óra jutott arra is), a dolog pikantériája az, hogy a többiek azon gondolkodtak, hogy kéne „puccsot” csinálni, mert nem akar senki Dahabban shoppingolni, ám ez egy lány miatt elmaradt, akinek találkozója volt megbeszélve Dahabban.

Nos, ennyit a kirándulásokról, a szervezésről (pontosabban annak hiányáról). Visszafelé a reptéren, így hogy már ismertük egymást páran erről-arról a kirándulásról, kiderült, hogy akik Jordániában, Petrában voltak, kegyetlenül elégedetlenek voltak Timivel, meg a szervezéssel, mert ott is elmaradt a beígért program, helyette 3 órát ültek a kikötöben, illetve az egyik társaság volt már Eszterrel –nem emlékszem pontosan hol, valahol- Dél Afrikában, és amint meglátták, megrémültek a szervezett kirándulásoktól, és eleinte örültek, hogy nem ő megy Petrába, de ők is csalódtak Timiben. Nem tudom, az ő nevükben nem tudok nyilatkozni, csak annyi, hogy én valami követelményt támasztanék az idegenvezetőkkel szemben, mert az tart a nullához; a programok pedig a beígért és leírtak alig felét takarták, gerinctelen, hogy Blue Hole-lal mint a legszebb merülési ponttal reklámoznak egy utat, holott időt ott (sem) kaptunk merülni.

Tudom, nem kötelező befizetni, de nekünk ez a több, mint 300 ezer, amit otthagytunk a szervezett utakkal együtt sok pénz, erre spóroltunk, nem valami szokásos téli kiadás, és a pénzünkért vártunk valamit. Neves irodához fordultunk, gondolván ott nem fenyeget minket az a veszély, ami a kis, névtelen és megbízhatatlan irodáknál. Nagyon kedves és segítőkész ember ajánlotta ezt figyelmünkbe, és a legfontosabb, hogy őt nem akartam ezzel a beszámolóval megbántani, csak tudja, hogy mi zajlik ott.

A tenger egyébként meseszép, soha nem hittem volna, hogy ilyen is létezik, majd 200 képet csináltunk a kirándulások alkalmával (rentgeteg víz alattit is! Az egyiken látszik egy majd 1,5 méteres teknős is a Tiran szk-nél) A piramisok elképesztőek, gyönyörűbbek, mint hittem volna, bár nem egy ember próbált lebeszélni Kairóról, nem bántam meg, mert nagy élmény volt! A rosszak ellenére nagyon szép dolgokat láttam, és mindenki nézze meg, csak óvatosan a szervezett utakkal!

ercsibe Creative Commons License 2003.02.24 0 0 175
Most írom...
Előzmény: satine (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!