Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11308

Szélesnek nem mindegy... :)))

Előzmény: Törölt nick (11307)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11307

Mindegy :-)

 

Egyébként meg a kurva anyjuktól követeljenek. Hihetetlen, hol élünk bassza meg...

Előzmény: Törölt nick (11306)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11306

Szkúzi. Magyar Nemzet nem Hírlap. 

Előzmény: Törölt nick (11305)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11305

Nem semmik ezek a liberálisok. 

A Magyar Hírlap írása szerint a melegházasság legalizálása és Gyurcsány elleni eljárás megszüntetése is követelmény Brüsszel részéről már. 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11304

Kicsit talán ide is passzol, de inkább a globális egészre vonatkoztatva Nagy Ervin írásának egy részlete. Némileg elgondolkodtató. 

 

"...A technikának és az ezzel együtt változó társadalmi viszonyoknak köszönhetően a mai képviseleti demokráciákban a retorika helyére a média került. A törvényszerűség azonban nem változott: amit sokszor és szépen mondanak, azt lassanként sokan el is hiszik. Így esett meg tavaly, hogy a spekulatív tőkével és a „piacokkal” szembeszálló kormányt a világsajtóban antidemokratikusnak kezdték bélyegezni. Azok, akiknek az anyagi érdekeit sértette a bankadó, akiket zavartak a gazdaságban megfogalmazott szabályok. Végül azok is beszálltak a kántálásba, akik csupán tartozni akartak az európai trendhez...."

(...)

"... Az Európát jellemző „szakértői kormányok” viszont egyre nagyobb presztízsnek és elismertségnek örvendenek, legalábbis azok között, akik oly hangosan féltik ma is a demokráciát. Pedig ezeket a kormányokat nem a szavazók juttatták a posztjukra, hanem a nagy, tőkés érdekcsoportok bízták meg őket a hatalomgyakorlással. Mintha minden a feje tetején állna. Sokszor látott már napvilágot az állítás: diktatúra dühöng Magyarországon. Bértollnokokkal, nevesincs szerzőkkel, anonim bloggerekkel vagy az országot rég elhagyó volt magyarokkal íratták le és mondatták ki ezt számtalanszor. Körbetekintve pedig úgy tűnik, hogy egyre többen hiszik el mindezt. Mert ez a demokrácia, a retorika és a média törvényszerűsége. Amit sokszor mondunk: igaznak hangzik. Mert nincs új a nap alatt. Nil novi sub sole."

Előzmény: _spyglass_ (11302)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11303

Számomra ebből az jön le, hogy pontosan tudták, hogy alkotmányellenes "kitagadni" a bent maradókat az állami nyugdíjból. Nem is volt ilyen szándékuk. Egyszerűen beijesztették a népet, hogy beszippanthassák a befizetéseiket, ami elég jól sikerült, így most már be lehet vallani, hogy a többiek is megtartják a jogosultságukat, az a 100 ezer a 2,8 millióhoz képest már nem olyan nagy tétel.

 

Egyszóval én azt érzem, hogy az egész előre meg volt így tervezve, és csak játszottak a néppel, mint macska az egérrel (ettől függetlenül, nem tudom, a pénztárak hogyan fognak talpon maradni a hozzájuk utalt befizetések elrablása mellett, márpedig ha nem lesz pénztár, akkor hogyan marad fent a magánbefizetősdi?)

Előzmény: _spyglass_ (11302)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.09 0 0 11302

Úgy tűnik sikerülni fog nekik előidézni az a helyzetet, hogy perli őket aki visszalépett, meg az is, aki maradt. Az oké, hogy nem lehet mindenkinek jót tenni, de mindenkit magukra haragítani? Profi. :)

Előzmény: Törölt nick (11297)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 11299

Ez már a Zorbánrezsim alatt történt, vagy a Harmadik Köztársaság demokráciájában? 

Előzmény: Törölt nick (11296)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 11298

fel kell jelenti az illetőt hűtlen kezelés miatt

 

hol olvastad? 

Előzmény: Törölt nick (11296)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.09 0 0 11297

 

Mabi ugye az állam perképes ebben az ügyben?

 

 

Minden jelenlegi magánnyugdíjpénztártagnak járni fog a teljes állami nyugdíj, függetlenül attól, hogy idén március végéig visszalép-e az állami nyugdíjrendszerbe, avagy sem. A hír igaz, ezt a Népszabadságnak megerősítette a Nemzetgazdasági Minisztérium. Sokkoló üzenet ez annak a mintegy 2,8 millió magyarnak, akik jellemzően azért léptek vissza az állami ellátórendszerbe tavaly év elején, mert hitték, máskülönben elvész a teljes nyugdíjra való jogosultságuk.

 

Nem azoktól sajnáljuk – én is a visszalépők közé tartozom – a pénzt, akik kitartottak a tagságuk mellett. Az élet azt bizonyította, ők döntöttek jól. A 10 százalékos egyéni járulékukat, amit eddig tagdíjként fizettek, ugyan elveszi az állam, de a vagyonuk megmaradt, az elérhető, kézzel fogható. A miénk, 2,8 millió magyaré eltűnt a közös olvasztótégelyben, s legfeljebb Selmeczi Gabriella ígéretében bízhatunk, hogy a pénzünk egyszer tényleg megjelenik az egyéni állami nyugdíjszámlánkon. Sovány vigasz.

 

Aki a stabilitási törvényből akarná kibogarászni, pontosan mi vonatkozik a maradó pénztártagokra, kevés kapaszkodót fog találni. Abban azok helyzetét rendezik egyértelműen, akik visszalépnek március végéig. A törvény szerint nekik jár majd a teljes nyugdíj. Az NGM-től kértünk felvilágosítást, mi lesz azokkal, akik maradnak, nekik mekkora nyugdíj jár majd. Válaszukból az derül ki, hogy ők 2012 január elejétől kezdve teljes nyugdíjra lesznek jogosultak, és a csökkentett, 75 (illetve a tagdíj-kiegészítések miatt 76) százalékos állami nyugdíj csak a 2011 december 31 előtti időszakra vonatkozik. Vagyis arra a bő egy évre, ami a vegyes nyugdíjrendszer 2010 novemberi átszabása óta eltelt. Az NGM-ben azonban azt is mondták, várhatók még jogszabálymódosítások nyugdíjügyben, tehát elképzelhető, hogy azokból derül majd ki egyértelműen, mi vonatkozik majd a maradókra.

 

Az persze nyilvánvaló volt, hogy a pénztárban maradók állami nyugellátása alkotmányossági problémákat vet fel, amennyiben az egyéni nyugdíjjárulékuk elvonása után sem lehetnek jogosultak teljes nyugellátásra. Az ügy rendezésre várt, s a jelek szerint az állam azt a megoldást választotta, hogy minden jogosultságot megad nekik. Ezzel viszont azt a 2,8 millió embert tették lóvá, akik a józan számítások után (más értelmezésben a nyugellátással való fenyegetések hatására) visszaléptek az állami rendszerbe.

Nem kell nagy jóstehetség ahhoz, hogy megállapítsuk: az érintettek felháborodással veszik majd tudomásul, hogy az állam becsapta őket. Megint. (Hamarosan szakértői véleményekkel jelentkezünk!)

_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.09 0 0 11295

Ennél nyomósabb érvek nem kellenek.

Előzmény: sergiototta (11294)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.09 0 0 11294

Szabálytalanul kapott százmilliárdot a Malév

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/09/brusszel_visszafizetteti_a_malev_allami_tamogatasat/

 

azt megtudja valaki mondani, hogy mi értelme van a Malév fentartásának, azon kívűl, hogy nyilván ott is kiválóan el lehet helyezni mindenféle pártkádereket, illetve remekül lehet rajta keresztül pénzt lopni.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.08 0 0 11293

:-))

Előzmény: Törölt nick (11292)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.08 0 0 11292

A csodafegyver megfordítja a háború menetét. Nem izgulok. 

Előzmény: Törölt nick (11290)
pipppen Creative Commons License 2012.01.08 0 0 11291
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11289

Tátott szájjal rohangászunk a faszerdőben, előbb-utóbb beleakad egy méretes bráner. Az államcsődnél vége lesz a magyar középosztálynak, mint a botnak.

Orbánék egyáltalán nem vették át könnyű helyetben az országot, de azóta sokat tettek a rontásáért. Ilyen gazdaságilag vérzivataros időkben sajnos nincs mozgástér a látványos gazdaságélénkítő műveletekhez, az argentinoknak sem sikerülne most kimászni egy újabb csődből.

Előzmény: sergiototta (11285)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11288

Na, ki sem merek menni az irodából...

Hallo, ha valaki hallja, nem úgy gondoltam ám!! :))

Előzmény: Ellenpólus (11286)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11287

na itt egy lehetséges feltétel lista az IMF-től:

1; a jegybanki függetlenség visszaállítása;

2; a Költségvetési Tanács megerősítése;

3; szigorúbb költségvetési politika, főként a kiadási oldalon;

4; a válságadók mértékének jelentős mérséklése, majd kivezetésük;

5; az ad-hoc gazdaságpolitikai intézkedések beszüntetése;

6; a tervezett reformok végig vitele;

7; a szociális juttatások rendszerének átalakítása;

8; a közösségi közlekedési vállalatok átszervezése;

9; a magáncsőd intézményének a bevezetése.

 

az első két pont sztem csak simán a Fidesz hatalomvágyáról szól, hogy mindenütt ők diktáljanak. ez a mindenhol való diktálás persze ne mfeltétlen rossz, ha jó irányba akarják és tudják vinni a szekeret. nekem ebben komoly kételyeim vannak ,de simort mondjuk azért nyugodtan fejbe lőhetnék.

a harmadikat abszolut támogatom.

a 4.-el felemásak az érzéseim, a mértéken és a kivezetés idejében szerintem meg lehet egyezni, és lehet jót is tenne.

az ötös szerintem egyértelmű.

a 6-7 a legmelegebb pite. milyen reformok, milyen átalakítások. amit a nyugdíjnál csináltak, azért a kurva anyjukat. ezt a nagygonoszkülfölditőke nem csinálta volna meg, de azért ők se cukorka osztásban gondolkodnak

a 8-s abszolut jogos. mi a fasz szükség van pl a malévra?

9 ezt nem tudom, hogy pontosan hogyan is működne, mire jó.

 

azért kiváncsi vagyok ,hogy lesznek-e majd konkrétumok, vagy csak üres lózungok mennek megint. igazán berakhatnának egy kamerát a tárgyalásokra, szerintem tanulságos lenne.

 

 

Ellenpólus Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11286

Sokszor nem adom ki magambol amit gondolok roluk.

 

Amit igazan szeretnek meg megse, multkor is csak megemlitettem Sanyi bacsit, es 15mp mulva egy jarorauto haladt el melletunk :o)

Előzmény: _spyglass_ (11281)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11285

milyen forgatókönyv?

az, hogy szarul megy a gazdaság, nincs pénz semmire a kormány meg b*szik takarékoskodni és akivel lehet összeveszik?

 

én nem hiszek ebben, hogy a hitelminősítők a sátán gyermekei, akik direkt rászálltak a szegény kis Magyarországra és ott bántják, ahol tudják

nyilván figyelnek egymásra, meg az imf-re de nincs ebben semmilyen gonosz összeesküvés

jah és miután a kurva anyjukba küldtük el az imf-et én nem értem, hogy most miért várjuk azt, hogy jófejek legyenek velünk.

 

orbán rengeteg frontott nyitott különböző témákban, mindenkivel sikerül összevesznie.

mert itthon lenyom mindent azzal, hogy kétharmad, de kint ezt le se sz*rják. és azért nekem úgy tűnik, hogy, míg régebben azért kapott védelmet is kint ,de mára már senki nem áll Magyarország mellé, hisz állandoan csak balhézunk.

eközben gyengék vagyunk, kiszolgáltatottak és a seggünk kilóg a gatyából

és természetesen ilyen szituban megjelennek a hiénák és a dőgkeselyük is, és a hagyományos ellenségeink is nagyobb hanggal jönnek.

 

és mindenre annyi a válasz, hogy az elmúlt 8 év, meghogy nemzetköziösszeesküvés, de mi faszák vagyunk és ünnepeljük magunkat.

 

Előzmény: Törölt nick (11282)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11284

Na, ez kibaszott tudományosan hangzik. :)

Ennyi erővel minek van 3 egyáltalán? Miért próbálják azt a látszatot kelteni, hogy ezek függetlenek? Komolyan, ez nagyjából óvodai szintre helyezi a hitelminősítők működését... Bár én ettől függetlenül azt gondolom róluk, hogy a világgazdaság rosszindulatú daganatainak mintapéldányai.

 

Ne értsd félre, ez nem neked szól, hanem annak amit hallottál.

Előzmény: bendeguz90 (11283)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11283

Azt valahol hallottam,hogy ha kettő hitelminősítél bóvlik vagyunk akkor a 3. automatikusan le kell minősíteni minket. 

Előzmény: Törölt nick (11282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11282

A Fitch-nél is bóvli vagyunk

 

 

nekem ne mondja senki sem, hogy ez nem előre egyeztetett forgatókönív szerint halad ott Washingtonban, amikor a Fitch azt, mondta hogy megvárja az IMF tárgyalások végét.

 

Erre fel ma leminősítenek bennünket. az IMF sem ér ránk január 18 előtt.

_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11281

Szó szerint ez a gyönyörű magyar ige jutott nekem is eszembe de mostanában erőfeszítéseket teszek, hogy irodalmibbá váljon a stílusom. :)

Előzmény: Ellenpólus (11280)
Ellenpólus Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11280

Azert telibeverhetne az osszes a jo edes (dozsas) kurva anyjat.

 

Előzmény: _spyglass_ (11278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11279

Ez eddig 5 karakter...

Előzmény: Törölt nick (11272)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11278

Ha rövid összefoglaló megfelel akkor itt:

http://index.hu/gazdasag/magyar/2012/01/05/rosszul_jar_aki_penztartag_marad/

 

Bővebben itt egy csomó aktuális cikk a témában:

http://www.portfolio.hu/gazdasag/nyugdij/

 

De a legrövidebben úgy lehet összefoglalni, hogy aki még mindig marad, annak végképp szopóág.

Előzmény: sergiototta (11274)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11274

most éppen, hol tart a magánnyugdíjpénztáras dolog?

ebben a témában mondjuk az is érdekelne, hogy a derék narancsos urak és hölgyek a parlamentben vajon selmeci gabriellára bízták a nyugdíjukat, vagy inkább maradtak a gazpofátlanrablóextraprofit orientált magánnyugdíjpénztárakban? rémlik mintha matolcsy elvtárs a maradók közt lenne, persze könnyen lehet, hogy rosszul

 

meg olvasom, hogy tagadják, hogy zárolnák a bankbetéteket

rémlik mintha az is mondták volna, hogy megvédik a magánnyugdíjakat

Előzmény: _spyglass_ (11258)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11271

Á, annyi sebből vérzett, hogy muszáj volt korrektre javítani. :)

Előzmény: Total (11264)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.06 0 0 11269

:)))))

Előzmény: Törölt nick (11267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!