Az Egyesült Államok következő elnöke, Donald Trump azt írta Twitterén csütörtökön, hogy az országnak ki kell terjesztenie a nukleáris képességeit, amíg a világ jobb belátásra nem tér.
Eladja a Trump Towert, ki is jön belőle egy fél robbanófej.
Sötétkém sertés és baromfiból önellátóak, marhahúsból 10% az import, tejipar önellátó, zöldség 70% hazai, meleg tengerei nem lévén halászati termékekből van komoly import.
Exportorok meg gabonabol lettek, az meg nem elelmiszer.
A kenyér meg műanyagból van mi? Tudom hogy a paraszti nyelvben a gabona búzán kívüli kalászosokat jelentette, de mezőgazdasági szaknyelv minden kalászost gabonának hív.
Cukorból is exportőrök.
Baromfi, sertés, tejipar 100 % önellátóak, marha hús 90%ban bizonyos zöldségekből és halból szorulnak importra.
Exportorok meg gabonabol lettek, az meg nem elelmiszer.
Amugy most olvastam, hogy mar kijelenettek hogy 7 ev mulva onellatok lesznek, ami komoly viszalepes ahoz kepest hogy mag a 6. oteves tervben is 5 evre voltak az onellatastol.
Olcsóbb volt behozni mint megtermelni, most hogy embargó van nagyszabású beruházások történtek, nem csak önellátók lettek hanem exportőrök bizonyos terményekből, termékekből.
Azon en is szoktam csodalkozni, hogy egy olyan orszag mint ruszkia, ahol van termofold szazezer negyzetkilometer szamra, olaj, arany, gyemant, fu, fa virag meg minden ami kell nem kepes arra hogy elelmiszer onellato legyen.
Barack Obama lépését az a törvény teszi lehetővé, amely feljogosítja az elnököt arra, hogy lezárjon egyes szövetségi vizeket a part menti próbafúrások elől a klímaváltozás hatásainak mérséklése érdekében. A soron következő elnöknek nem áll hatalmában a döntést érvényteleníteni, az csak bírósági úton támadható meg. Donald Trump megválasztott amerikai elnöknek így nem lesz könnyű dolga, hiába helyezte kilátásba az ország hatalmas mennyiségű természeti erőforrásainak kiaknázását az energiafüggőség minimalizálása céljából.
Nem hinném hogy Trumpot érdekelné olyan apróság mint pl bíróság.
Obama még nemzeti és nemzetközi szinten is benyom pár éles taposóaknát Trump elé. Ritka szemét egy figura a csapatával együtt, tipikus dögöljön meg a szomszéd tehene is effektus.
THIS IS INCREDIBLE! President Obama just granted PERMANENT PROTECTION from offshore drilling to the Arctic and Atlantic Oceans! Thanks to the thousands of you who have written and called the White House to make this happen!
Barack Obama amerikai elnök egyik utolsó környezetvédelmi intézkedéseként betiltotta a kőolaj- és földgázlelőhelyek további feltárását a szövetségi fennhatóságú északi sarkvidéki és atlanti-óceáni vizek nagy részén. Hasonlóképp döntött a szomszédos Kanada is – közölte a Fehér Ház.
A helyi idő szerint kedden kiadott tájékoztatás szerint ezentúl nem lehet próbafúrásokat végezni az Alaszka partvidékétől északra elterülő Csukcs- és Beaufort-tenger amerikai oldalán. Az intézkedés a Reuters brit hírügynökség ismertetése szerint az Egyesült Államok atlanti-óceáni vizeinek Új-Angliától Virginiáig (a Chesapeake-öbölig) terjedő szakaszára is vonatkozik, beleértve ebbe az EFE hírügynökség szerint az Atlanti-óceán 21, tenger alatti kanyonját.
Ezzel párhuzamosan Kanada is bejelentette, hogy betiltja a kőolaj- és földgázfeltárásokat északi-sarki vizein.
Csak bírósági úton támadható meg a döntés
Az amerikai és kanadai intézkedések az egyedülálló és változatos ökoszisztémát, valamint az őslakosok érdekeit védik – olvasható a Fehér Ház közleményében, amely szerint minimálisra kell csökkenteni a próbafúrások okozta olajszennyezés kockázatát a szóban forgó, technikailag nehezen uralható mezőkön. A már meglévő fúrási engedélyeket nem érintik a mostani korlátozások.
Barack Obama lépését az a törvény teszi lehetővé, amely feljogosítja az elnököt arra, hogy lezárjon egyes szövetségi vizeket a part menti próbafúrások elől a klímaváltozás hatásainak mérséklése érdekében. A soron következő elnöknek nem áll hatalmában a döntést érvényteleníteni, az csak bírósági úton támadható meg. Donald Trump megválasztott amerikai elnöknek így nem lesz könnyű dolga, hiába helyezte kilátásba az ország hatalmas mennyiségű természeti erőforrásainak kiaknázását az energiafüggőség minimalizálása céljából.
A Clinton-Soros bagázs háromszor is felsült egymás után. Először a Trumpot démonizálni próbáló gyűlöletkampánnyal, másodszor a szavazatok újraszámolgatásával, és most az elektorokra történő eredménytelen nyomásgyakorlással. Csak remélhetjük hogy itt végre megállnak, és nem veszik elő a JFK típusú B-tervet, mert most, a '60-as évekbelihez képest merőben más nemzetközi pénzügyi helyzetben ezzel nem csupán Tumpot, de az USA-t is kinyírnák.
Tavaly Kína volt a legnagyobb amerikai állampapír vásárló 1 115 billió dollárral és ezzel Tokió mögött (1 131 billió dollár) a második helyre került.
Oroszország októberben tavaly októberhez képest 7,4 milliárd dollárral csökkentette az amerikai állampapírokba történő befektetését. Akkor ez 82 milliárd dollárt volt, most pedig 74,6 milliárd dollárt.
Oroszország tavaly a 16-ik volt az ilyen irányú befektetésekben, most a 18-ik.
Szakértői vélemények szerint 5-7 éven belül Kína, Oroszország, és India teljes mértékben elfogja vetni a dollárt és az eurót a nemzetközi fizetésekben.
ne légy mar hülye republikánus hogy hazaáruló lettel te is és nyalod az orosz segget a demokrata Kalifornia ellen!
alaposan megugró mezőgazdaság...
Kalifornia egymagában több termény legfőbb élőállítója a világon mint az 40x akkora Oroszország... Egymaga előállítja az usa zöldségtermelésének 1/3-t, egy gyümölcseinek 2/3-t.
meg a öregecske SiliconValley,
ami a ruszkiknak sosem volt es soseom lesz.
elsivatagosodó éghajlat.
Ilyen ervelkessel, Oroszország nagyobb területe egy mocsár/ szúnyogtenyész hely atom hulladekokkal tele.
Ugyanakkor nettó hülyeség az USA-t hasonlítani bármivel is, mivel az angolszáz világbirodalom központja, olyan, mintha az ókori Római Birodalom idején Róma városát hasonlítgattad volna össze valamelyik leigázott provinciával.
Ez a Gabor Zsazsa még várhatott volna 2 hónapot, hogy kilegyen a kerek szülinap, másrészt, hogy láthassa Trump beiktatását. Végtelenül szomorú vagyok, hogy ilyen rossz hirrel kezdődik a hét.
Na úgy látom Oroszország lába megjelent au USA-ban:
at elektor szavazott félre a december 19-i, hétfői voksoláson az Amerikai Egyesült Államokban, az elektori kollégium szavazásán, azt követően, hogy novemberben Donald Trump republikánus párti jelölt nyerte az elnökválasztást Hillary Clinton demokrata jelölttel szemben. A hat elektorból azonban csak kettő volt republikánus, a többiek demokraták voltak, akik nem Clintonra szavaztak.