Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45217

Üdv! Konkrét 100 mikronos szűrőt tudsz ajánlani hőszivattyú visszatérőbe (30 l/perc) ? Keresem keresem de nem találok... köszönöm!

Előzmény: Unicalfan (45202)
GSanyi52 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45216

Ma ellenőriztem a kazán termosztát-csatlakozásait, a szobatermosztátot is kibontottam, kötéseket ellenőriztem és a kazán fűtésre végre elindult. Valami érintkezési hiba lehetett, de hogy hol, azt nem tudom. A lényeg, hogy van fűtés!

Előzmény: Zs:) (45209)
C20NE Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45215

A rézcsőre is megtalálod ezt az adatot egy-két keresés ( azért segítek is: https://mek.oszk.hu/01100/01199/html/tervez1.htm). A szivattyú fix teljesítményű vagy modulál? Mi a típusa? A szivattyúnak van egy tömegáram-nyomás jelleggörbéje, azon kell kiszerkeszteni a munkapontodat. Én még nem láttam olyat aki ezt amúgy ki is számolta.

 

A gyártó által megadott értéket én nem dimenzionálnám túl. Ha nincs ennyi a tömegáramod maximum lassabban fogja felmelegíteni. A nagyobb felület ugyanazzal a kazánnal gyorsabb meleg víz készítést jelent, kisebb visszatérő hőfokkal ami kondenzációs kazánnál előny lehet. Azt nem tudom, hogy a kazánod, ha modulál benne a szivattyú mit csinál HMV készítés közben, szerintem maximális fordulatra feltolja. Én 2m^2 alatt nem vennék indirekt tartályt, olyanról még nem hallottam, hogy túl nagy volt a hőcserélő.

Előzmény: HWK12 (45214)
HWK12 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45214

Üdv.

Igen próbálom érteni,a tároló adatainál meg is találtam ezt a nyomásesést,ha pl rézcsővel lesz összekötve pl 18-as vagy 22 rézcsővel akkor annak hol találom a nyomásesését?

A két nyomásesést akkor össze kell adnom,ha jól értem.

A kazán szivattyú jelleggörbét is megtaláltam ,de ezen mit kell nézni? és melyik beállítás jelleggörbéjét? Illetőleg az nincs sehova írva,hogy a hmv termelés során melyik jelleggörbe szerint megy a szivattyú.

Illetőleg nem értem,ha megad a tároló gyártó egy fűtési víz igény adatot ,akkor az hogy lesz pont annyi,ha kevesebbet produkál a kazán akkor az gondolom nem jó,de ha többet akkor meg az se jó(?) akkor meg túl gyorsan átszalad a víz rajta és nem tudja a hőt leadni.Vagy rosszul gondolom??

Előzmény: C20NE (45205)
kormos* Creative Commons License 2022.09.24 -1 0 45213

Talán be kellene állítani a maximális hőfokot! Biztos lehet a Ariston kazánokon is. 

Nálam a immergas victrix 20-náll be van 60 fokra állítva a maximális és 50 fokra a minimális hőfok és ezek között állítja a külső hőmérséklet érzékelő adatai alapján a kazán víz hőfokát.

Előzmény: horseface (45211)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.24 -1 0 45212

A menüben állítsd be azt a maximumot ami még elég a lakás kifűtéséhez.  (425)

A "görbe" meredekségével, és az eltolással finomhangolhatod.  (422 423)

Külső érzékelő akkor igazán fontos, ha rossz vagy nincs hőszigetelés, és radiátor a hőleadó.

Egy sensys vagy cube  dobna valamennyit a fogyasztáson, de a Clas minimum teljesítménye magas  -6kW körül van ha jól emlékszem-  ezért sok égőkapcsolás van.

 

Előzmény: horseface (45211)
horseface Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45211

Üdv Mindenkinek!  

 

Tanácsot kérnék szépen.Ariston Clas Premium Evo kondenzációs kazán. Külső hőmérseklet érzekelő adatai alapján állítja az előremenő víz hőmérsékletét. Ez így jó is lenne viszont nagyobb hidegben ezt akár 70 fokosra is állítja.Gondolom ilyenkor viszont már nincs kondenzáció...Azt szeretném tudni,hogy valóban kevesebbet fogyasztok az érzékelő használatával vagy inkább adjak fix előremenőt 50 fok körül? Enyhe időben viszont 35-40 fokra állít.Kérdés amit ott nyerek nem bukjuk e nagy hidegben.Köszönöm szépen a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2022.09.24 -1 0 45210

Milyen termosztát van?

Adja a bekapcs. parancsot ("rövidzárat") ?

 

Előzmény: GSanyi52 (45208)
Zs:) Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45209

Szelep nincs leragadva? Szivattyú gondolom megy, mert akkor nem lenne melegvized sem.

Előzmény: GSanyi52 (45208)
GSanyi52 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45208

Szia! A nyári-téli átkapcsolásokat is megcsináltam, többször is, sőt teljes áramtalanítást többszöri be- és kikapcsolással. A Resetelés ennél a kazánnál nem probléma, mert az semmit nem állít át, e kazánnál a beállítások még mechanikusak, ami a fűtés és hmv hőmérsékletét illeti.

Előzmény: Zs:) (45197)
Zs:) Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45207

A kazánnál meg van adva, hogy mennyi meleg vizet képes előállítani. Általában l/perc -ben adják meg, hogy x fokról y fokra melegítve z l/min melegvizet tud szolgáltatni. Neked ezt a melegvizet kell a tárolónak átadni, tehát legalább ekkora hőcserélő kell bele. Amúgy minél nagyobb, annál jobb!

Az 1,5m3/h az 25l/min, igaz a hőlépcső már nincs megadva.

 

Mondjuk én rákérdeznék a gyártónál, hogy ők mire is gondolnak ezen adat megadásával, mert lehet hogy x idejű felfűtéshez kell ekkora hőigény, bár akkor meg a hőlépcső is hiányzik.

Előzmény: HWK12 (45203)
C20NE Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45206

elírtam 3m^3/órát simán át fog rajta tolni...

Előzmény: C20NE (45205)
C20NE Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45205

A kazánban van egy szivattyú aminek a gyártó megadja a paramétereit, a tárolóban lévő csőkígyó, ha értelmes keresztmetszetű csővel kötöd be akkor két nyomásesésed lesz, egyik a táró csőkígyóján másik a hozzávezető csöveken. Mindkettőt megadja katalógusban a gyártó. Innentől van egy nyomásesésed az össz rendszerre majd megnézed a kazánszivattyú jelleggörbéjén, hogy ekkora nyomásesésnél mekkora tömegáramot produkál és kész is vagy. Az a tippem, hogy a szivattyú a kazánban 5m^3/órát simán át fog rajta tolni, de persze méretezd le!

Előzmény: HWK12 (45203)
C20NE Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45204

Minél nagyobb legyen a hőcserélő felülete! Inkább 2m^2 vagy nagyobb. Hatékonyabb lesz és gyorsabban fűt fel.

 

(Ha később hőszivattyút kell bármi miatt rátenni, nem kell majd cserélni.)

Előzmény: HWK12 (45203)
HWK12 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 45203

T.Szakik!

Kondenzációs kazánhoz szeretnénk új tárolót vásárolni.Csőkígyósat.Nézegetve a műszaki adatokat felmerült bennem egy kérdés,hogy vajon melyik tároló lenne jó.Megadnak olyan adatot,hogy fűtési víz igény.Ez hogy értelmezendő?

Pl 3 tároló 3 különböző adat:  120L-- 1.3m2 kígyó--3m3/h fűtési víz igény

                                            120L--0.9m2 kígyó--1.5m3/h fűtési víz igény

                                            120L--1.1m2 kígyó--2.2 m3/h fűtési víz igény

Honnan tudom,hogy a kazánom mennyi "fűtési víz igényt" produkál.Illetőleg ha pl megveszem az elsőt ,és a kazán nem 3m3/h-át tud hanem pl kevesebbet akkor az nem fog működni?

Mi alapján válasszam ki,hogy melyik lenne jó?

Unicalfan Creative Commons License 2022.09.23 -2 1 45202

Egyáltalán NEM,az elmélete nagyon is jó csak a gyakorlati életben finomítani kell.

A 7 es tervmina tökéletesn működőképes a hétköznapi életben azaz egy kombi kazán+ egy üres tároló kombónak egyre inkább létjogosultsága lesz a napjainkban ha megnézed az árakat....egy csőkígyós tároló kb 100-120 literes 220 ezer Ft minimum..Egy üres tárolónak meg jó egy meglévő Hajdu villanybojler is némi esztergályos munka átalakítással...legalábbis én így csinálom .Ha még hozzászámolod a + szivattyút + szűrőt és ha nincs meglévő villanybojlered és újat veszel hogy átalakítsd rétegtárolónak ,még akkor sem tartasz árban a csőkígyós tároló árának a felénél sem összeségében....

 

Az 5 ős tervminta is lényegében működik ---a csőkígyós tároló kiváltására---csak komfort szempontjából számos megalkuvással jár.

 

A legszebb az egészben,hogy öntisztulóvá tudod tenni a tárolót belülről vízkő szempontjából ha a szivattyú elé beraksz (kötelezően!!!) egy 100 mikronos üríthető szűrőt,a szivattyú ugyanis folyamatosan felhordja a tároló aljáról a vízkövet...amit hetente leürítesz és kész.Vízkő van,volt és lesz csak nem mindegy, hogy hol, a tárolóban összeállva éves szinten több 10 kg  vagy azonkívűl.

 

Szóval nem hülyeség ,hanem egyre inkább elgondolkodtató......

Előzmény: kormos* (45201)
kormos* Creative Commons License 2022.09.23 -2 0 45201

Tehát akkor a Homor Úr hülyeségeket beszélt!

Előzmény: Unicalfan (45199)
janman Creative Commons License 2022.09.23 0 0 45200

Rendben, köszi a választ! Elengedtem a történetet.

Előzmény: Unicalfan (45199)
Unicalfan Creative Commons License 2022.09.23 -3 1 45199

Sajnos nem sok üres tároló van a piacon amit fel lehetne használni réteg tárolónak. A Heizert nem javaslom mert idő előtt hajlamos a lukadásra.

Egy fűtő és egy kombi kazán elektronikája teljesen más, ebből adódóan egy ilyen réteg tárolós rendszer kialakítása egy fűtő kazánnal nem igazán lesz jó és komfortos. A legfőbb probléma az, hogy a külső HMV hőcserélő szekunder oldalán egy fűtő kazán esetén nem tudod szabályozni a vízhőmérsékletet,mint egy kombinál.Így előfordulhat hogy 80-90 fokos viz lesz a tároló tetején. Gondolom azzal tisztában vagy hogy egy ilyen tároló felfűtésnél a szivattyú egyre melegebb és melegebb vizet küldd a hőcserélőbe így egy kombi kazán fokozatosan veszi vissza a teljesítményét. De ezzel ellentétben egy fűtő kazán nem ezt teszi hanem ha egyre melegszik a primer oldalán a fűtővíz akkor emeli és

emeli a primer kör hőmérsékletet mindaddig amíg el nem éri a kb. 90-95 fokot.

A másik fő problémám pedig az, hogy amint hül a tároló és bekapcsol a szivattyú és a kazánod is akkor a tároló alján lévő hideg / langyos vizet felnyomja atároló tetejére,mert egy 14 kW-os kazán kevés ahhoz hogy egyből feltolja a vízhőmérsékletet a HMV oldalon úgy mint egy kombi kazán.

Előzmény: janman (45192)
ice device Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45198

Sziasztok!

Már rég voltam itt, de hát jön a szezon 😒

Hét végén a Bosch condens 5000wt-t össze párosítottam egy CW400-zal.

Eddig on-off termosztát volt.

Kíváncsian várom, hogy érezhető lesz-e a különbség (gáz számla, hőérzet)

Külső hőmérséklet érzékelőt nem kötöttem be, helyiség függő szabályozás állítottam neki.

PID nél padlófűtés van beállítva (lomha) bár a ház felső szintjén radiátorok vannak, viszont ahol a cw400 van ott padlófűtés van.

Akinek van tapasztalata a CW400-zal, attól szívesen veszem, ha tippet ad mire figyeljrk vagy milyen beállításokat érdemes eszközölni.

Köszönöm!

Üdv 

Zs:) Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45197

Esetleg próbáld meg visszatenni nyárira és újra télire, hátha valami kontakt hibája van. Mondjuk én biztos nem reseteltem volna, így az összes beállítás elúszott.

Esetleg könyve nem ír valamit?

Előzmény: GSanyi52 (45196)
GSanyi52 Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45196

De van, az át is lett állítva nyári-télire legelőször, sőt többszöri Reset-et is csináltam, de semmi nem történik.

Előzmény: Zs:) (45195)
Zs:) Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45195

Nincs téli-nyári üzemmód?

Előzmény: GSanyi52 (45194)
GSanyi52 Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45194

Sziasztok!

Immergas Zeus Maior 21 típusú kombikazánom van. A nyáron át a hmv-készítés rendesen működött, most is.

Viszont rákapcsoltam most a fűtést, a termosztát adja a jelet a kazánnak, de az semmit nem csinál, még az elszívó ventilátor sem indul el, pedig úgy tudom, azzal kezdődne a művelet.

A háromutú szelepnél lehet a hiba?

Hol keressem a hibát?

Bármilyen segítséget előre köszönök!

Keeper83 Creative Commons License 2022.09.22 -2 0 45193

Egy fűtó kazán esetében mi lenne a különbség a HMV oldal és a fűtési oldal tömegáramai között?

Ha van benne valtószelep, akkor a két előremenő külön csonkon jön ki a kazánból (a visszatérő ugyanaz), ha meg nincs beépített valtószelep, akkor meg ennyi differencia sincs. Ugyanaz a szivattyú, ugyanaza a primer hcs., ugyanaz a csővezés.

Előzmény: janman (45192)
janman Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45192

A Heizernek van egy belső hőcserélő nélküli típusa, az ATF-sorozat. Ez akár lehetne alapja is egy külső hőcserélős rendszernek. Laikusként kellene egy méretezett, külső lemezes hőcserélő, és egy szivattyú, + néhány szelep, stb. 

Sajnos nem találom a kazánom, HMV kimeneténél a fűtővíz térfogatáramát semmilyen katalógusban...

 

Előzmény: Unicalfan (45178)
Unicalfan Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45191

 Teljesen elbeszéltek egymás mellett

Illetöleg nem vagy tisztában a fogalmakkal.Neked két csőkígyós indirekt tárolód van ,ami nem rétegtároló…a rétegtárolóban NINCS csökígyó

Előzmény: kjapp (45190)
kjapp Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45190

200 literes kétcsöves rétegtároló (annak idején napkollektorban is gondolkodtam). A típusára nem emlékszem, valami német gyártmány.
Általában 50 fok körülire fűtjük a felső réteget, ami 3 ember zuhanysához is több mint elég.
 
Két éve érdeklődtem szerelőktől, nem kellene-e megbontani vízkő vagy bármi más miatt, azt a választ kaptam, hogy amíg nincs hiba, jobb nem hozzányúlni.

Előzmény: janman (45189)
janman Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45189

Mi a típusa a HMV tárolódnak és mekkora a mérete? Ahogy írod, nagyjából ugyanaz van nálunk is, mint nálatok. Én napi szinten mosogatok, mosogató gépünk nincs. Ketten lakjuk az ingatlant mi is, zuhanyzunk az esetek 99,99%-ban esténként. 

Előzmény: kjapp (45185)
kjapp Creative Commons License 2022.09.22 0 0 45188

Még pár dolog a 100 m3 gáz/évhez. 
- Legnagyobb melegvíz kivételi (zuhanyzó) hely a tárolótól kb 3-4 m  jól szigetelt csőhosszra van.
- Kézmosáshoz gyakorlatilag nem használunk melegvizet, mert kevesebb víz kell hozzá, mint ahogy odaérne a tárolóból a melegvíz a keverős csaphoz. 
- Mosogatás melegvízzel elég kevés, mert mosogatógép visz mindent.

Előzmény: kormos* (45186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!