Keresés

Részletes keresés

Furlover Creative Commons License 2013.06.14 0 0 9386

Szia. Szerintem erre ne itt várd a választ, hanem valami könyvelőt kérdezz, akinek a netes kereskedelem a szakterülete.

Én arra tippelnék amúgy, hogy onnatól, ahogy a PP számláról átutalod magadnaka pénzt a rendes számládra a rendes magyar adótörvények vonatkoznak. 

Előzmény: krxq (9385)
krxq Creative Commons License 2013.06.14 0 0 9385

Hello

 

Mint magánszemély, egy cégnek adnék el forráskódokat (egyszeri alkalom). A cég aminek eladnám, UK-ban van bejegyezve, és számlát kérnek. Az egészet PayPalon bonyolítanám le, ott számlakiállítás(invoice) opcióval.

 

Milyen adókat kellene megfizetnem, és hogyan szivathat meg a nav ezzel kapcsolatban, mire kell figyelni a kitöltésnél?

emii Creative Commons License 2013.06.09 0 0 9384

Sziasztok!

Hibásan (közben lefagyott a gép) lett indítva 3 fizetés a paypal-emen.

Később jelezte ki őket.

Kérdésem az, hogy a "pending" sttuszúakat hogyan tudom törölni? A Help menüben megnéztem, ott azt írja, hogy a History alatt jelöljem ki s az "Order status/Actions"ál töröljem.

Na ez nem megy, vagy valamit rosszul csinálok...

Valaki tudna gyorsan segíteni? Köszi!

Tibi1990 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 9383

Sziasztok!

 

Regisztáráltam a paypalon és a kezdőoldalon jobb felül a Notifications alatt van policy updates el kellene fogadnom de sehol sem találom az elfogado gombot.Vagy egy pipát..Csak a sok szöveg van.Kérlek segitsetek hogy merre keresem.Vagy hogy mitcsinályak. Előre is köszönöm a segitségeteket.  

L_Gina Creative Commons License 2013.06.04 0 0 9382

Köszi a választ;)

Előzmény: Pavel (9381)
Pavel Creative Commons License 2013.06.04 0 0 9381

Oda megy vissza a pénz, ahonnan fizettél. Ha PayPal balance-ról akkor oda, ha kártyáról akkor oda. Utóbbi esetben a PayPal egyenlegeden nem fogod látni, pár nap múlva megjelenik a bankszámládon.

Előzmény: L_Gina (9380)
L_Gina Creative Commons License 2013.06.04 0 0 9380

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásároltam az e-bayről, de nem érkezett meg az áru, és ezért visszautalták a pay pal számlámra az összeget, ez látszik is a tranzakcióknál, de a pay pal egyenlegem mégis 0. ez hogyan lehetséges? akkor nem tudom felhasználni az összeget további vásárlásra? vagy csak később fog látszani az egyenlegemen a pénz? Előre is köszönöm a válaszokat!:)

cliftony77 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 9379

Lehet.

Előzmény: Burekfan (9378)
Burekfan Creative Commons License 2013.06.02 0 0 9378

Üdv

Én is hasonló gondokkal küzdök,jutottál-e valamire?

 

Mindenkitöl kérdezem:Personal accounttal lehet-e pénzt fogadni(barát,rokon és nem ebay)?

Köszönöm

Előzmény: soriri (9358)
mrobes Creative Commons License 2013.06.01 0 0 9377

Ez így nem teljesen igaz,az én címem is általában "confirmed",eltekintve egy-két esettől,de arra még nem jöttem rá,hogy akkor miért nem.

Ugyanarra a címre kérem,ugyanarról a számláról fizetek és mégis "unconfirmed".

 

Előzmény: blaze73 (9370)
fony72 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9376

Egyszer már megírtam nekik :-/

Még egy próbát teszek. Megint várhatok min egy hónapot mire kapok megint választ (gondolom ugyanazt a sablonos szöveget).

Azért köszi!

Előzmény: Furlover (9372)
Furlover Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9375

Pontossan mire gondolsz?

Előzmény: 356 A (9374)
356 A Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9374

kérdésem: hova kell beütni a 4 digit code-t??? köszönöm. előre is.

belphnaque Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9373

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.

Már értem.

Ennek alapján lépek tovább.

 

Belph.

Előzmény: blaze73 (9370)
Furlover Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9372

Próbáld megírni neki ere a mailre válaszban, hogy nem volt semmi gond a számláddal, lecserélted amit kellett, és oldják fel a limitet.

Előzmény: fony72 (9368)
Furlover Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9371

Itt a megerősített lakcímet értik, és nem az e-mail címedet.

Tehát csak arra szállítanak, ami PP rendszer alatt szerepel lakcímként.

Előzmény: belphnaque (9369)
blaze73 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9370

magyar cím nem lesz sosem "confirmed"

 

amit tudsz tenni: az Ebay címeid közé vedd fel az USA címet, a hotelét a neveddel, stb.


Utána ha fizetsz VÁLASZD ezt (!) a címet mint postázási cím , vagy Ebayen állítsd primary címnek.

WIRE ne legyen, ne utalj mert arra nincsen védelem, csak PayPal.    PayPal címre mehet a szállítás, ezt az amcsi is elfogadja. 

Előzmény: belphnaque (9369)
belphnaque Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9369

Sziasztok !

Rendelnék valamit az USA-ból, de nem haza, hanem oda, egy hotelbe, ahol leszünk.

Írták, hogy milyen feltételekkel.

 

We can do that. Keep in mind that we can only ship to a confirmed paypal email address with ebay purchases. We want to be sure to stick with the ebay guidelines. The only way we ship to other addresses is when the payment is made with a money wire. If you can do that then shipping to the hotel works.

 

Mit jelent, hogy csak konfirmált paypal email címre tudják küldeni a cuccot ?

Elvileg az én PayPalom olyan e-mail itt magyarországon nem ?

A küldési cím akkor csak a hozzá csatolt cím lehet ?

 

Nem igazán értem.

 

Köszi !

 

Belph.

fony72 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 9368

Kaptam egy e-mailt a rendszertől:

 

We emailed you a little while ago to ask for your help resolving an issue
with your PayPal account. Your account is still temporarily limited because
we haven't heard from you.

We understand it may be frustrating not to have full access to your PayPal
account. We want to work with you to get your account back to normal as
quickly as possible.

What's the problem?

We want to check with you to make sure that no one has logged in to your
account without your permission.

Please take a moment to change your password and create new security
questions. You should also take a look at your account information and
recent transactions. Make sure that your account information (address,
phone number, etc.) hasn't changed and that you recognize all of your
recent transactions.

If you see a payment that you don't recognize, let us know by going to the
Resolution Center. Click "Dispute a Transaction" to report an unauthorized
transaction.

How you can help

It's usually pretty easy to take care of things like this. Most of the
time, we just need a little more information about your account or latest
transactions.

To help us with this and to see what you can and can't do with your account
until the issue is resolved, log in to your account and go to the
Resolution Center.

 

Hogy adjak valami infót az utolsó tranzakcióról? Őszintén szólva kezd már az agyamra menni a dolog. Jelszó, biztonsági kérdések meg hasonlók változtatva, de nem tudok egyebet csinálni. Már hozzzárendeltem a számlámhoz egy másik bankkártyát is de semmi nem változott.

 

Ágnes Németh Creative Commons License 2013.05.29 0 0 9367

Nagyon szépen köszönöm a választ! Akkor jó volt a megérzésem. :)

Előzmény: krisztike0000 (9365)
sjohn Creative Commons License 2013.05.29 0 0 9366

Sziasztok!

A kis sárga nem küldte az árut, ezért visszakértem a pénzem.

A Paypal számlámon ott is van, már forintra váltva is.

Kell-e valamit tennem, hogy a Paypay visszautalja a bankszámlámra?

Köszi ha valaki segít.

krisztike0000 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 9365

* Hamis emaileket küldözget a paypal nevében, ne aggódj semmi jogi következménye nem lesz. A pénz nem volt a számládon , szóval a fizetés nem történt meg. Ha ő utalt volna, és azt a paypal visszatartjaés ez akkor is látszik a számládon csak nem tudnál addig hozzáférni a pénzhez amíg zárolva van. Ez az egész KAMU, úgyhogy ne aggódj. :)

Előzmény: krisztike0000 (9364)
krisztike0000 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 9364

Tipikus "nigériai csalás". Keress rá a neten, több oldalon leírják ugyanezt a módszert. A paypal számládon nincs pénz, stbstb. Jól tetted, hogy megszüntetted.

Előzmény: Ágnes Németh (9363)
Ágnes Németh Creative Commons License 2013.05.28 0 0 9363

Üdv Mindenkinek!

 

Elnézést hogy ha rossz helyre írok, de kénytelen vagyok segítséget kérni. Igyekszem röviden érthetően leírni.
Jelenleg van egy eladó Honda Goldwing veterán túramotorunk. A napokban jelentkezett rá egy vevő (SMS-ben kérdezte hogy mennyi a motor utólsó ára, s hogy küldjük már el neki e-mailen, és adott is e-mail címet.) Mi elküdtük az árat (900.000 Ft) Ő neki megfelelt az ár de kérte még hogy tudnánk e még képet is küldeni róla hogy biztos legyen a dolog...ami azért volt furcsa, mert azaz oldal ahol hírdetve van a motor, ott képek is vannak a mociról, tehát ha tudta hogy eladó a motor akkor látnia kellet volna a képeket (sztem) és máshol nincsen hírdetve.

Megkapta a képeket, madj rábólintott és szeretné is megvenni, de ragaszkodott a PayPal-on való fizetéshez...Na már most nekünk nem volt PayPal-os fiókunk, soha nem is használtuk, ezt írtuk is erre ő azt mondta hogy ha regisztrálunk akkor majd mondjuk meg a nevet ahová utalja a pénzt. Én előre leírtam neki hogy majd xy e-mail címen lesz majd a fiók (lehet ezt nem keleltt volna), mert amikor fölregisztráltam, azon nyomban jött is az e-mail a PayPal-tól az információs lap, hogy ettől , ennyi összeg kerülne átutalásra..ééés most jön a "fekete leves", ugyanis kiderült hogy a PayPal, biztonsági okokból visszatartja a pénzt, amig nem kap egy igazolást hogy az eladó (azaz mi) nem előlegezzük meg a szálítási költségét a motornak, ami,- hozzá teszem, - 200.000 Ft- na már most, senki nem szeret előre kifizetni shemmit, főleg ennyi pénzt és így. Természetesen a vevő megadta az állítólagos szállítási cég (shipping agent) címét ahová a pénzt kellene utalni, de ez egy magánszemély adatai....Mindezt az ún. Western Unionon keresztül kellett volna átutalni a "szállítócégnek" akik küldenek egy igazolást hogy be lett fizetve és ennek a másolatát kellett volna elküldeni a PayPal-nak...nem lett volna problematikus, de így ennyi pénzt kiadni, soha..így kértem hogy ez így nem elsz jó megoldás, ráadásul az adásvételi szerződést is alá kellene írnia hogy a nevére kreülhessen a motor, így kértem hogy sztornózza az utalást és személyesen kellene a motort átvennie,...természetesen mindig ugyan azt hajtogatta, és mindig oda került vissza hogy utajuk át a pénzt a szállítónak és az igazolást küldjük el a PayPal-nak. A végén már a bátyja is előkerült, hogy ennél a bizonyos szállítócégnél dolgozik, és majd ők elintézik a a papírokat....Azt is el kell mondjam hogy szinte mindig kikerülte a kérdéseket/ kéréseket: pl.: hogy megoldható lenne e hogy személyesen vegye át és fizesse ki a motort...

Majd a végén, mikor láttuk hogy nem hajlik másféle megoldásra azt írtuk hogy akkor az üzlet felejtős, mert nem tudunk megeggyezni, akkor természetesen ugyan azt írta le, hogy az Ő számlájáról a pénzt már levonták, és fizessük ki a szállítási költséget és igazolás ról..stb.stb, mert különben jogi útra viszi a dolgot...nekem itt szakad el a cérna, bepipultam és megszüntettem a PayPal-os fiókot. (természetesen egy árva kanyi sem volt rajta). A PayPal-tól is megjött az e-mail hogy megszüntettem az accot, viszont! a felszólítási e-mail, amiben az van írva hogy még mindig várják az igazolást, (erről a 200.00 Ft-os szállítási költségről) a PayPal még mindig küldi.
A kérdésem az lenne hogy most jóltettem e hogy megszűntettem a fiókomat, avagy sem és írja e a PayPal-nak ezzel kapcsolatban hogy nem lesz "üzlet". S jól gondolom e hogy az utaló visszavonhatja e az utalást (mert azt olvastam hogy igen), ugyanis a vevő, azt állította hogy nem tudja visszavonni, -ami sztem. nem igaz.

A válaszokat előre is köszönöm.

(Bocsánat hogy ilyen hosszú lett)

Trollka74 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 9362

Sziasztok!

 

Egy olyan problémám van, hogy visszautalt az Eladó egy bizonyos összeget, mert nem jó árut küldtek, viszont a Paypal írja, hogy mivel én nem okéztam le, ezért vissza utalták az Eladóhoz.

 

1. Hogy kell leokézni, hogy kérem a pént?

2. Hol kell beállítani, hogy ne kelljen nekem okézni, csak bejöjjön a pénz?

 

Köszi

taminol Creative Commons License 2013.05.27 0 0 9361

Vettem valamit az ebay-en, a paypal számla róla X euró Y forint.

A banki tranzakció viszont X+3,5% euro és Y+3,5% forint.

Tudtommal a paypal vásárlásra nem tesz rá semmilyen jutalékot (mert azt az eladó fizeti).

A bankban állítják, hogy ők sem tettek rá, akkor semmilyen jutalékot.

Tudja valaki mi ez a 3,5%?

 

A bankban valai dupla átváltásról beszéltek, a paypal accountomon euróban számolok el, ez okozhatta problémát?

 

bombaba Creative Commons License 2013.05.26 0 0 9360

Nem igazán értem, mit hasonlítasz össze és mivel, de az köztudott, hogy a paypal nem azon az árfolyamon vált, mint a bankok. A banki váltás szokott kedvezőbb lenni.

Előzmény: taminol (9359)
taminol Creative Commons License 2013.05.26 0 0 9359

Sziasztok!

Nemrég vásároltam paypallal és a paypalos számlámon lévő euró és forint összeg nem egyezik meg a bankom (Unicredit) által elszámolt euro és forint összeggel.

Kb 3,5% -ot tettek rá euróban és forintban is, pedig a közlemény rovatba ott szerepel a helyes összeg.

-Felhívtam a bankot is, szerintük a paypal vont le ennyit.

-Paypal-nál viszont nem sok lehetőséget hagytak a reklamációra, mert egy árva telefonszám sincs ahol fel lehet őket hívni. A dispute pedig két lehetőséget ad meg, felnyomom az eladót (item..) vagy jogosulatlan kifizetést jelentek. Végül írtam nekik egy levelet, de még nem válaszoltak.

 

Valaki tudja mi történhetett? A bank teszi rá a százalékát, vagy ezt a 3,5%-ot a paypal számítja fel?

soriri Creative Commons License 2013.05.22 0 0 9358

Köszönöm szépen a segítséget!

Ezt az oldalt én is megtaláltam,csak az a baj,hogy csak minimiális információt közölnek benne.

További szép napot!

Előzmény: Furlover (9356)
Axióma Creative Commons License 2013.05.22 0 0 9357

Ha a refund visszament a karytadra, nem pp eygenlegen van, akkor meg kerj ujra szamlat tole, es annak a pay now-jara nyomva fizesd ki. Igy neked tuti ingyenes, kartyarol is.

Előzmény: Fecó23 (9353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!