Keresés

Részletes keresés

tpapa Creative Commons License 2004.11.16 0 0 49

Én október utolsó napján még lenyírtam a füvet mezítláb a kertben, de azóta nemkicsit hideg lett. :o(((

Egyébként nekem nem tiltották, én kisgyerekként egyszerűen nem szerettem cipő nélkül járni. Ma már persze fel nem foghatom, hogy miért nem, de így volt.

Előzmény: K.Edina (48)
K.Edina Creative Commons License 2004.11.16 0 0 48

Sziasztok! Jaj de jó, hogy megtaláltam ezt a topikot!

Imádok mezítlábazni, persze nem éppen ilyenkor, de ez az időszak jó arra, hogy nosztalgiázzunk a nyári élményeken.

Kislány koromban a szüleim kifejezetten tiltották, hogy lábbeli nélkül legyek, azt hiszem, akkoriban alakult ki bennem valami szenvedély a mezítláb járásra. Nyáron a Tisza-tó környékén elég sokat hódolhtok ennek a szenvedélynek, de kipróbáltam már utcán, ABC áruházbn, a Hungaroringen, stb.

Szeretném, ha nem ülne le végleg ez a topik, írjatok Ti is!

Sziasztok: Edi

mushead Creative Commons License 2004.07.21 0 0 47

kicsit elsüllyedtünk...pedig most lehet ám mezítlábazni, jó idő van hozzá...az utóbbi pár napban sokat tébláboltam szeretett szülővárosomban...de sajna nem találkoztam egy mezítlábas emberkével se. csak tudnám, miért :(

tpapa Creative Commons License 2004.06.29 0 0 46

7végén egy kempingben jó nagy társaság egyszerre több bográcsban főzött.

Érdekes módon mindenki az én lábamért aggódott, amiből én összesen egy db szúrós tüskét szedtem ki, ezidő alatt viszont az egyik szakácsnő leforrázta a lábát, egy másik tűzrakó alkarján meg megpörkölődött a szőr. Hja kérem, mit tesz a gyakorlat! ;o)

a laptalan Creative Commons License 2004.06.22 0 0 45
Most tértem vissza a Margit-szigetről, és örömmel nyugtáztam, hogy másik is észrevették a futókör többféle előnyeit... :-)

tpapa Creative Commons License 2004.06.18 0 0 44
Mostanában már nem.
Előzmény: mushead (43)
mushead Creative Commons License 2004.06.16 0 0 43
szokott valaki mezítláb biciklizni? rajtam kívül, persze :) egyszer pont így kaptam defektet, gyalogolhattam haza mezítláb. na persze én örültem neki :)
Kilroy Creative Commons License 2004.06.15 0 0 42
Hogy "van benne valami" :-)

Mesterem, egyetértek
:-)

Előzmény: tpapa (39)
Qki Creative Commons License 2004.06.15 0 0 41
Ami azt illeti itt a Net-en láttam, hogy egyes ausztráliai (és amerikai) iskolákban megengedett, hogy a tanulók mezítláb jöjjenek iskolába és ott is úgy legyenek. (Aztán vannak olyan oskolák is -ugyanazen országokban - ahol a "nagyhírű" intézmény házirendjében kifejezetten TILTJÁK ezt.)
Ugyancsak a Net-en láttam egy amerikai fejtegetést, hogy jogilag nem tilos mezítláb lenni nyilvános helyeken pl.: éttermekben sem...
Fotókat is közölnek az utcán így járó turistákról meg pl.: áruházakban így vásárló nőkről, gyerekekről.
(Ami engem illet majd megveszek a SZÉP
- mégegyszer a SZÉP !!! - női lábakért -de ezt már többször kifejtettem a HUSZ-ban-...)
kaviat Creative Commons License 2004.06.15 0 0 40
mér a retek az finom? most itt a szezonja nem? [reggelire finom szendvics mellé egy kis karikára vágott retek a legfinomabb]

.kav]4t reneofittnesspop spacegéza

Előzmény: Kilroy (38)
tpapa Creative Commons License 2004.06.15 0 0 39
És mire jutottál??? ;o)
Előzmény: Kilroy (38)
Kilroy Creative Commons License 2004.06.15 0 0 38
Láttam ma egy fickót mezítlábazni, együtt utaztam vele pár megállót a 70-es trolin... azért elgondolkoztam egy kicsit... olyan tök természetesen sétált a retkes flaszteron...
mushead Creative Commons License 2004.06.15 0 0 37
papucs? az meg mi? :)
tpapa Creative Commons License 2004.06.15 0 0 36
P(r)osztópapucs hogy bírja a mosást? :o(
(Akkor inkább strandpapucs... Most is az van ott, azzal csak annyi a baj, hogy néha használom kint is, ergo nem mindig tiszta a talpa.)
Előzmény: pdia (35)
pdia Creative Commons License 2004.06.15 0 0 35
Legyen mondjuk egy posztó papucs a bejáratnál (tudod, amolyan vendégpapucs), azzal beslattyogsz a fürdőszobába, megmosogatod a talpad, papucs vissza a bejárathoz, és kezdheted előlről...:-)
Előzmény: tpapa (20)
Levinke Creative Commons License 2004.06.14 0 0 34
Köszi!:)
Előzmény: mushead (33)
mushead Creative Commons License 2004.06.14 0 0 33
Levinke üdv a csapatban :)
Előzmény: Levinke (32)
Levinke Creative Commons License 2004.06.13 0 0 32
Én is szeretek mezítláb járni. És szinte mindennap szoktam késő délután fele a természetben. Ez nálam már szokássá vált. :P
Előzmény: a laptalan (31)
a laptalan Creative Commons License 2004.06.12 0 0 31
tökjóóó... csak így tovább mindenki!
Előzmény: mushead (30)
mushead Creative Commons License 2004.06.11 0 0 30
ma délelőtt úgy döntöttem, kihasználom a jó időt, és talpalgatok kicsit a városban...éppen két lány mellett mentem el, amikor megláttak, az egyik csak annyit mondott, hogy "ez jó ötlet", és ő is levette a cipőjét. ez ám a siker :) azt hiszem, délután is megyek, hintem az igét :)
tpapa Creative Commons License 2004.06.10 0 0 29
"egykis kosz még talán nem árt meg...:-)"

A talpamnak nem is (az is csak egy plusz védőréteg!), de ha bemegyek utána a szobába, akkor az asszony kitér a hitéből! ;o)

Más. (Különféle szigetek...) Mivel én a városnak a szélén lakom, ezért nem befele indulok ha ilyesmihez van kedvem, hanem kifele. Pl. az alcsúti arborétumba. Ha ott feltűnően nagydarab, borotválatlan fickó sétálgat mezítláb, akkor nyugodtan + lehet kérdezni tőle, hogy nem én vagyok-e az? :o)))

Előzmény: a laptalan (27)
mushead Creative Commons License 2004.06.09 0 0 28
sőt, én azt szeretem, ha minél piszkosabb lesz a lábam :) dehát ez már perverzió :)
a laptalan Creative Commons License 2004.06.09 0 0 27
A Margitsziget és a Hajógyári sziget (Így írják? jaj) viszont kiváló lehetőségeket nyújt némi ellazulásra... ezek viszonylag "tiszta", biztonságos felületek (fű, betonút, futókör-jártatok már rajta?:-) )

ui. a tisztára: egykis kosz még talán nem árt meg...:-)

Előzmény: tpapa (22)
Kilroy Creative Commons License 2004.06.09 0 0 26
A világ egyik legnagyobb maratonistája volt az etióp Abebe Bikila, ő nyert olimpiát mezítláb futva (asszem 64-ben, Rómában, 30+valahány fokban, a forró flaszteren, uhhh...:-)

Én szeretek mezítlábazni, de nem igazán szoktam meg, hogy csak úgy a hétköznapokban csináljam. Márcsak azért sem, mert még a lakásban is koszos lesz a lábam, ha mezítlábazok és én lusta vagyok annyiszor lábat mosni (mondjuk lehet, hogy nem is kell többször). Igaz, nagy melegben azért szoktam otthon mezítlábazni.
Régebben evezőstúrákon jártam gyakran mezítláb is, annak ez volt az egyik különlegessége. Ezen kívül legfőképp strandokon és egyéb hasonló helyeken, pl. a Bánki tó mellett mezítlábazok. Számomra épp az a varázsa, hogy csak néha csinálom. Egyébként néha a lúdtalpamnak sem tetszik, ha hosszabban mezítláb járok (ebből a szempontból persze egy strandpapucs placebo). Áthidaló (:-D) megoldásként szoktam zokni nélkül szandálban járni (igaz, ezzel sincs teljesen kibékülve a lúdtalpam), ennek egyik előnye egyébként az, hogy gyorsan le lehet venni, ha olyan helyen van az ember :-) Ebben a szandálban is koszos lesz persze a lábam, de ennyire azért nem szokott ez zavarni ;-)
Őszintén szólva néha úgy érzem, hogy ha többet és rendszeresebben járnék mezítláb, akkor elmúlna a varázs. De nem vagyok azért biztos benne.
Ja, 'meztélláb' rlz :-D

Előzmény: Törölt nick (23)
tpapa Creative Commons License 2004.06.09 0 0 25
Aki már +szokta, annak ez nem akkora hatalmas probléma, de
1, Ezek (pl. az üvegszilánkok) reális veszélyek és ellene hatnak annak, hogy valaki akinek csak úgy eszébe jut, hogy most szívesen levenné a cipőjét, ezt meg is tegye.
2, Ezért (is?) néznek furán az emberre, ha mégis így tesz. (Nehéz megérteni, hogy engem az a pár kavics a talpamban nem zavar annyira, mint mondjuk őt...) :o)

Ha több lenne a szépen gondozott pázsitú park és több a tisztán tartott díszburkolatú utca a forró aszfalt helyett, akkor az is többeknek jutna eszébe, hogy a cipő nélkül járás nem csak gazdasági kényszerűség, de akár kellemes ellazulás is lehet. -ezt akartam valahogy jól megfogalmazni. ;o)

Előzmény: SE2004 (24)
SE2004 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 24
Teljesen egyetértek, tényleg Bp-en alig van olyan nagyobb útfelület, ahol kellemes mezítláb mászkálni. A legtöbb helyen rossz az út + tele szeméttel, üveggel, kosszal. Igazán jó park sem nagyon van, a Városliget egyébként gyönyörü, de katasztrofális állapotban van :( . Azért szerintem ne adjuk fel :)
Előzmény: tpapa (22)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.09 0 0 23
Futni is lehet mezítláb, persze kellő edzéssel és hozzászokással, maratont is nyertek már így olimpián. A bécsi maratonon láttam egy srácot, aki így futott, nagyon megtapsolták a szurkolók.

Kicsit több info:www.runningbarefoot.org

tpapa Creative Commons License 2004.06.09 0 0 22
Szvsz Bp-en túl sok a kosz és a nem túl barátságos felületekből is elég sok van. Ez pedig elég nagy akadály. Én úgy látom, hogy ez egyfajta othonosság kérdése is, nem csak az ellazulásé. Mert hol jár az ember mezítláb? Ahol otthonosan érzi magát, ahol nem tart semmitől. És persze az ilyen helyen tud ellazulni is, tehát ezek összefüggő dolgok. (Ellenpont a kalapos autóvezetők, akik annyira nem érzik otthon magukat az autójukban, hogy még a kalapjukat se veszik le.) ;o) Na most ettől az otthonos érzéstől egy csomó Bp-i hely elég messze van sajnos, és ezért ott nehézségekbe ütközik a kikapcsolódás. Most nem csak a zöldfelületek kicsi arányára gondolok -persze az is nagyon fontos lenne-, de az aszfaltburkolat/díszburkolat arányra is... :o(
Előzmény: SE2004 (21)
SE2004 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 21
Sziasztok!
Örülök, hogy találtam fórumot e témában, ha már nyugaton annyi ilyen van. Én is szeretek mezítláb mászkálni utcán is meg a természetben is. Szoktam Bp-en a belvárosban, utazom a jármüveken, semmi probléma. Vezetni is nagyon klassz így! Csak az a gond, hogy senki nem követi a példát :( Voltam Koppenhágában, ott nagyon sokan mászkálnak mezítláb, ott ez nyáron természetes. Sajnos itt még az emberek nem képesek teljesen kikapcsolódni, ellazulni. Mi lenne, ha szerveznénk vmi kis találkozót Bp-en? Hmmm?
tpapa Creative Commons License 2004.06.08 0 0 20
Én spec. soxor szoktam mezítláb autót vezetni és nem csinálok gondot belőle, hogy amikor kiszállok nem veszek fel cipőt/papucsot. De azt nem szeretem ha ilyenkor furán néznek rám, mert nem azért csinálom, hogy feltünősködjek vagy különcködjek, csak egyszerűen azért, mert nekem ez így jó. Ha valahova messzebb megyek leginkább ez tart vissza a mezítlábaskodástól. Na meg a hülye kérdések. :o)))
(Ha jó kocsid van abban legalább az a jó, hogy ha kiszállsz belőle mezítláb (és mondjuk nem túl jólöltözetten), akkor sem néznek hajléktalannak...)

Gyalog leginkább csak a ház körül vagy a természetben járok így. Szerintem az utcában lakók már mexoktak, mert nyáron sűrűr látnak így. Pl. ha kocsit mosok vagy így hozok be valamit a csomitartóból nem fáradok a cipővel. (Lakásban persze nem hordok cipőt/papucsot, ergo sűrűn kell lábat mosnom.) ;o) Ja és füvet is így nyírok*, és olyankor szép zöld lesz a talpam egy darabig. :o)))
* -bár ez elméletileg balesetveszélyes, de a gyakorlatban ugyan mennyivel biztonságosabb egy strandpapucs vagy egy edzőcipő???

Múlt hét végén elugrottam egy volt kolleganőmhöz, ő csak annyit szólt, hogy lazán nyomom. Igaza volt, aznap pl. még egyáltalán nem volt rajtam semmilyen lábbeli de ismerem őt annyíra, hogy tudtam, nem fog ezen fennakadni, így -végszükség esetére- bedobtam a csomitartóba egy pár öreg, szakadt edzőcsukát, de nem vettem fel és másképpen sem "öltöztem túl" az alkalmat.

Praktikusan az okozza nekem a legnagyobb gondot a dologban, hogy ha kint is mezítláb járok meg bent is, akkor hogyan ne hozzam be a koszt a talpamon a lakásba? Van erre valakinek jól bevált módszere? Szereljek fel lábmosót a bejárathoz???

Előzmény: a laptalan (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!