Keresés

Részletes keresés

LianaDv Creative Commons License 2008.10.19 0 0 408

7végén nem jártunk Méhesék felé, de 7közben néhányszor igen (az autót azóta az eső lemosta). Különösen ködös, sötét hajnalon izgalmas a nagy birodalmi lépegető sóderesek közt autózni :-)

 

De mi történik közben a bekötő úton?! Dolgoznak?! Járt vki arra?!

Előzmény: Péter az állat (405)
Péter az állat Creative Commons License 2008.10.18 0 0 407
"egy tojotajáriszból szép pestiesen az ablakon dobtak ki egy-két szemétnek látszó tárgyat"

Lehet, hogy érdemes lett volna fölszedni, majd megállítani, és visszaadni nekik, hogy bocsi, de bizonyára véletlenül hagytátok el ezeket a dolgokat. Utánnatok hoztuk, mert még fontos lehet, mert ha szemét lenne, akkor bizonyára a kukába raktátok volna. Már csak az arcok látványa megéri ilyenkor a fáradtságot. :-)
Előzmény: kicsizs (403)
Péter az állat Creative Commons License 2008.10.18 0 0 406
Csatlakoznék. Ha rajtam múlna, nem pénzbírságot, hanem letöltendő börtönt adnék minden szemetelőnek, szemétszedési kényszermunkával, egy olyan láthatósági mellényben amin jól láthatóan feltüntetnék, hogy viselője miért hordja azt. És persze mindezt szűkebb pátriájában lenne letöltendő, hogy a szomszédai is lássák.

De valahogy nem tudom megérteni az ilyen embereket. Ha a szemét szállításért fizet, akkor miért dobja el? Miért jó neki az, hogy a viselkedésével a szemetes cég profitját növeli? És egyáltalán miért nem................................az ilyen a .........................?!?! :-(
Előzmény: kicsizs (404)
Péter az állat Creative Commons License 2008.10.18 0 0 405
Ma reggel nem próbáltátok véletlenül? :-)

Tegnap teljesen meglepődtem. Kiküldhették a dózert, és a végeredmény remek lett, mert rendesen 100 fölött lehetett jönni a sóderes részen. És az eső miatt még csak nem is porolt.
Előzmény: LianaDv (398)
kicsizs Creative Commons License 2008.10.18 0 0 404
Ja, én is pesti volnék, de pont ezt a szemetet utálom mindenütt a legjobban... Grrr...
Előzmény: kicsizs (403)
kicsizs Creative Commons License 2008.10.18 0 0 403
Ma tök jó napom volt, amíg nem értem a varsányi sóderes kerülőhöz. Előttem egy tojotajáriszból szép pestiesen az ablakon dobtak ki egy-két szemétnek látszó tárgyat.
Úgy látom sok pesti (?) köcsög döntött úgy (sajnos), hogy erre költözik... :(
Péter az állat Creative Commons License 2008.10.15 0 0 402
Akkor bajban lehetsz, mert erre nem nagyon jár kamion, és ha mégis, akkor az leginkább csak sódert visz. :-)

Nekünk egy immergas-os van, ami olyan 400 körül volt, de azt már nem tudom, hogy ebben benne van-e a tároló, de még igy is messze olcsóbb, mint a hasonló tudású márkás készülékek. A sors iróniája, hogy az azóta eltelt két évben, fűtésre nemigen használtuk, sőt télen még melegvíz készítésre sem. :-)
De ha érdekel, és segít, akkor megadhatom a fűtésszerelőm számát ő biztos naprakészebb a dologban.
Előzmény: kicsizs (401)
kicsizs Creative Commons License 2008.10.13 0 0 401
Tudom, hogy le kéne cserélni, de még várok egy kamiont, hátha leesik róla :)
Egyébként nem túl vonzóak a kondenzációs kazán árak.
Esetleg tudsz jót, jó áron? Vagy valaki?...
Előzmény: Péter az állat (400)
Péter az állat Creative Commons License 2008.10.13 0 0 400
Mihamarabb cseréld le egy jó kondenzációsra. Valszeg hamar visszahozza az árát, főleg, ha nem feltétlenül a nevet szeretnéd kifizetni.
Előzmény: kicsizs (388)
brazil_8 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 399
Háááát, a feleség régen, még hozta vitte a Bugyisi munkatársnőjét, sokat járt arra (az én határozott kérésem ellenére is!!:(!!). Meg is lett az az ára, lett egy defekt, ami még nem is lett volna akkora baj, csak épp a taksonyi gumis szakbarbár, úgy gondolta, hogy neki 1xübb úgy javítania, hogy nem veszi le a felniről a gumit (kifurom, bedugom, kihúzom módszer), na erre mondtam, hogy az a gumi nem kerül vissza az autóra, de mivel gumit csak párba illik cserélni, így rögtön 2 gumit kellett venni :( Azóta szerencsére nem jár ilyen útakon (vagy legalább is nem tudok róla). Ja és arról nem is beszélve, hogy állandó egy merő kosz volt az autó.
Én maradok a szilárd burkolat mellett, pedig nekem aztán tényleg közel lenne a Bugyisi "út".
Előzmény: Péter az állat (396)
LianaDv Creative Commons License 2008.10.12 0 0 398

Igen, van benne logika, próbáltuk is, igaz akkoriban olyan sár volt, hogy nem kívántuk vissza (épp azon az emlegetett szakaszon).

 

Erdőspuszta = Erőspuszta, bocsi, hogy múltkor elírtam.

 

Majd a mostani száraz időben azért újra kipróbáljuk, mert eléggé megfeledkeztünk erről a lehetőségről.

Előzmény: Péter az állat (396)
Péter az állat Creative Commons License 2008.10.12 0 0 397
"várni kell az 5ezres számlákat"

Vagy a feleennyit. Nekünk képesek voltak kiküldeni 2700Ft-ról, mindezt 3 hónapra.
Persze takarékos a kazánunk, de nem ennyire. Igaz, előtte meg ilyen 60-70 ezres összegeket rántottak ki a csikkzsebből, havi viszonylatban. Mióta van gázunk, két év alatt még nem nagyon kaptunk normális számlát. Ez a gáz, nem az ami a csőben jön.
Előzmény: kicsizs (391)
Péter az állat Creative Commons License 2008.10.12 0 0 396
" Erdős puszta felé kerülünk, nem Nagyvarsány felé."

Miért nem a Bugyi út felé? Neked sokkal egyszerűbblenne.
Igaz, talán valamivel hosszabb a sóderos szakasz, de jól karbantartott, és széles út. A 80-at lazán bírja. csak a bányánál van egy 100 méter, ahol lassítani kell, de onnan már aszfaltos végig. Ha a két önkormányzatnak egyszer löttyenne az agya, és megcsinálnák a Határ utcát, akkor lehet, hogy később is inkább arra mennék.
Előzmény: LianaDv (386)
kicsizs Creative Commons License 2008.10.11 0 0 395
Az alap: pollenszűrő csere! Utána játszik a tisztítás csak. Ha a pollenszűrőt nem cseréled, akkor az azon lévő baktérium tenyészet megint pillanat alatt összerondítja a szellőzőrendszert.
Ha ez megvan, akkor a benti hűtőegységre is (!) és az összes befújó nyílásba fújni kell habot. HABot, nem sprayt! A spray sz*rt sem ér, csak ha eladtad az autót és jönnek érte :)
A belső hűtőegységet a Yarison nem tudom merre van, de ha a befújó motort megleled, ott lesz az is.
Előzmény: Elar (394)
Elar Creative Commons License 2008.10.11 0 0 394
Yaris

Egyszer próbáltam a spray verziót - 2 hét
Nyáron egy szaki csinálta 7e-ért, kb 2 hónap volt.

Most büdösebb mint valaha. Egyszerüen nem lehet bekapcsolni a klímát, mert mintha porzsákot kötnének az arcom elé :(
Előzmény: kicsizs (393)
kicsizs Creative Commons License 2008.10.11 0 0 393
Csináld magad, ha jót akarsz...
Nekem párszor volt "szakembereknél", de soha sem volt több 2 hónapnál és megint büdi volt. Azóta csak 2x egy évben kipucc, oszt jó van... Millen ótó egyébként?
Előzmény: Elar (392)
Elar Creative Commons License 2008.10.10 0 0 392
Nem tudtok vhol a környéken olyan szakembert aki normálisan kitakarítja az autóklimát?
kicsizs Creative Commons License 2008.10.10 0 0 391
Ez bíztató... Akkó már csak várni kell az 5ezres számlákat :)
Előzmény: Törölt nick (389)
Elar Creative Commons License 2008.10.10 0 0 390
A szelektív kukákon én is ki vagyok akadva.
Úgy látszik sok bunkó is lakik itt
Előzmény: LianaDv (386)
kicsizs Creative Commons License 2008.10.09 0 0 388
Ennyivel én is simán kiegyeznék, de sajna van egy "kissé" elmaradott cirkónk és egy döglődő gázbojlerünk. Ennyi az, ami még mindenképpen cserére vár. Utána jöhetnek majd az ötezres csekkek :)
Az sem utolsó, hogy mekkora a házatok? Nekünk 80 + lesz tetőtér is, ha lesz hozzá "kedvünk"...
Előzmény: Törölt nick (385)
LianaDv Creative Commons License 2008.10.09 0 0 386

Hello!

 

Zsebbe vágó kérdésekben hogy felélénkültünk! Ez azért jó... vagy rossz (mert drága a gáz, nem ügyfélbarát a szolg. stb.)

 

Más: 1 ideje Erdős puszta felé kerülünk, nem Nagyvarsány felé. A pár száz méteres sóderes szakaszt már egészen jól lejárták, és így nem csak rövidebb, de gyorsabb is. Viszont nem nagyon látom, hogy mi történik a lezárt szakaszon... reméljük valóban elkészülnek októberben, az időjárásra nem panaszkodhatnak.

 

"Az 51-es út, valamint az 52101-es dunavarsányi bekötõ út keresztezõdésétõl az erõspusztai út csomópontjáig a kivitelezõ tájékoztatása alapján elõreláthatólag 2008. szeptember 17-tõl 4-5 hétre teljes pályaszélességben lezárják." - olvastuk a honlapon. Nos, engem az "előreláthatólag" aggaszt, mert nem nagyon látok előre...

 

Más: kezdek teljesen vidékivé lenni! Tegnap elmentem a kultúrba, hogy a "ródsózó" vegyesiparcikk vásárban jó kis kinai termékeket vásároljak :-) (ha már postaládába dobták a prospektet), hát nem volt szerencsém, a vásár elmaradt. Lemaradtam életem nagy üzletéről ;-)  (Legközelebb lehet, hogy már a buszos árubemutatóra jelentkezem?! :-) )

 

Prospektusból egyébként többet kapunk, mint Pesten. Hetente 1-2-szer el is ballagok velük a szelektívhez (előtte alaposan tanulmányozom azért), az viszont felháborító, hogy a szelektív gyűjtőkben mindenféle vegyes háztartási szemét van időnként. Van még mit tanulnunk...

 

További szép napot!

 

 

brazil_8 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 384
Részvétem, "szerencsére" nekünk csak 70-es volt
Előzmény: kicsizs (382)
tom71 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 383
Minekünk még nem, ill. a régi tulaj nevére jött 2 levél is.... ma megpróbáltam felhívni őket... nem egy ügyfélbarát a rendszerük... sőt, mondatnók egy nagy rakás szar... De írtam nekik egy levelet, hogy amennyiben valaha is pénz remélnek tőlem, hívjanak fel, vagy menjenek a francba... :)

Viszont reggel nem volt sor a kolánál....
Előzmény: kicsizs (382)
kicsizs Creative Commons License 2008.10.08 0 0 382
Nekünk is kijött a "várt" számla. Bár a régi tulaj nevére és átalányos... Mindenesetre a százezret léptük túl :( Nem volt egy öko-ház...
Már remélem az lesz. Már félig-meddig kész a szigetelés...
Előzmény: brazil_8 (376)
LianaDv Creative Commons License 2008.10.08 0 0 380

www.gas.hu

 

(Nem tudok róluk többet, csak a neten olvastam utána a róluk szóló cikkeknek. Sajnos percentet sem kapok tőlük a kéretlen reklámért, de ha van időd/kedved, nézd meg az oldalt.)

Előzmény: Törölt nick (379)
LianaDv Creative Commons License 2008.10.08 0 0 378

Márc. 31-e körül írattuk át az órát (addig az építő cég fizette), azóta sikerült összehozni ezt a 27 ezret. Nem nagyon tudom megítélni, mennyi lesz a "normális" számla. Áprilisban még fűtöttünk ezerrel, hogy száradjon a ház, és most is fűtünk, hasonló okból, bár most alig-alig kapcsol be a cirkó :-), jó idő van.

 

A gas.hu megküldte az átszerződéshez szükséges dokumentumokat, de egyelőre még nem döntöttünk, nehogy újabb MÁV-biztosító ügybe keveredjünk... Egyébként is javítani kell a papírjaikat, mert D.v. esetében a TIGÁZ szerepel jelenlegi szolgáltatóként, az Eon helyett. Minden esetre olcsóbbak, szerintem kb. 10 forinttal m3-ként.

 

Név változás: 1részt így illik, másrészt valami miatt nem is tudtam belépni a régi nickkel. Mintha változott volna a belépés, de nem vok akkora fórumozó, hogy ezt értsem, vagy érteni akarjam. Szóval: HAJRÁ D.V.!

 

Szép napot nektek!

Előzmény: verschnitzerbmw (377)
verschnitzerbmw Creative Commons License 2008.10.07 0 0 377
Nekünk is megjött. Nektek ez a 27 a 3 hónapi összesen?
Előzmény: LianaDv (375)
brazil_8 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 376
Látom nevet módosítottál ;)
27e? Mit csináltok, el túűzelték a fél erdőt ;) Én le se írom, hogy mennyit gombolnak le rólunk :(
Előzmény: LianaDv (375)
LianaDv Creative Commons License 2008.10.07 0 0 375

Nekünk is... 27 ezer...

Regisztráltam a www.gas.hu oldalon, és elküldtem a szerződéshez az adatokat. Próbálta már vki?

Előzmény: brazil_8 (373)
brazil_8 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 373
Ja és elfelejtettem, hogy tegnap megjött a többek által hiányolt Gáz számla(k).
3 hónap egyben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!