Keresés

Részletes keresés

Csempa Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52529

Nem nyertük el a zsűri tetszését, nem lett rólunk kép. 

Előzmény: barefootBushman (52527)
Tompus999 Creative Commons License 2017.05.17 0 0 52528

Klasszak! Mi pont lemaradtunk róla :-)

Előzmény: barefootBushman (52527)
barefootBushman Creative Commons License 2017.05.15 0 0 52527

Hello, pár kép a tegnapi MuzslaTrailről, a Higegkúti th alól. Plusz a tegnapelőtti esőről, meg az erdőből..

Balazito Creative Commons License 2017.05.09 0 1 52526

Nocsak. Kilian is indul az UTMB-n.

D'Haene, Thevenard, Kilian... szép kis tüzijáték várható. (Az UTMB három leggyorsabb futója plusz a trónkövetelők).

barefootBushman Creative Commons License 2017.05.07 0 1 52525

Köszi szépen a szervezőknek a Mátrabérc Trail gerincének megpucolását, így lesz Klasszik táv jövő szombaton.

barefootBushman Creative Commons License 2017.05.06 0 0 52524

baba, csak így tovább

Előzmény: bmalag (52521)
Ermak Creative Commons License 2017.05.04 0 0 52523

Nekem tetszik. :-)

Előzmény: bmalag (52522)
bmalag Creative Commons License 2017.05.04 0 1 52522

bmalag Creative Commons License 2017.05.04 0 0 52521

Elhasználtam az itthon talált utolsó darabka bringabelsőt a cipők külső foltozására. Következő körben az úszósapka jön...nem leszek már triatlonos sem.

Ha a túrabakancsoknál alap a körgumi, akkor szerintem terepfutócipőknél is az lehetne. 

Belső sarkon egyelőre fekete duct tape van. Nem találtam megfelelő fóliát és szétvágni való cipőt. Mind jó még valamire ha befoltozom a lyukakat a kislábujjnál.

Előzmény: barefootBushman (52516)
BaloghP Creative Commons License 2017.04.27 0 0 52520

Az V. Kaptárkövek trail-re már csak pár szabad hely maradt:

 

http://kaptarkovektrails.polarhungary.hu/

barefootBushman Creative Commons License 2017.04.24 0 0 52519

persze-persze. Így lehetett érteni már először is amit írtál, hogy kívülre szánod a bringabelsőket. Azonban azt is fontos megemlíteni, hogy a Palmatex akkor harap jól, ha gumikalapáccsal megkalapálod.

Előzmény: ubalika76 (52518)
ubalika76 Creative Commons License 2017.04.23 0 1 52518

Kívül bárhova jó a gumibelső, de nekem a sarkamnál belül kopik ki.

Azzal nem foglalkozom, de ha foglalkoznék, biztosan szétvágnék egy kidobandó cipőt, és annak a belsejét ragasztanám rá pálmatexel.

A belső oldali sarokjavításnál az a legfontosabb, hogy a foltozóanyag a talpbetét alól induljon el.

Előzmény: bmalag (52515)
stylusz Creative Commons License 2017.04.22 0 0 52517

Hello

 

Sajnálatosan a meg sem kezdett verseny már véget is ért számomra. Sérülésem miatt átadnám a Salomon Szentendre Trail nevezésem, amennyiben valakit érdekelne.

 

 

barefootBushman Creative Commons License 2017.04.22 0 0 52516

duct tape helyett nekem kétoldalú ragasztó+amivel a hűtő volt becsomagolva(vastagnylon) kombó jött be erre a célra legjobban -és még mondják, h a magyar mindent szigszalagoz :-))

Előzmény: bmalag (52515)
bmalag Creative Commons License 2017.04.20 0 1 52515

Megnéztem az 1.0-ádat újra, mert a bércen egy ujjnyi vastag faág szemből bejött a hokába a belső oldal elején és hátrament a sarkamig. Ezt a lyukat már befoltoznám.

A sarok által kikoptatott lyukakra is jó lehet ez a gumibelsőzés? A szürke tape minden vizes túra után lejön.

Előzmény: ubalika76 (52514)
ubalika76 Creative Commons License 2017.04.20 0 1 52514

Én is tudok egyet:

 

egész évben csak sítúráztam, mégis milyen jót mentem.

 

Pedig ha 40cm hó van, még haza is mentem volna a versenyre, persze sível.

Még annyit a túráról, hogy múlt héten a bérc utáni első futásom alkalmával gyakorlatilag levált a lábamról a szuperül javított hoka... De nem adta semmi jelét korábban, és 3km-en belül hasadt szét a talpvarrás, és semmit nem tartott.

Mennyire rohadtul ideges lettem volna, ha 20km-vel korábban történik.

 

Úgyhogy hamarosan a HOKA javítás 2.0 következik itt a fórumon!

Előzmény: allez zserzseli! (52511)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.04.20 0 1 52513

óóó most olvasom, hogy elmarad :(

sajnálom, de jó döntés.

nem rosszízű tréfának szántam, amit írtam..

mind saját tapasztalat :)

 

 

Előzmény: allez zserzseli! (52511)
Tompus999 Creative Commons License 2017.04.20 0 0 52512

Na igen, csak az elemek fognak harcolni, a verseny elmarad

Előzmény: zoncsi (52510)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.04.20 0 2 52511

hááát jó..

virágozzék minden virág! :))

 

a következtetéseket mi majd levonjuk!

 

én azért előre írnék egy-két bármikor felhasználható elemet (nem neked Csabi félre ne érts!!). mondjuk idén nem megyek a Mátrabércre, így könnyebb helyzetben vagyok:

- rohadt nagy hó volt, elengedtem az időt..

- borzasztó sár volt, nem lehetett haladni, tiszta csúszkálás volt..  ezt nem lehet összemérni korábbi évekkel..

- melegfront jött, kiszáradtam.

- túl hideg volt, lezsibbadtam.

- korán volt a rajt, nem tudtam enni.

- későn volt a rajt, elálmosodtam.

- technikai szünetre kellett kiállnom, bokorugrás, kiszáradtam.

- belefutottam a kékes csúcsfutás eltévedt résztvevőibe, mindig elém álltak.

- rossz volt a jelzés, elkavartam, nem volt irányító..

- lazáztam, inkább flow-ztam

- elfutottam durván.

- bacis volt a víz, amit adtak - ld. technikai szünet

- nem volt felvágva a banán, időt vesztettem.

- rossz volt az izó.

- nem volt víz a múzslán - ld meleg volt kiszáradtam

- előtte meg voltam fázva, köhögtem.

- inkább a csajokat nézegettem.

- ideges lettem, mert előttem két srác levágott egy kanyart, ettől kiborultam, elengedtem.

- elromlott a pulzusövem - ld. elfutottam durván.

- új cipő, kiment a bokám.

- csak 30 g ch-t vittem be órnként, ezért eléheztem

- súlyfeleslegem van, ezért nem ment.

- túledzett vagyok, kuka az egész.

 

 

aztán a másik oldal

- alig edzettem, mégis milyen jól mentem.

- megálltam diskurálni a pontokon, mégis milyen jól mentem.

- nem vittem semmit, csak a pontokon ittam, mégis milyen jót mentem.

- elengedtem fejben, mégis milyen jót mentem.

- egész évben csak bringáztam, mégis az 5ben vagyok.

- hideg volt, ezért mentem jót.

- meleg volt, jól bírom, ezért mentem jót.

- az új zselé király, ezért mentem jót.

- csak a flow, ezért mentem jót, nem is tudom miért kötöttem ki egy versenyen.

- előző héten bejártam, ezért mentem jót.

 

na lehet még bővíteni..

remélem tudjátok hasznosítani

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: manbo (52508)
zoncsi Creative Commons License 2017.04.19 0 0 52510

Egyelőre úgy néz ki, inkább az elemek harca lesz ez az idei Mátrabérc Trail. :-) Úgyse szeretek melegben versenyezni.

barefootBushman Creative Commons License 2017.04.18 0 0 52509

navégre

Előzmény: manbo (52508)
manbo Creative Commons License 2017.04.18 0 1 52508

Hát részemről sem titán nem vagyok, sem harcolni nem fogok... Csalódás lesz a jutalma, aki ezt várja... Ellenben vígan, jólesően terepfutok majd egy csodálatos bércsoron, mindenfajta "dekirályvagyokhogyennyiedzésselislefutomígy" magyarázkodás, statisztika és "ottnemvoltamde" a számok alapján levont következtetésektől mentesen. Tisztán élményből...

Előzmény: -biga- (52506)
bellone72 Creative Commons License 2017.04.16 0 0 52507

Remélem én is! Szerintem Ubalika is azért kutyázza a kispolákját, mert a "szakágban" vannak, akik egy kockacukorral hozzák az - egyébként tiszteletet parancsoló - eredményét. És végre nem (csak) az számít, hogy milyen felszereléssel és mennyire fácsekompatibilis portfólióval ér be a mezőny, van valós mérce is.

Előzmény: -biga- (52506)
-biga- Creative Commons License 2017.04.14 0 0 52506

Remélem lesz titánok harca a trail-en. Csabi, Carlos, Marci, Szabó Gabi a Jedik, Allaga Tomi és még sokan mások.

Előzmény: bellone72 (52504)
barefootBushman Creative Commons License 2017.04.14 0 0 52505
Előzmény: bellone72 (52504)
bellone72 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 52504

Úgy látom, hogy a Mátrabércen is megváltoztak a dimenziók. Amikor elkezdtem az 5:3x körüli eredmények már kiugróak voltak, Ispi volt a csúcstartó, 5:22-vel, és a nagyok is könnyen eltaktikázták. Manbo egyszer futott 5:20-on belül, de akkor mindjárt 12 perccel és az még a kettővel hosszabb verzió volt (vasutállomásról indult + a Jagus előtti kitérővel). Azóta ő sem villantott.

 

Számomra 2 éve kezdett megváltozni a kép, amikor ketten is lementek 5:20 alá, Áron és Pálfy Marci pedig ott voltak a közelében. (Előtte egy évvel volt persze Kovács Ádám 5:10 körül és Szekeres 50 évesen: 5:27.) A tavalyi trail viszont már tényleg új lapot nyitott, nagyon jó a karmája annak a versenynek. A pálya meg "rövid" és "intenzív" lett.:)

 

Megadom a tiszteletet, nem hiszek az egyetemes megoldásokban, szerintem mindenki találhat még rejtélyeket és megfejtéseket a Mátrabércen. Most csak megfigyelő voltam, nagyon jó élmény volt így is, az élmezőnyt volt alkalmam megfigyelni és tényleg le a kalappal! A Szekeres a példaképem, egyszer majd talán én is túrázok egy 5:52-t, de fogadni nem mernék rá.:) És érdeklődve várom a trailt is, hajrá srácok!

 

 

allez zserzseli! Creative Commons License 2017.04.13 0 0 52503

az egyenletesség persze kifizetődő nyilván. de inkább a növekvő tempó. ld. pl. középtávfutás.

maratonon egyenletesség. nagyjából.

ultrán viszont kicsit más. ott ez nehezen kivitelezhető. okos kezdés, kis tartalékolás. utolsó harmadban ellépés.

egyébként nem azt mondom, hogy ágasvárig lazázz, szerintem most sem ezt csináltad. de jól osztottad be az erődet. lehet ez most nem volt tudatos, de mégis sikerült. ez az ultra te is tudod egy egyensúlyozás művészet, tempóval, energetikával, fejben..

különben akárhányszor futottam veled, mindig próbáltál ritmust váltani az utolsó harmadban, ami pl. velem szemben midig sikerült is.. persze nyilván lehetett volna jobb is. nehogy hozzám mérjed magad :))

Előzmény: ubalika76 (52502)
ubalika76 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 52502

Nem, nem szívatlak, képzeld ennyire fogalmatlan vagyok. Illetve magam jutottam arra gondolati úton, hogy akkor futsz leggyorsabban, ha egyenletesen mész végig, és pont a célban fogyol el teljesen. Tavaly ezt a célt elég jól sikerült megvalósítani.

Majd jövőre remélem 73-74kg súllyal ágasvárig lazázva még gyorsabban fogok túrázni a Mátrában. Szerintem ez a pálya már elég szintes ehhez, hogy pusztán a súly sokat számítson(tehát nem kell komolyabb edzettség). Az csak a baj, hogy csúnya sovány leszek, de sajnos síversenyen ahol 20km-en van a 3000szint, ott annyira nyomorúságosan lassú vagyok, hogy a kislányok lihegnek a nyomomban.

Előzmény: allez zserzseli! (52501)
allez zserzseli! Creative Commons License 2017.04.12 0 0 52501

hát, ahogy írtam, nem vagyok egy Geripapa, de a következőket tanultam az elmúlt 8 év pulzusmérős edzéseiben:

- ultrán egyenletes görbe elég ritka. A 6 óra nem feltétlen ultra, éppen a határon van pl, nálam, de azért már közelít. A 6 óra sokaknál egy olyan határ, ameddig relatíve könnyebb fenntartani egy jó energetikát. De erről Lúdtalp mester tud sokat. Az MB-n tehát lehet persze egyenletes görbéd is, de az nem jelenti azt, hogy a leghatékonyabban mész időeredmény szempontjából. (Nekem pl. idén a Bükkikin gyakorlatilag szögegyenes pulzus"görbém" volt, mégis az egyik leggyengébb időmet mentem és nem a terepviszonyoknak, vagy időjárásnak köszönhetően, mert az ideális volt.)

- 100 km-es , vagy annál hosszabb versenyen egyenletes görbe azért igen ritka amatőr szinten, mert sajnos fáradunk, így lassul a pumpálás , csökken a pulzus és a nagyobb baj, hogy ezt követve a legtöbbünknél a tempó is. Jó energetikával fent lehet tartani sokáig az egyenletességet, de a természetet azért nehéz legyőzni.

- Ezért célravezetőbb és hatékonyabb egy ultrán úgy kezdeni és tartalékolni, hogy a végén ezt a pulzus és tempócsökkenést kiküszöböld, még inkább megfordítsd a trendet, azaz növelni tudd a tempót. Ez azt jelenti, hogy az energiáddal jól sáfárkodtál, ami egy hosszú futás  alapszabálya. Ennek eredményeképpen a célidőd is jobb, mert az utolsó szakasz tempó és energiavesztése nagyon jelentős a teljes táv tempójához képest, tehát megfordítva a trendet jelentős előnyre tehetsz szert másokkal és korábbi magaddal szemben.

- Én a te pulzusodban ezt láttam. De ezeket szerintem te is tudod, csak szívatsz.

 

De van egy egyszerűbb magyarázat is.

Ha a pulzus görbe felfele mutat, tehát nő, és növeled a sebességet, akkor kurva erős vagy, ergo jobb az eredményed.

Tehát nem, nem az egyenletes görbe a jó szerintem, hanem, ami növekszik, a tempóval együtt.

Előzmény: ubalika76 (52499)
barefootBushman Creative Commons License 2017.04.12 0 0 52500

Nem, nem biztos :D, most pl. 9fokot és kevés felhőt mutat (Mi folyik itt Gyöngyösön?) :- O

Előzmény: ubalika76 (52499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!