Keresés

Részletes keresés

todor12 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 270

Igen vigyel akkor dollart, mi sajnos mar keson olvastuk h kint vegyunk ki automatabol, vagy valtsuk, igy mi itthon vettunk rubelt, meg eleg kedvezo arfolyamon, de igy mindent kp-val fizettunk, 2 fo 6 napra 40-50 ezer tuti elment, de mi millio belepojegyet vettunk, meg ajandekot :)  !!!!

Előzmény: Utazó51 (268)
Bandey Creative Commons License 2018.09.09 0 0 269

Szerintem akkor vigyél dollárt, de ne egyszerre váltsd be, most megint csúszkál a rubel (nem csak az, persze).

Egyébként az "utcai" pénzváltóknál is levonnak valamennyit jutalékként, de ha bankban váltod be, akkor nem (konkrétan a Szberbankban nekem nem vontak le).

Vehetsz 2-3 ezer rubelt is, illetve nem tudom, mennyire kedvező az az árfolyam, hogy akár többet is vegyél. Én 4,50 felett már nem vennék.

Előzmény: Utazó51 (268)
Utazó51 Creative Commons License 2018.09.09 0 0 268

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! Ne vegyétek kötözködésnek, de a pénz kérdésre szeretnék még egyszer visszatérni. Értem, hogy van kinn bankautomata, tudok ott is pénzt felvenni, de az túl sokba kerül. 1200 Ft fix költség + a felvett összeg 2,5 %-a. Ugyanakkor a bankomnál viszonylag kedvező áron tudok venni dollárt és rubelt is. Írtátok itt, hogy nem minden múzeumba lehet bemenni kártyával, van, ahol csak készpénzzel lehet fizetni. Plusz a kisebb kiadások. Elnézést, hogy ismét megkérdezem, 10 napra milyen pénzt érdemes kivinni, dollárt, vagy inkább rubelt, és mennyit? A válaszokat előre is köszönöm.

todor12 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 267

helyesbitek, a Puskin muzeumban van a Munkacsy kep. de a Tretyakov is nagyon szep !!!!

todor12 Creative Commons License 2018.09.04 0 0 266

szia, kerdesedre a valaszokat en is csak megerositeni tudom mint az elottem szolo. mi  1 hete jottunk vissza, igy aktualis :)

-10 kor voltunk mi is a fegyvertarban, mi 1-1.30 ora alatt vegeztunk, utana mentunk a gyemant muzeumba, aztan a katedralisok tere. addig vagy ott amig birod :) mi neten lefoglaltuk a jegyet, igy tuti bejutottunk a fegyvertarba, a masik kettot helyben vettuk meg. a nagy tomeg miatt eleg volt a par ora a muzeumokban, szekesegyhazakban.

- nagyon jo tanacsot adtak a tobbiek, igy mi is vettunk orosz Sim kartyat, MTC 500 rubel, es 15 Gb net, azon eltunk 1 hetig :)  a metro hasznalthoz is toltsd majd ott le a korabban ajanlott linket, Yandex maps !

- kp-t csak annyit vigyel, h az utcan tudj vizet, aprosagot venni, igazabol tenyleg majdnem mindenhol kartyaval fizethetsz, vagy van egy halom automata, bank. meg a matronal a kis bodekban is kartyas fizetes lehetseges:)

- mi heti jegyet vettunk, ki is lesz irva h 7 nap 830 rubel, mindenre ervenyes, es ez a legjobb !!!

amit mi elfelejtettunk, tajekozodni elore hol vannak a lentebb emlitett olcsobb ettermek, igy neha semmibe nem botlotunk bele :( szerintem nezd meg oket hol talalhatoak ! Mi is voltunk"katonai" muzeumban, de ebbol van par, nagyon erdekes volt !!!!  A hajokazast csak ajanlani tudom, nagyon szep a folyorol a latkep. es jo erzes a Tretyakov keptarban Munkacsy kepe elott allni !

Moszkva gyonyoru, az biztos h mi meg egyszer eletunk folyaman visszaterunk !!!!!

Bandey Creative Commons License 2018.09.02 0 0 265

Nézted a Spam mappát is a levelezőprogramodban? Kellett, hogy küldjenek egy PDF-et vagy egy linket (vagy linket a telefonodra SMS-ben, ha azt adtad meg).

Előzmény: Norcika00 (264)
Norcika00 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 264

Sziasztok, vettem jegyet az aeroexpresszre de semmi

visszaigazolast nem kaptam

sem a jegyet... holnap reggel mar Moszkvába vagyok a kártyáról levonta az összeget 840 rubel :( mit kell csinálnom? Vagy akkor Nem lesz jegyem? 

Bandey Creative Commons License 2018.08.28 0 0 263

1. Nem tudom, szerintem nincs, nem is tudom, hogy tudnák ellenőrizni, de ha mégis van, akkor úgyis ki lesz írva a bejáratnál.

2. A saját kártya természetesen használható, de drága a roaming. Olvass vissza a topikban, sok mindent leírtam én is, már a repülőtéren is vannak árusítóhelyek, lehet böngészni, melyiknél mennyi internet van.

3. Erről is írtam, szerintem felesleges pénzt vinni magaddal, pláne USD-t is, ATM-ből is lehet kivenni valamennyit, de a legtöbb helyen lehet kártyával is fizetni.

4. A единый a legjobb szerintem, ahogy írod, 7+3 napra. Ezek kis piros papíralapú mágneses kártyák. Amikor a 7 napos lejár, veszel egy 3 naposat. A Trojka inkább pénzfeltöltős, illetve mindenféle bérletkombinációkat is lehet rátölteni, de ezek neked nem kellenek. A jegyekkel bármennyit utazhatsz, amíg le nem járnak (mindig kiírja a metróban és az új típusú validátoroknál, hogy mikor jár le, nap, óra, perc), bármivel, metró, busz, troli, villamos, MCC.

Előzmény: Utazó51 (262)
Utazó51 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 262

Sziasztok! Néhány hét múlva készülök Moszkvába utazni. A segítségeteket szeretném kérni. Nagyon megköszönöm, ha valaki választ tud adni a következő kérdéseimre:

1. A Kreml kombinált belépővel (Fegyvertár és templomok) mennyi ideig lehet a Kreml területén belül tartózkodni? Szeretném a lovas bemutatót is megnézni, ezért vagy a bemutató előtti vagy utáni időpontra váltanék jegyet a Fegyvertárba. Például 10 óra Fegyvertár, utána lovas bemutató, utána templomok. Ez így megoldható?

2. 10 napra utazok ki. Telefonba érdemes SIM kártyát venni a helyszínen, vagy használható a saját kártya? Ha orosz SIM, akkor milyet érdemes venni, hogy internetet is tudjak vele használni? 

3. Mennyi készpénzt érdemes vinni 10 napra? USD-t és Rubelt vinnék, olyan esetre, ha valahol nem lehet kártyával fizetni.

4. Tömegközlekedéshez milyen bérletet ajánlotok? Én egy 7 napos és egy 3 napos, mindenre érvényes "единый" bérletre gondoltam. Ez önmagában elegendő, vagy kell hozzá egy "Тройка" kártya is, amire fel kell tölteni a bérletet? A bérlet idő- és járatszám korlátozás nélkül érvényes mindenre? Egy korlátozásról olvastam, hogy ugyanazon helyen csak 20 perc múlva lehet ismételten belépni. Gondolom azért, hogy ne használhassák többen ugyanazt a bérletet. Egyéb korlátozás?

A válaszokat előre is köszönöm!

Tro.A Creative Commons License 2018.08.24 0 0 261

Örülök, hogy jól sikerült a kirándulásotok!!

Épp tervezem, hogy idén még egyszer kimegyek. A meglátogatandó "célpontokon", a program tervezésénél vagyok. Sokat segített élménybeszámolótok. Kolomenszkojén gondolkodtam. Eddig! (Caricinoban voltam, nem csak a parkban, hanem magában az épületben is. Tavasszal nem volt olyan sok menyasszony-vőlegény páros. Hatot számoltam össze akkor.) A háborús múzeumot kihagytam, de olvasva írásodat, elmegyek oda!

Jó, hogy írtad hol fogadnak el kártyát és hol nem.

Öröm volt olvasni írásodat, sugárzik belőle a megelégedettség!

Hány napig voltatok kinn?

Előzmény: 2szille (260)
2szille Creative Commons License 2018.08.24 0 1 260

Sziasztok! Köszi a fórumon a rengeteg segítséget, mert hála nektek is, nagyon jól sikerült a moszkvai utunk. Hatalmas élmény volt! Bejártuk  a kötelező helyeket (kivéve Lenint és a Kremlt, mert oda esélyünk se volt bejutni a hatalmas sorok miatt, amelyek a tűző napon kígyóztak). A szállásunk (Kitay-Gorod hotel) közel volt a Vörös térhez, így mindig a Varvarkán gyalog sétáltunk fel a térhez. Első nap a környéket jártuk be, ami nagyon tetszett, az a Park Zaryadye volt a gyalogos híddal, amelyik benyúlik a Moszkva folyó felett. Másnap Novogyevicsi temető - itt a következő sírokat kerestük föl többek között: Csehov, Gogol, Bulgakov, Majakovszkij, Gorbacsov felesége, Sztálin egyik felesége, Jelcin (ezt alig találtuk meg :), pedig ez volt a leghatalmasabb. 300 rubel/fő ajánlkoznak idvezek, de felesleges, mert viszonylag könnyen el lehet igazodni, a bejáratnál van 2 tábla, azt lefényképeztük, és az alapján keresgéltünk. Utána átmentünk a kolostorba, ez szerintem nem érte meg, itt is 300/fő volt a belépő, kártyát NEM fogadnak el és a tatarozások miatt csak 3 helyre lehetett bemenni, abból is 2 felejtős volt. Ha majd évek múlva készen lesz, akkor sokkal több minden lesz látogatható. Voltunk a Park Pobedin, a háborús múzeumot nagyon élvezte a férjem (400 rubel a belépő) - én kihagytam, helyette nagyon jót sétáltam. A VDNH-tól kipróbáltuk egy oda-vissza menetre az egysínűt. Esténként többször sétálgattunk a Nikolszkaja utcán - gyönyörűen van kivilágítva ez a hosszú sétálóutca. Az izmajlovói piac nekünk csalódás volt. A Tretyakov Galéria viszont jó volt (500 rubel/fő), fotózni szabadon lehetett. A Kreml helyett végül Kolomenszkojét és Caricinót választottuk- mindkettő nagyon tetszett, kevés turista volt, inkább oroszok.  Az előbbiben az almáskertek fantasztikusak voltak, az utóbbiban pedig menyasszony menyasszony hátán volt, rengetegen jöttek fotózkodni (szombati napon voltunk.) Belépés mindkettőben ingyenes. Elmentünk a Bulgakov Emlékházba is, érdekes volt. A házban van  egy korhű, de működő cukrászda is! Két fantasztikus kolostorba is ellátogattunk, szintén turistamentes övezet, mindkettő hatalmas élmény volt. Először a Danilov Monasteryt jártuk be, majd az onnan nem messze található Donskoy Monasterybe mentünk el. Az előbbit kozák fegyveres katonák őrzik, mert rengeteg kincs van felhalmozva, sőt vásárolni is lehetett volna horror összegekért! Az utóbbi pedig igazán különleges volt. (Teljesen véletlenül Szolzsenyicin sírja mellett kötöttünk ki.) És itt megjegyezném, hogy nem, nem kellett szoknyában lennem, sőt, kendőt sem kellett a fejemre kötnöm (bár volt nálam a táskámban.) A férjem pedig térd alatti nadrágban volt (hőség volt, na) és gond nélkül bemehetett mindenhova. Fizetni ezeken a helyeken nem kellett. Elmentünk még a Tolsztoj-házba, itt volt először az, hogy oroszoknak 300 volt a belépő, külföldieknek 400. De itt már annyira besokalltam, hogy hangosan kifejeztem a nemtetszésemet, mire a hölgy beengedett bennünket 300-ért. Viszont 400-ért is megérte volna, mert rengeteg tárgyi emléket és a gyönyörű kis parkot is meg lehetett tekinteni. Egyik este átsétáltunk a Bagration hídon és gyönyörködtünk a kivilágított felhőkarcolókban. Utolsó napra maradt a Megváltó Krisztus székesegyház - hétfőn 13 órakor nyitott, ekkor még nem volt sor majd ezt követte a séta az öreg Arbat utcán. Enni ettünk Mu-Muban, a GUM-ban lévő Sztolovaya No57-ben,  Kroshka-Kartoshká-ban, Kafe N'okki-ban és a  Karavaevs Brothers-ben. A legjobb ez utóbbi és a N'okki volt, itt egy lunch-öt ettünk, 2200 Ft-ot vontak le a kettőnk kajájáért (3 fogásos volt). Ételt Achanban vettünk, vizet a szállodában lévő ingyenes víz automatából vételeztünk magunknak. A Biblio-Globus könyvesboltban vettünk egy-két jópofa füzetecskét ajándékba. Többször ittunk kvaszt az utcán, isteni finom volt. Aki érdeklődik a különböző technikai kütyük iránt, annak érdemes elmetrózni Tsaritsyno megállóig, mert ott aztán van minden- mobilok, számítógépek, laptopok - minden - használt és új.... És hát Moszkva visszavár bennünket, bátran menjetek ti is!

Előzmény: erika.66 (232)
todor12 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 259

Oh, ez a felhokarcolos kilatas tenyleg gyonyoruseges !!!!! megtekintjuk mi  is !!!   felkeszultunk az utra, lesz ami lesz :)  estere melegebb ruhak bepakolva, metroturan igyekszunk nem eltevedni ! Koszonjuk a segitseget !!!  (  A lenin mauzoleum ruhatara ki van tablazva? vagy hol talalahato pontosan?

hadsz Creative Commons License 2018.08.23 0 0 258

"felcsillant a szemem erre 89. emeleti kilátó, bár ez majd időtől függ"

 

Érdemes! :)

 

   

   

   

Előzmény: Norcika00 (251)
Bandey Creative Commons License 2018.08.22 0 0 257

A Kreml-hez nem tudok hozzászólni, utoljára vagy 5 éve voltam.

 

Metró: könnyen el lehet igazodni, leginkább vagy a mennyezetről lógnak irányító táblák, vagy oszlopokon vannak, lényeg, hogy könnyen meg lehet találni őket. A vonal színe szerinti körben a vonal száma szerepel és egy nyíl, hogy merre kell menni. Sok helyen (de nem mindenhol, inkább csak a legforgalmasabb állomásokon a központban) a padlón is vannak jó nagy jelek, ki vannak írva latin betűkkel is az állomások meg a vonal száma. Arra viszont készüljetek fel, hogy jó sokat kell majd gyalogolni átszálláskor, vannak nagyon furmányos állomások. :) Én személy szerint a Kiyevskayán rühellek a legjobban átszállni a 4-esről az 5-ösre, ha lehet, kerülöm is. Igaz, kárpótolni szokott a sok koslatásért, hogy nagyon szép az állomás az 5-ösön.

 

Mindenhol ki van írva minden latin betűkkel, az aktuális és a következő állomás nevét bemondják angolul is.

A "Kérem vigyázzanak..."-ot viszont csak oroszul. :)) Minden állomáson a bejáratnál is és lent is van térkép a metróhálózatról. Rengeteg helyen, a metró be/kijáratnál, fent az utcán is, és metrótól függetlenül máshol is ki van téve a közvetlen környék térképe, aluljárókban a kijáratok sorszáma is, hogy melyik utcához, középülethez hányas kijáraton lehet felmenni (mert bizony vannak nagyon nagy és/vagy ágas-bogas aluljárók, úgyhogy ez is nagyon szuper). Szerintem nem fogtok eltévedni.

 

Egyébként a Google Maps-en kívül ajánlom a Yandex Maps-et is, az mégiscsak helyi, csak nem tudom, tud-e angolul is.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.yandexmaps

 

Yandex Metro

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.metro

Kiírja, hogy éppen hol vagy, mutatja az aktuális hálózatot és kiírja, ha egy állomással valami gond van, pl. csak az egyik oldalon lehet felmenni, vagy a tatarozások miatt nem áll meg vagy az első/utolsó x vagonból nem lehet kiszállni, stb. De nyugi, ilyenek inkább a külső részeken vannak. Lehet, hogy ez is csak oroszul tud egyébként.

 

És én még ezt használom rendszeresen: Yandex Transport

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.yandex.yandexbus

Megtalálja, hogy hol vagy, ha rányomsz a megálló ikonra, kiírja, hogy hanyas akármi jár onnan és hova, kirajzolja az útvonalat, kiírja, hogy mikor jön, többnyire el is találja :))), meg sokszor mutatja is, hogy hol jár a jármű éppen. Arra figyelni kell, hogy sokszor több megálló is van egymás mellett, meg kell keresni, hogy a kívánt jármű melyikből indul.

 

Még valami, már írtam korábban, úgy hozzatok ruhát magatokkal, hogy nappal ugyan még akár 20-22 fokban is el lehet lenni pólóban, ha süt a nap, de este már hidegebb van, éjszaka meg pláne.

 

Érezzétek jól magatokat! Sajnos nekem már nem sok napom maradt itt.

Előzmény: todor12 (254)
Tunde66 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 256

Szombatonként (hivatalosan)12 órától katonai lovas bemutató van a Kremlben. Erre nem kell külön jegyet venni, a "székesegyházas" jeggyel megtekinthető. Érdemes korábban odamenni a térre, mert sok az érdeklődő és a műsor már 1/2 12 körül elkezdődött. 

Előzmény: todor12 (254)
quad Creative Commons License 2018.08.22 0 0 255

A fegyvertár jeggyel már be tudsz menni a területre, de a székesegyházakhoz  valóban külön meg kell venni a jegyeket.

Előzmény: todor12 (254)
todor12 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 254

Koszonom mindenkinek a sok -sok hasznos tippet,utvonalat,  linket !!! es kivanok meg szep utolso napokat, de jon Moszkvaba a magyar valtas :) az a lenyeg h mindenki szep emlekekkel ter-tert onnan haza :)

utoljara lenne meg 2 kerdes: a metronal az atszallas az konnyen fog menni, vagy van vmi jo tipp hozza, h ne tevedjunk el? a masik amibe megint belebonyolodtam a Kreml latogatasa, a fegyvertar-jegyunk megvan es gyemant reszhez kell jegyet venni ez vilagos, de maga a ter es a szekesegyhazak latogatasahoz is? -mert par helyen azt olvastam h igen.

quad Creative Commons License 2018.08.22 0 0 253

Izmajlovói - sőt más, a turistalátványosságok melletti - szuvenirvásárlást én nem igazán ajánlom. Máshol ugyanaz sokkal olcsóbb. (feltéve ha van időt megkeresni)

Előzmény: Norcika00 (251)
quad Creative Commons License 2018.08.22 0 0 252

"Uber" tulajdonképen van, csak Yandex taxinak hívják. 

Előzmény: Norcika00 (251)
Norcika00 Creative Commons License 2018.08.22 0 0 251

Sziasztok :) Nagyon sok infót gyűjtöttem már itt, szeptember 3.-án repülök EGYEDÜL :D Moszkvába. Életem első egyedüli útja, nagy világjáró vagyok de sosem voltam még egyes egyedül :D szóval kihívás lesz Level 900. Vizumom megvan. Szállásom megvan, próbálom a nyelvet is tanulni. Kicsit félek a tájékozódás miatt hogy sikerül bejutni a városba a szállásra stb. Az Uber ott működik? Arra gondoltam ha nagyon nem tudom mi merre akkor igénybe venném. Amit terveztem megnézni, Arbat, GUM, Izmajlovo piac( itt megvenni a szuveníreket) Vörös Tér, Lenin mauzóleum, Moscow city, meg felcsillant a szemem erre 89. emeleti kilátó, bár ez majd időtől függ.

Tunde66 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 250

Az Űrhajózási múzeumban elvileg kellene fotójegyet venni (230,-rubel), de senki nem foglalkozott vele, szinte mindenki fotózott, igaz csak telefonnal. A belépésnél a jegyszedő megjegyezte, hogy tilos fényképezni, így az első teremben nem is nagyon készítettünk képeket. Aztán látva a többieket, mi is felbátorodtunk... A parkba nem lehet bemenni, éppen felújítják :((

 

http://russiable.com

Ezen az oldalon nagyon sok információt találsz. Én nagy hasznát vettem az utazásunk tervezésekor!

Érezzétek jól magatokat!

Előzmény: todor12 (246)
Tunde66 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 249

Pénteken jöttünk haza. A Lenin mauzóleumba be lehet menni. Hosszú sorra számítani kell. Mi 3/4 9 felé már beálltunk a sorba, így aránylag hamar bejutottunk. Vasárnap, hétfőn és pénteken zárva, a többi napokon pedig csak 10:00 - 13:00-ig látogatható. Sajnos a Vörös tér lehangoló látványt nyújtott, de szerencsére ez volt utunk alatt az egyedüli bosszúságunk :))) 

Előzmény: todor12 (245)
Bandey Creative Commons License 2018.08.21 0 0 248

Szerintem a hajókázás most el fog maradni nekem :( bár még van 2 napom, pénteken 2 nap vidék, aztán hétfőn haza. Lehet, hogy még belefér.

 

A múzeum nyitva van, az tuti, meg a Szt, Vazul is. A mauzóleumra csak egy "szerintem"-et írtam, elvileg K, Sz, Cs, Szo, V 10:00-13:00-ig van nyitva (már nem azok a régi idők járnak, amikor hosszú sorok álltak oda), gondolom, ilyenkor elveszik a kordonokat, majd megkeresitek, hogy lehet bemenni). Tilos bent fényképezni, meg elvileg táskát se szabad beviini, se folyadékot (nem röhög). Elvileg a Sándor-kertben van valahol csomagmegőrző, ahol ezeket le lehet adni.

 

Nem voltam a bunkerekben, mert azt olvastam valahol. hogy előzetesen be kell jelentkezni, de még ha nem is, nekem 2800 rubelt nem ér meg. http://bunker-42.ru/en/

 

Az űrhajós múzeum nagyon klassz, csak sajnos az angol nyelvű felirat elég kevés és szűkszavú, meg lehetetlen helyekre van kirakva (alacsonyra pl.), írtam is nekik 3 éve, hogy nem minden külföldi törpe :)), nem tudom, változott-e valami azóta. Plusz 100 rubelért lehet(ett akkor) bent fényképezni.

 

A legszebb metrómegállók a Line 5-ön (körgyűrű) vannak, de vannak klassz modernek is az újabb vonalakon is (pl. 9, 10). Nekem a legszebb talán a Komsomolskaya, de érdemes majdnem mindegyiken kiszállni. Vagy ott van a Ploshchad Revolyutsii a Line 3-on. Meg sok megállónak fent az előcsarnoka is szép, tegnap voltam a Kurskayán például, megéri felmenni majd vissza le. Nem lett semmi lerombolva a rendszerváltáskor, van partizán szobor, meg forradalmár, Lenin, amit akarsz.

Előzmény: todor12 (245)
quad Creative Commons License 2018.08.21 0 0 247
Előzmény: todor12 (245)
todor12 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 246

Egy-ket polora azert szert teszunk majd :) :) :)

todor12 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 245

ez most tenyleg nem jo hir :( :( mostanaban semmivel nincs szerencsenk :( de akkor kapok hulyet, ha a lenin mauzoleumba tenyleg nem lehet bemenni, azt mindenkep meg akartam nezni. sehol nem talalok infot, h az most igy zarva lenne, egy picit bizakodok meg, a fotok meg igy akkor emelvenyekkel lesznek tele :) . a torteneti muzeum, es a boldog vazul szekesegyhaz is remelhetoleg nyitott ajtokkal var minket, elotte-utana lehet lelato, csak a bejaratot hagyjak szabadon. igy akkor az orsegvaltas se aktualis gondolom a voros teren :(

oh, koszonom az infot a souvenir arakrol, a hutomagnes fontos, es az olcsobb matrojska baba is :)  gyerekkorombol mar nincs meg :(

sikerult azota hajokazni ?    a bunker 42 vagy a sztalin bunkerbe voltal? nem keves a belepo, es nem tudom h megeri e kifizetni.   az urhajozasi muzeum az elso napi program, remelem ott elfeledem a voros teri lelatokat :) meg igazi metro-turat akarunk csinalni, a legszebb megallok megtekintesevel :)

Bandey Creative Commons License 2018.08.21 0 0 244

Nincs jó hírem ilyen téren, szeptember 2-ig tart а fesztivál. Utána meg ki tudja, mikor bontanak el mindent. 8-9-én meg a Város Napja, lehet, hogy akkor is lesz ott valami. Hát most ilyen jellegzetes fotóitok lesznek. :)

A GUM-ba simán be lehet menni, a tér végén a templomba is, a Kremlnek meg nem ott van a bejárata. Gondolom, a Lenin-mauzóleumba most nem lehet bemenni.

 

Vannak ott olcsóbb dolgok is, hűtőmágnesek 100-150, jobb kinézetű matrjoskák 300 körül, meg mittudomén, olyan nagyon nem néztem. Mindenféle VB-s emléktárgy leértékelve. ;-) Az Arbat is tele van szuvenírboltokkal, olcsó kisebb dolgoktól a drágákig. Van mindenféle póló 700-ért, sok olyan is, amiért otthon elvisz a rendőr. :))

Előzmény: todor12 (243)
todor12 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 243

ez nem jo hir :( de remelem jovo het elejen elbontanak mindent, hogy lehessen allvanyok, lelatok nelkul kepet kesziteni.  de a latnivalokhoz azert remelem a bejaratot szabadon hagytak.  kell a bazar, de h tele raktak vele a teret az tul sok , azert majd megprobaljuk megkeresni az olcsobb dolgokat :)

Bandey Creative Commons License 2018.08.20 0 0 242

Este elugrottam a Vörös térre, majdnem az egész el van kerítve, a múltkor nem voltam benne biztos, de most direkt megnéztem: csak a GUM (nagyáruház) felől lehet átmenni rajta, a Kreml felőli oldal totál le van zárva. Meg telerakták bazárral az egészet, szuvenírek orrvérzésig. Árakat nem tudok, gondolom a szokásos drága cuccok. Persze lehet bogarászni, hátha van megfelelő árban is valami.

todor12 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 241

pont egy ilyet pakoltam nemreg be:) bo, nadragra felhuzhato :) de tenyleg itthon hagytam volna :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!