Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2013.12.14 0 0 6928

Köszi! És ha párszor kell tölteni C, és 9V-os akkut is, akkor mi javasolható?

Előzmény: ötfelezős (6927)
ötfelezős Creative Commons License 2013.12.14 0 0 6927

Egyszer régen leírtam az én fejlődési görbémet, aminek tanulsága az volt, hogy mielőtt megvettem volna az IPC-t, már elköltöttem annyit, vagy többet olcsóbb töltőkre, és ez csak a közvetlen kiadás volt.

 

Már persze ha 4 db ceruza akkuról beszélünk.

Előzmény: Beer Monster (6926)
Beer Monster Creative Commons License 2013.12.13 0 0 6926

Sziasztok!

Régebben olvastam sokat akkutöltőkről, ezt a fórumot is megtaláltam, de az sok-sok éve volt már, és csak halványan derengenek a dolgok. Most vennék valamilyen töltőt, és szeretnék tanácsot kérni, mert ötletem sincs milyent és melyiket, vagy egyáltalán mit lehet kapni. Valamennyire rémlenek különböző vezérlési módok, hőmérsékletemelkedés alapján, feszültségesés alapján, meg még talán egy-kettő. De az előnyökre-hátrányokra már nem nagyon emlékszem.

bicska2 Creative Commons License 2013.11.11 0 0 6925

A kép alapján az eredeti pakk 5 cellából áll.

A 4 baby akku/elem feszültsége ide kicsnyt karcsú lesz szerintem.

Javaslom előbb valami havertól kölcsönkért akkukkal próbáld ki. Kicsit sápadtabb lesz a fény mint most az szinte tuti.

 

A cellák sorba vannak kötve, tehát a 4 darab baby akku kapacitása nem adódik össze!

Tehát a 4 darab 1800 MAh-s baby akku -már ha befér az 5 cellás pakk helyébe széltében és hosszában- együtt is egy 1800 MAh -s pakkot eredményeznek.

 

Előzmény: Törölt nick (6924)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.10 0 0 6924

Most nézem, ha csak 1800mh.eset veszek a baby akkuból akkor is 7amper felett jön ki a négy darabnál. EZ nem gond?

Előzmény: Törölt nick (6923)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.10 0 0 6923

Bár nem fotós, de akku.
Létezik olyan baby akku ami nem 1,2 hanem 1,5voltos? Van egy rúd lámpám amibe ilyen összeszerelt akku van. Így néz ki:
http://kalandorbazar.hu/shop_ordered/8035/shop_pic/ARXX235. jpg? Time=1383340516 4db tölthető baby elemmel szeretném helyettesíteni. Az akkum 6V 3,5Ah. Vagy jó az 1,2baby akku8 is csak nagy miliamperes legyen?

képfaragó Creative Commons License 2013.11.06 0 0 6922

Az AA akkuk azonnali jellemzésére azért van módszer. Főként azon fotósok számára, akik általában nagy terhelést adó vakukban esetleg digitális gépekben használják az akkut.

Egyszerűen fogni kell egy 20-25 Amper méréshatárú árammérőt és feszültségmérőként rá kell tenni a feltöltött akkura. Csak egy kisméretű AA vagy AAA cella mérhető így, sorbakapcsolt blokk vagy valami óriás méretű akku  nem! A mérés ideje 1-3 másodperc lehet maximum. A kialakuló rövidzárlati áram nagysága jellemzi az akkut. Az áram nagysága utal a cella minőségre, vagy az öregedési folyamatra, vagyis mutatja hogy az akku milyen formában van. Mivel az ampermérő és a vezetékezés ellenállása is számít, nehéz pontos számértéket adni. Nálam 1-7 Amper között szórnak az értékek. A kb. 2 Ampernél kevesebbet leadó cellák nagyáramú fogyasztók számára már nem alkalmasak.

bicska2 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 6921

Olyan, hogy "mennyi fesz van az akkuban" nincs.

Olyan van, hogy adott terhelésnél (mA, A) mekkora feszültég mérhető, olyan van.

 

Mivel egy MiMH akku feszültsége a kisütési folyamat legvégén esik csak drasztikusan és hirtelen, még ebből is nehéz saccolni a töltöttségi állapotot.

Ezért még sokkal fontosabb, hogy adott kisütőárammal ideig mérhető 1,2 volt körüli feszültség... (eszköze válogatja, mennyi a működésének alsó határa)

 

 

 

1. Egy IPC esetén a kisütőáramot magad állíthatod be (illetve van asszem 4 lehetőség, 100 mA, 250 mA, meg mittudomén), így a kisütés kezdetekor már terhelten méri a feszt. A kisütés végét (0,9 volt) is terhelve állapítja meg.

 

2. IPC teszt üzemmódban meg tudja mondani, adott kisütőáram esetén mennyi a kinyerhető kapacitás, és mennyi idő kellett ehhez. Na EZ az ami használható, nem a feszültség szőrén.

Tehát ha pl egérbe lesz az akku, meg tudod mérni mit tud 100 mA -es kisütőárammal.

Ha valami energiazabálóbb kütyübe, akkor feljebb veszed a kisütőáramot, és megméri neked úgy. A végeredmény minkét esetben nagggyon más lesz. Ez alapján lehet jó esélyel eldönteni, hogy adott akku mibe alkalmas akár "out of box", de akár öregedés okán.

 

Előzmény: T3v3 (6917)
naja777 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 6920

Üdv! 

 

Eladásra kínálom HONDA EX7-es 700w aggregátoromat. 2 hónapos kb. 10 üzemóra van benne. Gyakorlatilag még be sincs járatva. 3 év gari, magyarországi szakkereskedésben vettem. Új ára 300e ft, de 200e ft irány áron eladnám. Made in JAPAN. 

Nagyon könnyű és halk szerkezet, ideális erőforrásnak fotózáshoz ahol már nincs konnektor! Egy fotós munkához vettem, de már elvégeztem, így eladó!

 

tel: 30/475-63-56, naja777@gmail.com, fb.com/naja777

 

http://www.hondakisgepek.hu/ex7.php

 

(békéscsabai vagyok, de Budapestre is fel tudom vinni)

 

T3v3 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 6919

Köszönöm !

Előzmény: ötfelezős (6918)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.01 0 0 6918
Inkább maradjunk annál, hogy a feszültség, magában, mint egy szám, sallang nélkül, az nem elegendő jellemzője egy akkunak.De az IPC-ben annyival jobb a helyzet, hogy ha berakod kisütésre, és látod rajta a feszültséget (illetve annak változását), miközben tudod, hogy körülbelül mennyire volt kisütött/feltöltött állapotban, akkor arról az akkuról lehet valami fogalmad. Természetesen csak annál az egy kisütőáramnál.
Előzmény: T3v3 (6917)
T3v3 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 6917

Akkor ezek szerint az IPC sem mutat valós adatot (töltöttségi állapot) ha belerakom az elemet ?

 

"De,ha beruházol egy IPC-re az mutatja,hogy mennyi fesz van az akkukban ."

Előzmény: bicska2 (6916)
bicska2 Creative Commons License 2013.10.28 0 0 6916

A kis feszmérővel van pici homokszem a gépezetben: terheletlen feszt mér.

Gyakorlatilag bármennyire kisütött akkura 1,2 V körüli feszt fog mutatni... a menthetetlenül mélykisült és kuka pozitívat kivéve.

 

Előzmény: tobell (6912)
T3v3 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 6915
Ez biztos? (két csatorna)
Csak mert kezdetben valóban olyan volt az eneloop töltő, hogy felül volt rajta két led, de az én töltőimen mar alul van 4 rejtett led.
Előzmény: monyesz (6913)
T3v3 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 6914
Köszönöm a válaszokat!
monyesz Creative Commons License 2013.10.15 0 0 6913

A négyes akkucsomaghoz adott töltő csak kétcsatornás, azaz párosával tölt, nem egyesével (azaz akksikként) határozza meg a töltést.

Tudtommal a lemerítés + újratöltés funkciót sem tudja, tehát csak simán rátölt. Ilyen töltőt meg bármikor kapni, de akkor minek megvenni... Úgyis kell egy IPC-1L töltő.

Előzmény: T3v3 (6909)
tobell Creative Commons License 2013.10.15 0 0 6912

Kb.2 éve használok IPC1l-t.

Eneloop akkujaim vannak.

Akár NIMH,akár NICD akkukról beszélünk, a nem lemerített(kb.0,9volt)akkukat töltőre téve rongáljuk őket.Ha 60 % -ost töltesz,töltés után jó,ha a fele-harmada teljesítményt tud leadni.

Mindkét fajtát KISÜTNI SZÜKSÉGES töltés előtt.

Javaslom,hogy vásárolj egy kicsi feszmérőt,amivel tudod mérni,hogy milyen az akkuk feszültsége és el tudod dönteni hogy kell-e tovább meríteni.

De,ha beruházol egy IPC-re az mutatja,hogy mennyi fesz van az akkukban .

Ha 1 volt,vagy alatta akkor töltés.Ha 1voltnál több,akkor kisütés.

Ez a töltő,ha kisütésre állítod,a kisütés után atomatikusan tölteni kezdi az akkukat.

Sőt már öregnek gondolt akkuidat is éltre kelti a refresch beállítással.

 

Előzmény: T3v3 (6909)
ötfelezős Creative Commons License 2013.10.14 0 0 6911

Saját módszer:

1. Régi töltők megvannak, hátha egyszer este hatkor szólnak, hogy másnap délben kéne vakuznom...

 

2. Egyszerű töltés (charge) üzemmódban, a feszültségről látszik, kb hány óra lesz, és nem hagyom sokáig csepptöltésen. Ezen felül negyed évenként egyszer, mikor előre tudom, hogy használom, nem a töltéssel töltöm fel, hanem:

ha 2-3 napom van, akkor discharge

ha 4-5 napom, akkor test

ha 2 hetem, akkor refresh móddal

(ezek nagyjából az 1 töltő, 3 készlet esetén jó idők)

 

A discharge kisüti és feltölti.

A test feltölti, kisüti és feltölti.

A refresh meg addig ismétli, amíg elegendően kicsi nem lesz a változás.

Előzmény: T3v3 (6909)
csiba00 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 6910

Szia!

 

Jó választás az IPC töltő. Ilyet használok én is, csak a 2000-es eneloop akkukkal.

 

Amit én tudok a gondozásról: elvileg töltésnél az a lejobb, ha az akku kapacitásának kb. az 1/10 részével töltjük. Az 1L töltő tud 200, 500 és 700 mA/h-val tölteni, így itt a 200 az ideális. Töltöttem már 700-zal, nem vettem észre semmi negatív változást, de 99%-ban 200-on töltöm.

 

Ez a töltő kiírja az akkuk töltöttségi állapotát is, amikor belerakod. Amikor teljesen feltöltötte, akkor csepptöltéssel szórakozik, amíg ki nem veszed. Ez nem tudom mennyire jó az akksiknak, egyszer olvastam, hogy az eneloop nem szereti annyira.

 

Amikor hosszabb ideig nem használom az akkukat, akkor a "Discharge-Refresh" módot szoktam választani. Ezzel mondjuk jó pár napig elvan a töltő. Töltöttem már vele kb. félig lemerülteket is kisütés nélkül, nem vettem észre negatív dolgokat itt sem.

 

Összességében én 1 negatív dolgot tudnák említeni a töltővel kapcsolatban. Beleteszel egyszerre 4 akksit, és ha a középső 2 lesz kész először, akkor nagyon nehéz őket úgy kiszedni, hogy a két szélső a helyén maradjon.

Előzmény: T3v3 (6909)
T3v3 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 6909

Sziasztok !

NiMh akku kezelés ügyben kérnénk info-t,segítséget.
Van 12db 2400-as eneloop AA aksim, négyesével megjelölve (vakuban használom őket).

Gondoltam veszek egy IPC 1L töltőt, ,mert szeretném látni is melyik aksival mi a helyzet. Viszont a régi töltőket ha lehet nem dobnám ki. Sok helyen olvastam,hogy az akkukkal vásárolt sanyo töltők nem sokat érnek (azt nem írja senki,hogy miért) Nekem 2db MQR06-osom van amikről igazából fogalmam sincs mit tudnak (azontúl,hogy elvileg cellánként vezérelt töltést tud).

Érdekelne, hogy mi a leghelyesebb gondozása az akkuknak ? Gyakran előfordul, hogy hirtelen van szükségem az eneloopokra de fogalmam sincs milyen töltöttségi állapotban vannak és csak bedobálom őket a töltőtbe. Kérdés, hogy tolerálják-e a rátöltést vagy igazából előbb ki kéne sütni őket,aztán tölteni ? Az MQR6-s megbírkózik ezzel ? Úgyértem ha pl. egy 60% töltöttségű akkuszettet belerakok akkor előbb lemeríti azokat (aztán feltölti) vagy egyből tölti őket ?
(Gondolom az IPC 1L megbírkózik ezekkel a dolgokkal,de azért az még az IPC 1L használata esetén is érdekel,hogy ha csak félig feltöltött akksit teszek bele,akkor azt ott is ki kell sütni és tölteni,vagy egyből lehet tölteni, és/vagy ezt ez a töltő automatikusan megcsinálja ?)

Köszönöm !

ko40ko Creative Commons License 2013.07.28 0 0 6908

ko40ko@gmail.com címre kérek jelzést ha tud vki segíteni.

kösz

kg

ko40ko Creative Commons License 2013.07.28 0 0 6907

Keresek panasonic dmc-fs62 töltőt, mert elveszett.

Kösz

KG

Marosfi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 6906

Eladó

 

Energizer Extreme PreCharged 

4 darabos akkucsomag

2300mAh

AA 

 

Új bontatlan csomagolásban "ha nagyon kell számlaképesen is"

 

Ár: 2500 Ft /csomag=4db

 

Érd

proregiszter@gmail.com

 

Szlejer_ Creative Commons License 2013.07.25 0 0 6905

Thx.

Előzmény: ötfelezős (6904)
ötfelezős Creative Commons License 2013.07.18 0 0 6904

Hát, ez egy nehéz kérdés, mert vajon más átalános tapasztalatai érvényesek lesznek-e pont arra a két darabra, amit veszel?

 

Én a wormsign.hu-nál vettem ilyent 2003-ban, gyakorlatilag még ugyanúgy működik és ugyanannyit tud, mint az akkor vásárolt eredetiek. Pár évig G2-ban, azóta meg 30D-ben. A G2-ben nagy igénybevételük volt, egy hétvégi nap lemerítettem 3 akkut, egész napos folyamatos fényképezéssel, a 30D-ben azért jóval kevesebb töltési cikluson eshettek át, mert ugye ahhoz is kaptam a vásárláskor egyet, meg az kevesebbet is fogyasztott.

Wormsign.hu-s akkut vettem közben 350D-hez is (az ugye véknyabb), annál felismerhető volt, hogy egy árnyalattal kevesebbet tud, mint az eredeti, de a BP511-eseknél nem.

Előzmény: Szlejer_ (6903)
Szlejer_ Creative Commons License 2013.07.17 0 0 6903

BP-511A utángyártott 1700mah (vagy 1800mah) akksikkal mik a tapasztalatok?

Több darabra volna szükségem, hetekig nem lesz töltési lehetőség.

bikfic1 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 6902

ja és ami még fontos lehet az eredeti canon 7.2 V-os az utángyártott 7.4 V.

Előzmény: bikfic1 (6901)
bikfic1 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 6901

Helo.

Eredeti canon  lp-e6 1800mah-es akku helyett vagy mellett portrémarkolatban használhatok  utángyártott lp-e6 -os aksit ami csak 1400mah-es? AZ eredeti töltővel tölthető az utánygártott?

Lehet ebből probléma hogy nem ugyanaz a teljesítményük?

Sajnos nem értek hozzá, ezért várok szakértői véleményeket.

 

Köszi.

Egér Fogó Creative Commons License 2013.04.08 0 0 6900

Ezekkel vigyázni kell, mert a szegecselt '+' érintkező nem mindig tökéletes a lapos tetejű 18650-ekhez. Ilyenkor egy mágnes segít a dolgon, de érdemesebb a 20 centtel drágább kivitelt megveni.

Előzmény: petike23 (6899)
petike23 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 6899

Szervusz,

 

itt 92 cent (~200,-Ft), szállítással együtt

 

Van több darabos is.

 

Üdv; Péter

Előzmény: Ujpestipasi (6898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!