Keresés

Részletes keresés

cliftony77 Creative Commons License 2023.10.26 0 0 41208
darpa Creative Commons License 2023.10.24 0 0 41207

Köszönöm.

Előzmény: Rainvan (41206)
Rainvan Creative Commons License 2023.10.24 0 1 41206

Ez itt OFF nagyrészt, de azért:

200 oldal, de az érdemi része még az is lehet, hogy csak 50, de legfeljebb 100.

Viszont nem ez a fő baj, hanem, hogy egyrészt sok az üres locsogás (Black Sabbath tagcseréinek elemzése oldalakon át csak azért, hogy megállapítsa: míg ott a gitáros volt az egyetlen lecserélhetetlen tag, a Stones-ban három ilyen is van - 2021-ig így tudtuk legalábbis), másrészt van valami ordenáré suttyó stílusa a szerzőnek sajnos, ami pont, hogy baromira nem illik a könyve tárgyához, a mindenki által úriemberként jellemzett Charlie Watts-hoz.

Az oké, hogy a Stones egy szexuálisan túlfűtött zene, nincs is ezzel baj, de a könyv nagyon bizarr hasonlatokat használ a dobolás leírására és sokszor - egy túlfűtött tini volt a ghostwriter? Nem vagyok prűd, de ez nekem elég fura volt.

Többször is leszólja a könyv a Creamet, a Doorst, mondván egyik se tudott bluest játszani (!), Claptont külön is kicikizi (hogy a játéka ellenére (!) jó lemez volt a Blue & Lonesome), aztán minden legendás rockdobosról van egy rossz szava (Baker, Bonham, Densmore, Moon közül egyik se ússza meg - bár Ringót alapvetően dicséri és végül Bonhamet is, de végig megy a bezzegcharlie-zás és a jazzdobosok istenítése, mert ők és Charlie szvingelnek, táncoltatnak a játékukkal és ezért jobbak, mint a leszólt nagyságok :-/), lépten-nyomon odaszúr a Beatles-nek (Hobo könyvére emlékeztet olyankor, azzal a különbséggel, hogy azt a könyvet még ezzel együtt is szeretem, annyira süt belőle a Jaggerék iránti rajongás) és azt írja, 1981 után nem volt említésre méltó Stones-lemez. :-/ (Ha így gondolja, minek ír róluk egyáltalán?)

Szóval nekem nagy csalódás ez a könyv, valószínűleg inkább a hivatalos életrajzát érdemes olvasni (Paul Sexton: Charlie's Good Tonight), ami viszont nem hiszem, hogy valaha is megjelenik magyarul így, hogy már van egy Charlie-könyv...

ON

Előzmény: darpa (41205)
darpa Creative Commons License 2023.10.24 0 0 41205

Annyira rossz, hogy nem érdemes olvasni? Mert kíváncsi lennék rá. Charlie Watts a kedvencem a Stonesból.

Előzmény: Rainvan (41204)
Rainvan Creative Commons License 2023.10.23 0 1 41204

 Jó idézet egy rossz könyvből (Sympathy for the drummer)

Rainvan Creative Commons License 2023.10.19 0 1 41203

Nekem simán Top 5-ös lemez a Help, konkrétan a White-Rubber-Abbey-Naked után ezen az albumon van a legtöbb kedvencem. Az A oldal hibátlan, méregerős (az I Need You szerintem George egyik legjobb dala, nagyon szeretem), a B-n a Ringo-, a George-dal és a Tell Me What You See gyengébb. Viszont az I've Just Seen A Face igazi elfeledett gyöngyszem, illetve bármennyire szeretem a Dizzy Miss Lizzy-t (Lennon fantasztikusan nyomja), vagány gesztus lett volna a Yesterdayt tenni meg zárásnak, de talán nem "merték". 

Előzmény: sutcliffe (41199)
PeterCorr Creative Commons License 2023.10.18 0 4 41202

Ha valakit érdekel, angol felirattal. Nem én töltöttem fel, csak "találtam"...

 

https://www.sendgb.com/upload/?utm_source=VDkrZE6FNTI

 

F1 Hierro Creative Commons License 2023.10.16 0 0 41201

Azt furcsálltam az eredeti Mindhalálig Beatlesben is, hogy ha már a főszereplők a tagok keresztnevének magyar megfelelőjét kapták, a "Paja" és "Gyugyu" miért lettek "felcserélve"? Úgy értem, hogy basszuson utóbbi játszott (bár ezen a koncerten időnként átvette előbbi). Ezen a felvételen is megmutatkozik a dolog, amikor bemutatáskor mindegyiküknél bemondják középső névnek a Beatles-tagokét, akkor a darabbeli "Paja" lett a "Harrison", a "Gyugyu" pedig a "McCartney".

Előzmény: F1 Hierro (41200)
F1 Hierro Creative Commons License 2023.10.16 0 0 41200

https://www.youtube.com/playlist?list=PL1B622A864EE56BE4

 

A szatmárnémeti Mindhalálig Beatles koncertfelvétele 2011-ből, vendégművészként Mikó Istvánnal a budapesti szereplőgárdából.
Az ottani színház magyar társulata 2008-ban adta elő a darabot, majd miután lekerült a műsorról, koncertszerűen azóta is játsszák a dalokat.

A dobos István István 2014-ben átjött Nyíregyházára, a zenekarban egy profi zenész, Cserey Csaba vette át a helyét. Két éve Nyíregyházán én is láttam őket a Vidoron, akkor kb. egy órát játszottak. És ha már helyben voltak, István István is visszaült hozzájuk pár dal erejéig.

sutcliffe Creative Commons License 2023.10.15 0 0 41199

Ezen én is mindig csodálkozni szoktam...

Talán a két Harrison dalt leszámítva tele van fülbemászó dallamokkal.

George aztán kárpótolt minket később az Abbey Road-on megjelenő  két klasszikusával.

Azon a lemezen szerintem az I want You picit kilóg a dal többi közül.

Előzmény: Polihisztor64 (41198)
Polihisztor64 Creative Commons License 2023.10.15 0 1 41198

Azért fantasztikus ez az együttes, mert például a Help album rendszeresen az ilyen listák utolsó helyezettjei között van, olyan számokkal, mint a Help, Ticket to Ride, Yesterday, You've Got to Hide....

Előzmény: Rainvan (41197)
Rainvan Creative Commons License 2023.10.15 0 1 41197

"Minél több jó dal van egy albumon, és minél kevesebb a "töltelék" annál jobban szeretjük, nem igaz?"

 

Igaz - azzal a csavarral, hogy az egyetlen lemezük, amelyiken minden dalt szeretek, az a Rubber Soul (és a Naked, de azt külön kezelem, hiszen nem az eredeti diszkográfia része), ez alapján az kéne legyen a kedvenc lemezem. Csakhogy a kedvenc dalaim a White Albumon (és a Nakeden) vannak. Szóval hiába tartom hibátlannak a Rubber Soult,  mégsem az a legtöbbet hallgatott, legnagyobb kedvencem. Persze a White Album kakukktojás: egyrészt mert dupla, másrészt meg nemhogy 14, egyenesen 24 hibátlan dal van rajta, szóval simán hozza egy szimpla lemezük nagyszerűségét, ráadásul közel egy lemeznyi hasonlóan király bónusszal. :)

Előzmény: sutcliffe (41196)
sutcliffe Creative Commons License 2023.10.13 0 1 41196

 

Minél több jó dal van egy albumon, és minél kevesebb a "töltelék" annál jobban szeretjük, nem igaz?

Vagy csak én vagyok ezzel így?

Ezért nálam az örök kedvenc az A Hard Day's Night. Volt, lesz és marad is.

Szorosan mögötte a Rubber Soul. Igazi jó értelemben vett slágerparádé mind a kettő.

És lehet, hogy szentségtörés amit írni fogok, de szerintem ILYEN SZEMPONTBÓL kis túlzással a Sergeant Pepper's is tele van töltelékdalokkal.

Az album eleje és a vége is nagyon erős,  a művészi színvonalról nem is beszélve, de a dalok közt viszonylag sok a közepes.

Persze szigorúan Beatles-mérce szerint...

 

 

 

Előzmény: Rainvan (41195)
Rainvan Creative Commons License 2023.10.13 0 0 41195

Átbogarásztam ezt a topikot:

https://www.beatlesbible.com/forum/albums/ranking-the-beatles-official-studio-albums/

 

109 szavazat alapján a kedvenc Beatles-albumok, zárójelben, hogy hányan írták első helyre:

 

Revolver (39)

The Beatles (24)

Abbey Road (16)

Rubber Soul és Sgt. Pepper (13)

A Hard Day's Night (3)

Magical Mystery Tour album (1)

 

Egy szavazat híján a Revolver annyi ember kedvence, mint a fehér album és az Abbey Road együttvéve.

Ezen azért meglepődtem. Én is szeretem a Revolvert, de hogy ennyire toronymagasan előzne mindent...

Az itt nem szereplő albumok egy szavazatot sem kaptak, szóval - azon a fórumon legalábbis - mindössze hat album versenyzett az elsőségért.

 

Itt is többször szóba került, kinél mi a kedvenc, de készült valaha ilyen összesítés?

Illetve változtak-e az ízlések és ennek következtében a kedvencek is mára?

 

Részemről:

1. White Album

2. Rubber Soul / Abbey Road (nem tudok választani: előbbi kicsit erősebb dalcsokor, utóbbinak jobb a hangzása)

3. Naked (csakis azért bronzérmes, mert nem így jelent meg 1970-ben)

 

És rengeteg jó zene a többin is, de a "kevésbé kedvencek" közt még nehezebb sorrendet kialakítanom - meg sem próbálom, mert hogy válasszak mondjuk a Pepper és az A Hard Day's Night között, amikor annyira mások és annyira mást szeretek bennük? (Kissé sarkítva a Pepper "Paul-album", az AHDN meg "John-album".)

F1 Hierro Creative Commons License 2023.10.13 0 0 41194
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.10.13 0 0 41193

no-bra-day, o-bla-da... :)

Gideon's bible Creative Commons License 2023.10.11 0 1 41192

Tagadhatatlan,csak a ritmizálásban,a frazírban van különbség,plusz hogy más-más hangra ereszkedik le a dallamív.

A DLMD-nál "lá"-ra,a GPAC-nél "szó"-ra. ( A jó öreg Kodály-módszert felhasználva,azaz szolmizálva. ;) )

Nekem se tűnt fel eddig.

Előzmény: sutcliffe (41191)
sutcliffe Creative Commons License 2023.10.11 0 0 41191

Bocs, csak egy kis érdekesség.

Eddig nem tűnt fel nekem hogy mennyire hasonlít a Don't let me down 

és a Give peace a chance refrénjének eleje. 

Don't let me down - All we are say

Rod Stewart The Killing of Georgie c. dala hallgatásakor esett le a tantusz.

Amelyről Lennon azt állította, hogy a tőle lopta.

Van is benne valami.

Gideon's bible Creative Commons License 2023.10.10 0 0 41190

Második magyar köztársaság Kondor Vilmos Open Books, 2022

 

1966. június 26-án a Beatles a Nemzeti Stadionba készül első magyarországi koncertjére, amikor az egyik technikust holtan találják a hangfalak mögött.

A gyilkos fegyvernek nyoma veszett, sem gyanúsítottja, sem szemtanúja nem akadt az esetnek, miközben a Budapesti Rendőrkapitányság vezetője, Kádár János türelmetlenül várja az eredményeket.
Az ügyet a fiatal és tehetséges Nemes Albert nyomozó kapja, akihez egy különc skót detektív csatlakozik; de az összeszokás nehezen megy, a páros rendre zsákutcába fut.
Amikor már úgy tűnik, hogy a csepeli Szabadkikötő csempészbandájának vezére, a Játékos érintett lehet a gyilkosságban, a nyomozás váratlanul jóval súlyosabb bűnöket tár fel; a rejtély megoldását az emberi lélek legsötétebb bugyraiban kell keresni, és a világháborús árvaházak néma titkokat őrző falai között.

Kondor Vilmos egy sosemvolt Magyarországot épít fel e regény lapjain. Egy titkon vágyott országot, mely a háborúban különbékét kötött a szövetségesekkel, és melynek ifjabb Horthy Miklós a köztársasági elnöke. Egy országot, melyben sem kommunistákat, sem nyilasokat nem találni, de a dunai kikötőket csempészbandák és jampecek uralják, miközben szól a Hungária. Egy országot, ami úgy idegen tőlünk, hogy mégis ismerős, melyben otthonosan vagyunk otthontalanok.

Előzmény: khatru (41189)
khatru Creative Commons License 2023.10.09 0 0 41189

Elkezdtem nézni a For All Mankind című sorozatot, mely alternatív történelmi aspeskusból mutatja be a 60-as, 70-es és 80-as évek USA- Szovjet űrversenyét.

Ebben az idősíkban az oroszok lépnek előbb a Holdra. De nem is ez a lényeg. Ebben a világban John Lennon sokszor feltűnik a hírekben. Ebben az alternatív világban túléli a merényletet, és a 80-as évek hidegháborús időszakában erős békeaktivista szerepben látható, mégha csak párperc erejéig.

Rainvan Creative Commons License 2023.10.09 0 0 41188

 83

Törölt nick Creative Commons License 2023.10.04 0 0 41187

Itt a feliratos verzió (szokásos youtube -os, bekapcsolható és választható a magyar nyelv)

 

https://www.youtube.com/watch?v=IbyBs5z-uA4

Előzmény: Törölt nick (41186)
Törölt nick Creative Commons License 2023.10.03 0 0 41186

Ez itt Mozart "Varázsfuvola" rajzfilm verzió 30 perc, BBC 1994 (a végén római számmal).

Hogy hogy kerül ide ? A látvány stílusa a Beatles "Yellow Submarine" rajzfilm ... 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=gxvyaapBcq4

 

A hozzászólóknál alul másvalakinek is feltűnt 6 évvel ezelőtt, én csak most vettem észre véletlenül :o)

Balu424 Creative Commons License 2023.09.19 0 0 41185

Hónapok óta megy a reklám, 10 másodperc alatt felismerhető volt

Előzmény: Rainvan (41183)
sutcliffe Creative Commons License 2023.09.19 0 0 41184

Én ennyiből beazonosítottam a dallamot

mikor egy-két hónapja először láttam ezt a reklámot a tévében.

🙂

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Rainvan (41183)
Rainvan Creative Commons License 2023.09.17 0 1 41183

Láttam tegnap este egy Milka reklámot az RTL Klubon, a Real Love feldolgozása szólt benne, nemcsak a refrén, hanem a versszakokból is pár sor. Azt nem találtam meg neten, csak egy rövidebbet a refrénnel.

Ennyiből nem ismertem volna fel szerintem:

https://m.youtube.com/watch?v=Xut0nmEVlfA

Gideon's bible Creative Commons License 2023.09.10 0 2 41182

Dupla élvezet az iTorrent-en,és a duplánál is nagyobb köszönet petercorr-nak érte.

Mai "feltétek".

Tack!

Törölt nick Creative Commons License 2023.09.08 0 1 41181

A "Nevem Sam" filmben a "Two of Us" Beatles nóta

 

A filmben

https://www.youtube.com/watch?v=hBgVJMuSh-I

 

Beatles

https://www.youtube.com/watch?v=Ql1cL_y0xes

 

 a videóban Linda M., J. Lennon, G. Harrison, B. Preston, M. Evans, G. Martin ... R.I.P

 

ficere50 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 41180

A "Neked tetszett ?-re: már kiöregedtem az ilyen tematikájú filmekből, erre jöttem rá. 

A folyamatos "action"  a rengeteg CGI-vel, már sok(k) nekem.

Kb. addig a Beatles zenés jelenetig bírtam...

Előzmény: Gideon's bible (41179)
Gideon's bible Creative Commons License 2023.09.07 0 1 41179

Steven Spielberg mindig is dicsérően nyilatkozott a Magical Mystery Tourról.Például:‘When I was in film school, that was a film we really took notice of'.

Sokan mások is.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwitvc3M2piBAxVPhqQKHeDXBhsQFnoECBMQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.cheatsheet.com%2Fentertainment%2Fthe-beatles-movie-that-grabbed-steven-spielbergs-attention-in-film-school.html%2F&usg=AOvVaw2qPUTwThyvYXe3v1H2u2Rg&opi=89978449

 

( Az új Indyt még nem láttam,bár már ott pihen egy külső HDD-n )        Neked tetszett?

Előzmény: ficere50 (41178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!