Keresés

Részletes keresés

_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11336

Szerintem Sergionak igaza van abban, hogy ha beléptünk, aláírtuk, akkor tartanunk kell a szabályokat.

Más az, amiről vitázni lehet szerintem:

- Bele akar-e vajon az EU olyanba is szólni, amihez semmi köze (és nem a mai hoax-okra gondolok :)) vagy valamibe, amihez van de sokkal mélyebben, mint amire jogosítvánnyal rendelkezik?

- Amikor beléptünk akkor vajon tudtuk-e, hogy ennek ilyen következményei is lehetnek? Papíron nyilván sokan tudták, de a választók vajon tudták-e? Ha igen, tudatosult-e valamilyen szinten legalább?

Előzmény: Törölt nick (11332)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11335

Nem is vettem magamra, nyugalom. :)

Csak a látszatát is el akartam kerülni annak, hogy esetleg azért szállok vitába az írással mert szerintem diktatúra van.

Előzmény: Törölt nick (11316)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11334

Nem kell ez az álszerénység. :)))

Előzmény: Törölt nick (11333)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11332

Meglepődtem ezen az írásodon. Tőled kevésbé sem vártam ilyen Brüsszel melletti kiállást. 

Szerinted miben van igaza az EU adminisztrációnak? 

Vegyük pontról pontra és agyaljuk át. 

 

Előzmény: sergiototta (11330)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11331

ez hatalmas :-)))

Előzmény: Törölt nick (11327)
sergiototta Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11330

most a konkrét esettől függetlenül, szerintem Brüsszel jogosan követelhet dolgokat

beléptünk egy klubba, aminek vannak szabályai, amit, ha már beléptünk be kell tartani

ha túl sok szabály nem tetszik, és nem is tudunk kibújni alóla, akkor pedig ki kell lépni, de olyan szerintem nincs, hogy bent vagyunk egy klubban a szabályaira meg sz*runk

Előzmény: Törölt nick (11307)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11329

:-))

Előzmény: Törölt nick (11326)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11328

Mehehehe... :)))

Előzmény: Törölt nick (11327)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11326

Szerintem ez egy olyan kreatív húzás, amit a liberális oldal fiatalos médihekkelésnek nevez, ha ő csinálja. 

Ha lenne 10 fideszes oldal, akkor most ezt körbe kellene idézniegymás közt, fél óránként nyomatni az Echón és a Hírtv-n, leközölni nyomtatottban két napig, majd két-három nap múlva előjönni azzal az öles címekkel, hogy az EU megsérti a magyar bíróság függetlenségét, mert folyamatban lévő büntetőperben gyakorol nyomást hazánkra. Amikor már nyilvánvalóan nem tartható, mert az utolsó EU ügyintéző is cáfolja a dolgot, akkor ki kell jönni egy "Zöld utat adott az EU a Gyurcsány perhez" című irással, melyben kifejtik, hogy félreértés volt az egész az EU nem akarja leállítani a pert. 

 

Legalábbis én ilyen stratégiával állnék elő. 

 

Lehet mégiscsak el kell mennem erre a vonalra... :))))))

Előzmény: Fradista Utazó (11324)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11325

Nincs semmi különösebb a háttérben, csak ingerszegény a napom és némi netes piszkálódással ütöm el. :) 

Előzmény: Fradista Utazó (11323)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11324

Hozzáteszem, a Magyar Nemzet c. lapot semmivel nem tartom megbízhatóbbnak, mint az általad kritizált nyugati sajtót. Sőt. Mai agymenésük a melegházasságról magy Gyurcsány ügyéről pl. nyilvánvaló hazugság. 

Előzmény: Fradista Utazó (11323)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11323

Na most, ha nem ismernélek, kénytelen lennék azt gondolni, hogy olyan értelmi fogyatékosságod van, amely miatt a "nem feltétlenül" és a "biztos, hogy nem" kifejezések értelmét nem tudod egymástól megkülönböztetni. Így viszont ezt a megoldást ki kell zárnom. Úgyhogy egyelőre keresem az okát, miért is értelmezed a hivatkozott hozzászólásomat egészen másképp, mint amit a magyar nyelv logikája amgy diktálna. 

Előzmény: Törölt nick (11320)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11322

Van az a pénz amiért kidolgoznám ennek a startégiáját. :)

Mindkettőt meg lehet szerintem annak ellenére, hogy nem vagyok kommunikációs szakember. :). 

Ráadásul az első a könnyebb lett volna szerintem. Bár ott többet kellett volna bizonyos hipotéziseket hangoztatni. 

Előzmény: Total (11321)
Total Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11321

Mert, hogy lehetne jól eladni a sajtóban pl. a manyup ügyet?! Vagy, hogy napi aktuális maradjak mennyire lehet, jól kommunikálni azt az egyszerű kibaszást (persze tudom, burkolt áremelés), hogy min. 10 napos autópályamatrica van már csak, mert a 4 napos túl jó volt mindenkinek?

Előzmény: Törölt nick (11315)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11320

Értem. 

Akkor a Vasingtonpószt sem hazudik azzal, hogy lukasenkói diktatúra van Magyarországon. (Abba az apró logokai bukfencbe nem mennék most bele, hogy Lukasenkó posztkommunista, míg itthon pont az ellentétéről riogatnak.)

Egyszer lenne olyan diktatúra ebben az országban, mit itt egyesek vízionálnak, illetve próbálnak beállítani, akkor régen rossz lenne nekik.

Lehet farkast kiáltani, csak nehogy egyszer megnézze az a farkas, hogy ki kiáltozza a nevét.  

Előzmény: Fradista Utazó (11317)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11319

Nem rossz ötlet, de valljuk meg nehéz ezt mérni.  Pont azért, amit írtam volt is az internet hatásáról. gyakorlatilag azt lenne nehéz meghatározni mit kellene a vizsgálat tárgyát képező sajtóorgánumok közé besorolni.

Mi az amelyik valósan képes a közvélemény széles körének véleményformálására, ezáltal trendek befolyásolására. 

A nyomtatott vonalon és a televízó, rádió kategóriában ez ugye némileg könnyebb, de a netes médiapiac vonalában már azért nehezebben húzható meg a vonal. 

 

Amúgy szerintem ma már minden magára egy kicsit is adó tanácsadó szervezet folytat médiafigyelést. Itthon és külhonban is. Csupán nem publikusak a közvetlen szakmai anyagaik, max. a megrendelő számára. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11318)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11317

>Attól még, hogy nyugati egy lap még nem feltétlen van igaza. 

Így van. De nem is feltétlenül hazudik. 

Előzmény: Törölt nick (11314)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11316

Ez lemardt az előzőből...

 

Nem azt mondtam, hogy TE diktatúrázol. Azért is írtam, hogy általánosságban.

Előzmény: _spyglass_ (11309)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11315

A jelenlegi kormányzati kommunikáció, kb. olyan sikeres, mint az első Fidesz kormány idején. 

Szerintem be vannak oltva a hatékony PR ellen. 

Illetve azt látom, hogy nem készítik megfelelően elő "sajtóilag" a lépéseiket, ami nagy hiba. 

Az általános mantrával ellentétben nincs médiatúlsúlya a Fidesznek az eletronikus médiapiacon. Ha a netet is beleveszem, akkor azt mondhatjuk, hogy súlyával ellentétben még alul is prezentált. 

Előzmény: _spyglass_ (11309)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11314

Attól még, hogy nyugati egy lap még nem feltétlen van igaza. 

Főleg az ilyen pólendvai féléknek. 

Előzmény: Fradista Utazó (11312)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11313

Azért mert nem a TASSZ és az ATV jelenti? Vagy miért? 

Előzmény: bendeguz90 (11310)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11312

És ehhez tegyük hozzá, hogy attól, hogy egy nyugati lap ír valamit Magyarországról, még az akár igaz is lehet. Nyilván nem minden, amit írnak, de sok dolog belőle. 

Előzmény: _spyglass_ (11309)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11311

Ha ez ebben a formában igaz lenne (mármint, hogy ezt kéri az EU), valószínűleg zengene tőle a sajtó. Nem csak itthon. 

Előzmény: Törölt nick (11305)
bendeguz90 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11310

Azért ezt igencsak komoly fenntartásokkal fogadom . 

Előzmény: Törölt nick (11305)
_spyglass_ Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11309

Tőlem biztos nem hallotta senki, hogy diktatúra van és a többi, itt felsorolt mantrát, tehát nem egyáltalán nem ezért, hanem csak a kultúrált vita/diskurzus kedvéért:

 

Nem igaz-e ugyanez, a kormány oldaláról jövő média megjelenésekre, propagandára, nyilatkozatokra? Legalább ugyanannyiszor hallottuk az itt megfogalmazott "félelmeknek" az ellenkezőjét, és még számtalan dolgot. Nem gondolnám, hogy azokat nem mondták szépen. Akkor miért nem kezdik azt el ugyanígy lassanként elhinni? Miért veszti a bizalmát az ország egyre nagyobb része?

Vagy ha hiszi, akkor nem kellene-e ugyanezen az alapon némi önvizsgálatot tartania, tenni egy lépést hátrafelé és megnézni: nem ugyanezzel a módszerrel vezetnek engem is meg?

Persze mindenkit másképpen lehet megvezetni, tudni kell milyen rétegeket mivel lehet megfogni, mi az amire éppen a többség vevő, pl. milyen érzemli deficitje van éppen az országnak, amire rá lehet menni.

 

Én azt gondolom, ha ilyet kimondunk és elfogadunk, akkor azt véleménytől függetlenül érvényesnek kell tekinteni, hiszen ki dönti el objektíven így, hogy mi az igaz és mi az ami valamit csak eltakar? Szerintem senki, kb olyan ez mint az anyatopikunk egyik visszatérő sláger motívuma (ami mostanában szerencsére nem jött elő :)), miszerint ki az igazi Fradista, és ki dönti ezt el?

Előzmény: Törölt nick (11304)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11308

Szélesnek nem mindegy... :)))

Előzmény: Törölt nick (11307)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11307

Mindegy :-)

 

Egyébként meg a kurva anyjuktól követeljenek. Hihetetlen, hol élünk bassza meg...

Előzmény: Törölt nick (11306)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11306

Szkúzi. Magyar Nemzet nem Hírlap. 

Előzmény: Törölt nick (11305)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11305

Nem semmik ezek a liberálisok. 

A Magyar Hírlap írása szerint a melegházasság legalizálása és Gyurcsány elleni eljárás megszüntetése is követelmény Brüsszel részéről már. 

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 11304

Kicsit talán ide is passzol, de inkább a globális egészre vonatkoztatva Nagy Ervin írásának egy részlete. Némileg elgondolkodtató. 

 

"...A technikának és az ezzel együtt változó társadalmi viszonyoknak köszönhetően a mai képviseleti demokráciákban a retorika helyére a média került. A törvényszerűség azonban nem változott: amit sokszor és szépen mondanak, azt lassanként sokan el is hiszik. Így esett meg tavaly, hogy a spekulatív tőkével és a „piacokkal” szembeszálló kormányt a világsajtóban antidemokratikusnak kezdték bélyegezni. Azok, akiknek az anyagi érdekeit sértette a bankadó, akiket zavartak a gazdaságban megfogalmazott szabályok. Végül azok is beszálltak a kántálásba, akik csupán tartozni akartak az európai trendhez...."

(...)

"... Az Európát jellemző „szakértői kormányok” viszont egyre nagyobb presztízsnek és elismertségnek örvendenek, legalábbis azok között, akik oly hangosan féltik ma is a demokráciát. Pedig ezeket a kormányokat nem a szavazók juttatták a posztjukra, hanem a nagy, tőkés érdekcsoportok bízták meg őket a hatalomgyakorlással. Mintha minden a feje tetején állna. Sokszor látott már napvilágot az állítás: diktatúra dühöng Magyarországon. Bértollnokokkal, nevesincs szerzőkkel, anonim bloggerekkel vagy az országot rég elhagyó volt magyarokkal íratták le és mondatták ki ezt számtalanszor. Körbetekintve pedig úgy tűnik, hogy egyre többen hiszik el mindezt. Mert ez a demokrácia, a retorika és a média törvényszerűsége. Amit sokszor mondunk: igaznak hangzik. Mert nincs új a nap alatt. Nil novi sub sole."

Előzmény: _spyglass_ (11302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!